آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2؛ هیرو Axe

آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2؛ هیرو Axe

پیمان ادیب ۱۸ مهر ۱۳۹۸ نظرات

هیرو Axe در DOTA 2 جزو یکی از بهترین هیروهای شروع کننده درگیری می باشد که یادگیری این هیرو نیز ساده است. با گیمر همره باشید.

 

آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2؛ هیرو Axe

هیروهای زیادی در بازی DOTA 2 هستند که وظیفه شان در بازی شروع درگیری ها است. هیرو Axe در DOTA 2 یکی از بهترین هیروها در بازی است که می تواند به دلیل توانایی های خاص خود درگیری هایی را شروع کند که حریفانتان از آن ترس دارند.

در واقع این هیرو بقیه هیروهای حریف را مجبور به درگیر شدن می کند، حتی زمانی که هیروهای دشمن قصد ضربه زدن به شما را ندارند این هیرو می تواند آنها را وادار به دنبال کردن و ضربه شدن به شما بکند.

هیرو Axe در بین بازیکنان DOTA 2 طرفداران زیادی دارد و در اکثر مواقع حضور این هیرو در تیم شما می تواند یک پیروزی ساده و لذت بخش برای شما فراهم کند، البته باید این را نیز بگوییم که مانند همه هیروهای بازی DOTA 2 هیرو Axe نیز در برابر بعضی هیروها ضعیف عمل می کند پس باید در انتخاب این هیرو در بازی دقت بیشتری کرد.

مجموعه مقالات آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2:

 

این هیرو جزو هیروهای ساده برای یادگیری است و شما می توانید با یادگیری این هیرو و تمرین زیاد در موقعیت های متفاوت به سادگی بر این هیرو مسلط شوید.

آموزش هیرو Axe

هیرو Axe در بازی DOTA 2

هیرو Axe در بازی DOTA 2

هیرو Axe جزو دسته هیروهای نزدیک زن و Strength می باشد که اکثرا به عنوان هیرو شروع کننده درگیری ها شناخته می شود، این هیرو در مواقع بسیار خاص نیز دارای قابلیت بازی به عنوان Carry را نیز دارد که بیشتر جنبه سرگرمی دارد.


بیشتر بدانید: برنامه جدید Valve برای Smurf ها در بازی DOTA 2


تمامی توانایی های این هیرو به نوعی طراحی شده اند که از این هیرو یک شروع کننده درگیری عالی می سازند، قابلیت های این هیرو می توان گفت که اکثرا تهاجمی هستند ولی در بعضی مواقع نیز می توان از آنها برای دفاع کردن از بقیه هیروها نیز استفاده کرد.

این هیرو به جز چند آیتم مهم برای شروع درگیری ها و افزایش احتمال زنده ماندن در موقعیت های مختلف به آیتم های زیادی برای موثر بودن نیاز ندارد و می تواند با داشتن یک یا دو آیتم مهم به هم تیمی های خود کمک کند.

توانایی ها (Spells):

Berserker’s Call

Berserker's Call

Berserker’s Call

با استفاده از این توانایی شما هیروهای تیم حریف و یا کریپ های دشمنانتان را مجبور می کنید که به شما ضربه بزنند، این اتفاق در یک محیط دایره ای دور هیرو Axe اتفاق می افتد، در ضمن استفاده کردن از این توانایی برای مدتی به شما میزان آرمور بیشتری می دهد.

هیروهایی که توسط توانایی Berserker’s Call مجبور به ضربه زدن به Axe می شوند در طول Taunt شدن قادر نخواهند بود تا از توانایی ها و یا آیتم های خود استفاده کنند.

لحظه فعال شدن توانایی Berserker's Call هیرو Axe

لحظه فعال شدن توانایی Berserker’s Call هیرو Axe

اگر هیرو Axe در طول Taunt کردن هیروهای تیم حریف نامرئی شود، هیروهای دشمن به نزدیک ترین هیرویی که می بینند حمله خواهند کرد، اگر هیرویی در آن اطراف نباشد در جای خود ثابت خواهند ماند تا زمانی که مدت Berserker’s Call تمام شود.

هیروهای taunt شدن مجبور به ضربه زدن به Axe می شوند

هیروهای taunt شدن مجبور به ضربه زدن به Axe می شوند

Berserker’s Call از لحاظ اولویت در توانایی ها هم رده با توانایی Winter’s Curse هیرو Winter Wyvern است ولی در مقابل توانایی Dual هیرو Legion Commander از لحاظ اولویت پایین تر است.

منظور از هم رده بودن دو توانایی این است که وقتی که مدت زمان یک توانایی تمام می شود دوره زمانی توانایی دیگر شروع می شود و این دو بر روی هم دیگر نمی توانند اثر داشته باشند.

به دلیل آرمور اضافه هیرو Axe آسیب کمتری دریافت می کند

به دلیل آرمور اضافه هیرو Axe آسیب کمتری دریافت می کند

اگر هیرو Axe در طول زمان این توانایی بمیرد زمان اضافی از Berserker’s Call باقی نخواهد ماند و تمام می شود، این توانایی از آیتم Black King Bar نیز رد می شود و Undispellable می باشد.

Battle Hunger

Battle Hunger

Battle Hunger

توانایی Battle Hunger به هیرو Axe این اجازه را می دهد تا یک هدف را که می تواند کریپ و یا هیرو تیم مقابل باشد انتخاب کند و یک باف منفی بر روی آنها اعمال کند.

این باف منفی باعث می شود هدف مورد نظر آهسته شده و در هر ثانیه مقداری آسیب دریافت کند و علاوه بر این هیرو Axe میزان سرعت حرکت بیشتری پیدا می کند.

لحظه استفاده کردن توانایی Battle Hunger هیرو Axe

لحظه استفاده کردن توانایی Battle Hunger هیرو Axe

این باف منفی تا زمانی بر روی هیرو و یا کریپ باقی می ماند که هدف مورد نظر بتواند یک کریپ را بکشد، در این صورت باف منفی از بین خواهد رفت، deny کردن هم تیمیتان و یا خراب کردن سازه ها و یا Ward های درون بازی نیز باعث از بین رفتن این باف می شود.

توانایی های Devour هیرو Doom، توانایی Demonic Conversion هیرو Enigma و آیتم Hand of Midas نیز باعث می شوند تا این باف منفی از بین برود، از بین بردن Illusion ها تاثیری بر روی این باف ندارد.

استفاده چند باره این آیتم بر روی یک هیرو باعث تنظیم مجدد زمان این توانایی می شود، این توانایی قابل Dispel شدن هست و توسط آیتم Linken’s Sphere بلاک می شود. این توانایی بر روی افرادی که آیتم Black King Bar فعال دارند اثر نمی کند.

Counter Helix

Counter Helix

Counter Helix

این توانایی جزو توانایی های Passive است که هیرو Axe را منحصر به فرد می کند. شما با هر ضربه که به این هیرو بزنید یک شانسی وجود دارد که این توانایی کار کند و هیرو Axe به کریپ و هیروهایی که دور و برش وجود دارد آسیب وارد کند.

نوع این توانایی Pure می باشد، یعنی توسط آیتم و یا Magic Resistance کم نمی شود و به صورت کامل بر روی شما وارد خواهد شد، توانایی های Moon Glaives هیرو Luna، توانایی Death Ward هیرو Witch Doctor، توانایی Split Shot هیرو Medusa و توانایی Flak Cannon هیرو Gyrocopter بر روی این توانایی اثری ندارند و Counter Helix در برابر این توانایی ها کار نخواهد کرد.

توانایی Counter Helix در لحظه فعال شدن

توانایی Counter Helix در لحظه فعال شدن

این توانایی در ترکیب با Berserker’s Call و آیتم هایی مانند Blink Dagger و Blade Mail به خوبی کار می کند، این توانایی ازآیتم Black King Bar رد می شود و اگر هیرو Axe توسط آیتم Silver Edge ضربه ببیند این توانایی غیر فعال می شود، این توانایی به صورت کامل در Illusion های هیرو Axe در آیتم Manta Style کار می کند.

Culling Blade

Culling Blade

Culling Blade

این توانایی به هیرو Axe این قابلیت را می دهد که اگر میزان HP یک هیرو و یا یک کریپ از میزان مشخص شده کمتر شد او را همان لحظه با استفاده از این توانایی بکشد.

HP هیرو Pudge از مقدار مشخص شده کمتر می باشد

HP هیرو Pudge از مقدار مشخص شده کمتر می باشد

پس از کشته شدن کریپ و یا هیرو، Axe و هم تیمی های کنارش به میزان مشخصی سرعت حرکت و ضربه اضافه دریافت می کنند در ضمن اگر این توانایی به درستی بر روی هیرو حریف استفاده شود زمان Cooldown این توانایی ۰ می شود و می تواند دوباره از این توانایی استفاده کنید.

تنظیم مجدد زمان این توانایی بر روی Illusion های هیروها نیز اثر دارد و می تواند این توانایی را به مقدار بیشتری استفاده کنید. این توانایی توسط آیتم Linken’s Sphere بلاک می شود ولی آیتم Black King Bar در برابر این توانایی هیچ کاری نمی تواند انجام دهد.

لحظه استفاده توانایی Culling Blade بر روی هیرو Pudge

لحظه استفاده توانایی Culling Blade بر روی هیرو Pudge

Culling Blade در برابر توانایی های Shallow Grave هیرو Dazzle، توانایی False Promise هیرو Oracle، توانایی Borrowed Time هیرو Abaddon، توانایی Battle Trance هیرو Troll Warlord و توانایی Wraith Delay بسیار خوب است و هدف مورد نظر را به سادگی از بین می برد.

تاثیر آیتم Aghanim بر روی این هیرو:

آیتم Aghanim’s Scepter باعث می شود تا توانایی Battle Hunger به یک توانایی با قابلیت اعمال بر روی چندین نفر در یک محیط دایره ای شکل شود، در ضمن میزان آسیبی که دشمنانتان در این وضعیت می توانند به شما و یا هم تیمی هایتان وارد کنند ۳۰ درصد کمتر می شود.

تاثیر آیتم Aghanim's Scepter بر روی Battle Hunger

تاثیر آیتم Aghanim’s Scepter بر روی Battle Hunger

با خرید آیتم Aghanim Scepter آیتم Linken’s Sphere دیگر بر روی هیروهای حریف کار نخواهد کرد و آنها همچنان باف منفی این توانایی را دریافت می کنند.

استعدادها (Talents):

Talent های هیرو Axe

Talent های هیرو Axe

در لول ۱۰ شما می توانید از بین Strength بیشتر و یا Attack Speed و سرعت ضربه بیشتر یکی را انتخاب کنید، هر دو این انتخاب ها خوب هستند و بستگی دارد که بازی در چه شرایطی باشد و شما کدام یک را انتخاب کنید.

در لول ۱۵ دو انتخاب متفاوت از هم برای این هیرو وجود دارد، یکی از مشکلات هیرو Axe کم بودن میزان Mana این هیرو است که Talent سمت راست این مشکل را حل می کند، در برابر این انتخاب افزایش سرعت حرکت این هیرو به مقدار ۳۰ عدد نیز انتخاب مناسبی است که می تواند تاثیر زیادی در بازی شما داشته باشد.

Talent های لول ۲۰ نیز در نوع خود جالب هستند، انتخاب سمت راست به شما به میزان ۲۵ تا HP Regeneration می دهد که باعث می شود شما مدت زمان بیشتری را در درگیری ها زنده باشید و دیگری باعث می شود با هر ضربه ای که به دشمنانتان وارد می کند توانایی Counter Helix شما با همان احتمالات ثابت کار کند.

اگر شما این هیرو را به صورت Carry بازی کنید و انتخاب Talent سمت چپ به شما کمک زیادی می کند ولی چون در اکثر مواقع این هیرو به عنوان شروع کننده درگیری شناخته می شود انتخاب Talent سمت راست عاقلانه تر است.

در آخرین لول شما از بین افزایش بزرگی محدوده اثر Berserker’s Call و یا افزایش میزان آسیب Battle Hunger باید یکی را انتخاب کنید. Talent میزان افزایش آسیب Battle Hunger همراه با آیتم Aghanim’s Scepter بسیار خوب است و میزان آسیبی که می توانید به این وسیله به هیرو های تیم مقابل وارد کنید به شدت افزایش پیدا می کند.

افزایش محدوده اثر Berserker’s Call نیز مناسب می باشد ولی انتخاب این توانایی بر عهده شما است و بسته به شرایط بازی باید انتخاب کنید که کدام یک برای شما می تواند مفید واقع شود.

آیتم بندی:

آیتم های شروع بازی:

Tango:

Tango

Tango

با توجه به اینکه Axe در لول های اولیه خود آسیب پذیر است پس به میزان HP Regeneration بیشتری نیاز دارد تا بتواند در لاین بماند و میزان گلد مورد نیاز خود را بدست آورد.

Healing Salve:

Healing Salve

Healing Salve

اگر لاینی که در آن بازی می کنید بیش از حد سخت بود خرید یک عدد از این آیتم و یا خرید دوباره آن در زمانی که در لاین قرار دارید می تواند شما را برای مدتی در لاین نگه دارد.

Stout Shield:

Stout Shield

Stout Shield

هیرو Axe یک هیرو نزدیک زن است در نتیجه زمانی که به لاین می رود و می خواهد از کریپ ها گلد بدست آورد توسط هیروهای تیم مقابل اذیت می شود، این آیتم میزانی از آسیب وارده را کاهش می دهد.

Iron Branch:

Iron Branch

Iron Branch

مصرف Tango از کاشتن این آیتم بر روی زمین می تواند به شما کمک کند میزان زمان زیادتری را در لاین بمانید، همچنین می توانید این آیتم را نگه دارید و بعدا ها تبدیل به Magic Wand کنید.

Enchanted Mango:

Enchanted Mango

Enchanted Mango

یکی از مشکلات هیرو Axe میزان کم Mana این هیرو است که با خرید این آیتم می توانید در لاین هیروهای تیم مقابل را بیشتر اذیت کنید.

آیتم های اوایل بازی:

Phase Boots:

Phase Boots

Phase Boots

هیروهای Strength اکثرا میزان آرمور کمی دارند و خرید این آیتم باعث می شود تا آرمور مورد نیاز این هیرو تامین شود، در ضمن فعال کردن این آیتم سرعت بیشتری به شما می دهد که می تواند از آن در موقعیت های دفاعی و هجومی استفاده کنید.

Tranquil Boots:

Tranquil Boots

Tranquil Boots

یکی از آیتم های مناسب هیرو Axe در اوایل بازی Tranquil Boots است که باعث می شود HP Regeneration لازم برای این هیرو را در اوایل بازی فراهم کند.

Magic Wand:

Magic Wand

Magic Wand

خرید یک آیتم دفاعی مانند Magic Wand می تواند در بعضی مواقع هیرو شما را از کشته شدن حفظ کند.

آیتم های اواسط بازی:

Blink Dagger:

Blink Dagger

Blink Dagger

Blink Dagger اصلی ترین آیتم هیرو Axe می باشد، خرید این آیتم باید در اولویت هر بازیکنی باشد که قصد دارد با هیرو Axe در درگیری ها شرکت کند.

Vanguard:

Vanguard

Vanguard

این آیتم باعث می شود تا آسیب کمتری دریافت کنید در ضمن HP Regeneration حاصل از این آیتم نیز بسیار مناسب است.

Blade Mail:

Blade Mail

Blade Mail

ترکیب آیتم Blink Dagger و توانایی های Berserker’s Call و Counter Helix همراه با این آیتم بسیار کشنده است، آیتم Blink Dagger مسلما یکی از بهترین آیتم ها برای هیرو Axe می باشد.

Hood of Defiance:

Hood of Defiance

Hood of Defiance

اگر هیروهایی که در مقابل شما بازی می کنند دارای توانایی های Magical زیاد باشند خرید این آیتم را در اولویت خود قرار دهید.

Force Staff:

Force Staff

Force Staff

خرید این آیتم برای هیرو Axe در DOTA 2 در بعضی مواقع می تواند بسیار مفید باشد، ترکیب Berserker’s Call و این آیتم می تواند دشمنانتان را در جای نادرستی از درگیری ها قرار دهد که می تواند به نفع شما باشد.

Shadow Blade:

Shadow Blade

Shadow Blade

خرید آیتم Shadow Blade یک خرید خوب برای هیرو Axe می باشد، با استفاده از این آیتم دیگر هیروهای تیم مقابل نخواهند دانست که شما قرار است از کدام سمت وارد شوید، در واقع موفعیت را برای تیم مقابل سخت تر می کند.

آیتم های آخر بازی:

Black King Bar:

Black King Bar

Black King Bar

اگر هیروهایی در تیم مقابل وجود دارد که نمی گذارند شما کار خود را در درگیری ها انجام دهید می توانید این آیتم را بخرید، اما توجه داشته باشید که با هر بار استفاده از آیتم Black King Bar زمان موثر این آیتم برای دفعه بعدی کاهش می یابد.

Pipe of Insight:

Pipe of Insight

Pipe of Insight

نسخه کامل شده Hood of Defiance می باشد که می توانید با جمع کردن مقداری گلد خریداری کنید، این آیتم خاصیت تیمی بودن را دارد و هم تیمی های شما نیز از فواید آن بهره مند خواهند شد.

Crimson Guard:

Crimson Guard

Crimson Guard

اگر فکر می کنید که هم تیمی هایتان در درگیری ها نیاز به مقداری کاهش آسیب فیزیکی دارند خرید این آیتم را در اولویت قرار دهید، فعال کردن این آیتم باعث می شود سازه ها و هیروهای هم تیمی میزان کمتری آسیب فیزیکی دریافت کنند.

Lotus Orb:

Lotus Orb

Lotus Orb

هیروهایی که توانایی آنها در بازی DOTA 2 محدود به یک هدف باشد زیاد است، در صورت مشاهده هیروهایی با این مشخصات خرید آیتم Lotus Orb می تواند زمان زیادی را برای شما در درگیری ها بخرد.

Heart of Tarrasque:

Heart of Tarrasque

Heart of Tarrasque

میزان HP بیشتر برای هیرو Axe باعث می شود تا زمان بیشتری در درگیری ها حضور داشته باشد و به هم تیمی های خود کمک کند، خرید این آیتم در اواخر بازی بسیار اهمیت دارد.

Shiva’s Guard:

Shiva's Guard

Shiva’s Guard

ترکیب Blink Dagger و توانایی Berserker’s Call و این آیتم عالی است، شما با استفاده از این آیتم می توانید به سادگی هیروهای تیم مقابل را اذیت کنید و خود را تبدیل به کابوسی برای آنها بکنید.

Boots of Travel:

Boots of Travel

Boots of Travel

میزان سرعت بیشتر و قابلیت Teleport در نقشه بدون نیاز به آیتم Town Portal Scroll، باعث شده است این آیتم ارزش زیادی در اواخر بازی داشته باشد، خرید این آیتم در اواخر برای این هیرو بسیار مناسب است.

Silver Edge:

Silver Edge

Silver Edge

هیروهایی که توانایی Passive دارند و بر روی آن اتکا می کنند در DOTA 2 زیاد است، خرید این آیتم باعث می شود شما اینگونه هیروها را به سادگی از بین ببرید.


بیشتر بدانید: آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2؛ هیرو Anti-Mage


چه موقع این هیرو را انتخاب نکنیم؟

Doom:

Doom

Doom

توانایی Devour هیرو Doom در مقابل Battle Hunger خوب عمل می کند و اثر آن را از بین می برد، توانایی Doom این هیرو نیز به Axe اجازه نمی دهد تا کار خود را در درگیری ها انجام دهد، خرید آیتم Aghanim’s Scepter برای این هیرو توانایی های Passive سایر هیروها را نیز غیرفعال می کند که در مقابل Axe بسیار عالی است.

Jakiro:

Jakiro

Jakiro

Jakiro یکی از بهترین هیرو ها در مقابل Axe است، این هیرو از اوایل بازی تا اواخر آن می تواند Axe را هم در لاین و هم در جریان بازی و درگیری ها اذیت کند، توانایی های این هیرو Magical هستند و Axe دربرابر این هیروها کمی ضعیف عمل می کند.

Lifestealer:

Lifestealer

Lifestealer

با توجه به اینکه Lifestealer در برابر هیروهایی با HP زیاد خوب است در اواخر بازی Axe یک هیرو بد در برابر Lifestealer می باشد.

Necrophos:

Necrophos

Necrophos

هیرو Necrophos همانند Lifestealer در برابر هیروهایی با HP زیاد خوب است، تمامی توانایی های این هیرو در برابر Axe خوب هستند و Necrophos به سادگی می تواند در برابر Axe مقاومت کند.

Outworld Devourer:

Outworld Devourer

Outworld Devourer

توانایی Astral Imprisonment این هیرو می تواند هیروهایی که به Berserker’s Call گرفتار شده اند کمک کند و آنها را برای مدتی از محیط بازی خارج کند، در ضمن چون هیرو Outworld Devourer در برابر هیروهایی ما Intelligence کم خوب است و آسیبی که این هیرو وارد می کند Pure می باشد، هیرو Axe انتخاب مناسبی در برابر این هیرو نمی باشد.

Phoenix:

Phoenix

Phoenix

توانایی Sun Ray هیرو Phoenix می تواند هیروهایی را که به Berserker’s Call گرفتار شده اند را نجات دهد و HP Regeneration مورد نیازشان را فراهم کند، در ضمن آیتم Aghanim’s Scepter بر روی این هیرو نیز مناسب است و می تواند هم تیمی های خود را با استفاده از Supernova نجات دهد.

Pugna:

Pugna

Pugna

توانایی Decrepify هیرو Pugna را می توانید بر روی هم تیمی های خود زمانی که به Berserker’s Call گرفتار شده اند استفاده کنید که در این صورت آنها آسیبی دریافت نمی کنند.

توانایی Life Drain نیز می تواند در مواقع مختلف به هم تیمی های شما کمک کند و آنها را در مواقع مختلف از بازی Heal کنید.

Ursa:

Ursa

Ursa

توانایی Fury Swipes و Enrage به هیرو Ursa اجازه می دهد تا Axe را به سادگی از بازی حذف کند، این هیرو به صورت کلی در برابر اکثر هیرو های که درگیری ها را شروع می کنند خوب است.

Venomancer:

Venomancer

Venomancer

هیرو Venomancer در لاین می تواند به سادگی هیرو Axe را اذیت کند، در ضمن توانایی Plague Ward باعث می شود تا Axe نتواند از آیتم Blink Dagger خود استفاده کند.

Viper:

Viper

Viper

توانایی Nethertoxin باعث می شود توانایی Counter Helix که یک توانایی Passive است غیرفعال شود و هیرو Axe را به یک هدف ساده در درگیری ها تبدیل کند.

علاوه بر هیروهایی که نام بردیم آیتم هایی مانند Silver Edge، Eul’s Csepter of Divinity و Ethereal Blade نیز در برابر هیرو Axe بسیار خوب هستند.

چه موقع این هیرو را انتخاب کنیم؟

Anti-Mage:

Anti-Mage

Anti-Mage

هیرو Axe به دلیل توانایی های خاص خود می تواند به سادگی هیرو Anti-Mage را در درگیری ها بگیرد و به دلیل سرعت ضربه زیاد هیرو Anti-Mage توانایی Counter Helix به میزان بیشتری کار خواهد کرد که باعث می شود تا خود Anti-Mage زودتر بمیرد.

Broodmother:

Broodmother

Broodmother

هیرو Broodmother دوست دارد تا عنکبوت های زیادی داشته باشد تا بتواند در درگیری ها از پتانسیل کامل خود استفاده کند، هیرو Axe به دلیل داشتن توانایی Counter Helix و Berserker’s Call باعث می شود تا Broodmother و عنکبوت های کوچکش به او ضربه بزنند که این کار باعث می شود تمامی عنکبوت ها از بین بروند.

Chaos Knight:

Chaos Knight

Chaos Knight

اگر هیرو Chaos Knight آیتم های مورد نیاز خود مانند Heart of Tarrasque تهیه نکرده باشد هیرو Axe می تواند یک تهدید جدی برای این هیرو باشد.

Dazzle:

Dazzle

Dazzle

هیرو Dazzle نمی تواند هم تیمی های خود را با استفاده از توانایی Shallow Grave نجات دهد چون توانایی Culling Blade به سادگی می تواند هیروهایی که HP کمی دارند را به سادگی و بدون شرط و شروط بکشد.

Huskar:

 

Huskar

Huskar

هیرو Huskar اکثر مواقع دوست دارد تا میزان HP کمی داشته باشد، هر چه میزان HP این هیرو کمتر باشد Huskar می تواند مفید تر واقع شود، Axe می تواند این هیرو را زمانی که HP بسیار کمی دارد را بکشد.

Phantom Assassin:

Phantom Assassin

Phantom Assassin

تا زمانی که هیرو Phantom Assassin آیتم هایی مانند Satanic را نخریده باشد هیرو Axe یک تهدید جدی برای این هیرو به حساب می آید، هیرو Axe معمولا آیتم Blade Mail را خریداری می کند که دربرابر هیرو Phantom Assassin عالی عمل می کند.

Phantom Lancer:

Phantom Lancer

Phantom Lancer

با توجه به اینکه Phantom Lancer هیرویی است که توانایی اصلی او تولید Illusion ها می باشد هیرو Axe می تواند به دلیل زیاد بودن تعداد Illusion ها از موقعیت استفاده کند و با ترکیب توانایی Berserker’s Call و Counter Helix هیرو Phantom Lancer اصلی را پیدا کند.

در ضمن توانایی Culling Blade هیرو Axe زمانی که بر روی Illusion ها استفاده شود همچنان اثر خود را می گذارد و زمان این توانایی به حالت اول خود برمی گردد.

Slark:

Slark

Slark

هیرو Axe می تواند به سادگی پس از خرید آیتم Blink Dagger هیرو Slark را در درگیری ها پیدا کند، ترکیب این آیتم با Blade Mail برای هیرو Slark کشنده است، همچنین توانایی Shadow Dance این هیرو در برابر Berserker’s Call نیز ضعیف است و Axe اجازه فرار کردن به این هیرو را نمی دهد.

Terrorblade:

Terrorblade

Terrorblade

Terrorblade میزان HP کمی دارد و به دلیل اینکه هیرویی است که وابسته به Illusion های خود است در درگیری ها یک هدف ساده برای Axe می باشد.

Troll Warlord:

Troll Warlord

Troll Warlord

توانایی Culling Blade به طول کامل توانایی Battle Trance هیرو Troll Warlord را نادیده می گیرد و قبل از اینکه این هیرو بتواند کاری انجام دهد به سادگی می میرد.

Weaver:

Weaver

Weaver

قبل از اینکه Weaver بتواند با استفاده از Time Lapse و یا Shukuchi فرار کند، هیرو Axe می تواند با استفاده از توانایی Berserker’s Call او را به دام بیندازد و زمان کافی را برای هم تیمی های خود برای کشتن او فراهم کند.

هیرو های زیادی هستند که با هیرو Axe در DOTA 2 می توانند ترکیب های مرگ آور ایجاد کنند، هیرو های Enigma، Magnus و Dark Seer به این دلیل که هیرو ها را در یک محیط خاص جمع می کنند می توانند به Axe کمک زیادی بکنند.

هیرو Dazzle نیز می تواند Axe را حتی زمانی که میزان HP کمی دارد حفظ کند و حتی بعضی وقت ها درگیری ها را به نفع تیم خود تمام کند. به طور کلی هیرو Axe در کنار هیروهایی که قرار است هیروهای تیم مقابل را کنترل کنند و یا به کنترل نیاز دارند تا موثر واقع شوند بسیار عالی است.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات