موشکافی تریلر فیلم Black Widow

موشکافی تریلر فیلم Black Widow

امیر پورمحمد ۱۲ آذر ۱۳۹۸ نظرات

بررسی نکات مخفی نهفته در اولین تریلر منتشره فیلم اختصاصی بیوه سیاه (Black Widow) به همراه روایت داستان احتمالی فیلم با توجه به شواهد و شایعات منتشر شده. با گیمر همراه باشید.

 

موشکافی تریلر فیلم Black Widow

چندین سال است که طرفداران گروه انتقام جویان (Avengers) و سری فیلم‌های دنیای سینمایی مارول (MCU) در یک وعده بی پایان و به قول معروف سر خرمنی که توسط مدیران بخش سینمایی شرکت مارول (Marvel) داده شده است به دام افتاده اند. دقیقاً هشت سال پیش بود که طی پنل خبری که در نمایشگاه کامیک کان سن دیاگو (Comic-Con: San Diego) برگزار شده بود، آقای کوین فیجی (Kevin Feige) بزرگ مرد دنیای سینمایی مارول و دست پشت پرده تقریباً تمام فیلم‌های این دنیای سینمایی، برای اویل بار در مورد ساخته شدن فیلمی اختصاصی در باره سرگذشت شخصیت ناتاشا (نام واقعی شخصیت بیوه سیاه) سخن گفت.

اولین تریلر فیلم Black Widow منتشر شد

اولین تریلر فیلم Black Widow منتشر شد

آقای فیجی در این پنل خبری که اساساً برای فیلم کاپیتان آمریکا: اولین انتقام جو (Captain America: The First Avenger) برگزار شده بود در مورد فیلم اختصاصی شخصیت بیوه سیاه این چنین گفت:

«ما می دانیم که طرفداران بسیاری از هر لحاظ شخصیت بیوه سیاه را ستایش می کنند، از همین رو ساخت فیلمی اختصاصی برای این شخصیت همانند فیلم Captain America: The First Avenger که داستان زندگی استیو راجرز (نام واقعی شخصیت کاپیتان آمریکا) را روایت می کند، را در اولویت کاری خودمان قرار داده ایم.»

بر خلاف سخنان اولیه ای که در مورد این فیلم منتشر شده اند و حاوی اخباری خوش از ساخته شدن فوری و استادانه فیلمی خاص و بی نظیر بودند، در ادامه فیلم در مسیر ساخت و تولید پیش روی خود در مه ای غلیظ از پنهان کاری و تاریکی گرفتار شد.

نقد و بررسی تریلر فیلم Black Widow

نقد و بررسی تریلر فیلم Black Widow

دقیقاً هشت سال تمام همه مصاحبه‌ها و پنل‌هایی خبری که برای این فیلم بر گذار شدند به شکلی عجیب و نا مشخص از سخن گفتن در مورد زمان اکران و حتی زمان شروع پروژه طفره رفتند. این طفره رفتن‌ها تا جایی به پیش رفت که بسیاری از طرفداران شرکت مارول را به بی توجهی به خواسته طرفدارانش محکوم کرده اند.


بیشتر بدانید:  شایعه: حضور Robert Downey در فیلم Black Widow


مرگ شخصیت بیوه سیاه در فیلم انتقام جویان: آخرین بازی (Avengers: Endgame) نیز ترس از ساخته نشدن هیچ گاهه این فیلم را دو چندان کرد، چرا که شخصیت بیوه سیاه در این فیلم به شکلی متفاوت‌تر از سایرین که در انتهای فیلم باری دیگر زنده شدند به قتل رسید.

در ادامه فیلم انتقام جویان: آخرین بازی آقای کوین فیجی با برگزاری یک پنل خبری از زنده شدن تمام شخصیت‌هایی که در اثر آرزوی تانوس نابود شده بودند سخن گفت، حتی وی در مورد آینده شخصیت گمورا که نیز به شکلی متفاوت‌تر از سایرین به قتل رسیده بود کمی حرف زد، ولی در این مصاحبه هیچ گاه حرفی از شخصیت بیوه سیاه و آینده وی در دنیای سینمایی مارول زده نشد.

تریلر فیلم Black Widow

تریلر فیلم Black Widow

ولی خوب هیچ گاه نباید نقشه نهفته شده در پشت تمام کارهای صورت گرفته در صنعت سینما و الخصوص دنیای سینمایی مارول را دست کم گرفت. خوب می گویید به تأخیر انداختن ساخت و اکران یک فیلم، آن هم به مدت هشت سال چه سودی جز از دست دادن اعتماد طرفداران را به ارمغان می آورد؟

خوب اولاً کمپانی مارول در این هشت سال با وجود خیل عظیمی از شخصیت‌ها و فیلم‌های اختصاصی هیچ نیازی به رو کردن یک فیلم خاص و عامه پسند نداشته است، ولی اکنون پس از پایان فاز چهارم نقشه بزرگ این شرکت و انتشار فیلم انتقام جویان: آخرین بازی نیازی شدید به آثاری است که باری دیگر طرفداران را به وجد آورند احساس می شود.


بیشتر بدانید:  فیلم Black Widow یک اثر هنر همانند Logan خواهد بود


دوما اکنون زمان تغییر است، شخصیت‌های بسیاری همچون کاپتان امریکا (Captain America) بازنشسته شده اند و شخصیت‌های بسیاری همچون هالک مؤنث (She-Hulk) ، ثور مؤنث (She-Thor) و… به این دنیای سینمایی اضافه گشته اند. حتی شایعاتی چند از جایگزین شدن پسر بچه مو طلایی که در قسمت سوم فیلم مرد آهنی (Iron Man 3) وجود داشت به جای آقای تونی استارک نیز به گوش می رسد.

موشکافی تریلر فیلم Black Widow

موشکافی تریلر فیلم Black Widow

به قول معروف فصل، فصل تغییر است. و چه موقعیتی برای جایگزین کردن خانم اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johansson) در یک فیلم اختصاصی و ماندگار با بازیگری جدید برای شخصیت بیوه سیاه می توان یافت. در این مورد در ادامه توضیحات بسیاری خواهیم داد.

از همین رو با توجه به موارد ذکر شده، با جمع آوری تمام تئوری‌های مطرح شده در چت روم‌های طرفداران فیلم‌های دنیای سینمایی مارول و صد البته داستان لو رفته احتمالی که توسط یک فرد ناشناس در چند روز گذشته انجام شده است، به بررسی داستان احتمالی این فیلم خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است احتمال اسپویل داستان  فیلم در ادامه وجود دارد.

 

داستان احتمالی فیلم  اختصاصی Black Widow

خوب همین اول باید متذکر این نکته شد که این فیلم به هیچ عنوان یک فیلم سرگذشتی همانند فیلم‌های اولین انتقام جو و یا قسمت اول مرد آهنی که به طور کامل روایت کننده داستان‌هایی در گذشته و اشاراتی به چگونگی شکل گیری شخصیت‌های قهرمانی دارند، نیست.


بیشتر بدانید: شخصیت منفی فیلم Black Widow


در واقع تمام داستان فیلم در زمان امروزی رخ می دهد ولی در فیلم رگه‌های سرگذشتی را نیز می توان یافت. به هر حال داستان احتمالی فیلم با توجه به این تریلر، کامیک بوک‌ها، شایعات و صد البته داستان‌های لو رفته به شکل زیر است.

نگاهی به داستان احتمالی فیلم Black Widow

نگاهی به داستان احتمالی فیلم Black Widow

ناتاشا پس از شکستن قانون کاری خود و کمک به تیم یاغی در فیلم انتقام جویان: عصر الترون، به عنوان یک فراری شناخته می شود. اما وقایعی که در فیلم آخرین بازی رخ دادند باری دیگر او را با دولت آمریکا که دارنده حق تیم انتقام جویان و سازمان شیلد است بی حساب کرده است.

البته کلمه بی حسابی کمی در این مورد اغراق آمیز به نظر می رسد. همان گونه که خود ناتاشا در ابتدای تریلر می گوید:

«من هیچ چیز نداشتم (اشاره به گذشته ناتاشا)، بعدش این شغل و خانواده رو به دست آوردم (منظور افراد سازمان شیلد همچون فوری) و بعدش یک اشتباه کردم (منظور وقایع اتفاق افتاده در سکوا)، حالا نمی توانم بر گردم.»

حال با توجه به این که در تریلر ژنرال راس که هماهنگ کننده و دست پشت پرده سازمان شیلد است دیده می شود، می توان حدس زد که ژنرال راس برای بخشوده شدن ناتاشا او را به مأموریتی غیر ممکن که در تعاملی کامل با گذشته او است فرستاده است.

شخصیت‌های فیلم Black Widow

شخصیت‌های فیلم Black Widow

حال ناتاشا اعضای قدیمی تیم خود همچون خواهرش و شخصیت متقابل روسی کاپیتان امریکا که در ادامه در بخش ایستر اگ‌ها و نکات مخفی تریلر به آن‌ها اشاراتی چند خواهیم کرد، را باری دیگر دور هم جمع می کند تا به کمک آن‌ها این مأموریت غیر ممکن را که نابودی سازمان اتاق قرمز است را به انجام رساند.

لازم به ذکر است سازمان تبهکاری اتاق قرمز در واقع همان سازمانی است که ناتاشا را به فرزند خواندگی قبول کرده و او را به عنوان یک قاتل آموزش داده است.

 

ایستر اگ‌ها و نکات مخفی تریلر:

صحنه ای از گذشته شخصیت Black Widow

صحنه ای از گذشته شخصیت Black Widow

تیکه‌های پازل

در این چند ساله و در طی بیش از ده فیلمی که در آن‌ها شخصیت بیوه سیاه حضور داشته است، صحنه‌ها و لحظاتی چند از گذشته این شخصیت را که همیشه در هاله ای از ابهام به تصویر کشیده شده بودند را شاهد بودیم.

گویا از قرار معلوم، در این فیلم تمام این لحظات پازل وار به هم متصل خواهند شد تا داستان واقعی چگونگی متولد شدن این شخصیت قهرمانی را در یابیم.

حضور ژنرال راس در فیلم Black Widow

حضور ژنرال راس در فیلم Black Widow

حضور ژنرال راس

همان گونه که در بخش داستان احتمالی نیز به آن اشاره شد شخصیت ژنرال راس که مأمور کنترل سازمان شیلد از سوی دولت است در فیلم حضور خواهد داشت. البته سندی رسمی بر صحت نقش وی همان گونه که در بخش داستان احتمالی به آن اشاره شد وجود ندارد ولی به هر حال احتمال وقوع آن بسیار زیاد است.

خواهر شخصیت Black Widow چه کسی است؟

خواهر شخصیت Black Widow چه کسی است؟

خواهران نا تنی

خوب شاید تفاوت ظاهری میان دو شخصیت ناتاشا و یلاندا حتی با توجه به این که در سکانسی از تریلر، ناتاشا یلاندا را به عنوان خواهرم صدا می کند برایتان سؤالی بزرگ بوده است.

خوب بله درست است، ناتاشا و یلاندا در واقع خواهران نا تنی هستند که در سازمان اتاق قرمز با هم آشنا شده اند.

حضور شخصیت کامیک فاستر کاف در فیلم Black Widow

حضور شخصیت کامیک فاستر کاف در فیلم Black Widow

حضور شخصیت کامیک فاستر کاف

می توان خانم فاستر کاف را در چندین سکانس از تریلر دید. شخصیت فاستر کاف رئیس سازمان اتاق قرمز و آموزگار ناتاشا و یلاندا در کامیک بوک هاست که لازم به ذکر است یک شخصیت منفی و ضد قهرمان محسوب می شود.

ولی در تریلر می بینیم که او به ناتاشا و یلاندا کمک می کند. تئوری‌های بسیاری در مورد این سکانس وجود دارند که در ادامه به آن‌ها شاره خواهیم کرد.

حضور رد گاردین در فیلم Black Widow

حضور رد گاردین در فیلم Black Widow

معرفی شخصیت رد گاردین

شخصیت رد گاردین را در کامیک بوک‌ها می توان شخصیت مقابل کاپیتان آمریکا دانست که توسط روسیه ساخته شده است. از قرار معلوم رد گاردین همانند استیو راجر (نام واقعی کاپیتان امریکا) دوست قدیمی و هم تیمی ناتاشا است. جالب است بدانید رد گاردین نیز همچون ثور پس از بازنشست کردن خود از شغل قهرمانی تبدیل به یک مرد چاق شده است.

شخصیت تسک مستر در فیلم Black Widow

شخصیت تسک مستر در فیلم Black Widow

شخصیت منفی تسک مستر

چندین ماه قبل بود که اولین پوستر فیلم بیوه سیاه در نمایشگاه کامیک کان ۲۰۱۹ منتشر شد. این تصویر هنری که نشان دهنده مبارزه بیوه سیاه و تسک مستر بود همه را به وجد آورد. ولی تسک مستر کیست؟

در کامیک بوک‌ها شخصیت تسک مستر یک ضد قهرمان بسیار خطر ناک و قوی است که در چندین مورد توانسته است ابر قهرمانانی همچون کاپیتان آمریکا و ثور را شکست دهد. قابلیت قهرمانی او، همگام شدن و تکامل با سبک مبارزه هر کسی است که در مقابلش قرار دارد. به این معنی که مبارزه با او موجب هر چه قوی‌تر شدنش می شود.

لازم به ذکر است تئوری‌های بسیاری در مورد فرد پشت نقاب تسک مستر وجود دارند. یکی از معتبرترین این تئوری‌ها که در مورد خیانت فاستر کاف و یکی بودن این دو شخصیت می گوید از احتمال وقوع بیشتری برخوردار است. البته تا کنون در کامیک بوک‌ها شخصیت واقعی تسک مستر مشخص نشده است.

حضور دوباره شخصیت مرد آهنی در فیلم Black Widow

حضور دوباره شخصیت مرد آهنی در فیلم Black Widow

حضور دوباره مرد آهنی در این فیلم

با توجه به مصاحبه‌ها و اخبار تائید شده، در این فیلم شخصیت مرد آهنی که چندی پیش در فیلم انتقام جویان: آخرین بازی به صورت قطعی جان خود را از دست داد باری دیگر حضور خواهد یافت. البته مشخص است که حضور این شخصیت در فیلم مربوط به لحظاتی قدیمی و زمانی که این شخصیت زنده بوده است خواهد بود.

جانشین شخصیت Black Widow

جانشین شخصیت Black Widow

شخصیت بیوه سیاه نیز جایگزین می شود

در کامیک بوک‌ها دو شخصیت ناتاشا و یلاندا در اکثر موارد در کنار هم به مبارزه می پردازند و حتی در اکثر موارد هر کدام از آن‌ها به صورت جداگانه به عنوان بیوه سیاه خطاب می شود.

با توجه با پایان یافتن فاز چهارم نقشه بزرگ دنیای سینمایی مارول، و جایگزین شدن اکثر شخصیت‌های قدیمی با شخصیت‌های جدید، به احتمال زیاد پس از این فیلم ناتاشا نیز بازنشسته شده و یلاندا به عنوان بیوه سیاه شناخته شود.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات