معرفی و بررسی بازی موبایل Kingdom Rush Vengeance

معرفی و بررسی بازی موبایل Kingdom Rush Vengeance

علیرضا زمانی ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ نظرات

سری بازی‌های Kingdom Rush یکی از بهترین‌های ژانر Tower Defense هستند. با گیمر همراه باشید تا جدیدترین نسخه این سری را معرفی و بررسی کنیم.

 

معرفی و بررسی بازی Kingdom Rush Vengeance

بازی Kingdom Rush Vengeance در سال ۲۰۱۸ منتشر شده و جدیدترین نسخه در بین سری بازی‌های Kingdom Rush است. بازی با اینکه سبک بازی‌های قبلی را ادامه می‌دهد ولی همچنان تغییرات بزرگی نیز به فرمول اصلی Kingdom Rush داده است.

نقد و بررسی بازی Kingdom Rush Vengeance

نقد و بررسی بازی Kingdom Rush Vengeance

منتشرشده توسط Ironhide Studios که سه بازی قبلی را نیز منتشر کرده‌اند، این موضوع کاملاً آشکار است که این افراد می‌دانند چه طور یک بازی برج دفاعی فوق‌العاده سرگرم‌کننده را بسازند.
بازی‌های Kingdom Rush بااینکه تغییر چندانی به فرمول ژانر برج دفاعی نداده‌اند ولی با گرافیکی بسیار زیبا و گیم پلی بسیار تمیز توانسته‌اند بازی‌هایی باکیفیت بسیار بالا بسازند که حتی جزو بهترین بازی‌های ژانر تلقی می‌شوند.

نقشه های عالی بازی Kingdom Rush Vengeance

نقشه های عالی بازی Kingdom Rush Vengeance

این بار در بازی Kingdom Rush Vengeance شما نقش جادوگر و نقش منفی بازی‌های دیگر، Vez’nan ، را ایفا می‌کنید و باید از الف‌ها و کوتوله‌ها و به‌طورکلی آدم خوبای بازی‌های قبلی انتقام بگیرید.
داستان بازی‌های Kingdom Rush هیچ‌وقت خیلی جذب نبود و بیشتر به خود سبک کارتونی داشتند تا فقط اتفاقاتی که داخل بازی می‌افتاد را توضیح دهند. بازی تکه‌هایی از داستان را در ابتدای بازی به سبک کامیک بیان می‌کند و قبل از شروع مرحله‌ای جدید متن کوتاهی در منو می‌بینید که داستان آن مرحله را توضیح می‌دهد. این متن‌ها خیلی مهم نیستند و به‌راحتی می‌توانید از آن‌ها بگذرید.

داستان های کامیک بازی Kingdom Rush Vengeance

داستان های کامیک بازی Kingdom Rush Vengeance

آنچه بازی‌های سری Kingdom Rush برای آن معروف شده‌اند گیم پلی فوق‌العاده‌ی آن‌ها است. بازی‌های برج دفاعی معمولاً به این خلاصه می‌شوند که برج‌ها را در محل مناسب بساز و از رسیدن نیروهای دشمن به مقصد جلوگیری کن.
ولی بازی‌های Kingdom Rush با اضافه کردن ویژگی‌هایی مثل قهرمان‌هایی با ویژگی‌های مختلف یا قابلیت درخواست نیروهای کمکی، به فرمول ژانر برج‌های دفاعی جان تازه‌ای بخشیدند.

تنوع لوکیشن های بازی Kingdom Rush Vengeance

تنوع لوکیشن های بازی Kingdom Rush Vengeance

هرکدام از قهرمان‌های بازی نیروها و توانایی‌های مخصوص به خود را دارند که می‌توانید با بالا بردن سطح قهرمان خود این توانایی‌ها را نیز قوی‌تر کنید. در هنگم نبرد با دشمن شما کنترل کامل قهرمان خود را به دست دارید و می‌توانید آن را در هر نقطه از میدان جنگ قرار دهید.

متأسفانه فقط سه قهرمان از بازی رایگان در دسترس شما هستند و برای باز کردن قهرمان‌های دیگر باید پول بپردازید.

قهرمان های مختلف بازی Kingdom Rush Vengeance

قهرمان های مختلف بازی Kingdom Rush Vengeance

تغییر مهمی که بازی Vengeance به فرمول اصلی بازی‌های Kingdom Rush داده است در ساختار برج‌هاست. دربازی‌های قبلی می‌توانستید برج هار را از طریق بالا بردن سطح تغییر دهید و ویژگی‌های جدیدی به آن‌ها بدهید مثلاً برای برج تیرکمان می‌توانستید بین یک برج با برد بلند ولی تیراندازی با سرعت ‌پایین و یک برج با برد کوتاه ولی سرعت تیراندازی بالا انتخاب کنید.


بیشتر بدانید: معرفی و بررسی بازی موبایل SnappQ


ولی دیگر در بازی Vengeance این‌گونه نیست و هر برجی که می‌سازید از همان ابتدا ویژگی خاص خود ر دارد و شما می‌توانید از بین ۱۶ برج مختلف پنج‌تا را انتخاب کنید و وارد مرحله شوید. و دیگر با بالا بردن سطح برج‌ها، برج‌های تغییر اساسی به خود نمی‌بینند. متأسفانه از بین این ۱۶ برج نیز شش‌تای آن‌ها با پول واقعی باز می‌شوند.

قسمتی از گیم پلی بازی Kingdom Rush Vengeance

قسمتی از گیم پلی بازی Kingdom Rush Vengeance

همچنین تغییر دیگری که در بازی Vengeance دیده می‌شود تغییر ساختار ارتقای سطح خارج از مراحل است. در بازی های قبلی با استفاده از ستاره هایی که از مراحل دریافت می کردید می توانستید آنچه را که می خواهید ارتقاع دهید. ولی دیگر مهم نیست که چند ستاره به دست می آورید در پایان هر مرحله سه امتیاز به شما داده می شود تا ویژگی مورد نظر خود را ارتقاع دهید.

یکی از ویژگی‌های سری بازی‌های Kingdom Rush سبک گرافیکی جذاب و بانمک آن‌ها بود که در این نسخه نیز دیده می‌شود. طراحی گرافیکی بازی بسیار عالی است و هر مرحله بسیار زیبا است. کاراکترها و دشمنان بازی نیز بسیار عالی طراحی‌شده‌اند و انیمیشن‌های آن‌ها بسیار تمیز است.

عکس Skill Tree بازی Kingdom Rush Vengeance

عکس Skill Tree بازی Kingdom Rush Vengeance

در کل بازی Kingdom Rush Vengeance بازی باکیفیت بالا و گیم پلی بسیار جذاب است اما متأسفانه قسمت‌هایی از بازی را فقط با پول می‌شود خریداری کرد که به فرایند گیم پلی بازی بسیار آسیب می‌زند.

اگر از طرفداران ژانر بازی‌های Tower Defense هستید حتماً نام Kingdom Rush را شنیده‌اید. این سری یکی از بهترین سری‌های این ژانر است و نسخه‌ی جدید آن با فرمولی جدید هنوز هم بسیار جذاب و سرگرم ‌کننده است.

 

دانلود بازی Kingdom Rush Vengeance برای Android و iOS:

 

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات