پشتیبانی کنسول PS5 از بازی‌های PS4

پشتیبانی کنسول PS5 از بازی‌های PS4

احمد هاتفی ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ نظرات

کمپانی سونی به تازگی پتنتی به ثبت رسانده است که نشان می دهد کنسول PS5 از قابلیت Backward Compatibility برخوردار خواهد بود. با گیمر همراه باشید.

 

پشتیبانی کنسول PS5 از بازی‌های PS4

چندی پیش بود که شایعه شد سونی در حال ساخت کنسول جدیدی است و سپس اقدامات این کمپانی باعث شد مهر تاییدی بر این حدس و گمان ها زده شود.

سونی اعلام کرد در سال ۲۰۱۹ در نمایشگاه E3 شرکت نخواهد کرد و از سویی دیگر PSX 2018 را هم لغو کرد تا کم کم بارمان شود که سونی به دنبال پروژه های بزرگی است که قرار است در سال ۲۰۲۰ شاهدشان باشیم.

به تازگی بخش سرگرمی های تعاملی سونی پتنتی را به ثبت رسانده است که نشان می دهد کنسول جدید این کمپانی از قابلیت Backward Compatibility بهره خواهد برد.

PS5 , PS4 , Sony , PlayStation , Backward Compatibility , سونی , کنسول پلی استیشن 5 , تاریخ انتشار کنسول پلی استیشن 5

روش کار این پتنت یا حق اختراع به این شکل است که به دستگاه اجازه بررسی این مورد را که آیا یک برنامه جزو برنامه‌ های قدیمی محسوب می‌ شود یا خیر، می‌ دهد و دستگاه از این طریق قادر به شناسایی برنامه‌ های طراحی‌ شده برای دستگاه قدیمی‌ تر خواهد بود.

اگر برنامه قدیمی نباشد، شناسه CPU صحیح خودش را نشان می دهد و اگر برنامه قدیمی باشد، یک شناسه CPU تقلیدی نشان می‌ دهد که در اصل امکان جعل هویت برنامه مورد استفاده در دستگاه قدیمی را با هدف پشتیبانی از بازی‌ های نسل قبل برای پردازنده فراهم می‌ کند.

فعلا بطور حتم نمی توان گفت که این پتنت برای نسل بعدی کنسول های پلی استیشن می باشد یا خیر اما مخترع آن  مارک سرنی است که طراح ارشد کنسول پلی استیشن ۴ می باشد.

PS5 , PS4 , Sony , PlayStation , Backward Compatibility , سونی , کنسول پلی استیشن 5 , تاریخ انتشار کنسول پلی استیشن 5

فعلا همین قدر اطلاعات از این پتنت در اختیار می باشد و نمی توان بطور حتم آن ها را پذیرفت چرا که در همه مواقع منجر به تولید یک محصول واقعی نمی‌ شوند، اما با این حال زمان ثبت این حق اختراع کاملا تصادفی به نظر نمی‌ رسد.

با اطمینان می‌ توان گفت که عدم پشتیبانی کنسول پلی استیشن ۵ از قابلیت Backward Compatibility یا همان اجرای بازی‌ های نسل قبل بسیار عجیب خواهد بود؛ زیرا باعث از بین رفتن تمام موفقیت‌ هایی می‌ شود که سونی با کنسول پلی استیشن ۴ کسب کرد و این اقدام بحث برانگیزی خواهد بود!

 

 


بیشتر بخوانید:

نسخه بتای آپدیت ۶.۵۰ کنسول PS4 منتشر شد

سونی یک بازی جدید در سال ۲۰۱۹ معرفی خواهد کرد

کمپانی سونی در نمایشگاه E3 2019 حضور نخواهد داشت

آگهی استخدام سونی برای نسل بعدی PlayStation

اطلاعات جدید کنفرانس سونی در نمایشگاه E3 2018

 

منبع:

Twinfinite

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات