مرد عنکبوتی به آغوش مارول بازگشت

مرد عنکبوتی به آغوش مارول بازگشت

امیر پورمحمد ۰۹ مهر ۱۳۹۸ نظرات

در ادامه اعتراضات طرفداران به انتقال حق امتیاز شخصیت مرد عنکبوتی (Spider-Man)، توافق نامه ای جدید میان دو شرکت سونی (Sony) و مارول (Marvel) بسته شد. با گیمر همراه باشید.

 

مرد عنکبوتی به آغوش مارول بازگشت

همان گونه که می دانید شخصیت مرد عنکبوتی در چند ماهه گذشته نقطه توجه طرفداران دنیای سینمایی کامیک بوکی در جهان بوده است. داستان از جایی شروع شد که حق امتیاز این شخصیت پس از پنج بار حضورش در فیلم‌های دنیای سینمایی مارول (MCU) و موفقیت چشم گیرش به صوت یک جا به کمپانی سونی انتقال داده شد.

در واقع حق امتیاز اصلی شخصیت مرد عنکبوتی متعلق به کمپانی سونی بوده است و در جریان نا موفق شدن ریبوت دوم سری فیلم‌های مرد عنکبوتی بنا به شکست کامل پروژه بازسازی فیلم‌ها به شرکت مارول انتقال داده شده است.

مرد عنکبوتی به آغوش مارول باز گشت

مرد عنکبوتی به آغوش مارول بازگشت

حال پس از موفقیت دوباره شخصیت مرد عنکبوتی به دست مارول و فروش باور نکردنی آخرین قسمت سری فیلم‌ها یعنی فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه (Spider-Man: Far From Home)، باری دیگر حق امتیاز شخصیت مرد عنکبوتی به شرکتی که چندین سال قبل نام و یاد بود مرد عنکبوتی را با خاک یکسان کرده بود داده می شود.


بیشتر بدانید: فیلم Spider-Man: FFH سانسور خواهد شد


این نقل انتقالات خشم طرفداران را تا جایی بر انگیخته است که چند هفته پیش حدود هشت میلیون نفر نامه ای برای تحریم فیلم‌های آینده مارول را امضا و به شرکت مارول ارسال کردند.

مرد عنکبوتی در فیلم Captain America: Civil War

مرد عنکبوتی در فیلم Captain America: Civil War

در ادامه اعتراضات شدید طرفداران، آقای تام هولند (Tom Holland) بازیگر نقش مرد عنکبوتی در چند روز گذشته دست به استعفا از نقش خود زد که باعث شد موج اعتراضات طرفداران شدیدتر نیز شود. از همین رو کمپانی مارول در حرکتی صلح طلبانه آقای کوین فیجی (Kevin Feige) را که می توان وارث مرد افسانه کامیک بوکی یعنی آقای استنلی (Stan Lee) دانست، را به کمپانی سونی برای ایجاد یک توافق دو طرفه فرستاد.


بیشتر بدانید: ۱+۳ دلیل برای ماندن Spider-Man در مارول


در طی این مذاکرات کمپانی سونی رازی شده است برای تسکین درد طرفداران و تشکر از کمپانی مارول برای سرمایه گذاری این چند ساله اش، شخصت مرد عنکبوتی را برای دو فیلم دیگر نیز به شرکت مارول اجاره دهد. البته یکی از این فیلم‌ها به صورت اختصاصی خواهد بود و دیگر در حد یک حضور کوتاه مانند حضور مرد عنکبوتی در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America: Civil War).

دنیای سینمایی مرد عنکبوتی

دنیای سینمایی مرد عنکبوتی

البته باید متذکر شد که کمپانی سونی با این کارش در واقع در حال محکم کردن جای پای خود در بازار فیلم‌های کامیک بوکی است. چرا که در این چند ساله می تواند دنیای سینمایی مرد عنکبوتی خود را با انتشار قسمت جدید فیلم ونوم (Venom) و صد البته معرفی چندین و چندین شخصیت دیگر از دنیای سینمای مرد عنکبوتی محکم کند. دقیقاً هفته قبل بود که ساخته شدن فیلم بر اساس شخصیت مادام وب (Madame Web) توسط شرکت سونی تائید شد.


بیشتر بدانید: کمپانی Sony دنیای سینمایی Spider-Man را گسترش می دهد


به حر حال در حال حاضر مشکل حق امتیاز مرد عنکبوتی حتی برای چند سال کوتاه نیز که شده باشد، حل شده است. اکنون باید دید کمپانی مارول این دو بلیت نفرین شده خود را چگونه استفاده خواهد کرد.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات