معرفی و بررسی بازی موبایل The Battle of Polytopia

معرفی و بررسی بازی موبایل The Battle of Polytopia

علیرضا زمانی ۰۶ آبان ۱۳۹۸ نظرات

بررسی بازی موبایل The Battle of Polytopia که یک بازی استراتژیکی نوبتی فوق‌العاده است و از بازی‌هایی مثل Civilization الگو برداری کرده است. با گیمر همراه باشید.

 

معرفی و بررسی بازی موبایل The Battle of Polytopia

بازی The Battle of Polytopia که قبلاً به نام بازی Super Tribes شناخته می‌شد یک بازی استراتژیکی ۴X است که در آن سعی می‌کنید جهان بازی را تحت کنترول خود در بیاورید. ساخته شده به دست استودیو سوئدی Midjiwan بازی الگوبرداری بسیار ساده‌ای از دیگر بازی‌های استراتژی ۴X دارد.

گاهی باید از همه جا به دشمن حمله کرد.

گاهی باید از همه جا به دشمن حمله کرد.

در آغاز بازی شما با قبایل مختلف بازی رو برو می‌شوید که هر کدام ویژگی خاص خود را دارند و با توانایی خاص خود بازی را آغاز می‌کنند این ۱۵ قبیله‌ی مختلف هر کدام در منطقه‌ی مخصوص خود چه در بیابان و چه در کوهستان‌ها کار خود را برای تسخیر جهان آغاز می‌کنند.

وجود سرزمین های جنگلی تا برفی در بازی!

وجود سرزمین های جنگلی تا برفی در بازی!

بازی دو نوع متفاوت دارد که در یکی از آنها به شما ۳۰ نوبت زمان داده می‌شود تا بیشترین رشد و امتیاز را از قبایل حریف که توسط هوش مصنوعی کنترول می‌شوند کسب کنید. در این مد از بازی سرعت عمل حرف اصلی را میزند و باید خیلی سریع به دنبال گسترش حکومت خود باشید.

هوش مصنوعی بازی واقعا قوی هستش!

هوش مصنوعی بازی واقعا قوی هستش!

این گسترش از راه پیدا کردن روستاهای بی طرف و ملحق کردن آنها به حکومت شما انجام می‌شود. بازی همچنین یک درخت دانش هم دارد که می‌توانید با جمع آوری ستاره‌ها از شهرهای خود می‌توانید توانایی‌ها و دانش‌های جدید بخرید تا ساختمان‌ها و سربازهای جدید بسازید.

پیدا کردن حکومت های دشمن همیشه ترسناکه

پیدا کردن حکومت های دشمن همیشه ترسناکه

مد بعدی بازی در نابود کردن تمامی رقیبان شما خلاصه می‌شود. قبل از شروع بازی تعداد حریفان و درجه‌ی سختی بازی را انتخاب می‌کنید. حریفان بیشتر موجب بزرگ‌تر شدن نقشه و طولانی‌تر شدن بازی می‌شود.


بیشتر بدانید: معرفی و بررسی بازی موبایل Call of Duty: Mobile


بازی The Battle of Polytopia برای موبایل طراحی شده است و این از سادگی و کوتاه بودن بازی پیدا است ولی این سادگی به بازی را بسیار جالب‌تر و جذاب‌تر می‌کند. تعداد استراتژی‌های ممکن که می‌توانید با هدف نابود کردن دشمنانتان پیاده سازی کنید با تعداد سربازهای محدود بازی کاهش نمی‌یابد.

قبایل مختلف بازی

قبایل مختلف بازی

اگر بخواهید می‌توانید از راه دریا به مبارزه با دشمنانتان بروید و یا با ارتش سوار نظام خود مستقیماً به شهرهای دشمنان حمله کنید. هوش مصنوعی بازی بسیار قدرتمند عمل می‌کند و برای نابودی سرزمین شما و پس گرفت شهرهایی که از او گرفته‌اید یک لحظه هم ثابت نمی‌ایستد.

همیشه باید آماده ی جنگ باشید

همیشه باید آماده ی جنگ باشید

همچنین اگر روی درجه‌ی سختی‌های بالاتر بازی کنید دشمنان شما علیه شما دست به یکی می‌شوند و باید از جند نقطه‌ی مختلف به مبارزه با آنها بپردازید. بازی همچنین قسمت Multiplayer نیز دارد که شما را در مقابل بزی کنان دیگر قرار می‌دهد. البته برای استفاده از قسمت آنلاین بازی باید یکی از قبایل پولی بازی را بخرید.

درخت توانایی های بازی

درخت توانایی های بازی

بازی The Battle of Polytopia بازی‌ای است که حتی Elon Musk هم درباره‌ی آن توییت زده است، این بازی با اینکه یک سیسم استراتژی کوچک را روی پلتفورم موبایل پیاده سازی کرده است ولی با این سادگی خود توانسته از گیم پلی بسیار جذاب و معتاد کننده ایجاد کند.

 

The Battle of Polytopia یک بازی استراتژیک فوق‌العاده با گرافیکی کارتونی و موسیقی دل‌نشین است که می‌تواند شما را برای ساعت‌ها با تاکتیک‌های مختلف خود سرگرم کند.

 

دانلود بازی The Battle of Polytopia برای iOS و Android:

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات