معرفی و بررسی بازی های موبایل Game of Thrones

معرفی و بررسی بازی های موبایل Game of Thrones

علیرضا زمانی ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ نظرات

اگر بازی تاج و تخت را بازی کنید، یا می‌بری یا کشته می‌شوید. با گیمر همراه باشید تا بازی‌های موبایل Game Of Thrones را بررسی کنیم.

 

معرفی و بررسی بازی های موبایل Game of Thrones

کتاب‌های نغمه‌ی یخ و آتش و سریال Game Of Thrones صد در صد یکی از پرهیجان‌ترین داستان‌ها را برای ما به ارمغان آوردند، ولی بازی‌های این سری عالی چطور؟ امروز می‌خواهیم به سه بازی موبایلی Game Of Thrones نگاهی نزدیک بیندازیم. این سه بازی باآنکه با یکدیگر تفاوت‌های بسیار زیادی دارند ولی هر سه در سرزمین Westeros اتفاق می‌افتند.

 

Game of Thrones: A Telltale Games Series

اگر با بازی‌های Telltale آشنا باشید پس حتماً می‌دانید این بازی نیز چگونه خواهد بود. اگر نه، این بازی یک فیلم تعاملی است که مسئولیت تصمیم‌گیری را به عهده‌ی شما می‌گذارد. داستان بازی خانواده‌ی Forresters  های شمال را دنبال می‌کند. که یک خط داستانی جدید است که تقریباً در کنار خط داستانی فصل چهار سریال اتفاق می‌افتد.

حتماً با تماشای سریال شاهد کشته شدن کاراکترهای مختلفی بوده‌اید. ولی حالا در این بازی شما تصمیم گیرنده هستید و سرنوشت کاراکترهای بازی در دست شما است و یک تصمیم اشتباه می‌تواند آن‌ها را به کشتن دهد. این سطح از تنش و هیجان در کمتر بازی‌ای دیده می‌شود.

 

بازی به‌جای اینکه روی داستان کتاب‌های نغمه ی یخ و آتش که سریال آن‌ها را پوشش داده است تمرکز کند، داستان دسته‌ی جدیدی از کاراکترهایی که توسط George R.R Martin نیز تأییدشده‌اند را دنبال می‌کند.

حضور شخصیت های اصلی سریال در بازی

حضور شخصیت های اصلی سریال در بازی

Forresters خاندانی وفادار به Stark ها در شمال هستند که بعد از وقایعی به مشکلات زیادی برمی‌خورند و کل خاندان با تحدیدات جدی روبه‌رو می‌شود.

شما در نقش افراد مختلف خاندان Forrester بازی می‌کنید که از King’s Landing تا دیوار پخش شده‌اند و سعی می‌کنید آن‌ها را در این جهان پرخطر زنده نگه‌دارید. مثل هر داستان Game Of Thrones می‌توانید انتظار فتنه‌های سیاسی پیچیده و خشونت زیاد را داشته باشید. ولی بعد از مدتی بازی کردن می‌فهمید که داستان خانواده Forrester ها بسیار متفاوت از داستان کاراکترهای سریال است.

دسیسه های Cersei برای آسیب زدن به شما یکی از جذابیت های اصلی بازی هستند.

دسیسه های Cersei برای آسیب زدن به شما یکی از جذابیت های اصلی بازی هستند.

یکی از مشکلاتی که بازی دارد داستان بسیار پیچیده‌ی آن و کاراکترهای مختلف است. اگر با داستان و جهان Game of Thrones آشنا نیستید، این می‌تواند تجربه‌ی بازی را کلی خراب کند. چون کاراکترهای جانبی زیادی در طول مسیر وارد داستان می‌شوند و بازی هیچ‌گونه تلاشی نمی‌کند تا این کاراکترها را معرفی کند.

در قسمتی از بازی با Tyrion هم رو برو می شوید.

در قسمتی از بازی با Tyrion هم رو برو می شوید.

اما افرادی که تا فصل چهار سریال را تماشا کرده‌اند خیلی سریع محیط‌ها و کاراکترهای سرزمین Westeros را که با دقت فوق‌العاده در بازی ساخته‌شده‌اند را تشخیص خواهند داد.


بیشتر بدانیم: باندل های جدید Xbox با طرح Game of Thrones


در قسمتی از بازی صحنه‌ی یک شام وجود دارد که افراد خانواده‌ی Forrester و همسایه‌های آن‌ها جمع شده‌اند. این مهمانی ممکن است در هر فیلمی یک قسمت جزئی و ناچیز باشد ولی اینجا این مهمانی پر از هیجان و دلهره است و خون و خون‌ریزی تنها یک کلمه اشتباه با شما فاصله دارد.

Tyrion مثل سریال تو بازی هم حرف های خیلی عاقلانه ای میزنه.

Tyrion مثل سریال تو بازی هم حرف های خیلی عاقلانه ای میزنه.

 

اکثر تنش و هیجان بازی از تصمیم‌گیری‌های بازی ناشی می‌شود ولی بازی همچنین صحنه‌های پرهیجان و سرعتی و مبارزاتی بین کاراکترها را نیز دارد که پر از QTE هستند و شما با فشار دادن دکمه‌هایی که روی صفحه ظاهر می‌شود کاراکتر خود را کنترل می‌کنید.

اکثر تصمیماتی که می‌گیرید تأثیرات بلندمدتی دارند. تصمیم ناچیزی که در قسمت اول مسخره به نظر می‌آمد می‌تواند شمارا در فصل سوم به کشتن دهد.

بازی به خوبی کاراکتر هایی رو که از سریال می شناختیم بازسازی کرده.

بازی به خوبی کاراکتر هایی رو که از سریال می شناختیم بازسازی کرده.

بازی Game of Thrones: A Telltale Games Series برای همه نیست. بازی داستانی خشن و تاریک دارد و بازیکنان نیاز به دانش بسیار بالایی از خط داستانی Game of Thrones دارند بااین‌حال همان‌طور که George R.R. Martin گفته بود بعضی از افراد از درد سیر نمی‌شود.

ولی اگر از طرفداران نغمه ی یخ و آتش هستید این بازی می‌تواند تجربه‌ای بسیار جذاب و به‌یادماندنی برای شما ایجاد کند.

 

Reigns: Game of Thrones

بااینکه بازی کارتی Reigns: Game of Thrones بهترین سبک برای داستان‌های George R.R. Martin به نظر نمی‌رسد ولی از شخصیت‌های بازی به‌خوبی استفاده می‌کند و سناریوهای جذابی می‌سازد بااینکه هرز گاهی تکراری هم می‌شود.

در بازی Reigns: Game of Thrones شما نقش شاه یا ملکه‌ای را به دست می‌گیرید که از شخصیت‌های داستان‌ها هستند. و تصمیم‌گیری برای سرزمین بر عهده‌ی شما قرار می‌گیرد. هر تصمیم به‌صورت کارتی ظاهر می‌شود و شما باید به آن جواب نه یا بله بدهید.

 

هر تصمیم تأثیر مخصوص خود را بر روی چهار عامل مردم، دین، ارتش، و پول سرزمین شما می‌گذارد که به‌صورت بارهایی بالای صفحه نشان داده‌شده‌اند و شما باید نه‌تنها از خالی شدن آن‌ها جلوگیری کنید بلکه باید از پر شدن آن‌ها هم پیش‌گیری کنید.

تو این بازی میتونید Cersei رو عصبانی کنید!

تو این بازی میتونید Cersei رو عصبانی کنید!

مثلاً اگر بار ارتش شما خالی شود ارتش شما خیلی ضعیف می‌شود و ممکن است شورشی‌ها خیلی سریع کشور را به دست بگیرند و شمارا بکشند. ولی اگر بار مخصوص ارتش شما پر شود ممکن است ارتش شما کودتا کند و شمارا به قتل برساند.

 

بازی به شما نمی‌گوید که آیا تصمیمی که می‌گیرید موجب افزایش یا کاهش موردی می‌شود فقط اینکه کدام قسمت از حکومت شما تهت تأثیر قرار می‌گیرد و اینکه آیا این تأثیر بزرگ است یا کوچک.

همان‌طور که در Game of Thrones رسم است؛ همه‌ی کاراکترها درخطر کشته شدن هستند. در این بازی هم مهم نیست در نقش کدام حاکم بازی می‌کنید مرگ همیشه در کمین شماست.

Melisandre تو بازی نقش مهمی داره.

Melisandre تو بازی نقش مهمی داره.

استفاده از شخصیت‌های Game of Thrones در بازی هیچ‌گونه رابطه‌ی مستقیمی با سریال و داستان ندارد و حتی کسی که از Game of Thrones چیزی نمی‌داند می‌تواند از این بازی لذت ببرد. ولی این خود مشکلی نیز به وجود می‌آورد. کاراکترهایی که در نقش آن‌ها بازی می‌کنید بیشتر شبیه افراد عادی هستند تا اینکه کاراکترهایی که با آن‌ها آشنایی پیداکرده‌ایم.


بیشتر بدانیم: چه کسی نویسنده اسپیناف بازی تاج‌ و تخت خواهد بود؟


Reigns: Game of Thrones از فصل شش و هفت سریال شروع می‌کند و ازآنجا داستان خود را می‌سازد. بااین‌حال تصمیمات این بازی کاملاً در دست شما هستند و شما می‌توانید هر طور که خواستید با هر کاراکتر رفتار کنید. مثلاً می‌توانید Cersei را به یک فرمان روای مردم‌دوست و مهربان تبدیل کنید و Jon Snow را به یک شاه خودکامه. بازی کاملاً حول تصمیمات شما می‌چرخد.

بازی واقعا شما رو با تصمیمات عجیبی رو برو می کنه!

بازی واقعا شما رو با تصمیمات عجیبی رو برو می کنه!

بااین‌حال بازی کاملاً حس Game of Throne خود را حفظ کرده است مثلاً Winterfell به دستورات و دیپلماسی Cersei جواب منفی می‌دهد.

کاملاً معلوم است که بازی برای موبایل ساخته‌شده است. می‌توانید حتی با پنج دقیقه هم از بازی لذت ببرید و آن را برای چندین بار تمام کنید. بعد از مدتی بازی کارت‌های تکراری را یاد می‌گیرید و بازی شبیه به یک بازی کارتی می‌شود که در آن شما سعی دارید تا حد ممکن زنده بمانید.

در این بازی هر تصمیمی نتیجه ای دارد.

در این بازی هر تصمیمی نتیجه ای دارد.

بازی یک جنبه‌ی اکتشافی هم به خود دارد؛ ممکن است در یک بازی‌تان کاملاً با کارت‌های تکراری روبه‌رو شوید و تجربه‌ای حوصله سر برداشته باشید ولی در بازی دیگر با یک سناریو جالب مثل White Walker ها یا جنگی با سرزمین Dorne مواجه شوید.

 

درنهایت درباره‌ی بازی Reigns: Game of Thrones باید گفت که این بازی یک بازی فوق‌العاده نیست. اگر بازی را به مدت‌زمان زیادی بازی کنید خیلی سریع متوجه تکراری شدن آن می‌شوید. ولی اگر بتوانی از این مشکل چشم‌پوشی کنید یک بازی سرگرم‌کننده که در آن ماجرای داستان را شما انتخاب می‌کنید در انتظار شما است.

دریافت بازی Reigns: Game of Thrones برای iOS و Android:

 

Game of Thrones: Conquest

بازی Game of Thrones: Conquest یک بازی استراتژیکی آنلاین است که در جهان Game of Thrones اتفاق می‌افتد. بااین‌حال از همان دقایق اول به نظر می‌رست که Game of Thrones فقط یک پرده‌ی رنگی است که خیلی سریع به کنار می‌رود تا یک بازی حوصله سر بر و تکراری را نمایان کند.

بازی شباهت خیلی زیادی به Game of War دارد که یکی از بهترین‌های این ژانر است که پر از کاراکترهای Game of Thrones  شده است که این کاراکترها نیز خیلی درصحنه نمی‌مانند.

بازی عناصر شهرسازی نیز دارد که در آن ساختمان‌هایی مثل مزرعه‌ها و سربازخانه و دیگر ساختمان‌های مختص به قرون‌وسطا را می‌سازید. در کنار این ارتش خود را نیز آموزش می‌دهید تا درنهایت با دیگر بازیکنان به مبارزه بپردازید.

تریلر بازی با همچین گرافیکی ساخته شده است!

تریلر بازی با همچین گرافیکی ساخته شده است!

ولی تمام این موارد را دربازی‌های دیگر نیز دیده‌ایم. ساختمان‌ها را توسعه می‌دهید، بعد قلعه‌ی خود را توسعه می‌دهید، لولتان بالا می‌رود و دوباره از اول شروع می‌کنید. نبردهای بازی هم خیلی ساده هستند. اگر بخواهید هر چیزی بسازید یا توسعه دهید نیز باید زمان مشخصی را صبر کنید.

گیم پلی بازی نیز بیشتر شبیه تماشا کردن است تا بازی کردن، نبردهای بازی چند مهره هستند که روی نقشه حرکت می‌کنند. بازی کلاً بدون هیچ‌گونه هیجان و چالش است.

تریلر بازی هم که کاراکترهای بازی را نشان می‌داد و نبردهای بزرگ با ارتش‌هایی از سرتاسر سرزمین Westeros چیزی جز حقه زدن به کاربران برای دانلود بازی نبود.

به طرفداران Game of Thrones که بعد از یک سریال و داستان پرقدرت باشخصیت‌های پیچیده، دسیسه‌های سیاسی و خون و خونریزی به دنبال یک بازی خوب می‌گردند باید گفت که این بازی هیچ‌چیزی  جذابی برای شما ندارد. Game of Thrones: Conquest هیچ‌چیزی به‌غیراز رنگ Game of Thrones به خود ندارد و یک بازی حوصله سر بر است صدها بار مثل آن را دیده بودیم.

دریافت بازی Game of Thrones: Conquest برای iOS و Android:

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات