موشکافی تریلر فصل چهارم انیمیشن Rick and Morty

موشکافی تریلر فصل چهارم انیمیشن Rick and Morty

امیر پورمحمد ۱۶ مهر ۱۳۹۸ نظرات

شنل جادویی دکتر استرنج، اژدهایان بازی تاج و تخت و… چه اتفاقاتی در فصل چهارم سریال انیمیشنی ریک و مورتی خواهد افتاد. با گیمر همراه بررسی تریلر فصل چهارم Rick and Morty باشید.

 

موشکافی تریلر فصل چهارم انیمیشن Rick and Morty

خیلی وقت است که طرفداران دنیای انیمیشن‌های مفهومی و اسرار آمیز منتظر فصل جدیدی از انیمیشن ریک و مورتی بوده اند. حال پس از گذشت یک سال و قول و وعده‌هایی که سوی شبکه دارنده حق امتیاز این انیمیشن یعنی شبکه ادالت سویم (Adult Swim) داده شده است اکنون شاهد انتشار تریلری تمام عیار از فصل چهارم این انیمیشن در روز گذشته بودیم.

این تریلر که اول قسمت کوتاهی از آن در توییتر شبکه ادالت سویم منتشر شد پس از اولین انتشار نسخه کامل اش در یوتیوب تبدیل به یک کلیپ همه گیر رسانه ای در فضای مجازی گشت. استقبال از این ویدیو به قدری زیاد بود که این کلیپ برای چندین ساعت در صفحه اول سایت یوتیوب نیز قرار گرفت. این تریلر را می توانید در انتهای مقاله مشاهده کنید.


بیشتر بدانید: انیمیشن Rick and Morty برای ۷۰ قسمت دیگر تمدید شد


در صفحه رسمی شبکه ادالت سویم در توییتر و اینیستاگرام علاوه بر این تریلر جذاب که در ادامه مقاله به موشکافی آن خواهیم پرداخت چند مطلب دیگر نیز منتشر شده است که به طور کامل بر شایعات شروع زمان پخش فصل چهارم و سؤالاتی همچون تعداد قسمت‌های این فصل پاسخی قطعی داده.

فصل چهارم سریال ریک و مورتی

فصل چهارم سریال ریک و مورتی

با توجه به این مطالب منتشر شده این سریال انیمیشنی برای پخش از تاریخ ۱۰ نوامبر امسال برنامه ریزی شده است. علاوه بر این امسال فقط پنج قسمت از ده قسمت فصل چهارم منتشر خواهد شد. انتظار می رود پنج قسمت بعدی این فصل در اوایل سال ۲۰۲۰ منتشر شود.

لازم به ذکر است وجود ده قسمت در فصل چهارم این انیمیشن تا کنون به طور قطعی تائید شده است ولی با توجه به برخی مطالب مطرح شده در برخی مصاحبه‌های تلفنی صورت گرفته با عوامل سازنده انیمیشن، احتمال دارد چند قسمت دیگر نیز به این فصل اضافه شوند و این بار شاهد فصلی با بیش از ده قسمت باشیم.


بیشتر بدانید: تجزیه و تحلیل تریلر فصل چهارم Rick and Morty  


نگران نباشید، این بار همانند فصل سوم دیگر خبری از یک فاصله هشت ماهه میان قسمت‌های پنجم و ششم نیست.

فصل سوم سریال انیمیشنی ریک و مورتی در طول سال ۲۰۱۷ و با تأخیرهایی غیر قابل باور و صد البته غیر قابل تحمل اکران شده است. جالب است بدانید این تنها بدقولی شبکه ادالت سویم در انتشار این سریال نبوده و فصل دوم و سوم این انیمیشن با تأخیری دو ساله از هم پخش شده اند.

تاریخ اکران فصل چهارم انیمیشن ریک و مورتی

تاریخ اکران فصل چهارم انیمیشن ریک و مورتی

کمک کارگردان مجموعه یعنی آقای دن هارمون (Dan Harmon) طی مصاحبه ای که پس از انتشار این تریلر صورت گرفته است در مورد مسئله بد قولی‌های صورت گرفته در گذشته و احتمال به وقوع پیوستن این بدقولی‌ها در آینده این چنین گفته است:

«بی شک فاصله ای که میان فصل سوم و چهارم سریال افتاد، به قدری طولانی بوده است که حتی از فاصله میان دو قسمت پنجم ششم فصل سوم نیز مسخره‌تر به نظر می رسد.

من دقیقاً نمی دانم فصل پنجم را با چه سرعتی می توانیم بسازیم ولی قول می دهم دیگر هیچ گاه تأخیری با این حجم و اندازه صورت نگیرد. علاوه بر این قول می دهم قسمت‌های بخش دوم فصل چهارم نیز در کمترین زمان آماده پخش شوند.»

این مصاحبه کوتاه که شب گذشت صورت گرفت است بسیاری از نگرانی‌های موجود در مورد آینده این انیمیشن را از از ذهن طرفداران این اثر از بین برد. گویا این بار کارها بر روی غلتک افتاده است و دیگر نباید نگران تأخیرهای چند ده ماهه باشیم.


بیشتر بدانید: موشکافی سریال Rick And Morty (قسمت دوم)


علت این قضیه را می توان در استخدام سه کمک کارگردان برای آقای دن هارمون دانست. حال آقای دن هارمون می تواند با خیال راحت به ایده پردازی بپردازد و کارهای فنی دیگر بر روی دوش او نیست. یکی از علل بد قولی‌های صورت گرفته در طی فصل‌های قبلی، زیاد بودن مسئولیت‌های آقای دن هارمون و مشکلات خانوادگی او دانست.

بررسی تریلر فصل چهارم Rick and Morty

بررسی تریلر فصل چهارم Rick and Morty

علاوه بر این آقای دن هارمون طی پنل خبری شبکه ادالت سویم در نمایشگاه کامیک کان سن دیاگو (Comic-Con International: San Diego) امسال در مورد زمان احتمالی شروع پخش فصل پنجم و تعداد کل قسمت‌های در نظر گرفته شده برای  این انیمیشن نیز چند کلمه ای گفتند:

«کارهای بسیاری برای شروع فصل جدیدی از مجموعه باید صورت می گرفت که همگی وقت گیر بودند. البته اگر این اتفاقات نمی افتادند و کارها به قول معروف راست و ریست نمی شدند امکان داشت در ادامه انسجام این دنیای سینمایی از هم بپاشد.

می توان گفت تیم نویسندگی ما در زمان دوبلاژ قسمت‌های پایانی فصل چهارم به طور کامل داستان فصل پنجم را نوشته اند. پس در واقع یکی از مراحل دست و پا گیر برای ساخت قسمت پنجم این انیمیشن از سر راه برداشته شده است. علا رقم تأخیرهای بسیار طولانی که میان فصل سوم و چهارم داشته ایم اکنون به طور قطع از برنامه جلو هستیم.»

در زمان اجرای این پنل خبری همه‌ی بینندگان و طرفداران تصور می کردند که شبکه ادالت سویم و تیم سازندگان انیمیشن که در پنل خبری حضور داشتند در حال اغراق و به نوعی اجرای یک نمایش پر زرق و برق برای به دست آوردن دل طرفدارانی بودند که کم کم داشتند صبر خود را از دست می دادند.

ولی دقیقاً چند دقیقه پس از این گفت و گو ها بود که کلیپی کوتاه مربوط به یکی از قسمت‌های فصل چهارم منتشر شد. پس از انتشار این کلیپ بود که همه چیز جدی شد. گویا سازندگان این اثر پس از چندین و چند بار بد قولی و دادن وعده‌های دروغین این بار واقعاً راست می گویند و از برنامه ریزی‌های صورت گرفته توسط شبکه ادالت سویم جلو اند.

این کلیپ کوتاه را که در واقع بخشی از قسمت سوم فصل چهارم است (البته با توجه به شایعات) را می توانید در آخر مقاله مشاهده کنید.

جدید ترین قسمت سریال Rick and Morty

جدید ترین قسمت سریال Rick and Morty

در ادامه این پنل خبری بود که آقای جاستین رولند (Justin Roiland) یکی دیگر از کمک کارگردان‌های مجموعه به طور رسمی اعلام کرد که تولید این سریال انمیشنی در حال حاضر برای هفتاد قسمت تائید شده است. این بهترین خبری بود که می توانستیم بشنویم چرا که شایعاتی مبنی بر کنسل شدن انیمیشن پس از فصل چهارم به علت نا کار آمد بودن تیم سازندگان به گوش می رسید.


بیشتر بدانید: تاریخ انتشار فصل چهارم Rick & Morty


در ادامه آقای جاستین رولند پس از پایان یافتن پنل خبری نمایشگاه کامیک کان در طی یک مصاحبه خبری این گونه در مورد تعداد قسمت‌های مورد نظر برای ساخت این انمیشین گفتند:

«ساخت این انیمیشن برای هفتاد قسمت تا کنون تائید شده است. ولی باید این را نیز بگویم که این هفتاد قسمت در واقع فاز اول برنامه ریزی شده برای آینده انیمیشن‌های تازه شبکه است.

از آنجایی که شخصیت‌های انیمیشنی هیچ گاه با گذشت زمان در دنیای واقعی سنشان افزایش نمی یابد، بعید نیست ساخت این انیمیشن نیز همچون انیمیشن‌هایی مانند پارک جنوبی (South Park) و سیمسون‌ها (The Simpsons) برای ۵۰۰ قسمت نیز تائید شود. شاید تا بیست سال آینده نیز خبری از پایان یافتن این سریال به گوش نرسد.»

حال با کنار هم گذاشتن این تریلر منتشر شده و سایر اطلاعات منتشر شده در نمایشگاه کامیک کان سن دیاگو امسال می توان اغراق کرد که این صبر یک ساله با تمام سختی‌هایش ارزشش را داشته است. این بار نیز انیمیشن ریک و مورتی ما را به اعماق یک ماجرا جویی دیوانه وار خواهد کشاند که علاوه بر جذابیت بصری و داستانی ناب، کور سویی از نور به گوشه ای از اسرار جهان را نیز خواهد تاباند.


بیشتر بدانید: موشکافی سریال Rick And Morty (قسمت اول)


در ادامه مقاله به موشکافی و تحلیل چندین نکته به دست آمده از تریلر چند دقیقه منتشر شده خواهیم پرداخت تا شاید بتوانیم بخش کوچکی از محتوای داستانی این پنج قسمت جدید را آشکار کنیم.

 

اشاره به فیلم Prometheus

اشاره به فیلم Prometheus

ریک و مورتی در دنیای پرومتئوس (Prometheus)

همان گونه که می دانید، تئوری بیگانگان باستانی یکی از داغ‌ترین و جذاب‌ترین مسائل علمی مطرح شده در حوضه باستان شناسی و صد البته سایر علوم است. طبق این دیدگاه انسان‌ها توسط یک نسل موجودات بیگانه به زمین برای اهدافی خواست منتقل شده اند.

این نظریه علمی اسرار آمیز در چند دهه اخیر پای بر صنعت سینما گذاشته است و فیلم‌های بسیاری از روی آن الهام گرفته اند. یکی از این فیلم‌های محبوب و به یاد ماندنی قسمتی فرعی از دنیای سینمایی بیگانه (Alien) است که طی دو قسمت با نام‌های پرومتئوس و بیگانه: کاوننت (Alien: Covenant) در طی سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۷ اکران شده است.

حال در بخشی از تریلر منتشر شده برای فصل چهارم انیمیشن سریال ریک و مورتی شاهد محیطی آشنا همانند آنچه در فیلم پرومتئوس موجود دارد، هستیم. گویا یکی از قسمت‌های این فصل با الهام گیری از این نظریه جنجالی و صد البته فیلم پرومتئوس ساخته شده است. جالب است بدانید در فصل‌های قبلی شاهد اشارتی چند به فیلم‌های بیگانه بوده ایم.

تریلر فصل چهارم Rick and Morty

تریلر فصل چهارم Rick and Morty

آخرین ماجراجویی اختصاصی مورتی

در فصل سوم دیدیم که ریک برای مورتی یک بلیت چند قسمتی تهیه کرده است تا از خواسته‌های بی مورد مورتی برای انجام برخی کارها جلو گیری کند.

هر وقت که مورتی یک ماجراجویی را بدون علاقه و خواست ریک بخواهد انجام دهد، یکی از خانه‌های این بلیت مهر خواهد خورد. در فصل سوم مورتی علی رقم مخالفت‌های ریک به تیم پیشتازان فضا پیوست و یکی از این خانه‌ها را از دست داد. حال در این تریلر کوتاه شاهد پر شدن آخرین مربع این بلیت هستیم.

به این معنی که یکی از قسمت‌های این فصل در اختیار کامل مورتی است.

اشاره به سریال Game of Thrones

اشاره به سریال Game of Thrones

اشاراتی به سریال بازی تاج تخت (Game of Thrones)

در بخشی از این تریلر شاهد آتش گرفتن بخشی از اتاق نشیمن هستیم. در ادامه ریک با لحنی خواص در مورد اژدها و کشتنشان با سامر سخن می گوید. جالب‌تر این که سامر را کوئین (ملکه) خطاب می کند و می گوید من همیشه اژدها را می کشم.

خوب اگر کمی خوش شانس باشیم و حس ششم من درست گفته باشد این فصل حاوی حداقل چند اشاره و ایستر اگ از دنیای بازی تاج و تخت نیز است.

شنل قهرمانی دکتر استرنج

شنل قهرمانی دکتر استرنج

ریک در دنیای قهرمانی مارول (Marvel)

تا کنون علی رقم داغ بودن بازار فیلم‌های قهرمانی دنیای سینمایی مارول (MCU)، طی سه فصل گذشته اشارات کمی به این دنیای سینمایی شده است. البته وجود هالک را در فصل دوم نباید از یاد بورد.

اما در این تریلر می بینیم که ریک دیالوگی با نمک در مورد دکتر استرنج را مطرح می کند. شاید در این فصل شاهد چندین دیالوگ دیگر از این دنیای سینمایی نیز باشیم.

ریک یا مورتی

ریک یا مورتی

ریک یا مورتی، مسئله این است

تئوری یکی بودن ریک و مورتی دقیقاً همانند آنچه در فیلم پردستنیشن (Predestination) رخ می دهد، یکی از پر طرفدارترین تئوری‌های مورد بحث در چت روم‌های طرفداران انیمیشن‌های ریک و مورتی است. یا همانند آنچه در فیلم بازگشت به گذشته (Back to the Future) می بینیم.

جالب است بدانید شباهت‌های بسیاری میان فیلم بازگشت به گذشته و انیمیشن ریک و مورتی وجود دارد.

تا کنون چندین و چندین نکته کوچک و بزرگ در فصل‌های قبلی مطرح شده اند که یکسان بودن این دو شخصت را تائید می کنند. طبق این مدارک ریک در واقع همان مورتی پس از گذشت چندین دهه است.

در پایان این تریلر نیز می بینیم که ریک و مورتی به هم از وسط جوش خورده اند.

 

کارگردان: Dan Harmon

تهیه کننده: Justin Roiland و Dan Harmon

نویسنده: Justin Roiland و Dan Harmon

صدا پیشگان: Justin Roiland ،Chris Parnel ،Spencer Grammer و Sarah Chalke

شبکه سازنده: Adult Swim

تاریخ اکران: ۱۰ نوامبر ۲۰۱۹

 

دانلود این ویدیو از آپارات گیمر

 

دانلود این ویدیو از آپارات گیمر

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات