نقد و بررسی بازی Apex Legends – بهترین بتل رویال

نقد و بررسی بازی Apex Legends – بهترین بتل رویال

علیرضا زمانی ۰۴ تیر ۱۳۹۸ نظرات

Apex Legends خیلی سریع به یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین بازی‌های Battle Royale تبدیل شد و این موفقیت بدون دلیل نیست. با گیمر همراه باشید تا نگاهی نزدیک به این بازی بیندازیم.

 

نقد و بررسی بازی Apex Legends – بهترین بتل رویال

بازی Apex Legends ساخته‌ی استودیو Respawn و منتشرشده توسط EA است. این بازی برای سه پلتفرم PS4، XBOX One و PC به‌ صورت رایگان در دسترس است. بازی در سبک Battle Royale و شوتر اول‌شخص می‌باشد که در جهان بازی Titanfall اتفاق می‌افتد ولی چندان شباهتی به بازی Titanfall ندارد.

 

بازی چندان از فرمول Battle Royale که دربازی‌هایی مثل PUBG دیده بودیم دور نمی‌شود. شما با تیم سه‌نفره‌تان از سفینه پایین می‌پرید، دنبال اسلحه می‌گردید، سعی می‌کنید داخل یک دایره که هرلحظه کوچک‌تر می‌شود باقی بمانید و دشمنان خود را بکشید تا اینکه آخرین تیم زنده باشید. همه‌ی این‌ها را دربازی‌های دیگر دیده بودیم ولی Apex Legends با نبوغ طراحی خود این فرمول را بسیار هیجان‌انگیزتر کرده است.

بازی با اینکه در جهان Titanfall اتفاق می‌افتد ولی خبری از Titan ها در آن نیست و شما حتی نمی‌توانید روی دیوارها هم بدوید. دویدن روی دیوار ها با سر خوردن جایگزین شده است که به شما اجازه می‌دهد از هر سراشیبی یا پله ای با سرعت بالا سر بخرید.


بیشتر بدانید: E3 2019: قسمت Ranked به Apex Legends افزوده شد


بااین‌حال بازی بسیار تمیز و فوق‌العاده ساخته‌شده است. از اسلحه تا شخصیت‌های بازی تا سیستم پینگ عالی، همگی به بازی انسجام خاصی می‌دهند که در کمتر بازی Battle Royale دیده می‌شود.

نقشه ی بازی پر از جا های خوب برا سر خوردنه!

نقشه ی بازی پر از جاهای خوب برا سر خوردنه!

شخصیت‌ها یا افسانه‌های بازی کاراکترهایی هستند که در نقش آن‌ها بازی می‌کنید. هرکدام از این کاراکترها ویژگی مخصوص به خود را دارد که می‌توانید از آن‌ها در حین نبرد استفاده کنید. این توانایی‌ها چندان کشنده نیستند حتی کاراکتری مثل Bangalore که توانایی نهایی او بمب باران یک منطقه‌ی کوچک است به‌تنهایی نمی‌تواند یک نفر را بکشد.

 

اکثر توانایی‌های کاراکترها قابلیت تاکتیکی دارند و این به بازی یک خاصیت استراتژیک نیز می‌دهد. بااین‌حال درنبرد بین تیم‌ها توانایی‌های کاراکترها چندان نقش خاصی بازی نمی‌کنند و معمولاً تیمی برنده می‌شود که در شلیک کردن ماهرتر باشد.

صفحه ی انتخاب افسانه های بازی

صفحه ی انتخاب افسانه های بازی

سلاح‌های بازی جایی است که Apex Legends می‌درخشد. از تفنگ تک‌تیرانداز Longbow تا شاتگان Peacekeeper همه نوع اسلحه می‌توانید در بازی پیدا کنید که همگی بسیار عالی ساخته‌شده‌اند و شلیک کردن آن‌ها حس بسیار خوبی دارد.هر تفنگ نیز Attachment های مخصوص خود را دارد که آن را بهتر می‌کنند.

 

بازی خود به‌طور هوشمندانه آیتم‌هایی را که برداشته‌اید بر روی اسلحه‌ی تان نصب می‌کند و آن‌ها را مدیریت می‌کند و دیگر لازم نیست مثل PUBG آیتم‌های خود را مدیریت کنید و تک‌تک آن‌ها را دستی روی اسلحه‌تان نصب کنید.

صفحه تجهیزات بازی

صفحه تجهیزات بازی

همچنین در بازی همه‌ی آیتم‌ها از سلاح‌ها گرفته تا Medkit با رنگ کدگذاری شده‌اند. که فقط با نگاه کردن به آن‌ها می‌توانید درباره نوعشان اطلاعات کسب کنید. مثلاً گلوله‌های شاتگان قرمز رنگ هستند و یا یک اسلحه‌ی کم یاب طلایی رنگ است.

 

نقشه‌ی بازی بااینکه خیلی زیبا و گرافیکی نیست بااین‌حال مکان‌های مختلفی از شهرهای بیابانی گرفته تا مناطق باتلاقی در آن یافت می‌شود. بازی قضیه‌ی TiltedTowes بازی Fortnite، که بهترین سلاح‌ها آنجا قرار می‌گرفت و همه‌ی بازیکنان به آن هجوم می‌آوردند، را به‌خوبی حل می‌کند.

همه‌ی سلاح‌ها به‌طور کاملاً اتفاقی در نقشه‌ی بازی پراکنده ‌شده‌اند و البته یکی از قسمت‌های نقشه هم در آغاز بازی بارنگ آبی مشخص می‌شود که در آن آیتم‌های بهتری قرار می‌گیرد.

سلاح های بازی واقعا حس خوبی به آدم میدن!

سلاح های بازی واقعا حس خوبی به آدم میدن!

بازی را می‌توانید فقط در یک حالت بازی کنید که آن‌هم شما را در یک تیم سه‌نفره قرار می‌دهد و حالت تک نفره برای بازی وجود ندارد. بازی با بیست تیم سه‌نفره شروع می‌شود که از اکثر بازی‌های Battle Royale کم‌تر است ولی بااین‌حال چندان در سرعت و هیجان بازی تأثیری نمی‌گذارد.

 

ممکن است بازی کردن با دو غریبه‌ی دیگر برای افرادی مشکل باشد ولی بازی این مشکل را با سیستم پینگ فوق‌العاده‌ی خود حل می‌کند. هر وقت که دشمنی دیدید فقط کافی است که به سمت آن‌ها هدف‌گیری کنید و یک دکمه را فشار دهید تا کاراکتر شما خیلی سریع به هم‌تیمی‌هایتان هشدار دهد یا اسلحه‌ای دیده‌اید که می‌خواهید به هم تیمی‌تان اطلاع دهید، فقط کافی است که آن اسلحه را پینگ کنید.

استفاده از توانایی کاراکتر Lifeline

استفاده از توانایی کاراکتر Lifeline

سیستم پینگ بازی واقعاً روشی فوق‌العاده برای تبادل اطلاعت در کم‌ترین زمان است که فرایند بازی را بسیار جالب‌تر و تجربه‌ی بازی با غریبه‌ها را خیلی بهتر می‌کند.


بیشتر بدانید: E3 2019: کاراکتر جدید بازی Apex Legends معرفی شد


بازی Apex Legends یک بازی رایگان است و داخل بازی می‌توانید آیتم‌های خاصی را بخرید. بازی دو کاراکتر نیز دارد که قفل هستند که یا باید با پول واقعی آن‌ها را بخرید یا اینکه با واحد پولی که داخل بازی دریافت می‌کنید آن‌ها را بازکنید. البته باز کردن آن‌ها با پولی که از داخل بازی دریافت می‌کنید مدت‌زمان زیادی طول می‌کشد.

صفحه خرید لوت باکس بازی

صفحه خرید لوت باکس بازی

بازی همچنین آیتم‌های تزیینی نیز می‌فروشد که در داخل لوت باکس‌ها قرار دارند هرکدام از این لوت باکس‌ها سه آیتم به شما می‌دهد و البته بازی Apex Legends به شما می‌گوید که احتمال دریافت هر آیتم با کم یابی خاص چه قدر است که در دیگر بازی‌هایی که از این روش درآمد استفاده می‌کنند دیده نمی‌شود.

 

در کل پرداخت پول درون بازی تفاوتی بین افرادی که این کار را کرده‌اند و افرادی که داخل بازی هیچ‌گونه پولی پرداخت نکرده‌اند ایجاد نمی‌کند و بازی کاملاً عادلانه است.

فروشگاه بازی

فروشگاه بازی

بازی Apex Legends بسیار عالی اجرا می‌شود و در طول بازی هیچ‌گونه افت فریم ندارد. اتصال بازی نیز به سرور خیلی راحت و باثبات است و من در طول بازی هیچ‌گونه قطعی نداشتم و این در حالی بود که از نرم‌افزار گذر از تحریم هم استفاده می‌کردم.

 

تنها مشکلی که ممکن است برای تعدادی از بازیکنان پیش بیاید این است که بازی Apex Legends جایی برای پیشرفت ندارد. بعد از دو کاراکتر چیزی برای جمع‌کردن به‌غیراز آیتم‌های تزیینی و شخصی‌سازی وجود ندارد. البته بازی Apex Legends یک بازی رقابتی است و بازی کنان می‌توانند از نظر مهارتی در بازی پیشرفت کنند که این برای بعضی از گیمر ها واقعا جذاب است.

نقشه ی بازی که از مکان های مختلف تشکیل شده است

نقشه ی بازی که از مکان های مختلف تشکیل شده است

درنهایت درباره‌ی بازی Apex Legends باید گفت که این بازی یک بازی Battle Royale فوق‌العاده است که با دقت و توجه بسیار زیاد به گیم پلی ساخته‌شده است. از همان دقایق اول که بازی را شروع می‌کنید خواهید دید که بازی بسیار روان، هیجانی و جذب است.

 

بازی Apex Legends واقعاً زیبا و هیجانی است و در کل مشکلات خیلی کم و جزئی دارد که به سادگی قابل چشم پوشی هستند. این بازی بدون شک یکی از بهترین بازی های سبک Battle Royale است.

اگر علاقه به بازی‌های آنلاین و شوتر دارید آن را به‌هیچ‌وجه از دست دهید.

 

Apex Legends

بازی رایگان Apex Legends یکی از بهترین های سبک Battle Royale است که در جهان بازی های Titanfall اتفاق می افتد. بازی با اینکه از فرمول Battle Royale که در بازی های دیگر دیده بودیم خیلی دور نمی شود ولی با نبوغ و دقت بسیار خاص استدیو Respawn طراحی و ساخته شده است که به آن هیجان و لذت بسیار زیادی می دهد. اگر علاقه ای به بازی های رقابتی و سرعتی دارید این بازی را از دست ندهید.

8.9 از 10

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات