آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2؛ هیرو Centaur Warrunner

آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2؛ هیرو Centaur Warrunner

پیمان ادیب ۱۷ آبان ۱۳۹۸ نظرات

هیروهای تانک مانند Centaur Warruner همیشه در وسط و خط مقدم درگیری های بازی DOTA 2 حضور دارند. با گیمر همراه آموزش هیرو Centaur Warrunner باشید.

 

آموزش هیرو Centaur Warrunner بازی DOTA 2

هیروهایی که در بازی DOTA 2 میزان HP زیادی دارند را به اصطلاح تانک می گویند، اکثر هیروهایی که قابلیت تانک بودن را دارند در قسمت Strength ها یافت می شوند ولی بعضی نیز در بخش Agility و Intelligence وجود دارند.

در بخش Strength نیز هیرو Centaur Warrunner به دلیل داشتن Strength زیاد در اول بازی و همچنین داشتن بیشترین مقدار آن در لول ۲۵، یکی از تانکی ترین هیروهای بازی به شمار می آید.

هیرو Centaur Warrunner به گونه ای است که به دلیل توانایی های خاصش همیشه در مرکز درگیری ها حضور دارد و اگر بتواند آیتم های مورد نیاز خود را خریداری کند خواهد توانست تاثیر زیادی داشته باشد.

مجموعه مقالات آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2:

آموزش و معرفی هیرو های بازی DOTA 2 هیرو Centaur Warrunner

آموزش  هیرو Centaur Warrunner بازی DOTA 2

هیرو Centaur Warrunner جزو گروه هیروهای Strength و نزدیک زن می باشد، این هیرو یکی از تانک ترین هیروهای بازی محسوب می شود که در شرایط خاص می تواند هم تیمی هایش را نجات دهد و یا برای شروع درگیری ها اقدام کند.

توانایی های Centaur Warrunner هم قابلیت دفاعی و هم هجومی دارند به همین دلیل می تواند از این هیرو در اکثر مواقع برای فرار کردن از موقعیت های نا مطلوب و یا حمله کردن به هیروهای تیم مقابل استفاده کرد.

توانایی ها (Spells):

Hoof Stomp

Hoof Stomp

Hoof Stomp

هیرو Centaur Warrunner پاهای خود را به محکمی به زمین می کوبد و باعث می شود تا کریپ ها و هیروهای دور و بر او Stun شوند، این توانایی مقداری آسیب Magical نیز وارد می کند.

توانایی Hoof Stomp هیرو Centaur Warrunner

توانایی Hoof Stomp هیرو Centaur Warrunner

ازاین توانایی می توانید در کنار آیتم Blink Dagger استفاده کنید که یک ترکیب عالی برای شروع کردن درگیری ها ایجاد می کند، در واقع شما با استفاده از آیتم Blink Dagger به سمت هیروهای تیم حریف نفوذ می کنید و سپس از این توانایی برای Stun کردنشان استفاده می کنید.

این توانایی از آیتم Black King Bar فعال رد نمی شود و همچنین دارای حالت Strong Dispel می باشد.

Double Edge

Double Edge

Double Edge

این توانایی باعث می شود تا هیرو Centaur Warrunner با تبر خود را به محکمی بر روی دشمنانش ضربه بزند. این توانایی آسیب Magical هم به شما و هم به هیروها و یا کریپ های جلویتان وارد می کند.

لحظه استفاده از توانایی Double Edge

لحظه استفاده از توانایی Double Edge

آسیب این توانایی به گونه ای است که بر حسب مقدار Strength که دارید هم شما و هم هدفتان آسیب دریافت می کنید، البته باید این را نیز بگوییم که هیرو Centaur Warrunner به هیچ عنوان نمی تواند خود را با استفاده از این توانایی بکشد و Deny کند.

لحظه برخورد تبر هیرو Centaur Warrunner به هیرو Axe

لحظه برخورد تبر هیرو Centaur Warrunner به هیرو Axe

این توانایی از آیتم Black King Bar فعال عبور نمی کند و همچنین تنها در صورتی توسط Linken’s Sphere بلاک می شود که بر روی هدف اصلی استفاده شده باشد.

Retaliate

Retaliate

Retaliate

این توانایی به هیرو Centaur Warrunner اجازه می دهد تا به تمامی ضربه ها واکنش نشان دهد، هر ضربه ای که شما دریافت می کنید باعث می شود تا آسیبی به یک مقدار مشخص بر هیرو و یا کریپی که به شما ضربه است برگردد.

آسیب بازگشتی توانایی Retaliate

آسیب بازگشتی توانایی Retaliate

در ضمن این توانایی یک حالت قابل فعال کردن نیز دارد. هر ضربه ای که هیروهای تیم حریف و Tower ها به شما می زنند باعث می شوند تا یک عدد شمارنده در قسمت باف ها نشان داده شود.

این عدد تا ۱۳ پر می شود و شما پس از فعال کردن آن می توانید به ازای هر عدد که پر شده است آسیب فیزکی بیشتری داشته باشید.

آسیب اضافی که توسط فعال کردن توانایی Retaliate به دست می آید

آسیب اضافی که توسط فعال کردن توانایی Retaliate به دست می آید

فعال کردن این توانایی باعث می شود تا دست های هیرو Centaur Warrunner یک انیمیشن خاصی پیدا کنند که نشان از قدرتمند شدن ضربه های این هیرو دارد.

لحظه فعال کردن توانایی Retaliate

لحظه فعال کردن توانایی Retaliate

شمارنده این توانایی در توانایی های Moon Glaives هیرو Luna، توانایی Split Shot هیرو Medusa و توانایی Flak Cannon هیرو Gyrocopter کار نمی کند،

آسیب بازگشتی این توانایی از آیتم Black King Bar فعال رد می شود و همچنین توسط آیتم Silver Edge غیرفعال می گردد، این توانایی دارای حالت Basic Dispel می باشد در نتیجه هیرویی مانند Oracle می تواند با استفاده از توانایی Fortune’s End آسیب اضافه شما را حذف کند.

Stampede

Stampede

Stampede

این توانایی باعث می شود تا هیرو های تیم شما بتوانند با حداکثر سرعت در بازی در حالت معمول (۵۵۰) حرکت کنند که این تنها مزیت این توانایی به حساب نمی آید.

لحظه فعال کردن توانایی Stampede

لحظه فعال کردن توانایی Stampede

تمامی هیروهای هم تیمی شما می توانند به سمت هیروها و یا کریپ های تیم حریف یورش ببرند و در لحظه برخورد با آنها به میزانی از Strength هیرو Centaur Warruner آسیب دریافت می کنند و سرعت حرکتشان آهسته می شود.

آسیب حاصل از توانایی Stampede

آسیب حاصل از توانایی Stampede

وقتی که این توانایی را استفاده می کنید یک صدای مخصوص در کل مپ شنیده می شود که هیروهای تیم حریف نیز قادر به شنیدن آنها هستند.

نماد روی سر هیروها که نشان دهنده باف مثبت و افزایش سرعت حرکت می باشد

نماد روی سر هیروها که نشان دهنده باف مثبت و افزایش سرعت حرکت می باشد

آسیب این توانایی و همچنین آهسته شدن حاصل از آن از آیتم Black King Bar عبور نمی کند و همچنین باف منفی آهسته شدن توسط این توانایی دارای حالت Basic Dispel می باشد.

تاثیر آیتم Aghanim بر روی این هیرو:

آیتم Aghanim’s Scepter باعث می شود تا کمی توانایی Stampede شما قوی تر شود، این آیتم باعث می شود تا در لحظه ای که توانایی Stampede را استفاده می کنید، شما و هم تیمی هایتان ۴۰ درصد آسیب کمتری نسبت به ضربه های هیروهای تیم مقابل دریافت کنید.

در ضمن می توانید از روی موانع نیز عبور کنید، این بدین معنی است که می توانید از جاهایی که به صورت معمول نمی توان عبور کرد با استفاده از این توانایی رد شد، اگر در سر راه شما درختی باشد آن درخت قطع خواهد شد.

استعدادها (Talents):

Talent های هیرو Centaur Warrunner

Talent های هیرو Centaur Warrunner

در لول ۱۰ شما می توانید از بین ۱۰ درصد Evasion و افزایش سرعت حرکتتان یکی را انتخاب کنید، هر دو انتخاب خوب هستند و در هر شرایطی می توانند به نفع شما باشند، ولی اگر فکر می کنید در بازی به یکی احتیاج بیشتری دارید آن را انتخاب کنید.

Talent های لول ۱۵ در واقع یکی باعث افزایش میزان آسیب ضربه های شما و دیگری باعث افزایش آسیب توانایی Double Edge می شود، هر کدام از این Talentها عالی هستند و بنابر شرایط بازی باید یکی را انتخاب کنید که بیشتر به درد شما می آید.

افزایش میزان آسیب ضربات شما باعث خواهد شد که Illusion هایتان نیز از آن بهره مند شوند، توانایی افزایش آسیب Double Edge نیز باعث خواهد شد تا هیروهایی که از نظر Magical آسیب پذیر هستند از شما بترسند.

در لول ۲۰ شما باید یک انتخاب مهم انجام دهید، یکی باعث می شود که آسیب برگشتی توانایی Retaliate افزایش پیدا کند و دیگری میزان Strength شما را افزایش می دهد.

انتخاب آسیب بیشتر توانایی Retaliate می تواند یک خطر برای هیروهای تیم مقابل باشد که در ضربه شدن به شما دقت کنند چون که آسیب بیشتر به آنها بر می گردد، ولی با انتخاب ۲۰ عدد Strength بیشتر توانایی های Double Edge و Stampede شما قوی تر می شوند.

انتخاب Talent مناسب در لول ۲۵ بسیار مهم است، Talent سمت راست باعث می شود تا هیروهای هم تیمی شما نیز آسیب بازگشتی توانایی Retaliate شما را داشته باشند ولی Talent سمت چپ نیز باعث می شود که مدت زمان Stun توانایی Hood Stomp شما بیشتر شود که برای شروع درگیری ها عالی است.

شما باید بنابر شرایطی که دارید یکی را انتخاب کنید و انتخاب Talent درست می توانند بسیار مهم و تعیین کننده باشد.

آیتم بندی:

در این قسمت از آموزش هیرو Centaur Warrunner قصد داریم تا آیتم بندی این هیرو را به شما توضیح دهیم، این هیرو به آیتم های زیادی برای موثر بودن نیاز ندارد ولی چندین آیتم هستند که وجودشان می تواند به این هیرو کمک زیادی بکند.

آیتم های شروع بازی:

Tango:

Tango

Tango

هیرو Centaur Warrunner نزدیک زن است و به سادگی در لاین اذیت می شود، در نتیجه برای اینکه لول مورد نیاز خود را به دست آورد باید در لاین بماند و به یک منبع HP Regeneration نیاز دارد، Tango این نیاز را بر طرف می کند.

Healing Salve:

Healing Salve

Healing Salve

بعضی مواقع لاینی که در آن بازی می کنید شاید سخت تر از حالت معمولی باشد، در نتیجه به یک منبع بهتر برای HP Regeneration نیاز دارید، این آیتم نیاز شما را برآورده می کند.

Stout Shield:

Stout Shield

Stout Shield

هیروهای نزدیک زنی که نیاز به Farm دارند به این آیتم به شدت نیازمند هستند، آیتم Stout Shield میزانی از آسیب دریافتی را کم می کند.

Iron Branch:

Iron Branch

Iron Branch

خرید یا دو عدد از این آیتم می تواند شما را در اول بازی کمک کند و می توانید بدون مصرف Iron Branch هایتان، آنها را برای خرید Magic Wand نگه دارید.

Enchanted Mango:

Enchanted Mango

Enchanted Mango

یکی از نیاز های اصلی هیرو Centaur Warrunner میزان Mana این هیرو می باشد که بسیار کم است، این آیتم می تواند در اوایل بازی به شما کمک زیادی بکند.

آیتم های اوایل بازی:

Magic Wand:

Magic Wand

Magic Wand

وجود یک آیتم دفاعی مانند Magic Wand می تواند جان هیروی شما را در مواقع ضروری نجات دهد، خرید این آیتم را در اول بازی به شدت به شما توصیه می کنیم.

Tranquil Boots:

Tranquil Boots

Tranquil Boots

یکی از فواید این آیتم این است که به شما به میزان مناسبی HP Regeneretaion می دهد و سرعت حرکت شما را نیز بیشتر می کند.

Phase Boots:

Phase Boots

Phase Boots

آیتم Phase Boots با اینکه مانند Tranquil Boots به شما HP Regeneration نمی دهد ولی یکی از کمبود های شما را که میزان کم آرمورتان می باشد رفع می کند.

Infused Raindrop:

Infused Raindrop

Infused Raindrop

استفاده کردن از توانایی Double Edge باعث می شود شما آسیب Magical دریافت کنید، این آیتم در مواقعی که کار می کند می تواند قسمتی از آسیبی که به شما وارد می شود را جذب کند.

آیتم های اواسط بازی:

Blink Dagger:

Blink Dagger

Blink Dagger

این آیتم بدون شک یکی از مهم ترین آیتم ها برای این هیرو می باشد، با توجه به اینکه در توضیحات توانایی Hoof Stomp به ترکیب این توانایی و آیتم اشاره کردیم، می توانید از این آیتم به عنوان یک آیتم برای فرار کردن نیز استفاده کنید.

Hood of Defiance:

Hood of Defiance

Hood of Defiance

توانایی Double Edge به شما آسیب Magical وارد می کند که می توانید با استفاده از این آیتم آسیب وارده به خود را کاهش دهید، در ضمن این آیتم در برابر هیروهای Magical نیز عالی است.

Vanguard:

Vanguard

Vanguard

اگر هیروهای تیم مقابل اکثرا آسیب فیزیکی به شما وارد می کنند می توانید از آیتم را خریداری کنید تا آسیب وارده را کاهش دهید، در ضمن HP Regeneration این آیتم نیز عالی است.

Blade Mail:

Blade Mail

Blade Mail

با توجه به اینکه Centaur Warrunner در اکثر مواقع باید در مرکز درگیری ها حضور داشته باشد امکان اینکه هیروهای تیم مقابل به Centaur Warrunner آسیب بزنند زیاد است، در نتیجه می توانید این آیتم را بخرید تا مانع از این کار آنها شوید.

Heaven’s Halberd:

Heaven's Halberd

Heaven’s Halberd

معمولا هیروهایی در بازی وجود دارند که باعث می شوند شما آسیب زیادی از ضربه خوردن دریافت کنید، این آیتم باعث می شود اینگونه هیروها برای چند ثانیه نتوانند به شما ضربه بزنند.

Vladmir’s Offering:

Vladmir's Offering

Vladmir’s Offering

اگر هم تیمی های شما این آیتم را خریداری نکنند می توانید به عنوان یک آیتم تیمی آن را تهیه و از آن استفاده بکنید، این آیتم به شما آرمور و Mana Regeneration می دهد که می توانید کمی از نیازهای شما را تامین کند.

آیتم های آخر بازی:

Pipe of Insight:

Pipe of Insight

Pipe of Insight

این آیتم نسخه کامل شده Hood of Defiance می باشد که می تواند آسیب Magical بیشتری را جذب کند و تاثیر Double Edge را بر روی شما کاهش دهد، در ضمن این آیتم را می توانید فعال کنید تا هم تیمی های شما نیز به میزان مشخصی آسیب Magical دریافت نکنند.

Heart of Tarrasque:

Heart of Tarrasque

Heart of Tarrasque

این آیتم باعث می شود تا هیرو Centaur Warrunner تاثیر حالت تانکی خود را بیشتر کند و به هیرویی تبدیل شود که کشتنش تقریبا غیر ممکن است.

Crimson Guard:

Crimson Guard

Crimson Guard

این آیتم نیز مانند Pipe of Insight یک آیتم تیمی عالی است که به شما و هم تیمی هایتان اجازه می دهد تا در برابر آسیب های فیزکی مقاوم تر باشند.

Assault Cuirass:

Assault Cuirass

Assault Cuirass

افزایش آرمور شما و هم تیمی هایتان و همچنین کاهش آرمور دشمنانتان می تواند کمک زیادی به شما بکند تا از نظر فیزیکی بر تیم حریف برتری داشته باشید.

Black King Bar:

Black King Bar

Black King Bar

بعضی مواقع پیش می آید که هیروهای تیم حریف به دلیل داشتن توانایی هایی خاص شما را به سادگی از درگیری ها حذف می کنند، در نتیجه برای اینکه تاثیر خود را به صورت قطعی در درگیری ها نشان دهید می توانید این آیتم را خریداری کنید.

Lotus Orb:

Lotus Orb

Lotus Orb

این آیتم علاوه بر آرمور اضافه که به شما می دهد باعث می شود تا در برابر توانایی هایی که تنها شما را هدف قرار می دهند مقاوم باشید و این باعث می شود تا هیروهای تیم حریف نتوانند توانایی های خود را بر روی شما استفاده کنند.

Aghanim’s Scepter:

Aghanim's Scepter

Aghanim’s Scepter

گاهی پیش می آید که هم تیمی های شما نیاز بیشتری به کمک شما دارند، در نتیجه می توانید این آیتم را خریداری کنید و مطمئن شوید که می توانید به صورت قطعی به هم تیمی های خود کمک کنید.

چه موقع این هیرو را انتخاب نکنیم؟

Disruptor:

Disruptor

Disruptor

هیرو Disrupter می تواند با استفاده از توانایی های Kinetic Field و Glimps توانایی Stampede شما را خنثی کند، این هیرو یکی از بهترین هیروها در مقابل Centaur Warrunner می باشد.

Lifestealer:

Lifestealer

Lifestealer

هیرو Lifestealer به صورت کلی در برابر هیروهایی که Strength زیادی دارند خوب است و به دلیل توانایی Feast خود اینگونه هیروهای را تنبیه می کند.

Necrophos:

Necrophos

Necrophos

هیرو Necrophos نیز همانند Lifestealer در برابر هیروهایی که HP زیادی دارند عالی است، توانایی های این هیرو باعث می شود تا هیرویی مانند Centaur Warrunner نتواند آن گونه که می خواهد عمل کند.

Nyx Assassin:

Nyx Assassin

Nyx Assassin

توانایی Spiked Carapace این هیرو باعث می شود تا زمانی که هم تیمی های Centaur Warrunner و یا خود او با استفاده از توانایی Stampede می آیند Stun شوند و آسیب دریافت کنند.

Templar Assassin:

Templar Assassin

Templar Assassin

توانایی Refraction این هیرو به سادگی می تواند تمامی آسیب های حاصل از توانایی های هیرو Centaur Warrunner را نادیده بگیرد، در ضمن توانایی Psionic Traps باعث می شود تا هم تیمی های Templar Assassin دید مناسبی داشته باشند تا از شروع درگیری توسط Centaur Warrunner جلوگیری کنند.

چه موقع این هیرو را انتخاب کنیم؟

Arc Warden:

Arc Warden

Arc Warden

هیرو Arc Warden دوست دارد تا هیروهای تیم مقابل را از خود دور نگه دارد در صورتی که به دلیل توانایی Stampede هیرو Centaur Warrunner این امر ممکن نیست.

در ضمن زمانی که هیرو Arc Warden یک هیرو را تنها در جایی پیدا می کند نخواهد توانست تا او را از میان بردارد زیرا هیرو Centaur Warrunner با استفاده از توانایی Stampede می تواند به هم تیمی خود در فرار کردن کمک کند.

Doom:

Doom

Doom

زمانی که هیرو Doom توانایی Doom خود را بر روی یک نفر استفاده می کند Centaur Warrunner می تواند با استفاده از توانایی Stampede به آن هیرو در فرار کردن کمک کند.

Phantom Assassin:

Phantom Assassin

Phantom Assassin

هیرو Phantom Assassin حتی زمانی که از توانایی Stifling Dagger استفاده می کند باعث می شود تا از توانایی Retaliate هیرو Centaur Warrunner آسیب دریافت کند.

هیرو Phantom Assassin باید بعضی از آیتم های مورد نیاز خود را خریداری کند تا بتواند در برابر هیرو Centaur Warrunner ظاهر شود.

Phantom Lancer:

Phantom Lancer

Phantom Lancer

Illusion های هیرو Phantom Lancer در برابر توانایی Retaliate هیرو Centaur Warrunner بسیار ضعیف هستند و به سادگی از بین می روند، این تنها مشکل این هیرو نیست بلکه Centaur Warrunner می تواند با استفاده از توانایی Double Edge خود که نیازی به Mana ندارد Illusion های این هیرو را به سادگی از بین ببرد.

Sniper:

Sniper

Sniper

هیرو Sniper هیچ روشی برای فرار از دست تیمی که با حداکثر سرعت به سمت او می آیند ندارد و همچنین این هیرو نمی تواند در برابر Centaur Warrunner که آیتم Blade Mail دارد مقاومت کند و باید صبر کند تا مدت زمان مربوط به این آیتم تمام شود.

Windranger:

Windranger

Windranger

یکی از کابوس های Windranger هیرو Centaur Warrunner می باشد، اگر Windranger توانایی Focus Fire خود را بر روی Centaur Warrunner استفاده کند به دلیل آسیب برگشتی توانایی Retaliate خود او می میرد چون آسیب برگشتی بسیار بیشتر است.

در ضمن استفاده از Talent لول ۲۵ که به هم تیمی های شما نیز تاثیر توانایی Retaliate را می دهد می تواند در برابر این هیرو بسیار مناسب باشد.

هیروهایی مانند Tiny به دلیل توانایی Toss، هیرو Grimstroke به دلیل توانایی Ink Swell و هیرویی مانند Mirana به دلیل توانایی Sacred Arrow خود می توانند بهترین هم تیمی های Centaur Warrunner باشند.

اگر به قسمت های اول آموزش هیرو Centaur Warrunner دقت کرده باشید می دانید که ترکیب آیتم Blink Dagger و توانایی Hoof Stomp می تواند بسیار مفید باشد، دلیل اینکه هیروهایی مانند Tiny، Grimstroke و Mirana با این هیرو عالی عمل می کنند نیز همین است.

این هیروها می توانند از موقعیت به دست آمده استفاده کنند و در حالت های متفاوت با هیرو Centaur Warruner برای شروع درگیری ها همکاری کنند.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات