معرفی و بررسی بازی موبایل Cut The Rope: Magic

معرفی و بررسی بازی موبایل Cut The Rope: Magic

علیرضا زمانی ۰۲ آذر ۱۳۹۷ نظرات

بعد از نزدیک به یک میلیارد دانلود از استورهای دیجیتالی ما شاهد نسخه‌ی دیگری از سری بازی‌های Cut The Rope هستیم. پس امروز می خواهیم طناب ببریم و بازی Cut The Rope: Magic را معرفی و بررسی کنیم. پس با گیمر همراه باشید. شما می توانید اخبار بازی، نقد و بررسی بازی و همچنین گیم پلی بازی ها را همیشه در سایت ما دنبال کنید.

 

معرفی و بررسی بازی موبایل Cut The Rope: Magic

از سری بازی های Cut The Rope  می توان به عنوان بهترین و موفق ترین بازی های پلتفرم موبایل یاد کرد که رقیب خوبی برای سری بازی های Angry Birds نیز هستند. این سری توسط توسعه دهنده روسی به نام ZeptoLabs ساخته و منتشر شده است. و مثل همیشه تک تک نسخه های این سری روی پلتفرم موبایل به موفقیت رسیده اند. بازی Cut The Rope: Magic آخرین نسخه در این سری است که برای iOS و Android منتشر شده است. این بازی دارای یک سبک گرافیکی جدید و زیبا می باشد. همراه شدن این زیبایی با بانمکی شخصیت اصلی و مراحل پازلی که به خوبی ساخته شده اند بازی Cut The Rope: Magic را بهترین بازی در سری Cut The Rope می کند، که بسیار سرگرم کننده است اگر بتوانید تبلیغات درون برنامه ای و سیستم انرژی بازی را تحمل کنید.

معرفی و بررسی بازی موبایل Cut The Rope: Magic

شخصیت معروف و بانمک بازی با نام اوم نوم (Om Nom) عاشق آبنبات خوردن است. در این نسخه اوم نوم از طریق کتابی وارد یک دنیای جادویی می شود. در این دنیا اوم نوم می تواند شکل خود را عوض کند و به موجودات جادویی مثل ماهی و موش تبدیل شود و به کمک آنها به آبنبات هایی که توسط یک عنکبوت جادوگر از اون دزدیده شده اند برسد. شما نیز به عنوان بازیکن در این مسیر همراه با اوم نوم هستید تا با حل پازل ها و معما های مراحل بازی و جمع کردن ستاره ها به اوم نوم کمک کنید.

 

بازی، داستان چندان قویی ندارد و به طور بسیار خلاصه بیان شده است. ولی باید گفت که انیمیشن هایی که مسؤلیت داستان گویی را دارند به خوبی و با کیفیت بسیار بالا ساخته شده اند. همچنین انیمیشن های کاراکتر بازی نیز با دقت و زیبایی پیاده سازی شده اند که به بازی حالت کارتونی و خوشایندی می دهد. در کل باید گفت که بازی Cut The Rope: Magic از نظر بصری و گرافیکی حرف ندارد.

همان طور که گفتیم در این بازی اوم نوم می تواند به موجودات جادویی تبدیل شود که هر کدام از آنها ویژگی خاصی دارند. مثلا پرنده شدن به شما اجازه می دهد که پرواز کنید و یا ماهی شدن به شما این امکان را می دهد که وارد آب شوید و در آن شنا کنید. و این مکانیک جدیدی است که Magic را از دیگر نسخه های سری Cut The Rope متمایز می کند. از دیگر موجوداتی که می توانید  به آنها تبدیل شوید اژدها، موش، روح و بچه اوم نوم هستند که باز هر کدام نقشی را در حل پازل های مراحل ایفا می کند.

 

دیگر مکانیکی که می توان به آن اشاره کرد همان بریدن طناب است که بازی نیز با این نام شناخته می شود. عمل بریدن طناب ها به وسیله ی سوایپ کردن یا کشیدن انگشت روی صفحه انجام می شود. بریدن طناب ها روش اصلی برای حل معما های بازی است که به خوبی پیاده سازی شده است و حسی کاملا طبیعی به خود دارد.

نمی توان گفت که مراحل بازی Cut The Rope: Magic سخت هستند ولی اگر بخواهید مراحل را با امتیاز سه ستاره به اتمام برسانید باید گفت که به چالش کشیده خواهید شد. ولی در کل مراحل بازی عادلانه ساخته شده اند و اضافه شدن مراحل رئیس (Boss Level) به بازی تازگی می بخشد. پازل ها و معما های بازی نیز هیچگاه تکراری نمی شوند و همیشه ویژگی های جدیدی وجود دارد که به آنها اضافه می شود.

بزرگترین مشکلی که بازی Cut The Rope: Magic دارد سیستم درآمدی بازی است. با اینکه بازی با قیمت ۴۰۰۰ تومان به فروش میرسد ولی دارای پرداخت درون برنامه ای و تبلیغات می باشد، همچنین بازی دارای واحد پول درون بازی یا الماس می باشد که اگر بخواهید مرحله ای را زودتر تجربه کنید به آن نیاز خواهید داشت. در فروشگاه بازی نیز می توانید راه حل های مراحل بازی را بخرید. اگر بخواهید پولی درون بازی خرج نکنید این موارد با کمی ارفاق مشکل ساز نیستند. آنچه مشکل ساز است سیستم انرژی و تبلیغات اعصاب خورد کن بازی است.

 

سیستم انرژی بازی به این صورت کار می کند که هر چه قدر اوم نوم آبنبات بیشتری بخورد چاق تر می شود، تا به حدی که دیگر نمیتوانید مرحله ی جدیدی بازی کنید و اگر صبر کردن از توانایی های شما نیست باید یکی از گزینه های پرداخت با الماس، دیدین تبلیغات و یا پرداخت پول برای حذف همیشگی سیستم را انتخاب کنید. درباره ی تبلیغات داخل بازی باید گفت که بسیار اذیت کننده هستند. بازی هیچ موقعیتی را برای نشان دادن تبلیغات به شما را از دست نمی دهد تا به حدی که تجربه ی یک بازی زیبا و سرگرم کننده تبدیل به یک تجربه اعصاب خورد کن می شود.

در نهایت می توان درباره‌ی بازی Cut The Rope: Magic گفت که یک بازی بسیار زیبا و سرگرم کننده است و اگر دوست دار بازی های سری Cut The Rope و یا بازی های پازلی هستید این بازی را از دست ندهید. ولی یادتان باشد که باید تبلیغات بازی را تحمل کنید یا اینکه اینترنت دستگاه خود را خاموش کنید.

دانلود بازی Cut The Rope: Magic برای iOS و Android:

معرفی و بررسی بازی موبایل آمیرزا

معرفی و بررسی بازی موبایل آمیرزا


بیشتر بخوانید:

معرفی و بررسی بازی موبایل Pandoraid

معرفی و بررسی بازی موبایل Traffic Racer

معرفی و بررسی بازی موبایل Hill Climb Racing 2

معرفی و بررسی بازی موبایل پسرخوانده

معرفی و بررسی بازی موبایل Eight Ball Pool

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات