آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2؛ هیرو Bounty Hunter

آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2؛ هیرو Bounty Hunter

پیمان ادیب ۰۳ آبان ۱۳۹۸ نظرات

این بار در مقاله آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2 نگاهی به هیرو Bounty Hunter خواهیم داشت و توانایی های این هیرو را بررسی می کنیم. با گیمر همراه باشید.

 

آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2؛ هیرو Bounty Hunter

در بازی DOTA 2 هیروهایی وجود دارند که وظیفه ی اصلی آنها در بازی تعقیب و گریز و Gank کردن سایر لاین ها در بازی است که هیرو Bounty Hunter یکی از این هیروها می باشد.

توانایی های این هیرو به گونه ای هستند که می تواند به سادگی به هر لاینی برود و در آن ایجاد خطر بکند، در ضمن این هیرو قابلیت این را دارد تا هیروهای نامرئی را مشخص کند و راه فرار را برای آنها ببندد.

اگر این هیرو بتواند در اوایل بازی تاثیر زیادی داشته باشد باید هم تیمی های او سعی کنند تا بازی را هرچه سریع تر تمام کنند چون میزان گلدی که هم تیمی های Bounty Hunter جلوتر خواهند بود تاثیر زیادی در بازی خواهد داشت.

مجموعه مقالات آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2:

آموزش و معرفی هیرو های بازی DOTA 2 هیرو Bounty Hunter

آموزش و معرفی هیرو های بازی DOTA 2 هیرو Bounty Hunter

هیرو Bounty Hunter جزو هیروهای Agility و نزدیک زن می باشد، اکثر هیروهای گروه Agility دارای سرعت حرکت و ضربه زدن زیادی می باشند که علاوه بر اینها آرمور پایه بالایی نیز دارند.

هیرو Bounty Hunter در تعقیب هیروها و Gank کردن تبحر خاصی دارد و توانایی های این هیرو به گونه ای طراحی شده اند تا بتواند تاثیر خود را از دقایق اول بازی نشان دهد.

توانایی ها (Spells):

Shuriken Toss

Shuriken Toss

Shuriken Toss

هیرو Bounty Hunter یک شی به سمت یک هیرو و کریپ پرتاب می کند که باعث می شود آن هدف آسیب Magical دریافت کند و برای مدت کوتاهی Stun شود.

این توانایی زمانی که باف منفی توانایی Track بر روی چند هیرو نزدیک به هم باشد با برخورد کردن به یکی از آنها به بقیه نیز برخورد می کند.

لحظه پرتاب Shuriken Toss

لحظه پرتاب Shuriken Toss

این توانایی را می توانید به وسیله آیتم Blink Dagger جا خالی بدهید و همچنین این توانایی توسط آیتم Linken’s Sphere به صورت کامل بلاک می شود ولی اگر هیرویی که باف منفی Track را داشته باشد در نزدیکی شما باشد به او برخورد می کند.

پرتاب شدن توانایی Shuriken Toss

پرتاب شدن توانایی Shuriken Toss

این توانایی بر روی هیروهایی که آیتم Black King Bar فعال دارند قابل استفاده نیست، در ضمن Stun این توانایی دارای حالت Strong Dispel می باشد، هیروهایی Omniknight و یا Legion Commander می توانند Stun حاصل از این توانایی را از بین ببرند.

Stun شدن هیرو Axe در اثر توانایی Shuriken Toss

Stun شدن هیرو Axe در اثر توانایی Shuriken Toss

از این توانایی می توانید در مقابل هیروهایی که قصد فرار کردن با آیتم Town Portal Scroll را دارند درجای خود نگه دارید و باعث شوید راه فراری نداشته باشند.

Jinada

Jinada

Jinada

این توانایی که یک توانایی از نوع Passive می باشد به نوعی ضربه ی هیرو Bounty Hunter را تغییر می دهد و باعث افزایش میزان آسیب ضربه او می شود، این توانایی دارای Cooldown می باشد و همیشه نمی توانید از آن استفاده کنید.

همچنین هر بار که این توانایی آماده استفاده می شود با هر ضربه به هیرو حریف مقداری از گلدی که آن هیرو دارد را می دزدید، این توانایی در لاینی که بازی می کنید می تواند بسیار اذیت کننده باشد و هیروهای حریف را از لحاظ گلد در کمبود نگه دارد.

دزدیدن گلد از هیرو Axe به وسیله توانایی Jinada

دزدیدن گلد از هیرو Axe به وسیله توانایی Jinada

این توانایی توسط Illusion های هیرو Bounty Hunter قابل استفاده نیست و توسط آیتم Silver Edge اگر به شما ضربه بزنند این توانایی غیرفعال می شود.

این توانایی از آیتم Black King Bar فعال عبور می کند و نمی توانید از افزایش میزان آسیب آن برای Deny کردن هم تیمی هایتان استفاده کنید.

Shadow Walk

Shadow Walk

Shadow Walk

این توانایی به هیرو Bounty Hunter اجازه می دهد تا به صورت نامرئی در بیاید، همچنین میزان سرعت حرکت او نیز افزایش پیدا می کند و به او این قابلیت را می دهد تا بتواند از بین هیروها و کریپ ها عبور کند.

لحظه فعال کردن توانایی Shadow Walk

لحظه فعال کردن توانایی Shadow Walk

در ضمن زمانی که نامرئی است اگر به یک هیرو و یا کریپ ضربه بزند سرعت حرکت آن برای چند ثانیه هدف کاهش می یابد که یک قابلیت عالی برای Gank کردن می باشد.

انیمیشن ناپدید شدن هیرو Bounty Hunter

انیمیشن ناپدید شدن هیرو Bounty Hunter

این توانایی در همان لحظه که استفاده می کنید باعث نامرئی شدن هیرو Bounty Hunter نمی شود و با کمی تاخیر این اتفاق رخ می دهد، در ضمن استفاده از توانایی Track زمانی که در حالت نامرئی هستید باعث دیده شدن شما نمی شود.

هیرو Bounty Hunter به صورت کامل نامرئی می شود

هیرو Bounty Hunter به صورت کامل نامرئی می شود

این توانایی غیر قابل Dispel شدن است ولی کاهش سرعت حاصل از آن دارای حالت Basic Dispel می باشد.

Track

Shadow Walk

Shadow Walk

این توانایی یکی از بهترین توانایی ها برای تعقیب کردن سایر هیروها در بازی می باشد، با استفاده کردن از این توانایی بر روی یک هیرو باعث می شوید تا آن هیرو به صورت کامل بر روی نقشه قابل دیده شدن باشد به طوری که هم تیمی های شما نیز می توانند حضور آن هیرو را در نقشه ببینند.

این توانایی در واقع یک باف منفی بر روی یک هیرو ایجاد می کند که میزان گلدی که آن هیرو حمل می کند را نیز نشان می دهد، در ضمن شما هر بار که نزدیک یک هیرو Track شده باشید باف مثبتی دریافت می کنید که به شما سرعت حرکت بیشتری می دهد.

هیروهایی که باف منفی Track بر رویشان باشد از ضربه های هیرو Bounty Hunter آسیب بیشتری دریافت می کنند و همچنین زمانی که بمیرند به هیرو Bounty Hunter و هم تیمی هایی که در کنار هیرو کشته شده باشند گلد اضافه تری می دهد ولی گلدی که Bounty Hunter دریافت می کند بیشتر خواهد بود.

تاثیر توانایی Track بر روی هیروهای معمولی و نامرئی

تاثیر توانایی Track بر روی هیروهای معمولی و نامرئی

این توانایی را می توانید بر روی هیروهایی که توانایی هایی برای نامرئی کردن خود دارند استفاده کنید که در این صورت آنها را به سادگی می توانید زیر نظر داشته باشید.

این توانایی را می توانید بر روی Illusion ها استفاده کنید ولی هیچ گلد اضافه ای به شما نخواهد رسید، این مسئله در مورد توانایی Tempest Double هیرو Arc Warden نیز صدق می کند.

حتی اگر زمانی که هیرو Bounty Hunter کشته شده باشد و هیرویی که Track شده است بمیرد، گلد اضافه ای که از کشته شدن آن هیرو به دست می آید نیز به هیرو Bounty Hunter می رسد.

این توانایی توسط آیتم Linken’s Sphere بلاک می شود ولی آیتم Black King Bar نمی تواند این توانایی را نادیده بگیرد، این توانایی دارای حالت Basic Dispel می باشد.

تاثیر آیتم Aghanim بر روی این هیرو:

آیتم Aghanim’s Scepter باعث می شود به جای اینکه هیروهای Track شده یک بار از توانایی Shuriken Toss آسیب دریافت کنند، عدد تکرار این توانایی را به ۲ عدد می رساند، در ضمن برد لازم برای استفاده کردن توانایی Shuriken Toss را ۲ برابر می کند.

تاثیر آیتم Aghanim بر روی هیرو Bounty Hunter

تاثیر آیتم Aghanim بر روی هیرو Bounty Hunter

در واقع هیروهای Track شده ۲ بار توسط Shuriken Toss آسیب می بینند، در ضمن میزان زمان Stun شدن هیرو ها نیز کمی افزایش می یابد، خرید این آیتم برای این هیرو ضروری نیست ولی در بعضی مواقع می تواند مفید واقع شود.

استعدادها (Talents):

Talent های هیرو Bounty Hunter

Talent های هیرو Bounty Hunter

با توجه به اینکه هیرو Bounty Hunter اکثرا به عنوان یک هیرو Ganker استفاده می شود و نیاز به لول دارد در نتیجه در لول ۱۰ شما می توانید استعداد سمت چپ را که به شما به میزان ۲۵ درصد XP بیشتر می دهد را انتخاب کنید، انتخاب ۲۰ عدد سرعت حرکت بیشتر نیز بد نیست ولی انتخاب XP بیشتر عاقلانه تر است.

در لول ۱۵ شما باید از بین افزایش سرعت ضربه زدن و یا افزایش HP یکی را انتخاب کنید، هر دو این انتخاب ها بنا بر شرایط بازی خوب هستند و باید طبق موقعیتی که در بازی است یکی را انتخاب کنید.

در لول ۲۰ شما می توانید مابین دریافت گلد بیشتر از توانایی Jinada و یا افزایش آسیب توانایی Shuriken Toss یکی را انتخاب کنید، هر دو این انتخاب ها خود هستند ولی اگر قصد خرید آیتم Aghanim’s Scepter را دارید بهتر است Talent افزایش آسیب توانایی Shuriken Toss را انتخاب کنید.

Talent های لول ۲۵ این هیرو کمی عجیب هستند، انتخاب کردن استعداد سمت راست به شما به میزان ۵۰ درصد Evasion می دهد و دیگری گلد اضافه حاصل از کشتن هیروهایی با باف منفی Track را ۳۰۰ عدد افزایش می دهد، انتخاب هر دو این Talnet ها بسته به شرایط بازی باید انجام شود.

آیتم بندی:

در کنار معرفی این هیرو قصد داریم تا در این قسمت، یکی از مهم ترین جنبه های آموزش و معرفی هیرو های بازی DOTA 2 را که آیتم بندی می باشد را برای هیرو Bounty Hunter بررسی کنیم.

آیتم های شروع بازی:

Tango:

Tango

Tango

هیرو Bounty Hunter در اوایل بازی HP کمی دارد و به سادگی توسط سایر هیروها می تواند در لاین اذیت شود، خرید یک یا دو عدد از این آیتم می تواند HP Regeneration مورد نیاز این هیرو را تامین کند.

Healing Salve:

Healing Salve

Healing Salve

اگر لاینی که در آن بازی می کنید بیش از حد سخت باشد و به HP Regeneration زیادی نیاز داشته باشید می توانید یک عدد از این آیتم را تهیه کنید و در ادامه بازی دوباره این آیتم را خریده و استفاده کنید.

Clarity:

Clarity

Clarity

یکی از مشکلات هیرو Bounty Hunter در اوایل بازی کمبود Mana این هیرو است که این آیتم می تواند در اویل کمک زیادی به این بکند.

Iron Branch:

Iron Branch

Iron Branch

مصرف یک عدد Tango از این آیتم می تواند زمان HP Regeneration را ۲ برابر افزایش دهد، پس می توانید یکی یا دو عدد از این آیتم را بخرید ولی به یاد داشته باشید که می توانید در آینده این آیتم را تبدیل به Magic Wand بکنید.

Orb of Venom:

Orb of Venom

Orb of Venom

یکی از آیتم هایی که برای این هیرو بسیار مناسب است و باعث می شود تا Gank کردن را برای شما بسیار آسان تر بکند، میزان آهسته کردن این آیتم در کنار توانایی Shadow Walk عالی است.

آیتم های اوایل بازی:

Boots of Speed:

Boots of Speed

Boots of Speed

اکثر هیروهای DOTA 2 به این آیتم نیاز دارند و خرید این آیتم برای هیرو Bounty Hunter می تواند شانس Gank های موفق را بیشتر بکند.

Stout Shield:

Stout Shield

Stout Shield

با توجه به اینکه هیرو Bounty Hunter یک هیرو نزدیک زن است آیتمی مانند Stout Shield می تواند میزان آسیب فیزیکی دریافتی را کمی کاهش دهد.

Urn of Shadows:

Urn of Shadows

Urn of Shadows

این آیتم به هیرو Bounty Hunter کمک می کند تا به آسانی Gank های مورد نیاز خود را انجام دهد و یک منبع عالی برای HP Regeneration خود و هم تیمی هایش داشته باشد.

Magic Wand:

Magic Wand

Magic Wand

اگر هیروهایی در بازی هستند که به تعداد زیاد از توانایی هایشان استفاده می کنند می توانید این آیتم را تهیه کنید، در ضمن این آیتم مهم ترین آیتم دفاعی در اوایل بازی به شمار می رود.

آیتم های اواسط بازی:

Phase Boots:

Phase Boots

Phase Boots

اگر به سرعت و یا آرمور بیشتر نیاز داشته باشید می توانید این آیتم را تهیه کنید که قابلیت Gank های موفق در اول بازی را نیز افزایش می دهد.

Arcane Boots:

Arcane Boots

Arcane Boots

یکی از مشکلات این هیرو کمبود Mana است که می توانید این نیاز را به سادگی توسط آیتم Arcane Boots حل کنید.

Drums of Endurance:

Drums of Endurance

Drums of Endurance

با توجه به اینکه هیرو Bounty Hunter در اوایل بازی از لحاظ گلد از بقیه هیروها کمی جلوتر می افتد و می تواند آیتم های بیشتر بخرد وجود آیتم Drums of Endurance می تواند در اکثر مواقع Gank های موفقی را برای این هیرو ایجاد کند.

Bottle:

Bottle

Bottle

خرید این آیتم را ۱۰۰ درصد تایید نمی کنیم ولی می توانید در بعضی مواقع در بازی این آیتم را تهیه کنید و از آن استفاده کنید.

Vladmir’s Offering:

Vladmir's Offering

Vladmir’s Offering

داشتن یک آیتم که به شما Mana Regeneration بدهد و آرمور شما را افزایش بدهد برای هیرو Bounty Hunter عالی است، در ضمن این آیتم به شما قابلیت Lifesteal نیز می دهد که باعث می شود شما از لحاظ میزان HP مشکلی نداشته باشید.

Solar Crest:

Solar Crest

Solar Crest

کم کردن آیتم هیروهای حریف و یا افزایش آرمور دوستانتان می تواند در اکثر مواقع در درگیری ها به شما کمک کند، اگر اکثر هم تیمی های شما دارای آسیب فیزیکی بالایی باشند خرید این آیتم می تواند کمک زیادی به شما بکند.

Desolator:

Desolator

Desolator

آیتم Desolator مانند Solar Crest باعث کاهش آرمور می شود ولی آسیب فیزیکی شما را بیشتر می کند که باعث می شود تاثیر بیشتری در درگیری ها داشته باشید.

آیتم های آخر بازی:

Guardian Greaves:

Guardian Greaves

Guardian Greaves

قبلا نیز گفتیم که هیرو Bounty Hunter اگر بتواند کار اصلی خود را در بازی درست انجام دهد از لحاظ گلد از بقیه هیروها جلوتر خواهد بود در نتیجه می تواند آیتم های مورد نیاز خود را زودتر تهیه کند، خرید زود هنگام Guardian Greaves می تواند تاثیر بسیار زیادی برای شما و هم تیمی هایتان داشته باشد.

Scythe of Vyse:

Scythe of Vyse

Scythe of Vyse

خرید این آیتم با توجه به اینکه باعث می شود هیرو مورد نظرتان نتواند از دست شما فرار کند یک آیتم مناسب برای هیرو Bounty Hunter می باشد، در ضمن مشکل کمبود Mana این هیرو را نیز به صورت کامل حل می کند.

Linken’s Sphere:

Linken's Sphere

Linken’s Sphere

این آیتم در بعضی از شرایط برای هیرو Bounty Hunter خوب است و می توانید این آیتم را برای این هیرو خریداری کنید، این آیتم می تواند کمبود Mana این هیرو را حل کند.

Spirit Vessel:

Spirit Vessel

Spirit Vessel

نسخه تکمیل شده Urn of Shadows می باشد که می تواند از آن به عنوان یک آیتم برای Heal کردن هم تیمی هایتان و همچنین یک آیتم هجومی در برابر هیروهای تیم حریف استفاده کنید.

چه موقع این هیرو را انتخاب نکنیم؟

Bloodseeker:

Bloodseeker

Bloodseeker

هیرو Bloodseeker با استفاده از توانایی Rupture خود می تواند مانع از حرکت Bounty Hunter بشود که این هیرو را تبدیل به یک هیرو بی خاصیت می کند.

Rubick:

Rubick

Rubick

هیرو Rubick می تواند توانایی Track هیرو Bounty Hunter را از او بدزدد و از آن بر علیه او و هم تیمی هایش استفاده کند.

Slardar:

Slardar

Slardar

هیرو Slardar به دلیل داشتن توانایی Corrosive Gaze می تواند تا در یک لحظه که هیرو Bounty Hunter دیده می شود توانایی خود را بر روی استفاده کند و از موقعیت این هیرو در نقشه مطلع باشد.

Spectre:

Spectre

Spectre

هیرو Spectre می تواند با استفاده از توانایی Haunt خود جای اصلی Bounty Hunter را پیدا کند و همچنین برای پیدا کردن جای او می تواند از توانایی Spectral Dagger خود استفاده کند.

Spirit Breaker:

Spirit Breaker

Spirit Breaker

توانایی Charge of Darkness می تواند جای اصلی هیرو Bounty Hunter را حتی در صورتی که او نامرئی باشد نشان دهد و یک موقعیت را برای کشتن هیرو Bounty Hunter فراهم کند.

Zeus:

Zeus

Zeus

توانایی های Lightning Bolt و Thundergod’s Wraith جایگاه تمامی هیروها در نقشه را نشان می دهد و باعث می شود تا هیرو Bounty Hunter به یک هدف ساده تبدیل شود.

تمامی هیروهایی که توانایی هایی برای Dispel کردن خودشان و یا هم تیمی هایشان دارند در برابر Bounty Hunter خوب هستند و توانایی Track این هیرو را نادیده می گیرند.

چه موقع این هیرو را انتخاب کنیم؟

Sniper:

Sniper

Sniper

هیرو Sniper به دلیل کم بودن سرعتش و نبود مکانیزم فرار یک هدف عالی برای هیرو Bounty Hunter می باشد، این هیرو در اکثر مواقع در طول بازی باید با هیرو Bounty Hunter دست و پنجه نرم کند.

Nyx Assassin:

Nyx Assassin

Nyx Assassin

توانایی Vendetta باعث می شود تا این هیرو به حالت نامرئی در بیاید ولی توانایی Track باعث می شود تا این هیرو نتواند Gank کند و یا در درگیری ها درست به فرار بزند.

Shadow Fiend:

Shadow Fiend

Shadow Fiend

اگر هیرو Bounty Hunter بتواند به دفعات زیاد در لاین وسط حضور داشته باشد و فارم این هیرو را خراب کند و یا حتی بتواند او را بکشد هیرو Shadow Fiend مجبور می شود به جنگل برود و کمبود لول و گلد خود را آنجا تامین کند ولی شما می توانید با استفاده از توانایی Shadow Walk او را در جنگل تعقیب کنید و نصف XP بدست آمده را از آن خود کنید.

Pudge:

Pudge

Pudge

می توانید توانایی Shuriken Toss را زمانی که Pudge یک هیرو را Dismember کرده است استفاده کنید و هم تیمی خود را از دست Pudge نجات دهید.

هیروهایی که در بازی نامرئی هستند مانند Riki و یا Clinkz در برابر Bounty Hunter بسیار بد می باشند، همچنین هیروهایی که میزان HP کمی دارند یک هدف ساده برای Bounty Hunter می باشند.

هیروهایی که توانایی های Channelling دارند نیز در برابر توانایی Shuriken Toss این هیرو ضعیف هستند مانند هیروهای Crystal Maiden، Enigma، Witch Doctor.

هیروهایی که در بازی نیاز به دید دارند تا بتوانند مفید واقع شوند نیز در کنار توانایی Track هیرو Bounty Hunter عالی هستند، مانند Invoker، Zeus، Tinker و Spectre.

این مقاله هم از سری مقاله های آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2 با معرفی هیرو Bounty Hunter به پایان رسید، منتظر قسمت های بعدی این سری مقالات باشید.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات