داستان Avengers: Endgame شش سال پیش افشا شده بود!

داستان Avengers: Endgame شش سال پیش افشا شده بود!

امیر پورمحمد ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ۲

بررسی بزرگ‌ترین ایستر اگ (نکته مخفی) دنیای سینمایی مارول (MCU) که تمام داستان فیلم انتقام جویان: آخرین بازی (Avengers: Endgame) را شش سال پیش افشا کرده بود. با گیمر همراه باشید.

 

داستان Avengers: Endgame شش سال پیش افشا شده بود!

توجه: متن این مقاله ممکن است قسمتی از داستان فیلم را اسپویل کند (لو بدهد).

اگر از طرفداران دنیای سینمایی مارول هستید، می دانید که ایستر اگ‌های بسیاری در فیلم‌های این دنیا سینمایی نهفته است. به جرئت می توان گفت هیچ سری فیلمی در تاریخ بشریت تا به این اندازه نکته مخفی و شوخی‌هایی از سوی سازندگانش نداشته است. برخی از این ایستر اگ‌ها به خاطر پیچیدگی داستانی همانند دنیای سینمایی مردان ایکس (X-Men) به قدری غیر قابل لمس و درک هستند که نیازمند تحلیلی فیلسوفانه اند.


بیشتر بدانید: موشکافی فیلم Logan


اما خوشبختانه آن دسته از ایستر اگ‌هایی که در  بخش موازی دنیای مردان ایکس یعنی دنیای سینمایی مارول بخش انتقام جویان وجود دارند، علی رقم سادگی که دارند همیشه مو را به تن آدم سیخ می کنند. در این مقاله به بررسی یکی از این ایستر اگ‌ها که تمام اتفاقات فاز چهارم پروژه دنیای سینمایی مارول بخش قهرمانان انتقام جویان را اسپویل می کند می پردازیم.

 

جالب است بدانید رد اسکال (Red Skull) در فیلم کاپیتان آمریکا: اولین انتقام جو (Captain America: The First Avenger) تمام اتفاقات فیلم انتقام: جویان آخرین بازی و انتقام جویان: جنگ بی نهایت (Avengers: Infinity War) را به طور کامل اسپویل کرده است. این نکته ای بود که سازندگان بنا به معلوم بودن خط داستانی و اتفاقات کل مجموعه از همان ابتدای کار اقدام به عملی کردنش زدند.

Red Skull در فیلم Captain America: The First Avenger

Red Skull در فیلم Captain America: The First Avenger

برخی از مخالفان این دنیای سینمایی می پندارند که از زمان شروع این دنیای سینمایی یعنی از سال ۲۰۱۰، سازندگان بنا به خواسته خود هر بار داستان را به سمت و سویی کشیده اند تا این که این مجموعه در فیلم آخرین بازی به انتهای مسیر و فاز نهایی اش رسیده است.


بیشتر بدانید: یک عمر شاهکار سینما؛ چگونه شروع به تماشای سری فیلم های مارول کنیم؟ [بروزرسانی]


خوب باید بگویم این فکرها را از سر خود بیرون کنید، چرا که تمام اتفاقات ریز و درشت این مجموعه فیلم‌ها حتی قبل از اکران اولین فیلم یعنی مرد آهنی (Iron Man) نوشته شده است.

سند ثابت کردن این حرف نیز همین ایستر اگ است.  شخصیت منفی و بد من فیلم کاپیتان آمریکا: اولین انتقام جو یعنی رد اسکال که نقش پر رنگش با حضور در آرامگاه نگهداری سنگ روح از مجموعه سنگ‌های بی نهایت در مجموعه فیلم به صورت کامل اعلام شده است، در قسمتی از فیلم اولین انتقام جو که در سال ۲۰۱۱ اکران شده است می گوید:

«کاپیتان من آینده را دیده ام، هیچ پرچمی در آن وجود ندارد.»

Red Skull در فیلم Avengers: Infinity War

Red Skull در فیلم Avengers: Infinity War

این گفته رد اسکال اشاره ای کلی گرا به ادامه داستان‌های دنیای سینمایی مارول پس از فیلم اولین انتقام جو دارد. اتفاقی که پس از فیلم اولین انتقام جو به وقع پیوست، جنگ داخلی بود که باعث شد تیم انتقام جویان به دو دسته طرفداران مرد آهنی و کاپیتان آمریکا تبدیل شود. این جنگ که خسارات جبران ناپذیری به دنبال داشت مقدمه ای شد برای اتفاقات بعدی.


بیشتر بدانید: آیا کاپیتان آمریکا Thanos را شکست خواهد داد؟


از همین رو در فیلم جنگ بی نهایت دیدم که این اختلافات بی چون و چرا کنار گذاشته شدند و همه شخصیت‌ها از جمله تیم طرفداران کاپیتان، مرد آهنی و حتی شخصیت‌های بی طرف دست به دست هم دادند تا علیه دشمنی واحد یعنی تانوس (Thanos) ایستادگی کنند. حال شاید جمله ی هیچ پرچمی در آینده وجود نخواهد داشت برایتان معنی پیدا کند.

شخصیت Red Skull

شخصیت Red Skull

در ادامه رد اسکال می گوید:

«کاپیتان من تو را دیده ام. تو در آن زمان قدرت یک خدا را خواهی داشت.»

اگر فیلم آخرین بازی را دیده اید می دانید که کاپیتان آمریکا در این فیلم توانست چکش ثور (Thor) را که نشان دهنده شایستگی برای حکومت بر سرزمین ازگارد یعنی خانه خدایان است را بلند کند.


بیشتر بدانید: ۹+۱ سلاح پرقدرت دنیای مارول


قبل از این در فیلم ثور، اودن پدر ثور با گرفتن قدرت‌های ثور و فرستادنش به زمین به وضوح نشان داد که حتی وارث بر حق سرزمین ازگارد نیز می تواند صلاحیت خود را برای حکم فرمایی از دست دهد. در نتیجه معلوم شد تبدیل شد به یک خدا از طریق دست یابی به تعالی روحی و در واقع به دست آوردن این رتبه و لایق بودن برایش است نه صرفاً از طریق وراثت.

بلند کردن چکش ثور توسط کاپیتان آمریکا

بلند کردن چکش ثور توسط کاپیتان آمریکا

در بخشی از فیلم انتقام جویان: عصر الترون (Avengers: Age of Ultron) هم دیدیم که طی جشنی که تونی استارک تدارک دیده بود هیچ کدام از افراد تیم انتقام جویان به جز ثور نتوانستند این چکش را حرکت دهند. البته در این فیلم کاپیتان آمریکا توانست چکش را در حد چند میلی ‌متر حرکت دهد که بنا به دلایل نا مشخصی از ادامه حرکت دادنش دست کشید.

هم اکنون نیز در فیلم آخرین بازی می بینیم که کاپیتان نه تنها گونر (چکش اصلی ثور که توسط هلا نابود شده بود) را می تواند حرکت دهد بلکه بر خلاف کامیک بوک‌ها قادر به استفاده از طوفان شکن (چکش تبر جدید ثور) نیز است. در این جاست که جمله تو قدرت یک خدا را خواهی داشت معنی می یابد.


بیشتر بدانید: نگاهی نزدیک به فیلم Avengers: Endgame – انتقام جویان: آخرین بازی  


لازم به ذکر است منشأ این قدرت جدید کاپیتان آمریکا در هاله ای از ابهام به سر می برد. تا کنون  تئوری‌های بسیاری از سوی طرفداران برای توجیه این پدیده مطرح شده است که برخی از آنان از اعتبار نسبتاً بالایی برخوردار هستند. سایت گیمر در مقاله ای جداگانه به بررسی علت بلند کردن چکش ثور توسط کاپیتان آمریکا خواهد پرداخت.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات
 1. tina گفت:

  همیشه مشکوک بودم به این شخصیت. خیلی عجیب بود که تو اون سیاره سنگ روح بودش. واقعا چرا اونجا بود اخه؟

  • امیر پورمحمد گفت:

   بله شخصیت جالبی هستش. خوب علتی که برای اون اتفاق در فیلم بیان میشه اینه که چون رد اسکال همیشه در جستوجوی سنگ های بی نهایت بوده دقیقا مثل تانوس، الان نفرین شده تا برای همیشه به کسانی که همون راه رو میخوان ادامه بدن کمک کنه.
   جالبه بدونید که در کامیک بوک ها تمام کسانی که به دنبال سنگ های بی نهایت رفتن به نوعی نفرین شدن! تانوس هم در کامیک بوک ها برای همیشه در سنگ روح زندانی میشه. همچنین رد اسکال هم برای همیشه در آرامگاه سنگ های بینهایت زندانی میشه…