بررسی قسمت دوم فصل چهارم انیمیشن Rick and Morty

بررسی قسمت دوم فصل چهارم انیمیشن Rick and Morty

امیر پورمحمد ۰۵ آذر ۱۳۹۸ نظرات

نقد و بررسی قسمت دوم فصل جدید سریال کارتونی ریک و مورتی (Rick and Morty)، به همراه بررسی نکات مخفی و ایستر اگ‌های قرار گرفته در این قسمت. با گیمر همراه باشید.

 

بررسی قسمت دوم فصل چهارم انیمیشن Rick and Morty

همانطور که شبکه تلویزیونی ادالت سویم (Adult Swim) دارنده حق امتیاز سریال انیمیشنی ریک و مورتی قول داده بود، این هفته بدون هیچ تأخیر و بدقولی، قسمت دوم فصل چهارم انیمیشن سریالی ریک و مورتی منتشر شد. لازم به ذکر است فصل چهارم این سریال انیمیشنی با وقفه ای دو ساله از دو هفته پیش شروع به پخش کرده است.

بررسی قسمت دوم فصل چهارم انیمیشن Rick and Morty

بررسی قسمت دوم فصل چهارم انیمیشن Rick and Morty

با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط شبکه ادالت سویم، پنج قسمت از ده قسمت این فصل در طول یک و نیم ماهه امسال به صورت مرتب با وقفه‌های هفتگی منتشر خواهند شد و پنج قسمت بعدی این فصل برای پخش در سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده اند. تا کنون تاریخ معینی برای پخش پنج قسمت دوم این فصل توسط شبکه ادالت سویم اعلام نشده است، ولی با توجه به مصاحبه‌های صورت گرفته با عوامل سازنده این انیمیشن سریالی، انتظار می رود نیمه دوم این سریال در اوایل سال ۲۰۲۰ منتشر شود.

قسمت دوم فصل چهارم انیمیشن ریک و مورتی

قسمت دوم فصل چهارم انیمیشن ریک و مورتی

قسمت دوم این فصل با انتشار دقیقش در زمان مشخص شده، نه تنها دل رنجور طرفداران صبور این انیمیشن را به دست آورد، بلکه با روایت داستانی بسیار جذاب که در هر لحظه آن یک ایستر اگ جذاب از سایر فیلم‌ها و آثار سینمایی و یا قسمت‌های قبلی انیمیشن نهفته بود همه را به وجد آورد. از قرار معلوم فصل چهارم این سریال آمده است تا نام خود را به عنوان جذاب‌ترین و دیوانه‌وار‌ترین فصل این انیمیشن سریالی محبوب ثبت کند.

از همین رو بدون هیچ معطلی به بررسی ایستر اگ‌ها، نکات مخفی و اشارات این قسمت از سریال خواهیم پرداخت:

بررسی شخصیت گلوتی در انیمیشن Rick and Morty

بررسی شخصیت گلوتی در انیمیشن Rick and Morty

گلوتی فرای آنچه فکر می کنید

شاید این شخصیت فرعی ابتدا کمی بیش از حد ساده و بی اهمیت به نظر برسد، ولی خوب لایه‌های نهفته پشت این شخصیت فرعی بیش از آن چیزی است که فکر می کنید. اول از همه چرا ریک نیاز به یک اینترن دارد؟


بیشتر بدانید:  بررسی قسمت اول فصل چهارم انیمیشن Rick and Morty


خوب همان گونه که می دانید در ادامه اتفاقات فصل سوم و صد البته اتفاقاتی که در قسمت اول این فصل افتاده است، دیگر ریک تسلط کاملی بر روی مورتی نداشته در نتیجه ریک برای انجام ماجراجویی‌هایی که مورتی حاضر به شرکت در آن‌ها نیست نیاز به یک یار کمکی دارد. البته با توجه به سابقه شخصیتی ریک، این قضیه هیچ گاه به این روال پیش نخواهد رفت. در نتیجه منتظر قسمتی از این فصل که در آن باری دیگر ریک مورتی را تصاحب خواهد کرد باشید.

علاوه بر این، شخصیت گلوتی توسط آقای تایکو واتیتی (Taika Waititi) که از قضا کارگردان نیمی از آثار معروف دنیای سینمایی مارول (MCU) همچون ثور: رگنراک (Thor: Ragnarok) است دوبله شده هست.

ایستر اگ فیلم Gladiator در انیمیشن ریک و مورتی

ایستر اگ فیلم Gladiator در انیمیشن ریک و مورتی

اشاره ای به فیلم گلادیاتور

بی شک شباهت سکانسی که در آن ریک در حال قدم زدن در میان چمن‌های سیاره خصوصی خود است را نمی توان با سکانس معروف فیلم افسانه ای گلادیاتور (Gladiator) با بازی بی نقص آقای راسل کرو (Russell Crowe) را زیر سؤال برد.

نقد و بررسی انیمیشن ریک و مورتی

نقد و بررسی انیمیشن ریک و مورتی

پیر مرد و…

اگر از من بپرسید خلاقانه‌ترین شوخی‌ها با نام آثار سینمایی و کتاب‌ها توسط چه برنامه تلویزیونی انجام شده است، بی درنگ می گویم انیمیشن سریال ریک مورتی و الخصوص فصل چهارم اش. آن از اشاره زیرکانه قسمت اول به فیلم در لبه فردا (Edge of Tomorrow) و این هم از نام قسمت دوم.

پیر مرد و دستشویی (The Old Man and the Seat) اشاره ای خنده دار به کتاب و رمان مشهور جهان با نام پیر و مرد دریا (The Old Man and the Sea) که در آن پیر مردی تنها در دریا مشغول به مبارزه با بزرگ‌ترین ترس خود یعنی کوسه‌ها برای محافظت از شکار خود که یک نیزه ماهی غول پیکر است می پردازد. حال شاید تم اندوهگین و مبارزه ریک برای تصاحب این سیاره و صد البته سکانس نهایی این قسمت برایتان معنی پیدا کند.

بارکد را اسکن کنید

بارکد را اسکن کنید

تبلیغ برای فروش قیف

بله درست است تا کنون چندین تبلیغ برای بازی‌های رایانه ای که بر اساس دنیای سینمایی ریک و مورتی ساخته شده اند در برخی قسمت‌های این انیمیشن سریالی گنجانده شده است ولی این بار حد و مرز شوخی و قرار دادن ایستر اگ‌ها توسط سازندگان سریال یک پله به پیش رفت و به حدی دیوانه وار رسید.


بیشتر بدانید: بهترین و بدترین فیلم های تابستان ۲۰۱۹


شاید باور نکنید، ولی اگر بار کد قرار گرفته شده بر روی قیفی که ریک بر روی سر خود در میان جنگ ربات‌ها قرار می دهد را به وسیله موبایل خود اسکن کنید، شما به صفحه فروش این قیف که به وسیله سازندگان طراحی شده است هدایت می شوید.

دیوانه‌وار‌تر از این قضیه، آن است که علی رقم قیمت غیر واقعی ۱۵ دلاری، این محصول، تا کنون (با توجه به شایعات) ۲۰۰۰ عدد از فروش رفته است. گویا قضیه سس سچوان باری دیگر در حال وقوع است.

حضور بازیگر سریال Westworld در انیمیشن ریک و مورتی

حضور بازیگر سریال Westworld در انیمیشن ریک و مورتی

شخصیت نهفته تونی

تونی، یکی از شخصیت‌های کلید این قسمت است که ریک به نوعی او را تنهاترین دوست خود خطاب می کند. ولی سر گذشت این شخصیت با مرگ ناگهانی و صد البته مشکوک خود به سرعت به پایان می رسد.

ولی شاید این گونه نباشد. می گویید چگونه؟

خوب اول مرگ ناگهانی او دقیقاً چند روز پس از آشنایی اش با ریک به شدت مشکوک است و دوما دوبلر این شخصیت کسی نیست جز آقای جفری وریت (Jeffrey Britt). آقای جفری وریت را می توان با تنهاترین اثر محبوب خود یعنی سریال فوق علاده دنیای غرب (Westworld) به یاد آورد. شخصیت بازی شده توسط او در این سریال به طرز یکسانی با شخصیت تونی با آغازی بسیار عادی و نرمال، در چند قسمت تبدیل به یکی از کلیدی‌ترین شخصیت‌های سریال که سر نوشت کل سریال را در دست دارد می شود.

بررسی شخصیت جری در انیمیشن Rick and Morty

بررسی شخصیت جری در انیمیشن Rick and Morty

جری و قهرمانی بیسبال

همان ‌گونه که می دانید از شخصیت جری در انیمیشن به عنوان نماد بی مصرف و دست و پا چلفتی بودن یاد می شود، ولی خوب گویا جری قبل از ازدواج با بث و حضور اش در سریال اسم و رسمی برای خود داشت است (البته شاید).

گویا جری قهرمان بیسبال بوده است. ولی چگونه؟

اولاً در قسمت اول این فصلی لباسی ورزشی با نام اسمیت که فامیلی جری است در یکی از سکانس‌ها به نمایش در آمد. دوما در اتاق جری در این قسمت یک توپ بیسبال وجود دارد و در نهایت نقشه کشیده شده توسط جری برای فرار از سفینه مادر در این قسمت علاوه بر وجود نقاشی یک چوب بیسبال، شباهت زیادی به یک نقشه بازی بیسبال دارد.

اشاره به فیلم ماتریکس در انیمیشن Rick and Morty

اشاره به فیلم ماتریکس در انیمیشن Rick and Morty

اشاره به فیلم ماتریکس

کیسه‌های ایجاد دنیای مجازی استفاده شده توسط ریک در این قسمت علاوه بر مصرف، از نظر بصری شباهت زیادی به وسایل استفاده شده در فیلم ماتریکس دارد.

موشکافی انیمیشن Rick and Morty

موشکافی انیمیشن Rick and Morty

همسر احتمالی ریک زنده است

همان گونه که در فکت قبلی به آن اشاره شد، ریک کسانی را که نمی خواهد بکشد ولی حوصله تحملشان را ندارد در داخل کیسه‌هایی که دنیایی مجازی را برای استفاده کنندگانشان ایجاد می کنند، به دام انداخته و نگهداری می کند.

جالب است بدانید یکی از این کیسه‌های نشان داده شده در این قسمت، شباهت بسیاری به همسر ریک که در ابتدای فصل سوم نشان داده شده بود دارد.

سکانس پایانی قسمت دوم فصل چهارم Rick and Morty

سکانس پایانی قسمت دوم فصل چهارم Rick and Morty

بررسی سکانس یخچال

همیشه سکانس‌هایی که پس از فیلم اصلی نشان داده می شوند حاوی نکات ریز و ایستر اگ‌های زیادی هستند. این قسمت نیز از این اصلی قدیمی مستثنا نبوده و در سکانس نهایی دو ایستر اگ از قسمت‌های قبلی انیمیشن جا گذاری شده است.


بیشتر بدانید:  موشکافی تریلر فیلم Joker


ابتدا پسر قلدری که در قسمت اول این فصل مورتی با او درگیر شد و او را در هوا شناور ساخت، با توجه به ابلاغیه پشت ظرف شیر، همچنان گمشده است و دوم گویا ربات آورنده کره که در فصل دوم توسط ریک ساخته شده بود از کار افتاده است، البته این خراب شدگی را می توان به عنوان یک نکته مثبت تلقی کرد، چرا که این ربات از زنده بودن خود همچون موجودات می سیکس جزر می کشید.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات