معرفی و بررسی بازی موبایل ارباب جنگ

معرفی و بررسی بازی موبایل ارباب جنگ

پیمان ادیب ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ نظرات

امروز می خواهیم به بررسی بازی سرگرم کننده ارباب جنگ بپردازیم که توسط استودیو بازی سازی پیله ساخته شده است. با گیمر همراه باشید.

 

معرفی و بررسی بازی ارباب جنگ

بازی ارباب جنگ هم مثل اکثر بازی های موجود در اینترنت، جزو بازی های آنلاین محسوب می شود به این صورت که شما از طریق اینترنت می توانید به رقابت با بقیه افراد بپردازید و با برنده شدن یا باختن، مهمات و ابزار مورد نیاز برای پیشرفت درون بازی بدست بیاورید یا اینکه آنها را از دست بدهید که ارباب جنگ هم از این قضیه مستثنی نیست.

استودیو بازی سازی پیله توانسته است با استفاده از ایجاد محیط جذاب درون بازی و صدا گذاری عالی شخصیت ها نظر کاربران را به خود جذب کند و یک محیط دوستانه برای بازیکنان ایجاد کند.

شروع بازی

بازی با معرفی شخصیت مملی عرعر شروع می شود. او کسی است که قصد دارد زمینی را که فکر می کند مال اوست بدست بیاورد ولی برای این کار از تانک خودش استفاده می کند. این کار او باعث وحشت روستاییان شده و آنها از شما کمک خواسته اند. شما هم با استفاده از تانکی که در اختیارتان قرار گرفته است او را برای بار اول شکست می دهید و او مجبور به فرار می شود.


بیشتر بدانید: برترین بازی های موبایل ۲۰۱۸ به انتخاب گیمر


پس از شکست دادن او شما باید دو ساختمان انبار و تانک را بازسازی کنید. پس از این کار شما قادر به خرید تانک هستید. برای خرید اولین تانک خود سه گزینه پیش روی خود دارید. تانک هایی به اسم آهو، پیکان و بشکه که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. در میان این ویژگی ها تمامی تانک های درون بازی ۴ مولفه اصلی را دارند.

 1. پوشش زرهی
 2. قدرت هجومی
 3. سوخت
 4. قدرت موتور

تانک آهو در میان سه تانک اول سوخت و قدرت موتور بالایی دارد، تانک پیکان بر خلاف آهو دارای پوشش زرهی و قدرت هجومی بیشتری است. تانک بشکه نیز در میان این سه، یک تانک متوسط است که اگر کلی نگاه کنیم از هر لحاظ از تانک پیکان ضعیف تر و در مقایسه با آهو فقط پوشش زرهی بیشتری دارد. ویژگی این تانک باعث شده تا بین این سه تانک متمایز باشد.

پس از این که تانک خود را خریدید متوجه می شوید مملی عرعر دوباره برای روستاییان مشکل ایجاد کرده است. شما این بار با شکست دادن او هدایایی به خاطر پیروزی بدست می آورید. پس از این شما باید تمامی ساختمان های درون بازی را بازسازی کنید. ساختمان هایی مثل چاه نفت و معدن ساختمان های مهمی هستند که به شما مهمات می دهند و تعمیر و ارتقا این ساختمان ها اولویت بیشتری دارد.

آهن، نفت و الماس، سه عنصر اصلی بازی

همان طور که از عنوان پیداست، برای ادامه بازی به این سه عنصر احتیاج دارید. آهنی که بدست می آورید در ارتقا تانک و ساختمان ها کاربرد دارد. با نفت استخراج شده از زمین هم می توانید برای خود از طریق فروشگاه تیر مهمات تهیه کنید.

بعضی وقت ها در فروشگاه اصلی بازی پیشنهاد های ویژه به عنوان بسته های تیر نیم بها با زمان محدود به شما ارائه می شود که می توانید با خرید این بسته ها نیز مهمات دریافت کنید. اگر نفتی برای خرید مهمات نداشتید می توانید از قسمت بسته های تیر ویدیویی با تماشای یک ویدئو مهمات مورد نیاز خود را تامین کنید.

الماس گران ترین و مهم ترین عنصر درون بازی است. با استفاده از الماس می توانید ارتقا ساختمان های خود را سریع تر انجام دهید و یا اینکه تانک جدید بخرید. اگر به آهن و نفت بیشتری احتیاج داشتید می توانید با استفاده از الماس از طریق فروشگاه نیاز خود را تامین کنید.


بیشتر بدانید: معرفی و بررسی بازی موبایل Brawl Stars


الماس درون بازی از طریق افزایش لول بازی شما، انجام چالش های درون بازی، شرکت در مسابقات و افزایش کاپ و یا خرید با پول از طریق اکانت شما در کافه بازار امکان پذیر است.

در واقع فعلا سه نوع پیشنهاد برای خرید الماس درون بازی وجود دارد ولی قرار است استودیو بازی سازی پیله در آینده بسته های متنوع تری برای خرید الماس ایجاد کند.

میدان نبرد و برترین ها

در این قسمت شما می توانید جایگاه خود را بین افرادی که این بازی را انجام می دهند ببینید. با هر برد، کاپ شما افزایش پیدا می کند و با هر باخت از آن کم می شود. با افزایش کاپ های درون بازی میدان نبرد شما تغییر خواهد کرد. در این بازی ۵ میدان نبرد وجود دارد.

 1. درخت بزرگ برای کاپ های بیشتر از ۰
 2. فانوس دریایی برای کاپ های بیشتر از ۴۵۰
 3. نیروگاه برق برای کاپ های بیشتر از ۹۰۰
 4. آسیاب بادی برای کاپ های بیشتر از ۱۳۵۰
 5. آتشفشان برای کاپ های بیشتراز ۱۸۰۰

قسمت داستانی و اتحاد

این دو قسمت از بازی فعلا در دست ساخت هستند و فعلا در دسترس بازیکنان قرار نگرفته اند.

ولی به احتمال زیاد در آینده نزدیک و با افزایش روزانه کاربران این بازی، استدیو بازی سازی پیله این دو قسمت را هم به بازی اضافه خواهد کرد.

مکانیزم بازی

بازی مکانیزم ساده ای دارد و به آسانی می توان آن را آموخت. شما با انتخاب قسمت مبارزه به صفحه جدیدی می روید که در آن باید اسلحه های مورد نیاز خود برای شروع مبارزه را آماده کنید. در کل شما ۴ نوع اسلحه دارید.

 1. معمولی
 2. خوب
 3. خفن
 4. ویژه

بیشتر بدانید: معرفی و بررسی بازی Florence


اسلحه های معمولی مثل اسمشان، آسیب کمتری وارد می کنند، اسلحه های خوب آسیب بیشتر و اسلحه های خفن بیشترین آسیب را وارد می کنند. اگر شما خواستید تا از اسلحه های خفن استفاده کنید باید دقت زیادی به خرج دهید تا به هدف اصابت کند.

مهمات برای اسلحه های معمولی، خوب و ویژه را باید از فروشگاه تیر خریداری کنید ولی اسلحه ویژه شما به تانکی که خریده اید بستگی دارد.

پس از انتخاب کردن اسلحه هایتان، شما با یک نفر دیگر مبارزه خواهید کرد. پس از پیدا کردن یک حریف، شما آماده مبارزه خواهید بود. زمان لازم برای پیدا شدن حریف کم است و این یکی از مزایای بازی ارباب جنگ محسوب می شود.

هر بازی ۱۲ راند و نوبت دارد که در هر نوبت شما می توانید دو کار را انجام دهید. در بار اول در هر نوبت می توانید تانک خود را حرکت دهید و جایگاه مناسبی برای تانکتان پیدا کنید.

در نوبت دوم شما باید نشان گیری کنید و همچنین اسلحه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

هر اسلحه ویژگی و قدرت مخصوص خود را دارد پس باید در انتخاب و نحوه پرتاب آن دقت کنید. یکی از خوبی های این بازی این است که بعضی از اسلحه ها پس از پرتاب یا پس از به زمین خوردن، تکه تکه می شوند و احتمال برخوردشان به تانک حریف افزایش میابد.

پس از نشانه گیری و انتخاب اسلحه مورد نظرتان، نوبت به شلیک کردن می رسد. پس از شلیک معلوم می شود که دقت شما در نشانه گیری چقدر است و اسلحه شما چقدر آسیب به حریف وارد کرده است.

برنده بازی کسی است که بتواند تانک حریف را نابود کند یا اینکه بتواند در طول ۱۲ نوبت بازی بیشترین آسیب را به تانک حریف وارد کند.

در کل اگر بخواهید تانک حریف را نابود کنید باید یا دقت شما در هر بار شلیک زیاد باشد یا باید از اسلحه های بهتر و قوی تر بیشتر استفاده کنید که آسیب بیشتری به حریفتان وارد می کنند.

ویژگی های بازی ارباب جنگ

 • گرافیک جذاب و چشم نواز
 • استفاده از صدا پیشگان حرفه ای
 • قابلیت ساخت و پیشرفت اردوگاه خودتان
 • مبارزات آنلاین
 • میدان های نبرد متفاوت با جوایز متنوع
 • تانک های متنوع با توانایی های خاص و قابل ارتقاء
 • بیش از ۶۰ تیر متنوع (از یک تیر و کمان ساده تا بمب اتمی)

این بازی برای اجرا نیاز به اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر دارد.

این بازی فعلا تنها برای اندروید منتشر شده است و نسخه iOS این بازی وجود ندارد ولی احتمالا در آینده نسخه iOS این بازی هم منتشر شود. بازی ارباب جنگ بازی جذاب و سرگرم کننده برای تمامی سنین است و اگر شما دنبال بازی خوب و سرگرم کننده ای هستید ما این بازی را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

 

 

 

 

منبع:

Gam3r

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات