آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2؛ هیرو Alchemist

آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2؛ هیرو Alchemist

پیمان ادیب ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۲

در این مطلب می خواهیم بپردازیم به آموزش و معرفی هیرو Alchemist، یکی از هیروهای محبوب DOTA 2 که چند ماهی است که به تعداد زیاد پیک می شود. با گیمر همره باشید.

 

آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2؛ هیرو Alchemist

هیروهای زیادی در بازی DOTA 2 هستند که به عنوان Support و یا همان هیروهای کمکی در بازی به شمار می آیند، در کنار این هیروها بعضی نیز هستند که با به دست آوردن آیتم های بیشتر در طول بازی می توانند موثر واقع شوند به این نوع هیروها نیز Carry می گویند.

هیرو Alchemist جزو معدود هیروهایی است که هر دو خاصیت را دارد، این هیرو اگر در اوایل بازی بتواند خوب فارم کند در عرض کمتر از ۳۰ دقیقه بازی تمام خواهد شد ولی در غیر این صورت باید بگوییم که این هیرو دیگر تاثیر زیادی در بازی نخواهد داشت.

مجموعه مقالات آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2:

 

آموزش هیرو Alchemist

هیرو Alchemist در DOTA 2

هیرو Alchemist در DOTA 2

Alchemist جزو گروه هیروهای Strength و نزدیک زن می باشد که به دلیل داشتن یک توانایی منحصر به فرد سرعت فارم این هیرو بسیار بیشتر از بقیه است. به این دلیل است که این هیرو جزو هیروهایی است که اگر در تیم شما باشد باید موقعیت و Space مناسب برای او فراهم کنید تا فارم کند.

ولی اگر در مقابل این هیرو بخواهید بازی کنید باید هیروهایی را بردارید که از همان ابتدای درگیری ایجاد کنید تا Alchemist مجبور شود به جای فارم کردن برای کمک به هم تیمی های خود بیاید.


بیشتر بدانید: بزرگ ترین جایزه ورزش های الکترونیکی توسط Dota 2 رقم خورد


Stats که این هیرو در هر لول به دست می آورد نسبت به بقیه هیروها بسیار کم است در نتیجه اگر این هیرو از لول عقب بماند بسیار به نفع تیم مقابل خواهد بود.

توانایی ها (Spells):

Acid Spray

Acid Spray

Acid Spray

این توانایی به شما این قابلیت را می دهد تا در یک منطقه دایره ای شکل، یک زمین اسیدی ایجاد کنید. این توانایی باعث می شود تا هر کسی که درون آن حضور دارد هر ثانیه آسیب دریافت کند و آرمور کمتری داشته باشد.

این توانایی در ۱۰ دقیقه اول بازی بسیار موثر است، اگر شما در فارم کردن و به دست آوردن گلد از کریپ ها مشکل دارید می توانید از این توانایی استفاده کنید و به دلیل آرمور کمتر کریپ ها، آنها را راحت تر بکشید.

توانایی Acid Spray

توانایی Acid Spray

این توانایی در اواسط و اواخر بازی نیز به دلیل اینکه آرمور دشمنتان را کمتر می کند یکی از توانایی های خوب است و حتی در آخر بازی نیز تاثیر خود را نمایش می دهد.

تعداد زیادی از این توانایی در صورتی که استفاده شود در عدد آرمور کم شده تاثیر نخواهد گذاشت و تنها آسیبی که در آن دریافت خواهید کرد به تعداد توانایی استفاده شده افزایش خواهد یافت.

این توانایی از آیتم Black King Bar عبور نمی کند و افرادی که این آیتم را در محدوده این توانایی فعال می کنند دیگر شاهد کاهش آرمور نخواهند بود.

Unstable Concoction

Unstable Concoction

Unstable Concoction

این توانایی به Alchemist قابلیت Stun کردن دشمنانش را می دهد. یکی از نکات جالب این توانایی این است که مدت زمان و میزان آسیبی که وارد می کند نسبت به زمانی که می خواهید آن را پرتاب کنید بستگی دارد.

در واقع با فعال کردن این توانایی یک شمارنده زمان رو سر شما نشان داده خواهد شد، هر چه زمان بگذرد این زمان کمتر و کمتر خواهد شد تا اینکه شما آن را به طرف یک هیرو پرتاب کنید. اما اگر موفق به پرتاب نشوید شما را Stun خواهد کرد و آسیب دریافت می کنید.

توانایی Unstable Concoction در حال آماده شدن

توانایی Unstable Concoction در حال آماده شدن

Stun این توانایی به صورت AoE هست، یعنی اگر هیروهایی نزدیک به هیرویی که این توانایی را پرتاب می کنید وجود داشته باشد آنها نیز Stun خواهند شد. البته اگر آن را پرتاب نکنید نیز به صورت AoE هیروهای تیم مقابل که در کنار شما هستند Stun خواهند شد.

این توانایی قابلیت Deny دارد. یعنی می توانید با استفاده از این توانایی خودکشی کنید، در صورتی که HP شما کمتر از آسیب این توانایی باشد شما Deny خواهید شد و به هیروهای تیم مقابل XP و Gold نخواهد رسید.

Stun شدن هیرو Alchemist در اثر پرتاب نکردن Unstable Concoction

Stun شدن هیرو Alchemist در اثر پرتاب نکردن Unstable Concoction

این توانایی را نمی توانید بر روی افرادی که آیتم Black King Bar را فعال کرده اند استفاده کنید، این توانایی توسط Linken’s Sphere بلاک می شود ولی اگر شما این آیتم را داشته باشید و این توانایی را پرت نکنید بر رویتان بلاک نخواهد شد.

Unstable Concoction Throw

Unstable Concoction Throw

Unstable Concoction Throw

این توانایی در واقع زمانی ظاهر می شود که شما بخواهید Unstable Concoction را فعال کنید، در واقع به جای اینکه عکس توانایی ثابت بماند این عکس جای آن قرار می گیرد.

پرتاب شدن توانایی Unstable Concoction

پرتاب شدن توانایی Unstable Concoction

این توانایی را تنها می توانید به سمت هیروها و Illusion ها پرتاب کنید. در ضمن این توانایی حالت Strong Dispel دارد، بعضی از هیروها می توانند در صورت Stun شدن هم تیمی ها خود آنها را از حالت Stun در بیاورند مانند Abaddon، Legion Commander و Omni Knight.

Greevil’s Greed

Greevil's Greed

Greevil’s Greed

Greevil’s Greed توانایی Passive هیرو Alchemist است که می توان گفت باعث متفاوت شدن این هیرو با تمامی هیرو های بازی می شود. این توانایی به شما این قابلیت را می دهد تا میزان گلدی که از هر کریپ به دست می آورید افزایش پیدا کند.

این توانایی به این صورت عمل می کند که یک باف دائمی بر روی هیرو شما ایجاد می کند و عددی درون آن می نویسد. این عدد نشان دهنده این است که دفعه بعد که یک کریپ را زدید و گلدش را دریافت کردید چه مقدار گلد اضافه به شما خواهد رسید.

شمارنده عدد Greevil's Greed هیرو Alchemist

شمارنده عدد Greevil’s Greed هیرو Alchemist

هر بار که یک کریپ می کشید این عدد افزایش پیدا می کند به صورتی که عدد ثابت می ماند ولی اگر درمدت زمان مشخصی هیچ کریپی را نکشید این عدد تا حداقل عدد ممکن کاهش خواهد یافت.

این توانایی بر روی تمامی چیز هایی که در بازی می بینید تاثیر دارد به جزء سازه های درون بازی یا همان Building ها، Illusion ها و لول Ultimate هیرو Arc Warden یعنی Tempest Double.

از آن جا که مدتی است که سیستم بازی DOTA 2 تغییر کرده و Deny کردن کریپ ها گلد می دهد، این توانایی زمانی که کریپ خودتان را Deny می کنید کار نخواهد کرد و همان گلد ثابت را دریافت می کنید.

این توانایی میزان گلد به دست آمده از Bounty ها را نیز چند برابر می کند، با صرف نظر از اینکه چه کسی آنها را بر می دارد. توانایی Greevil’s Greed توسط آیتم Silver Edge غیرفعال می شود.

Chemical Rage

Chemical Rage

Chemical Rage

توانایی Ultimate هیرو Alchemist یکی از توانایی هایی است که هر هیرو Carry به آن نیاز دارد، این توانایی به شما این قابلیت را می دهد تا با سرعت بیشتری حرکت کنید، میزان HP Regeneration شما افزایش پیدا می کند و سرعت پایه ضربه زدن یا همان Base Attack Time نیز کاهش می یابد.

این توانایی به شما قابلیت جا خالی دادن به بعضی توانایی ها در لحظه فعال شدن می دهد، یعنی برای مثال شما قادر خواهید بود تا توانایی اول هیرو Phantom Assassin را با استفاده از این توانایی جا خالی دهید.

فعال شدن توانایی Chemical Rage

فعال شدن توانایی Chemical Rage

توانایی Chemical Rage باعث می شود تا در کنار جا خالی دادن به بعضی توانایی ها، یک Basic Dispel نیز بر روی خود هیرو فعال می کند تا اگر بعضی باف های منفی روی این هیرو بود آنها را از بین ببرد.

Illusion های ساخته شده در حالتی که این توانایی فعال است نیز با خود فعال بودن این توانایی را حفظ می کنند، در نتیجه تشخیص Alchemist واقعی مشکل تر خواهد بود.

 

تاثیر آیتم Aghanim بر روی این هیرو:

یکی از جالب ترین چیزها در مورد Alchemist این است که این هیرو می تواند پس از کامل شدن آیتم هایش، به هم تیمی های خود کمک کند، آیتم Aghanim را می توانید بر روی خود Alchemist و یا هم تیمی های خود فعال کنید.

در واقع با خرید آیتم Aghanim و دادن آن به هم تیمی های خود باعث می شوید تا آنها از فواید این آیتم بهره مند شوند ولی Stats که از Aghanim به دست می آید وجود نخواهد داشت و این آیتم به صورت یک باف دائمی بر روی هیرو هم تیمیتان خواهد بود.

اگر این آیتم را بر روی خود استفاده کنید به ازای هر فردی که Aghanim داده اید ۳۰ عدد دمیج مثبت و ۶ درصد Spell Amplification دریافت خواهید کرد. هر چه قدر تعداد افرادی که به آنها Aghanim داده اید بیشتر باشید دمیج و Spell Amplification بیشتری خواهید داشت.

 

استعدادها (Talents):

Talent های هیرو Alchemist

Talent های هیرو Alchemist

در لول ۱۰ شما از بین ۲۵ عدد سرعت ضربه زند بیشتر و کمتر شدن Cooldown توانایی Unstable Concoction باید یکی را انتخاب کنید. با توجه به این که هیرو Alchemist آیتم های مورد نیاز خود را به سرعت می آورد در نتیجه انتخاب Cooldown کمتر برای توانایی Unstable Concoction بهتر است.

در لول ۱۵ شما دو انتخاب دارید که هر دو برای این هیرو خود هستند، یکی به شما میزان ۴۰۰ HP بیشترمی دهد و دیگری ۳۰ دمیج مثبت. باید خودتان در بازی تصمیم بگیرید که به کدام یک بیشتر از آن یکی نیاز دارید.

Talent ها لول ۲۰ این هیرو نیز جالب هستند، یکی میزان آسیب Unstable Concoction شما را افزایش و دیگری به میزان ۴۰ درصد Cleave می دهد. در این لول بیشترین انتخابی که از طرف بازیکنان صورت می گیرد انتخاب ۴۰ درصد Cleave است.

این Talent باعث می شود تا شما با سرعت باور نکردنی فارم کنید و البته در آخر بازی به دلیل این انتخاب و فارم کردن بیشتر، دوستانتان آیتم Aghanim را سریع تر دریافت می کنند.

Talent های لول ۲۵ نیز هر دو به توانایی Ultimate شما مربوط می شوند. یکی از آنها Base Attack Time شما را پایین می آورد و دیگری HP Regeneration را بیشتری می کند.

در صورتی که درگیری های تیمی طولانی هستند و به HP Regeneration بیشتری نیاز دارید، باید Talent سمت چپ را انتخاب کنید در غیر این صورت انتخاب Talent دیگر نیز بسیار خوب است.

 

آیتم بندی:

آیتم بندی هیرو Alchemist نسبت به سایر Carry ها بسیار ساده است، تقریبا شما باید در هر بازی چند آیتم خاص را بخرید تا بتوانید در پایان بازی را به نفع خود به پابان برسانید.

آیتم های شروع بازی:

Tango:

Tango

Tango

با توجه به اینکه Alchemist در اوایل بازی جزو هیروهایی است که بسیار آسیب پذیر است در نتیجه احتمال اینکه در لاینی که بازی می کنید اذیت شوید بسیار زیاد است، خرید Tango ها در اول بازی به شما کمک می کند تا HP Regeneration بیشتری داشته باشید.

Healing Slave:

Healing Slave

Healing Slave

خرید این آیتم نیز به شما پیشنهاد می شود، مخصوصا اگر در لاین وسط بودید حتی خرید چند عدد دیگر از این آیتم بعد از گذشت ۲ یا ۳ دقیقه از بازی می تواند به شدت مفید واقع شود.

Scout Shield:

Scout Shield

Scout Shield

یکی از آیتم های مناسب برای هیروهای نزدیک زن می باشد، این آیتم باعث می شود شما به احتمال ۵۰ درصد ۲۰ عد دمیج را بلاک کنید.

Iron Branch:

Iron Branch

Iron Branch

اگر فکر می کنید در لاینی که بازی می کنید نیاز به HP Regeneration بیشتری خواهید داشت می توانید یک یا دو عدد از این آیتم را بخرید و هنگام استفاده از Tango، از Iron Branch هایی که روی زمین می کارید استفاده کنید.

Enchanted Mango:

Enchanted Mango

Enchanted Mango

یکی از مشکلات هیرو Alchemist در طول بازی میزان Mana کم این هیرو چه در اول بازی و چه در آخر است، خرید یک عدد Enchanted Mango می تواند باعث شود شما برای مدتی راحت تر فارم کنید.

آیتم های اوایل بازی:

Quelling Blade:

Quelling Blade

Quelling Blade

تمام هیروهایی که نزدیک زن هستند و نیاز به فارم کردن دارند، این آیتم را باید بخرند، این آیتم از طریق فروشگاه هایی که در کناره های هر لاین قرار دارد نیز قابل دسترسی است.

Boots of Speed:

Boots of Speed

Boots of Speed

این آیتم مشکل سرعت کم Alchemist را در اول بازی حل می کند، می توانید این آیتم را به صورت خالی نگه دارید و در آینده تبدیل به Boots of Travel کنید.

آیتم های اواسط بازی:

Power Treads:

Power Treads

Power Treads

با توجه به Attribute هایی که این آیتم می دهد، کمی از مشکلات Alchemist در فارم کردن حل خواهد شد، این آیتم هم Mana بیشتری می دهد و هم دمیج و سرعت ضربه(Attack Speed) بیشتر.

Armlet of Mordiggian:

Armlet of Mordiggian

Armlet of Mordiggian

دلیل اصلی خرید Armlet of Mordiggian این است که توانایی Chemical Rage شما به HP شما هر لحظه می افزاید و این آیتم نیز می کاهد، در واقع شما با دریافت دمیج بیشتر و ثابت نگه داشتن HP خود می توانید سریع تر فارم کنید، البته این آیتم دیگر آنچنان برای این هیرو استفاده نمی شود.

Radiance:

Radiance

Radiance

مهم ترین آیتمی است که شما باید برای Alchemist بخرید، اگر بخواهیم بهتر بگوییم مهم ترین آیتمی که Alchemist باید بخرد همین آیتم است. این آیتم باعث می شود سرعت فارم Alchemist نجومی شود به طوری که هیچ هیرویی در بازی قادر به رسیدن به سرعت فارم Alchemist در بازی نیست.

Manta Style:

Manta Style

Manta Style

این آیتم به Alchemist کمک می کند تا در طول بازی سرعت ضربه(Attack Speed) بیشتری داشته باشد، همچنین قابلیت Push دادن جداگانه و جاخالی دادن بعضی از Spell ها نیز از فواید خرید این آیتم برای Alchemist است.

Octarine Core:

Octarine Core

Octarine Core

یکی از آیتم های جالب برای این هیرو که قبلا ها طرفدار زیادی داشت Octarine Core است. این آیتم به دلیل کاهش ۲۵ درصدی Cooldown تمام توانایی ها باعث می شود تا Alchemist بیشتر بتواند از توانایی های خود استفاده کند.

در ضمن به دلیل میزان Mana که این ایتم می دهد دیگر Alchemist مشکلی از بابت Mana نخواهد داشت، داشتن آیتم Radiance و استفاده از توانایی Acid Spray در درگیری ها باعث می شود تا شما ۲۵ درصد Spell Lifesteal بدست آورید که کشتن شما در درگیری هارا سخت تر می کند.

Blink:

Blink

Blink

یکی از آیتم هایی است که برای غافلگیر کردن هیروهای تیم مقابل به کار می رود، البته خرید این آیتم به شما بستگی دارد ولی در اکثر شرایط انتخاب درستی برای این هیرو است.

 

آیتم های آخر بازی:

قبلا گفته ایم که Alchemist باید سعی کند تا در ۲۰ دقیقه ابتدای بازی به اندازه کافی فارم کند و هم تیمی های او نیز وظیفه دارند تا از او در برابر هیروهایی که می خواهند او را اذیت کنند دفاع کنند.

باتوجه به این که پس از خرید آیتم های مورد نیاز برای Alchemist این هیرو تمایل دارد تا بازی را هرچه زودتر تمام کند در نتیجه نمی توان گفت که آیتم های آخر بازی برای Alchemist وجود دارند. آنچه که در این قسمت خواهید دید آیتم های پیشنهادی هستند تا به این هیرو در سریع تر تمام کردن بازی کمک کنند.

Boots of Travel:

Boots of Travel

Boots of Travel

پس از خرید آیتم های مورد نیاز، این آیتم می تواند کمک زیادی در Push دادن لاین ها و حتی شرکت کردن در اکثر درگیری ها داشته باشد، خرید این آیتم برای Alchemist به شدت توصیه می شود.

Black King Bar:

Black King Bar

Black King Bar

در صورتی که هیروهای مقابل شما به تعداد زیادی Silence، Disable و یا Stun دارند باید این آیتم را هر چه زود تر بخرید، معمولا هیروهایی که اکثرا بر روی توانایی ها خود تکیه می کنند در مقابل هیروهایی با Black King Bar فعال، به هیروهایی بی خاصیت تبدیل می شوند.

Shiva’s Guard:

Shiva's Guard

Shiva’s Guard

این آیتم به Alchemist در درگیری های تیمی کمک بسیاری می کند مخصوصا اگر زودتر از زمان مشخص شده خریداری شود، Aura که این آیتم می دهد باعث می شود Carry ها تیم مقابل Attack Speed کمتری داشته باشند.

Assault Cuirass:

Assault Cuirass

Assault Cuirass

یکی از نقاط ضعف این هیرو، آرمور پایین است. آیتم Assault Cuirass باعث می شود تا Attack Speed بیشتری دریافت کنید و علاوه بر افزایش آرمور شما و دوستانتان، هیروهای تیم مقابل آرمور کمتری داشته باشند.

Mjollnir:

Mjollnir

Mjollnir

این آیتم به دلیل داشتن Attack Speed و دمیج زیاد یکی از انتخاب های مناسب برای Alchemist است، درصورتی که هیروهای تیم مقابل اول از همه شما را در درگیری ها هدف می گیرند می توانید با فعال کردن این آیتم بر روی خودتان آنها را کمی نگران کنید.

Battle Fury:

Battle Fury

Battle Fury

سرعت بیشتری برای فارم کردن نیاز دارید؟ این آیتم مشکل شما را حل می کند. البته باید بگوییم که در Talent لول ۲۰ شما می توانید ۴۰ درصد Cleave را انتخاب کنید که همان کار Battle Fury را انجام می دهد. اما انتخاب با خودتان است و بستگی به موقعیت شما در بازی دارد.

Abyssal Blade:

Abyssal Blade

Abyssal Blade

یک انتخاب جالب برای Alchemist. با توجه به سرعت ضربه این هیرو در زمانی که Chemical Rage فعال است خرید این آیتم یک انتخاب هوشمندانه است. در واقع به دلیل سرعت ضربه زیاد حریفتان حتی موقعیت فرار هم پیدا نخواهد کرد.

Heart of Tarassque:

Heart of Tarassque

Heart of Tarassque

HP بیشتر به معنای حضور بیشتر در درگیری ها است، این آیتم را زمانی بخرید که واقعا نیاز به HP بیشتری دارید تا در درگیری های تیمی موفق شوید.

Moon Shard:

Moon Shard

Moon Shard

یکی از بهترین آیتم ها برای Alchemist است و Attack Speed وحشتناکی به این هیرو می دهد. اگر زمانی احساس کردید نیاز به سرعت ضربه بیشتری دارید این آیتم را تهیه کنید.

Aghanim’s Scepter:

Aghanim's Scepter

Aghanim’s Scepter

یکی از دلایلی که Alchemist می تواند به یک هیرو Support تبدیل شود قابلیت Aghanim او است، شما می توانید پس از خرید Aghanim آن را به دوستانتان دهید که این برای هیروهایی که Aghanim قوی دارند بسیار خوب است.


بیشتر بدانید: تیم OG قهرمان مسابقات جهانی Dota 2 شد


به ازای هر Aghanim که به دوستانتان می دهید شما به میزان ۳۰ دمیج مثبت و ۶ درصد Spell Amplification دریافت می کنید، البته این اعداد زمانی نمایش داده می شوند که خود شما نیز یک Aghanim خریده باشید.

چه موقع این هیرو را انتخاب نکنیم؟

در قسمت توانایی های این هیرو توضیح دادیم که یکی از دلایلی که هیرو Alchemist می تواند در درگیری ها مدت زمان طولانی تری زنده بماند توانایی Chemical Rage این هیرو است.

یکی از نقاط قوت این هیرو میزان HP Regeneration است که از این توانایی بدست می آورد. ولی یک هیرو وجود دارد که دشمن اصلی تمامی هیروهای دارای Heal و HP Regeneration می باشد.

Ancient Apparition:

هیرو Ancient Apparition

هیرو Ancient Apparition

دشمن اصلی Alchemist در بازی همین هیرو است. توانایی Ultimate این هیرو باعث می شود تا Alchemist مانند قبل قوی نباشد و در درگیری ها به سادگی کشته شود. اگر شما می خواهید هیرو Alchemist را بازی کنید باید بگوییم که نیاز دارید اول از همه این هیرو را بن کنید.

Enchantress:

هیرو Enchantress

هیرو Enchantress

این هیرو علاقه ای به فارم کردن در لاین ندارد، بزرگ ترین مشکل Alchemist که در مقابل یک Enchantress بازی می کند این است که در مقابل این که این هیرو فارم نمی کند تمامی زمان خود را صرف آسیب زدن به شما می کند.

پس از اینکه این هیرو به لول ۶ رسید دیگر وقت آن رسیده است که لاینی که در آن حضور دارید را ترک کنید، چون توانایی Impetus به Enchantress قابلیت تغییر ضربه فیزیکی معمولی به ضربه Pure می دهد. اگر در لاین بمانید تنها وقت خود را تلف می کنید!

Invoker:

هیرو Invoker

هیرو Invoker

در صورتی که آیتم Black King Bar را تهیه نکرده باشید Invoker کابوس بزرگی برای شما خواهد بود. این هیرو در اوایل بازی می تواند توانایی های Quas و Exort خود را افزایش دهد تا هم از لحاظ فارم کردن از شما جلو بی افتد و هم HP Regeneration بهتری نسبت به شما خواهد داشت.

Lifestealer:

هیرو Lifestealer

هیرو Lifestealer

یکی از هیروهایی که دشمن هیروهای تانک در بازی است Lifesteal می باشد، هر چه قدر میزان HP شما بیشتر باشد این هیرو بهتر عمل خواهد کرد. اگر نتوانید در زمان مشخص شده بازی را تمام کنید با گذشت زمان این هیرو یک مشکل اساسی برای شما خواهد بود.

Necrophos:

هیرو Necrophos

هیرو Necrophos

تمامی توانایی های این هیرو عالی هستند به طوری که هر یک از توانایی ها به گونه ای در مقابل این هیرو برتری خود را نشان می دهد. این هیرو نیز البته به شکلی دیگر همانند Lifestealer درمقابل هیروهایی که حالت تانکی دارند بسیار خوب ظاهر می شود.

Slardar:

هیرو Slardar

هیرو Slardar

توانایی Corrosive Haze یکی از توانایی هایی است که یکی از نقاط ضعف Alchemist را هدف قرار می دهد، آرمور کم Alchemist. اگر شما در ۱۰ دقیقه اول بازی در مقابل Slardar بازی کنید باید بدانید که این هیرو یک تهدید بزرگ برای شما است.

Slark:

هیرو Slark

هیرو Slark

Slark عاشق هیروهای تانک در بازی است، با توجه به این که هیروهای تانک در بازی HP بیشتری دارند، Slark هربار که یک هیرو تانک را هدف می گیرد به میزان زیادی Essence Shift دریافت می کند. اگر بازی به مرحله ای برسد که هر دو هیرو از لحاظ آیتم برابر باشند Slark به سادگی می تواند Alchemist را از پا در آورد.

Ursa:

هیرو Ursa

هیرو Ursa

این هیرو نیز همانند هیروهایی که در بالا بررسی کردیم به دلیل داشتن توانایی Fury Swipes یک تهدید جدی برای Alchemist است. اگر Alchemist نتواند گلد مورد نیاز خود برای خرید آیتم ها را بدست آورد Ursa یک تهدید بزرگ برای او خواهد بود.

Razor:

هیرو Razor

هیرو Razor

Razor به دلیل داشتن توانایی Static Link که حتی از Black King Bar رد می شود باعث می شود تا Alchemist توانایی اصلی خود در درگیری ها را از دست بدهد و نتواند آنطور که برنامه ریزی کرده است عمل کند.

اگر هر دو هیرو Alchemist و Razor در لاین وسط باشند برنده اصلی لاین Razor خواهد بود.

چه موقع این هیرو را انتخاب کنیم؟

Broodmother:

هیرو Broodmother

هیرو Broodmother

Alchemist به دلیل داشتن توانایی Acid Spray و خرید زود آیتم Radiance می تواند عنکبوت های کوچک Broodmother را به سادگی بکشد و به دلیل داشتن توانایی Greevil’s Greed گلد بسیار خوبی بدست آورد.

Huskar:

هیرو Huskar

هیرو Huskar

اگر Alchemist فارم مورد نیاز خود برای خرید آیتم ها را بدست آورد Huskar در برابر این هیرو همانند یک شوخی خواهد بود. Huskar هیچ کاری نمی تواند در مقابل Alchemist که فارم کرده است بکند.

Pheonix:

هیرو Pheonix

هیرو Pheonix

با توجه به سرعت ضربه ی بالای این هیرو در حالتی که Chemical Rage فعال است، Alchemist می تواند به سادگی Supernova که همان توانایی Ultimate هیرو Pheonix است را نابود کند.

Spectre:

هیرو Spectre

هیرو Spectre

Spectre یکی از حریص ترین هیروها در DOTA 2 است، اگر این هیرو به اندازه کافی نتواند فارم کند به هیچ دردی نخواهد خورد. با توجه به اینکه Alchemist یکی از هیرو هایی است که سریع ترین سرعت فارم در بازی را دارد می تواند از این خاصیت حریص بودن Spectre به نفع خود استفاده کند و درحالی که Spectre هنوز به فارم نیاز دارد او را مجبور به درگیر شدن کند.

Wraith King:

هیرو Wraith King

هیرو Wraith King

یکی از چیزهایی که باعث می شود Wraith King در مقابل Alchemist خوب نباشد Skeleton های کوچکی است که او ظاهر می کند تا او را در فارم کردن و Push دادن لاین ها کمک کنند.

تمامی Skeleton های ظاهر شده در صورتی که توسط Alchemist کشته شوند گلد اضافی به او خواهند داد، البته این Skeleton ها یک بار دیگر پس از مردن نیز می آیند که این خود سرعت فارم Alchemist را بسیار بیشتر می کند.

به جز این هیرو ها باید بگوییم که هیروهایی که دارای توانایی های جدید و یا قوی تر با آیتم Aghanim هستند نیز در کنار Alchemist بسیار خوب عمل می کنند.

هیرو Oracle به دلیل داشتن توانایی False Promise وفعال کردن آن بر روی هیرو Alchemist در درگیری ها بسیار کمک می کند و باعث می شود تا در اکثر درگیری ها شاهد این باشیم که حتی زمانی که Alchemist میزان HP کمی دارد می تواند بسیار مفید واقع شود.

 

منتظر قسمت بعدی سری مقاله های «آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2» باشید…

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات
  1. علیرضا گفت:

    عالی بود. مطلب کاملی است.