تیم OG قهرمان مسابقات جهانی Dota 2 شد

تیم OG قهرمان مسابقات جهانی Dota 2 شد

پیمان ادیب ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ نظرات

امروز آخرین روز مسابقات جهانی و یا همان TI 2019 بود که تیم OG در یک رقابت نفس گیر توانست تیم Liquid را شکست دهد. با گیمر همراه باشید.

 

تیم OG قهرمان مسابقات جهانی Dota 2 شد

هر ساله شاهد برگزاری تورنمت های مختلف برای بازی Dota 2 هستیم ولی چیزی که بیش از همه چیز مهم است بازی های The International یا بهتر است بگوییم مسابقات جهانی Dota 2 است.

از سال ۲۰۱۱ تا به الآن شاهد برگزاری ۹ رویداد بزرگ برای بازی Dota 2 بوده ایم. هر ساله این رویداد یعنی The International برگزار شده است و از همه مهم تر اینکه میزان جایزه برای تیم اول در این سال ها بسیار تغییر کرده است.

در اولین سال برگزاری The International جایزه ی کلی که برای آن جمع شده بود عددی نزدیک به ۱ میلیون دلار بود. ولی امروز شاهد این هستیم که این رقم به ۳۵ میلیون دلار رسیده است.

سهم تیم اول از این رقم ۱۵ میلیون دلار است که رقم قابل توجهی برای هر گیمری در جهان می باشد. امسال تیم OG توانست در ۴ بازی تیم مقابل یعنی Liquid را مغلوب خود سازد و جایزه ۱۵ میلیونی را از آن خود کند.


بیشتر بدانید: Void Spirit هیروی جدید بازی Dota 2


سال قبل نیز OG توانسته بود با تیمی که نزدیک ۳ ماه مانده به The International 2018 جمع کرده بود قهرمان شود. سال قبل تیم OG واقعا شگفت انگیز ظاهر شده بودند و کاری را کردند که هیچ فردی فکرش را هم نمی کرد.

تیم OG قهرمان The International 2019 شد

تیم OG قهرمان The International 2019 شد

امسال نیز توانستند با استفاده از استراتژی هایی که قبلا دیده نشده بودند حریفان خود را غافل گیر کنند، برای مثال می توان به پیک هیرو IO اشاره کرد. این هیرو را اکثرا به عنوان ساپورت و هیرو کمکی می شناسند ولی OG با استراتژی متفاوت خود توانست تا در تمام بازی هایی که این هیرو را پیک کرده بود پیروز شوند و از این هیرو به عنوان Carry در بازی استفاده کنند.

تیم OG در بازی اول خود در مقابل Liquid نتوانسته بود تا نمایش خوبی داشته باشد و در آخرین لحظات بازی به دلیل ناهماهنگ بودن اعضای بازی شکست خوردند.

در بازی دوم تیم OG بسیار فعال و مهاجم ظاهر شد به طوری که در هیچ جایی از نقشه به هیرو های تیم Liquid حتی اجازه نفس کشیدن هم نمی دادند، بازی دوم کاملا به صورت یک طرفه به نفع OG بود و به همین خاطر Liquid بازی دوم را واگذار کردند.

N0tail کاپیتان تیم OG

N0tail کاپیتان تیم OG

در بازی سوم نیز OG همان حالتی که در بازی دوم داشتند را حفظ کردند و با عملکرد خارق العاده Topson بازیکن Mid این تیم با هیرو Pugna توانستند بازی را زیر ۲۵ دقیقه تمام کنند. البته نباید فراموش کنیم که Dota 2 یک بازی تیمی است و یک نفر با همکاری هم تیمی هایش می تواند بازی را به نفع خود تمام کند.

در بازی چهارم نیز شاهد این بودیم که تیم OG کمی نسبت به بازی های قبلی با سرعت عمل کمتری کار کرد و سعی در کنترل بازی داشت تا هیرو اصلی خود یعنی IO به میزان کافی آیتم و لول مناسب برای درگیر شدن را داشته باشد.

که البته در این باره موفق شد و توانست تا با تکرار سناریوهایی که قبلا از تیم OG دیده بودیم برنده ۳ از ۵ بازی شود و به عنوان اولین تیمی که توانسته است ۲ بار و به صورت متوالی قهرمان The International شود نام خود را در تاریخ بازی های الکترونیکی ثبت کند.

سال بعد بازی های جهانی Dota 2 در شهر استکهلم سوئد جریان خواهد داشت، با توجه به موفقیت هایی که هر ساله این بازی کسب می کند باید انتظار جایزه هایی بزرگ در سال های آینده داشته باشیم.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات