نقد و بررسی بازی Resident Evil 2 Remake – یک بازسازی عالی

نقد و بررسی بازی Resident Evil 2 Remake – یک بازسازی عالی

علیرضا زمانی ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ نظرات

بازی Resident Evil 2  در سال  ۱۹۹۸ منتشر شده بود ولی امسال ما شاهد بازسازی آن هستیم. با گیمر همراه باشید تا به این بازی نگاهی بیندازیم و آن را نقد کنیم.

 

نقد و بررسی بازی Resident Evil 2 Remake – یک بازسازی عالی

بازسازی بازی Resident Evil 2 از سال ۲۰۱۵ اعلام شده بود و در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. این بازسازی قطعا یکی از بهترین بازسازی های صنعت بازی های رایانه ای می باشد که برای سه پلتفرم  PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows منتشر شده است.

Resident Evil 2 Remake بازیی در سبک Survival Horror سوم شخص می باشد که دو کاراکتر اصلی با نام های Claire Redfield و Leon S. Kennedy دارد.

داستان بازی ادامه داستان قسمت اول سری بازی های Resident Evil است. بازی از همان ابتدا شما را در شهر Raccoon City قرار می دهد، شهری که مرکز شرکت داروسازی Umbrella در آن قرار دارد.


بیشتر بدانید: نمرات بازی Resident Evil 2 Remake


ویروس G که ساخته ی شرکت Umbrella بود در شهر پخش شده است و تمام ساکنان شهر را تبدیل به زامبی کرده است. و حال شما در نقش یکی از کاراکتر های بازی باید از این شهر خارج شوید.

بازی دارای یکی از بهترین صحنه های آغازین در بازی های ترسناک می باشد

بازی Resident Evil 2 یک بازی Survival Horror است پس بهتر است همین ابتدا درباره ی ترسناکی بازی حرف بزنیم. بازی Resident Evil 2 Remake یک بازی پر از صحنه های خونی است و زامبی های بازی یک خطر جدی هستند.

اتمسفر بازی هم واقعا فوق العاده است، فضا های تنگ و تاریک پر از خطرات پنهان همه جای بازی هستند.  در مراحل آخر، بازی حس ترسناکی خود را ز دست می دهد و با اسلحه های قدرتمندی که به شما میدهد متمایل به اکشن می شود.

معرفی میکنم: لیکر یکی از سخت ترین دشمنان بازی!

حال میرسیم به قسمت Survival بازی، و در این قسمت Resident Evil 2 Remake واقعا می درخشد. هر آیتمی که در بازی پیدا میکنید حساب می شود و هدر دادن آنها می تواند شما را با مشکلات زیادی رو به رو کند، هر گلوله و چاقویی که پیدا میکنید را باید با دقت زیاد استفاده کنید.

مدیریت فضای محدودی که برای حمل آیتم ها دارید یکی از قسمت های اصلی بازی هست

بازی حول یک مرکز پلیس بزرگ اتفاق می افتد که در گذشته یک موزه بوده است. این قسمت یک بازسازی دقیق از نسخه اصلی بازی است و واقعا دقتی که در بازسازی بازی استفاده شده است را نشان می دهد. ساختمان مرکز پلیس بازی واقعا فوق العاده ساخته شده است و دارای یک معماری عالی می باشد.

بعد از وارد شدن به فاضلاب های شهر، وارد مکان هایی می شوید که تیم سازنده ی بازی به خود آزادی بیشتری داده اند و این مکان ها بازسازی دقیق از بازی اصلی نیستند. یک نوع دشمن جدید در این قسمت ظاهر می شود و بازی عنکبوت های نسخه ی اصلی را به کل حذف کرده است.

نمای بیرونی از مرکز پلیس که واقعا زیبا طراحی شده است.

در بین خط داستانی اصلی Leon و Claire کنترل دو کاراکتر دیگر را هم برای مدتی کوتاه به دست می گیرید. این قسمت ها خیلی جذاب و قوی مثل خط داستانی اصلی نیستند و بیشتر حکم بیان داستان از یک دیدگاه دیگر را دارند.

در قسمت کوتاهی از بازی کنترل شری را به دست می گیرین

گفتنی است که گرافیک و نورپردازی بازی واقعا فوق العاده است. از کاشی های رو زمین گرفته تا آب فاضلاب بازی واقعا با دقت بسیاری ساخته شده اند و عالی دیده می شوند، صحنه های بزرگ بازی هم بسیار زیبا هستند.

نورپردازی بازی به خصوص آتش هایی که در تاریکی شب روشن می شوند واقعا عالی هستند. نوری هم که با چراق قوه ایی که به دست دارید در محیط های تاریک بازی ایجاد می کنید واقعا به اتمسفر بازی می افزاید. در کل باید گفت که بازی از نظر گرافیکی حرف ندارد.

تابش نور ماه در بازی واقعا فوق العادس!

با اینکه بازی بسیار گرافیکی است روی سیستم های ضعیف مدرن فوق العاده اجرا می شود و سیستم های متوسط نیز میتوانند بازی را در تنظیمات گرافیکی بالا با ۶۰ فریم بر ثانیه به راحتی اجرا کنند.

یکی از مواردی که نسخه بازسازی شده دارد موسیقی جدید بازی است. موسیقی نسخه ی اصلی واقعا فوق العاده بود ولی موسیقی جدید خیلی مثل موسیقی نسخه اصلی ترسناک نیست خوشبختانه Capcom این اجازه را به ما داده است که بازی را با موسیقی نسخه ی اصلی هم تجربه کنیم.

زامبی های بازی واقعا ترسناک هستن

بازی های Resident Evil هیچ وقت برای داستانشان مشهور نبودند. اینجا هم همین گونه است. بازی داستان خیلی جذابی ندارد با این حال از این آگاه است و این خیلی در تجربه ی بازی مشکل ساز نیست. داستان بازی بیشتر دلیلی برای پیش بردن بازی است تا جذاب کردن بازی.

کسی میدونه این زامبی با این دستگاه چی کار داره؟

Capcom در بازسازی بازی به جزئیات واقعا اهمیت داده است، و این در انیمیشن های کاراکتر ها دیده می شود. رفتار های کاراکتر های بازی واقعا فوق العاده هستند.

مثلا وقتی که Claire می ترسد بازویش را جمع می کند و یا وقتی از محیط های بارانی خارج میشوید کاراکتر شما قطره های آب را از روی لباسش پاک می کند. بازی پر از جزئیات کوچک فوق العاده است که تجربه ی بازی را جذاب تر می کنند.

انیمیشن های بازی واقعا عالی ساخته شدن

انیمیشن های صورت کاراکتر ها نیز واقعا عالی هستند که در Cutscene های بازی وقتی که دوربین به صورت کاراکتر ها نزدیک می شود دیده می شود.

انیمیشن های صورت کاراکترها شما رو متحیر می کنن

نقشه ی بازی Resident Evil Remake واقعا بهترین نقشه ای بود که در بازی ها دیده بودم. نقشه ی بازی نه تنها به شما می گوید کجا هستید، مکان هایی را که وارد آنها نشدید و مکان هایی را که در آنها آیتمی به جا گذاشته اید را نیز به شما نشان میدهد و در کل اگر بخواهید بازی را صد درصد تمام کنید نقشه ی بازی خیلی به دردتان خواهد خورد.

چراغ قوه واقعا به زیبایی اتمسفر ترسناک بازی می افزاید

اگر هر گونه تجربه ای با بازی های کلاسیک Resident Evil  داشته باشید، حتما می دانید که این بازی ها را می توان برای چندین بار از اول تا آخر بازی کرد و هر بار از آن لذت برد.

یکی از نقاط قوت بازی Resident Evil 2 Remake هم دقیقا این است. اگر بازی را با یکی از کاراکتر ها تمام کنید Second Run Mode برای کاراکتر دیگر فعال می شود که دارای صحنه های جدید و پایان اصلی است. اینجاست که بازی مشکلات خود را نشان می دهد.

طراحی زامبی ها واقعا عالی انجام شده است

در نسخه ی اصلی دو کاراکتر اصلی چندین بار با هم دیدار می کنند و هر کدام Boss Fight های خود را داشت. ولی اینجا این گونه به نظر می رسد که دو کاراکتر در جهان موازی از هم قرار دارند.

مثلا اگر برای بار دوم بازی را بازی کنید می بینید که باید با باسی بجنگید که کاراکتر قبلی آن را شکست داده بود. مشکل بعدی من با بازی در شخصیت Tyrant است.

انیمیشن های طبیعی بازی

Tyrant یک کاراکتر غیر قابل کشتن میباشد که تقریبا در یک سوم اول بازی با آن مواجه می شوید. این کاراکتر قدرت مند یکی از نقاط قوت فوق العاده ی بازی می باشد که شما را در همه جا تهدید می کند. ولی اصلا توضیح داده نشده است که چرا این کاراکتر به دنبال شما است و یا اینکه اصلا از کجا آمده است.

در نسخه ی اصلی بازی این اطلاعات داستانی به شما داده می شود.

چشمارو!

داستان این بازی این اشکالات را دارد. باید گفت که داستان این بازی در سال ۱۹۹۸ نوشته شده است و با کمی فکر واقعا به هم میریزد. اگر فکرش را بکنید اصلا به فکر کسی نرسید که در این یک هفته که شهر تبدیل به یک جهنم شده است، شهر را قرنطینه کنند و از ارتش یا شهر های دیگر کمک بخواهند و یا اینکه Tyrant در میانه های خط داستانی Claire کشته می شود و چگونه این امکان دارد که باس فایت آخر خط داستانی Leon باشد!

یا اینکه شما از در اصلی وارد مرکز پلیس می شود، همان دری که قفل هم کردید، ولی حالا باید سه ساعت در یک ساختمان پر از خطرات ترسناک برای پیدا کردن راهی برای خارج شدن بگردید، یکی نیست به اینا بگه آقا از همون دری که اومدی برو بیرون!

این چطور رفته اون بالا؟؟

بعد از اینکه Second Run Mode بازی را تمام کردید قسمت ۴th Survival بازی را آزاد می کنید که در آن نیز کنترل Hunk یک سرباز خبره را به دست می گیرید و بعد از آن نیز Tofu Mode را آزاد می کنید. بازی Resident Evil 2 Remake پر از محتوای سرگرم کننده و جذاب است. همچنین می توانبد اسکین هایی برای کاراکتر ها نیز آزاد کنید.

در کل آنچه درباره ی بازی Resident Evil 2 Remake باید گفت این است که این بازی صد در صد از بهترین های سال ۲۰۱۹ است. و جزو بهترین های سری Resident Evil و ژانر Survival Horror. این بازی در گیم پلی خود واقعا اشکالات کمی دارد که این اشکالات هم اصلا در تجربه ی کلی بازی بی تاثیر هستند.

 


بیشتر بخوانید:

اولین بازی‌های PS2 به سرویس Playstation Now اضافه شدند

عناوین جدید سرویس PlayStation Now

پشتیبانی کنسول PS5 از بازی‌های PS4

نسخه بتای آپدیت ۶.۵۰ کنسول PS4 منتشر شد

PS4 با فروش ۱۸ میلیون نسخه پرفروش ترین کنسول ۲۰۱۸ شد

Resident Evil 2 Remake

با اینکه بازی Resident Evil 2 Remake با تبدیل شدن به یک بازی فوق العاده و تاریخی فاصله دارد ولی صد در صد یکی از بهترین بازسازی های تاریخ صنعت می باشد. اگر به دنبال خرید و تجربه ی این بازی هستید به هیچ عنوان آن را از دست ندهید، این بازی یک بازی ترسناک عالی و شوتر سوم شخص فوق العاده است. ولی یادتان باشد به داستان بازی خیلی اهمیت ندهید!

9.4 از 10

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات