آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2؛ هیرو Beastmaster

آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2؛ هیرو Beastmaster

پیمان ادیب ۲۷ مهر ۱۳۹۸ نظرات

در این مطلب از سری مقاله های آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2 قصد داریم تا هیرو Beastmaster و نقاط قوت و ضعف این هیرو را بررسی کنیم. با گیمر همراه باشید.

 

آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2؛ هیرو Beastmaster

هیروهای Strength در بازی DOTA 2 معمولا نسبت به سایر هیروها در بازی میزان HP بیشتری دارند که این باعث می شود این قسمت از هیروها مدت زمان بیشتری را در درگیری ها حضور داشته باشند.

یکی از مزیت های هیرو Beastmaster نیز همین است، به دلیل داشتن HP زیاد این هیرو می تواند در درگیری ها مدت زمان زیادی را حاظر باشد که این خود به خود باعث می شود میزان آسیب این هیرو در یک دوره زمانی زیاد باشد.

توانایی های هیرو Beastmaster به گونه ای هستند که باعث شده اند این هیرو در موقعیت های متفاوت بتواند کارهای متفاوتی انجام دهد، برای مثال زمانی که تیم شما در قسمتی از نقشه درگیر است این هیرو می تواند در بخش دیگری کار Push دادن و خراب کردن Tower های تیم مقابل را انجام دهد.

هیرو Beastmaster جزو هیروهایی است که به مقدار کمی نسبت به سایر هیروها بازی می شود، در این قسمت از آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2 نگاهی نزدیک تر به هیرو Beastmaster خواهیم داشت.

مجموعه مقالات آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2:

آموزش و معرفی هیرو های بازی DOTA 2 هیرو Beastmaster

آموزش و معرفی هیرو های بازی DOTA 2 هیرو Beastmaster

هیرو Beastmaster جزو هیروهای Strength و نزدیک زن می باشد که به دلیل داشتن توانایی های مختلف قادر به انجام کارهای زیادی است.

این هیرو می تواند به طور منظم در درگیری ها شرکت کند، کارهای مربوط به Push را به سادگی انجام دهد همچنین می تواند به دلیل داشتن یک توانایی ویژه منطقه از نقشه را که نیاز دارید ببنید را زیر نظر داشته باشد.

توانایی ها (Spells):

Wild Axes

Wild Axes

Wild Axes

هیرو Beastmaster دو عدد تبر را به سمت دشمنانش پرتاب می کند که این تبرها پس از رسیدن به موقعیت مورد نظر به خود هیرو Beastmaster باز می گردند.

لحظه پرتاب تبرهای توسط هیرو Beastmaster

لحظه پرتاب تبرهای توسط هیرو Beastmaster

این توانایی قادر به قطع کردن درخت ها در بازی است، بنابراین اگر هیرویی به طرف درخت ها فرار کند شما می توانید با استفاده از این توانایی او را به سادگی دنبال کنید.

در ضمن این دو تبر پس از برخورد بر چیزهایی که در مسیرشان وجود دارند یک باف منفی نیز ایجاد می کنند، این باف منفی به هیرو Beastmaster و موجوداتی که او کنترل می کند این اجازه را می دهد تا آسیب فیزیکی بیشتری به آن هدف مورد نظر وارد کنند.

برخورد تبرها با هیرو Axe

برخورد تبرها با هیرو Axe

اگر باف منفی حاصل از این توانایی برای مدت طولانی تری روی یک هدف خاص باشد و دوباره این توانایی را استفاده کنید میزان آسیبی که آن هدف دریافت خواهد کرد بیشتر می شود، در واقع هربار استفاده از این توانایی در صورتی که باف منفی هنوز باقی مانده باشد میزان آسیب دریافتی برای آن هدف را بیشتر می کند.

بازگشت تبرها به هیرو Beastmaster پس از طی کردن مسافت مورد نظر

بازگشت تبرها به هیرو Beastmaster پس از طی کردن مسافت مورد نظر

این توانایی از آیتم Black King Bar نمی تواند عبور کند و دارای حالت Basic Dispel می باشد.

Call of the Wild Boar

Call of the Wild Boar

Call of the Wild Boar

این توانایی یک گراز وحشی ایجاد می کند، این گراز به مدت ۱ دقیقه حضور خواهد داشت و می تواند به هدف هایی که Beastmaster تعیین می کند آسیب وارد کند.

توانایی Call of the Wild Boar هیرو Beastmaster

توانایی Call of the Wild Boar هیرو Beastmaster

می توانید با استفاده از این گراز در لاینی که بازی می کنید کریپ ها را بهتر بکشید و یا اینکه در اواسط و اواخر بازی از آنها برای Push دادن نیز استفاده کنید.

اگر قبل از تمام شدن زمان گراز اولی، یک گراز دیگر توسط Beastmaster بوجود بیاید گراز اولی نخواهد مرد و می تواند از دوتا بودن آنها استفاده کنید.

Poison

Poison

Poison

گراز وحشی که هیرو Beastmaster ایجاد می کند دارای این توانایی است، این توانایی به گراز وحشی این قابلیت را می دهد تا در کنار آسیب زدن به یک هدف خاص، حرکت او را آهسته بکند.

آهسته کردن این توانایی در صورتی که یک هیرو آیتم Black King Bar فعال داشته باشد اثر نخواهد کرد.

Call of the Wild Hawk

Call of the Wild Hawk

Call of the Wild Hawk

هیرو beastmaster در کنار یک گراز وحشی، می تواند یک شاهین نیز بوجود آورد که این شاهین توانایی خاص خود را دارد، از این شاهین می توانید برای موقعیت یابی هیروهای تیم حریف استفاده کنید و بدانید که آنها در حال انجام چه کاری هستند.

در واقع این توانایی هیرو Beastmaster یک Ward رایگان محسوب می شود که برای مدت زمان مناسب یک دقیقه نیز باقی می ماند، این شاهین از دید هیروهای تیم حریف نامرئی است و برای از بین بردن او نیاز خواهید داشت تا از Sentry Ward ها استفاده کنید.

زیر نظر داشتن یک منطقه خاص توسط شاهین هیرو Beastmaster

زیر نظر داشتن یک منطقه خاص توسط شاهین هیرو Beastmaster

افزایش لول هر یک از توانایی های Call of the Wild Boar و Call of the Wild Hawk بر روی دیگری نیز اثر دارند و افزایش لول یکی از آنها باعث افزایش لول دیگری نیز می شود.

این شاهین غیرقابل کنترل است و شما فقط می توانید یک منطقه تعیین کنید که برای شما زیر نظر داشته باشد.

Inner Beast

Inner Beast

Inner Beast

این توانایی باعث افزایش سرعت ضربه Beastmaster و تمامی هم تیمی ها و کریپ های دور و بر او می شود، اگر یک هیرو با آیتم Silver Edge به Beastmaster ضربه بزند این توانایی غیرفعال خواهد شد.

Primal Roar

Primal Roar

Primal Roar

این توانایی شبیه به توانایی های معمولی Stun است که با بقیه کمی فرق دارد، توانایی Primal Roar تنها یک هدف را در حالت Stun قرار می دهد ولی زمانی که در جلو و یا کناره های هیرو مورد نظری که قرار است Stun شود هیرو و یا کریپ های دیگری نیز وجود داشته باشند تحت تاثیر قرار می گیرند.

وجود دو هیرو کنار هیرو Axe

وجود دو هیرو کنار هیرو Axe

اگر بخواهیم واضح تر بگوییم هیرویی که این توانایی بر رویش استفاده می شود Stun می شود و سایر موجودات و هیروهای اطراف آن هیرو به اطراف پرتاب می شوند.

لحظه Stun شدن هیرو Axe توسط توانایی Primal Roar

لحظه Stun شدن هیرو Axe توسط توانایی Primal Roar

در کنار Stun شدن آن هدف، هیرو Beastmaster و هم تیمی هایش به مدت چند ثانیه یک باف مثبت دریافت می کنند که باعث افزایش سرعت حرکت آنها می شود.

پرت شدن سایر هیروها به اطراف پس از استفاده از توانایی Primal Roar

پرت شدن سایر هیروها به اطراف پس از استفاده از توانایی Primal Roar

این توانایی را می توانید بر روی Courier ها نیز استفاده کنید که در نوع خود جالب است، این توانایی از آیتم Black King Bar فعال رد می شود ولی آیتم Linken’s Sphere این توانایی را بلاک می کند.

تاثیر آیتم Aghanim بر روی این هیرو:

با خرید آیتم Aghanim’s Scepter برای این هیرو می توانید زمان Cooldown توانایی Wild Axes را به صفر کاهش دهید، در واقع پس از پرتاب و بازگشت تبرها دوباره قادر خواهید بود تا آنها را پرتاب کنید.

خرید این آیتم در اکثر مواقع برای این هیرو توصیه نمی شود و به جای آن می توانید بر روی آیتم های تیمی تمرکز کنید.

استعدادها (Talents):

Talent های هیرو Beastmaster

Talent های هیرو Beastmaster

در لول ۱۰ شما باید از بین ۲۵ درصد XP بیشتر و افزایش سرعت حرکت به مقدار ۲۰ عدد یکی را انتخاب کنید، انتخاب ۲۵ درصد XP بیشتر برای این هیرو عاقلانه تر به نظر می رسد، هر چه قدر هیرو Beastmaster لول بیشتری داشته باشید تاثیر بیشتری در بازی خواهد داشت.

دو انتخاب در لول ۱۵ نیز جالب هستند، یکی از آنها به شما آرمور می دهد که در مقابل آسیب های فیزیکی مقاوم تر می شوید ولی دیگری میزان آسیب حاصل از گرازهایتان را قوی تر می کند، هر دو انتخاب خوب هستند و بنابر شرایط بازی باید یکی را انتخاب کنید.

در لول ۲۰ دو انتخاب مابین بیشتر شدن HP این هیرو و یا افزایش میزان آسیب توانایی Wild Axes دارید، بیشتر شدن میزان HP هیرو Beastmaster چیزی است که این هیرو در اواخر بازی به آن نیاز دارد، در اکثر مواقع برای این هیرو افزایش میزان HP را انتخاب می کنند.

Talent های لول ۲۵ این هیرو نیز مربوط به دو توانایی متفاوت این هیرو است، یکی از این Talent ها مدت Cooldown توانایی Call of the Wild Hawk را کاهش می دهد که بسیار مناسب این هیرو است ولی دیگری میزان سرعت ضربه حاصل از توانایی Inner Beast را تحت تاثیر قرار می دهد.

هر دو این انتخاب ها خوب هستند و شما هستید که باید با فکر کردن به موقعیتتان در بازی یکی را انتخاب کنید.

آیتم بندی:

آیتم بندی قسمت مهمی از آموزش و معرفی هیرو های بازی DOTA 2 می باشد هیرو Beastmaster نیز از این قضیه مستثنی نیست و هر آیتمی را نباید برای این هیرو خرید و یا استفاده کرد.

آیتم های شروع بازی

Tango:

Tango

Tango

هیروهای نزدیک زن معمولا در لاین ها زمان سختی را پشت سر می گزارند ولی خرید یک و یا دو عدد از Tango ها می تواند به شما در لاین کمک زیادی بکند.

Stout Shield:

Stout Shield

Stout Shield

یکی از آیتم هایی که هیرو های نزدیک زن برای حضور در لاین لازم دارند همین آیتم است، این آیتم میزان کمی از آسیب فیزیکی را بر حسب شانس بلاک می کند.

Iron Branch:

Iron Branch

Iron Branch

خرید یا و یا دوعدد از این آیتم و مصرف آنها توسط Tango می تواند مدت زمان حضور شما در لاین را بهبود ببخشد ولی می توانید آنها را نگه دارید و سپس آیتم Magic Wand را خریداری کنید.

Healing Slave:

Healing Slave

Healing Slave

لاین های بسیار سخت در اکثر بازی های DOTA 2 وجود دارند، یکی از آیتم هایی که می تواند به شما در این مورد کمک کند Healing Salve است که HP شما را به سرعت پر می کند.

آیتم های اوایل بازی:

Quelling Blade:

Quelling Blade

Quelling Blade

برای این که بتوانید راحت تر کریپ ها را بکشید به این آیتم نیاز دارید، خرید این آیتم برای هیروهای نزدیک زنی که به فارم نیاز دارند الزامی است.

Magic Wand:

Magic Wand

Magic Wand

یک آیتم دفاعی خوب برای تمامی هیروها در بازی DOTA 2 می باشد که در برابر هیروهایی که به میزان زیاد از توانایی هایشان استفاده می کنند نیز مناسب است.

Boots:

Boots

Boots

مهم ترین آیتمی که هر هیرو در بازی به آن نیاز دارد، خرید Boots در اول بازی به شما این اجازه را می دهد تا به سادگی هیروهای تیم مقابل را در لاین اذیت کنید.

Bracer:

Bracer

Bracer

خرید این آیتم در صورتی که به HP و Magic Resistance نیاز دارید در اوایل بازی مناسب است، می توانید یک و یا دو عدد از این آیتم ها را خریداری کنید.

آیتم های اواسط بازی:

Soul Ring:

Soul Ring

Soul Ring

کم بودن Mana یکی از مشکلات هیرو Beastmaster می باشد، این آیتم در اوایل بازی می توانید این مشکل بزرگ را کمی برطرف کند.

Tranquil Boots:

Tranquil Boots

Tranquil Boots

خرید این آیتم در صورتی که به HP Regeneration احتیاج داشته باشید توصیه می شود.

Phase Boots:

Phase Boots

Phase Boots

خرید Phase Boots برای هیرو Beastmaster در برابر هیروهایی که آسیب فیزیکی وارد می کنند خوب است و آرمور اضافی در اختیار هیرو شما قرار می دهد.

Necronomicon:

Necronomicon

Necronomicon

یکی از آیتم هایی که در از بین بردن Ward ها و همچنین Push دادن کمک زیادی می کند همین آیتم می باشد، خرید این آیتم می تواند در موقعیت های مختلف در بازی به شما کمک کند.

Blink Dagger:

Blink Dagger

Blink Dagger

اگر قرار باشد تا از توانایی Primal Roar خود به درستی استفاده کنید باید آیتم Blink Dagger را تهیه کنید، در اکثر مواقع نزدیک شدن به هیروهای تیم حریف کار سختی است.

Drum of Endurance:

Drum of Endurance

Drum of Endurance

پس از استفاده از توانایی Primal Roar می توانید این آیتم را استفاده کنید تا به سرعت از شر هدفی که Stun کرده اید خلاص شوید.

Helm of the Dominator:

Helm of the Dominator

Helm of the Dominator

با استفاده از این آیتم و ترکیب کریپ های درون جنگل با توانایی هایتان می توانید کارهای جالبی در بازی انجام دهید، خرید این آیتم می تواند در Push دادن نیز به شما کمک کند.

Vladmir’s Offering:

Vladmir's Offering

Vladmir’s Offering

اگر به یک منبع برای تامین HP نیاز دارید این آیتم می تواند به شما کمک کند، در ضمن Mana Regeneration این آیتم نیز خوب است و نیاز شما به Mana را برطرف می کند.

Medallion of Courage:

Medallion of Courage

Medallion of Courage

این آیتم میزان آرمور یک هدف مشخص در بازی را کاهش می دهد، از این آیتم می تواند برای افزایش میزان آسیب فیزیکی خود و یا دوستانتان استفاده کنید.

آیتم های آخر بازی:

Heaven’s Halberd:

Heaven's Halberd

Heaven’s Halberd

هیروهایی که در بازی DOTA 2 از طریق آسیب فیزیکی بقیه هیروها را تهدید می کنند زیاد هستند و خرید این آیتم می تواند به هیرو Beastmaster کمک کند تا هیرو مورد نظر خود را برای مدتی مجبور به عقب نشینی کند.

Pipe of Insight:

Pipe of Insight

Pipe of Insight

این آیتم در برابر هیروهایی که آسیب Magical زیاد دارند مناسب است و شانس زنده ماندن شما در اینگونه بازی را افزایش می دهد.

Aghanim’s Scepter:

Aghanim's Scepter

Aghanim’s Scepter

خرید این آیتم به نوعی ریسک در بازی است و به جای این آیتم می توانید آیتم های تیمی بهتری خریداری کنید، ولی ممکن است بر بعضی موقعیت ها این آیتم مفید واقع شود.

Assault Cuirass:

Assault Cuirass

Assault Cuirass

کاهش آرمور هیروهای حریف و همچنین افزایش میزان آرمور هم تیمی ها و سرعت ضربه شما می تواند در خیلی از موقعیت ها به شما کمک کند.

Heart of Tarrasque:

Heart of Tarrasque

Heart of Tarrasque

HP زیاد مسلما می تواند کمک زیادی به هیرو Beastmaster بکند تا در موقعیت های متفاوت زنده بماند و کار اصلی خود در درگیری ها را انجام دهد.

Boots of Travel:

Boots of Travel

Boots of Travel

خرید این آیتم در اواخر بازی می تواند به شما کمک کند تا Push های ناگهانی انجام دهید و حواس هیروهای تیم مقابل را پرت کنید.

Refresher Orb:

Refresher Orb

Refresher Orb

ترکیب دو عدد از توانایی های Primal Roar می تواند یک هیرو را صورت کامل تا زمانی که بمیرد در حالت کنترل شده نگه دارد.

Black King Bar:

Black King Bar

Black King Bar

بعضی مواقع در بازی لازم است برای اینکه بتوانید کار خود را در درگیری های تیمی انجام دهید این آیتم را به همراه خود داشته باشید تا سایر هیروها نتوانند کار های شما را با مشکل مواجه کنند.

Solar Crest:

Solar Crest

Solar Crest

کاهش آرمور هیروهای تیم حریف به معنای افزایش میزان آسیب حاصل از ضربه های فیزیکی است که این آیتم به خوبی نیاز های هیرو Beastmaster را برطرف می کند.

چه موقع این هیرو را انتخاب نکنیم؟

Abaddon:

Abaddon

Abaddon

هیرو Abaddon به دلیل داشتن توانایی Aphotic Shield که حالت Strong Dispel دارد به سادگی می تواند هم تیمی های خود را که به حالت Stun رفته اند نجات دهد.

توانایی Borrowed Time نیز دارای قابلیت Strong Dispel می باشد که باز اگر توانایی Primal Roar را بر روی این هیرو استفاده کنید Abaddon به سادگی با فعال کردن دستی توانایی Borrowed Time از حالت Stun خارج می شود.

Earthshaker:

Earthshaker

Earthshaker

هیرو beastmaster معمولا آیتم هایی خریداری می کند که تعداد افراد دور و برش را بیشتر می کند، هیرو Earthshaker موقعیت هایی را که در آن کریپ ها و هیروهای زیادی هستند را دوست دارد و می تواند به سادگی با توانایی Echo Slam درگیری ها را به نفع تیم خود تمام کند.

Oracle:

Oracle

Oracle

توانایی False Promise دارای حالت Strong Dispel می باشد، این بدین معنی است که توانایی Primal Roar هیرو Beastmaster بی ارزش می شود و Oracle می تواند هم تیمی خود را به سادگی نجات دهد.

Winter Wyvern:

Winter Wyvern

Winter Wyvern

با توجه به اینکه هیرو Beastmaster معمولا دارای آیتم هایی است که کریپ ها را خلق می کند و همچنین توانایی Inner Beast این هیرو سرعت ضربه زدن هیروها و کریپ ها را افزایش می دهد در نتیجه انتخاب یک هدف در کنار Beastmaster و موجوداتش می تواند یک هیرو را از بازی حذف کند.

هیرو Beastmaster در برابر هیرو هایی که آیتم Linken’s Sphere را به عنوان یکی از آیتم های اصلی خود می خرند نیز ضعیف است، همچنین آیتم Aeon Disk به دلیل داشتن حالت Strong Dispel در برابر هیرو Beastmaster خوب است.

چه موقع این هیرو را انتخاب کنیم؟

Monkey King:

Monkey King

Monkey King

هیرو Monkey King دوست دارد تا از درخت های برای حرکت کردن استفاده کند و همچنین در بعضی موقعیت ها با استفاده از همین درخت ها فرار کند، هیرو Beastmaster می تواند با استفاده از توانایی Wild Axes تمامی درخت های یک منطقه خاص را قطع کند و این هیرو را پیدا کند.

Phoenix:

Phoenix

Phoenix

هیرو Phoenix به دلیل اینکه هیرو Beastmaster دارای توانایی Inner Beast است هیچ شانسی ندارد و استفاده از توانایی Supernova برای این هیرو بی ثمر خواهد بود.

Templar Assassin:

Templar Assassin

Templar Assassin

با توجه به این که هیرو Beastmaster معمولا آیتم Necronomicon را خریداری می کند بنابراین خواهد توانست تا هیروهایی را که به حالت نامرئی تبدیل شده اند را مشاهده کند.

در ضمن سرعت ضربه بالای هیرو Beastmaster و موجوداتی که کنارش هستند به سادگی اثر Refraction را کاهش می دهد.

Ursa:

Ursa

Ursa

توانایی Primal Roar به هیرو Beastmaster این اجازه را می دهد تا Ursa را قبل از اینکه بتواند به خودش بیاید از درگیری حذفش کند، هیرو Ursa باید از هم تیمی های خود در اینگونه مواقع کمک بخواهد.

Tinker:

Tinker

Tinker

توانایی Call of the Wild Hawk به سادگی می تواند جای Tinker در بین درختان را پیدا کند و یک موقعیت مناسب برای کشتن این هیرو را فراهم کند.

هیرو Beastmaster در برابر تمامی هیروهایی که بر آیتم Black King Bar خود تمرکز می کنند نیز خوب است چون می تواند با توانایی Primal Roar خود حتی هیروهای دارای Black King Bar فعال را Stun کند.

اگر بخواهیم یک نگاه کلی به این مقاله آموزش و معرفی هیروهای بازی DOTA 2 داشته باشیم باید بگوییم که Beastmaster یکی از هیروهایی است که می تواند زمانی که یک هیرو از آیتم Black King Bar استفاده کرد زمان این آیتم را هدر بدهد که به نفع هم تیمی های Beastmster می باشد.

توانایی Primal Roar هیرو Beastmaster را می توانید با توانایی های Meat Hook هیرو Pudge، توانایی Sacred Arrow هیرو Mirana و یا توانایی Sun Strike هیرو Invoker ترکیب کنید.

هیروهایی که در بازی نیاز به کنترل دارند تا بتوانند مفید واقع شوند مانند Phantom Assassin و یا هیروهایی که میزان سرعت ضربه کمی در اول بازی دارند همانند Sven و یا Tiny نیز در کنار Beastmaster می توانند همکاری کنند.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات