معرفی و بررسی بازی موبایل Chuchel

معرفی و بررسی بازی موبایل Chuchel

علیرضا زمانی ۰۴ آذر ۱۳۹۸ نظرات

بازی Chuchel یک بازی ماجراجویی و خنده‌دار بسیار جالب است که سازندگان بازی معروف Machinarium آن را ساخته اند. با گیمر همراه معرفی و بررسی بازی Chuchel باشید.

 

معرفی و بررسی بازی موبایل Chuchel

بازی Chuchel یک بازی معمولی نیست، این بازی ماجراجویی و point-‘n-click شما را در جست و جوی یک گیلاس با سناریوهای سرگرم کننده و خنده دار مواجه می‌کند. بازی Chuchel بیشتر شبیه یک کمدی کوتاه است تا یک بازی.

توسعه یافته به دست Amanita Design که سازنده‌ی بازی‌های فوق‌العاده Machinarium و Botanicula است. بازی‌های این تیم همیشه دارای استایل گرافیکی خاص و موسیقی بسیار زیبا بودند. توانایی‌های این تیم در بازی Chuchel نیز خود را نشان می‌دهند. بازی با استایل گرافیکی جذاب، انیمیشن‌های زیبا و خنده‌دار و موسیقی خارق‌العاده کیفیت ساخت بالای خود را به خوبی نشان می‌دهد.

بازی هیچ موقعیتی را برای پخش موسیقی از دست نمی دهد!

بازی هیچ موقعیتی را برای پخش موسیقی از دست نمی دهد!

در بازی Chuchel شما کنترول مستقیم کاراکتر را به دست ندارید و تقریباً محیط را کنترول می‌کنید. بازی از همان ابتدا این موضوع را نمایان می‌کند. در صحنه‌ی اول بازی Chuchel داخل یک جعبه‌ی مقوایی خواب است و شما باید با استفاده از محیط او را از این خواب عمیق بیدار کنید. روی فیل کلیک کنید و فیل شروع به کشیدن یک فریاد موزیکال می‌کند، بلند گو ها را به برق وصل کنید و همگی با هم شروع به آواز خواندن می‌کنند.

گرافیک بازی واقعا خاص است.

گرافیک بازی واقعا خاص است.

کل داستان بازی نشان گر تلاش Chuchel برای رسیدن به گیلاسی است که در ابتدای بازی یک دست بسیار بزرگ از او دزدیده است. در این ماجرا Kekel نیز به دنبال این گیلاس است.

 

بازی Chuchel بیشتر شبیه یک کارتون کمدی تعاملی است تا یک بازی، پازل‌های بازی سخت نیستند و اصلاً شبیه به پازل‌های جدی ساخته نشده‌اند، حتی خود بازی هم راهنمایی خوبی به شما می‌کند تا در هیچ‌کدام از این پازل‌ها گیر نکنید.


بیشتر بدانید:معرفی و بررسی بازی موبایل Horizon Chase


اکثر پازل‌های بازی بیشتر شبیه به دلیلی برای خنداندن بازیکن به نظر می‌رسند تا اینکه معماهایی هوشی باشند.

 

محیط و گرافیک بازی Chuchel مثل دیگر بازی‌های Amanita Design بسیار عالی و با سلیقه‌ی هنری خاصی طراحی شده‌اند. محیط و جهان بازی کاملاً ساده طراحی شده است تا حدی که پس زمینه‌ی بازی کاملاً سفید است. استایل هنری و انیمیشن‌های بازی کیفیت بسیار بالایی دارند و به خوبی به عنوان ابزاری برای خنده و کمدی استفاده شده‌اند.

فقط به خاطر یک گیلاس!

فقط به خاطر یک گیلاس!

موسیقی بازی Chuchel نیز واقعاً حرف ندارد، ساخته شده به دست گروه DVA، بازی هیچ موقعیتی را برای تولید موسیقی جذاب و خوش‌آیند از دست نمی‌دهد. تا به حدی که انیمیشن‌های کاراکترها و موسیقی بازی کاملاً همگام سازی شده‌اند.

 

موسیقی در این بازی جذابیت زیادی به خود گرفته است. حتی در پایان بعضی از مراحل می‌بینید که کاراکترها دور هم جمع می‌شوند و قطعه‌ی کوچکی از موسیقی را می‌نوازند.

شخصیت های بازی واقعا عجیب و غریب هستند.

شخصیت های بازی واقعا عجیب و غریب هستند.

بازی Chuchel یک بازی جالب و زیبا است که به خود جذابیت خاصی دارد. با این حال بسیار کوتاه است ولی در این مدت زمان کوتاه هیچ اتفاقی دو بار نمی‌افتد. بازی Chuchel دارای موسیقی بسیار جذاب و کمدی خاص است و من آن را به افرادی که به دنبال یک بازی و تجربه‌ی عجیب و خنده‌دار هستند پیشنهاد می‌کنم. با این حال پنج دلار برای بازی که می‌توان آن را در یک ساعت تمام کرد زیاد است!

 

دریافت بازی Chuchel برای Android و iOS:

 

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات