PS4 با فروش ۱۸ میلیون نسخه پرفروش ترین کنسول ۲۰۱۸ شد

PS4 با فروش ۱۸ میلیون نسخه پرفروش ترین کنسول ۲۰۱۸ شد

پیمان ادیب ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ نظرات

طبق آخرین گزارش از کمپانی های Sony و Nintendo، کنسول PS4 توانسته است با فروش ۱۸ میلیون نسخه بیشترین میزان فروش را به خود اختصاص دهد. با گیمر همراه باشید.

 

PS4 با فروش ۱۸ میلیون نسخه پرفروش ترین کنسول ۲۰۱۸ شد

آخرین گزارش ها از شرکت Sony حاکی از آن است که کنسول PS4 توانسته است تا انتهای سال ۲۰۱۸، ۱۸ میلیون نسخه از این کنسول را به فروش برساند. این در حالی است که در مقابل، کمپانی Nintendo توانسته است تنها ۱۷.۵ میلیون نسخه را راهی بازار کند.

بررسی فروش کنسول Switch و PS4 در سال ۲۰۱۸

در اوایل سال ۲۰۱۸، کمپانی Sony اعلام کرد که تا آخر سال ۲۰۱۷ موفق به فروش ۷۳.۶ میلیون نسخه از کنسول PS4 شده است. اوایل امسال هم این کمپانی رکورد جدید فروش خود را با ۹۱.۶ نسخه اعلام کرد. اگر یک تفریق ساده انجام دهیم متوجه می شویم که کنسول PS4 در سال ۲۰۱۸  ۱۸ میلیون نسخه به فروش رفته است.

امروز کمپانی Nintendo اعلام کرد که از ماه آوریل ۲۰۱۸ تا پایان سال، توانسته کنسول Switch خود را با ۱۴.۴۹ میلیون نسخه را راهی بازار کند، همچنین از اولین ماه سال ۲۰۱۸ یعنی ژانویه تا مارس همان سال، ۲.۹۳ میلیون نسخه از این کنسول را راهی بازار کند. با انجام اعمال ریاضی ساده متوجه می شویم که ۱۷.۴۲ میلیون نسخه از کنسول Nintendo Switch تا پایان سال ۲۰۱۸ راهی بازار شده اند.

کنسول PS4 امسال پنجمین سال حضور خود در بازار را تجربه کرد. این کنسول در اواخر سال ۲۰۱۳ منشتر شده بود و توانسته بود موفقیت زیادی را برای کمپانی Sony بدست بیاورد. همچنین در سال ۲۰۱۸ بازی های انحصاری جذاب و بسیار خوبی مثل God of War، Detroit Become Human و Marvel’s Spider-Man برای این کنسول منشر شده بود.


بیشتر بدانید: ویدیو: عناوین برتر PS4 که در سال ۲۰۱۸ منتشر شدند


کنسول Switch هم در سال گذشته موفقیت های زیادی کسب کرد. در سال ۲۰۱۸ بازی های خوبی مثل Pokemon Let’s Go Pikachu، Super smash Bros. Ultimate و بازی Super Mario Party را راهی بازار کرد که فروش خیلی خوبی هم داشته اند. این در حالی است که این کنسول دومین سال انتشار خود را پشت سر می گذارد.

با توجه به این بررسی ها احتمال می دهیم که کمپانی Sony در سال ۲۰۱۹ نسبت به بقیه رقبای خود بهتر عمل خواهد کرد و به احتمال زیاد بتواند در سال ۲۰۱۹ هم عنوان پر فروش ترین کنسول را به خود اختصاص دهد.

 


بیشتر بخوانید:

کنترلر PS4 با تم اسکورپیون

حجم بازی Kingdom Hearts III بر روی کنسول PS4

تم جدید و رایگان بازی The Last of Us 2 در دسترس کاربران PS4 قرار گرفت

کنسول PS4 رکورد فروش PS3 را پشت سر گذاشت

آپدیت ۶.۲۰ کنسول PS4 منتشر شد

منبع:

TwistedVoxel

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات