۱۰+۱ چیز که باید در مورد Sekiro: Shadows Die Twice بدانید

۱۰+۱ چیز که باید در مورد Sekiro: Shadows Die Twice بدانید

پیمان ادیب ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ نظرات

در این مطلب می خواهیم به نکاتی که از گیم پلی و تریلر بازی فهمیده ایم اشاره کنیم و بازی را از جنبه های مختلف بررسی کنیم. با گیمر همراه باشید.

 

۱۰ + ۱ چیز که باید در مورد Sekiro: Shadows Die Twice بدانید

۱ . داستان بازی

داستان بازی در مورد یک نینجا به اسم Sekiro هست که در دوره زمانی Sengoku در ژاپن زندگی می کند و به دنبال انتقام گیری از کسی است که به او حمله کرده است و اربابش را ربوده است.

وقتی که Sekiro با دشمن مقابل مبارزه کرده است نتوانسته پیروز شود و در حین مبارزه یک دست خود را تا بازو از دست داده است. ولی در ادامه یک دست جایگزین پیدا می کند که قابلیت های متفاوتی دارد.

Sekiro در زبان ژاپنی به معنی گرگ یک دست است که این نام را فردی که دست مصنوعی را برایش ساخته انتخاب کرده است.

۲ . تجربه قسمت تک نفره

در حین ساخت بازی تصمیم بر آن شد که این بازی صرفا یک بازی تک نفره بدون قسمت آنلاین باشد که تصمیم سختی برای کمپانی FromSoftware بوده است.

با توجه به این که یکی از قسمت های جذاب سری های قبل این کمپانی، یعنی Dark Souls، قسمت آنلاین آن بوده است در بازی جدید شاهد قسمت آنلاین نخواهیم بود.

یکی از مزایا و معایب حذف قسمت آنلاین هم نبودن متجاوزین در طول بازی است که در طول بازی باعث سخت شدن بازی می شد ولی در مقابل این شما نخواهید توانست تا از یک دوست برای تمام کردن قسمت های دیگر بازی استفاده کنید.

در مورد قسمت تک نفره بازی یکی از افرادی که در ساخت بازی نقش داشته گفته است:

«در این بازی، تصمیم بر این شد که بر روی طراحی یک شخصیت خاص در بازی تمرکز باشد، بنابراین در طول ساخت بازی شاهد تمرکز بسیار بالا بر روی قسمت تک نفره بوده ایم که نتیجه آن یک بازی بدون قسمت آنلاین است»

۳ . دنیای بازی

دنیای بازی هم نسبت به بازی های قبلی FromSoftware تفاوت بسیار زیادی دارد، در این بازی شاهد اضافه شدن قابلیت حرکت عمودی هستیم، منظور از حرکت عمودی استفاده از بام ساختمان ها، درخت ها یا ارتفاعات در بازی است که دشمنان متوجه آن نمی شوند.

طی یک مصاحبه در نمایشگاه E3 2018 توسط IGN یکی از سازندگان بازی در مورد دنیای بازی و تغییرات آن نسبت به سری های قبل توضیحات بیشتری داده است:

«اگر بخواهیم یک مقایسه بین دنیا ی بازی های قبل داشتیم، دنیای Sekiro: Shadows Die Twice بیشترین شباهت را به Dark Souls 1 دارد. این شباهت در مورد ساختار دنیای اطراف است. همانطور که در دنیای بازی Dark Souls 1 شاهد وجود راه های مختلف به یک منطقه بوده ایم، در بازی جدید نیز راه های متنوع و مختلفی برای ورود به یک منطقه خواهد بود. همچنین بازیکن قادر خواهد بود تا در شروع بازی راه های مختلفی را برای جستجو و ادامه انتخاب کند»


بیشتر بدانید : تاریخ انتشار بازی Sekiro Shadows Die Twice


Hidetaka Miyazaki در طی محاصبه نیز در مورد دنیای بازی گفته است:

«اگر بخواهیم بازی را از منظر دنیای اطراف بررسی کنیم، آزادی عمل بیشتر به بازیکنان داده شده است تا بتوانند آزادنه هر کجا را که دوست دارند جستجو کنند و راه هایی را که دوست دارند پیش بگیرند. همچنین نسبت به سری های قبل شاهد مپ و نقشه بزرگ تری برای جستجو هستیم»

باید این را نیز اشاره کنیم که بازی Sekiro: Shadows Die Twice دارای دو موقعیت زمانی روز و شب بوده با این تفاوت که در شب شما می توانید کار های مخفیانه بیشتری انجام دهید ولی دشمنان در شب کمی قوی تر هستند.

۴ . مکانیزم و روش مبارزه

روش های مبارزه در این بازی بسیار متفاوت هستند و نیازمند عکس العمل سریع تر نسبت به Dark Souls و Bloodborne است. شما باید بتوانید در مبارزات هوشمندانه عمل کنید و هر عمل اشتباهی در بازی به احتمال بالا منجر به شکست و مرگ شما خواهد شد.

اگر بخواهیم یک نگاه کلی به تغییرات سیستم مبارزه داشته باشیم باید بگوییم سیستم مبارزه این بازی حالت عمودی بیشتری دارد و می توانید دشمنان خود را از طریق پرش از روی ساختمان ها غافلگیر کنید یا اینکه برای رسیدن به موقعیت مورد نظر خود بدون درگیر شدن از درخت ها یا ساختمان ها استفاده کنید.

سیستم مبارزه تن به تن هم در این بازی نسبت به سری Dark Souls متفاوت است. در سری بازی های سولز شما معمولا با همراه داشتن یک سپر و یک شمشیر به مبارزه می رفتید و منتظر عکس العمل آرام دشمن خود می ماندید تا در بهترین موقعیت آن را از پای درآورید.


بیشتر بدانید : حجم بازی Sekiro: Shadows Die Twice مشخص شد


در بازی Sekiro دیگر شاهد سپر نخواهیم بود و شما در حالتی به اسم Swords Play قرار می گیرید که می توانید حمله دشمنان خود را با استفاده از شمشیر دفع کنید و این کار شما باعث موقعیت بهتر در درگیری های یک به یک خواهد شد.

همچنین چیزی که قبلا به اسم استامینا (Stamina) در سری بازی های سولز دیده بودیم دیگر وجود ندارد و چیزی به اسم پاسچر (Posture) جای آن را گرفته است، در واقع دفع حمله های دشمنان و حمله به آنها در موقعیت های مناسب باعث خواهد شد تا پاسچر آنها خراب شود و در این حالت شما خواهید توانست با آخرین حمله دشمن خسته خود را از پا در آورید.

۵ . بازو و دست مصنوعی

صحبت های زیادی در مورد این دست مصنوعی بوده است که آیا یک اسلحه است یا یک ابزار؟ می توان با اطمینان گفت که این دست بیشتر حالت یک ابزار را دارد که می توان کار های مختلفی انجام داد. کار های متفاوتی که می توانید با این دست انجام دهید عبارتنداز:

  1. می توانید از دست مصنوعی خود برای رفتن بر روی خانه ها، ساختمان ها، درخت ها و لبه ی کوه ها استفاده کنید
  2. دست مصنوعی یک تبر مخفی درون خود دارد که در موقعیت های خاص می توانید از آن برای دفع حمله های دشمن یا خراب کردن سپر هایشان استفاده کنید.
  3. با استفاده از این دست می توانید یک شی شبیه سپر ایجاد کنید تادر مقابل حمله های دشمنان در امان باشید
  4. شلیک گلوله های آتشین: شلیک گلوله های آتشین بستگی به نوع آنها، باعث آسیب دیدن دشمنان و یا سردرگم شدن آنها خواهد شد.
  5. با استفاده از این دست می توانید اسلحه ی خود را آتشین کنید تا آسیب بیشتری به دشمنان وارد کنید

۶ . مکانیزم مرگ

مکانیزم و سیستم جدیدی در بازی Sekiro به بازیکنان معرفی شده است. به این صورت که پس از مرگ می توانند دوباره خود را احیا کنند و به مبارزه ادامه دهند.

ولی اگر پس از احیا شدن نتوانند از موقعیت استفاده کنند و دوباره شکست بخورند مثل سری بازی سولز منابعی را که جمع کرده اند از دست می دهند ولی برعکس اگر از احیای مجدد خود بتوانند استفاده کنند تا دشمنان اطراف خود را شکست دهند دوباره این قابلیت را بدست خواهند آورد تا پس از مرگ دوباره خود را احیا کنند.


بیشتر بدانید : ویدیو: معرفی باس جدید بازی Sekiro: Shadows Die Twice


همچنین درباره مرگ های پی در پی در این بازی گفته شده است که بازیکن شاهد حالتی به اسم Dragon Rot خواهد شد که هنوز اطلاعات زیادی از این حالت در دسترس نیست.

۷ . طولانی بودن بازی

طبق بازی های قبلی FromSoftware این بازی هم دارای داستان و گیم پلی طولانی خواهد بود. Yasuhiro Kitao یکی از سازندگان بازی در این مورد به VG247 گفته است:

«نمی توانیم یک ساعت مشخص برای اتمام بازی معین کنیم چون که تجربه این بازی برای هر فردی متفاوت خواهد بود و هر فردی کهبازیکن بهتری باشد سریع تر از بقیه بازی را تمام خواهد کرد. اما این را می توانیم بگوییم که مدت زمان لازم برای اتمام بازی مثل بازی های Dark Souls و Bloodborne خواهد بود»

بازی Sekiro پایان های متفاوتی خواهد داشت و همچنین قسمت New Game+ به بازی اضافه شده است که سطح بازی را سخت تر می کند.

۸ . انواع مختلف دشمنان

در بازی قرار است بیشتر شاهد دشمنانی باشیم ک شباهت زیادی به انسان ها دارند، درست است که بازی های Dark Souls و Bloodborne به دلیل طراحی خاص و جذاب دشمنان و البته باس های متفاوت نسبت به بازی های دیگر متمایز بودند ولی در Sekiro شاهد باس ها و دشمنان غیر انسان کمتری خواهیم بود.

۹ . این بازی را با سری Dark Souls و Bloodborne مقایسه نکنید

دو تا از اصلی ترین سازندگان و طراحان این بازی طی مصاحبه ای گفته اند که مقایسه این بازی با Dark Souls و Bloodborne کار درستی نیست و قرار است این بازی نسبت به دیگر بازی ها متفاوت باشد.

همانطور که در تریلر و گیم پلی بازی بار ها دیده ایم، این بازی تفاوت زیادی با سری بازی های قبل از خود دارد و شاید بتوان گفت بازی Sekiro: Shadows Die Twice متفاوت ترین سیستم بین بازی های قبل FromSoftware خواهد بود.

۱۰ . بازی چگونه در کنسول ها و PC اجرا می شود؟


بیشتر بدانید : ویدیو: تریلر داستانی بازی Sekiro: Shadows Die Twice


هم اکنون این بازی به صورت ۶۰ فریم بر ثانیه به خوبی در PS4 Pro اجرا می شود ولی هنوز خبری در مورد چگونه اجرا شدن این بازی در PC و یا کنسول Xbox One منتشر نشده است.

۱۱ . آیا خرید این بازی ارزشش را دارد؟

اگر شما قبلا بازی های Dark Souls و Bloodborne را انجام داده اید، انجام این بازی برای شما مسلما تجربه خوبی خواهد بود، ولی اگر شما بازی های قبلی FromSoftware را انجام نداده اید، پیشنهاد می کنیم قبل از خرید و انجام بازی، سری Dark Souls و Bloodborne را انجام دهید تا آشنایی بیشتری با بازی هایی که چالش برانگیز هستند داشته باشید.

این بازی برای افرادی که به دنبال چالش های بیشتر و سخت تری در بازی های ویدیویی هستند پیشنهاد می شود.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات