معرفی و بررسی بازی موبایل Rush Wars

معرفی و بررسی بازی موبایل Rush Wars

علیرضا زمانی ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ نظرات

بازی جدید Supercell با عنوان Rush Wars در کشور های محدودی به صورت بتا منتشر شده است. با گیمر همراه باشید تا نگاهی دقیق به این بازی بیندازیم.

 

معرفی و بررسی بازی موبایل Rush Wars

Supercell یکی از آشنا ترین اسامی در دنیای بازی های موبایل است و این بدون دلیل نیست. بازی های این شرکت فنلاندی مشهور به کیفیت بسیار بالا هستند و همچنین بسیار سرگرم کننده اند البته تمامی بازی های این شرکت رایگان بوده و پرداخت درون برنامه ای دارند که ممکن است برای بعضی از بازیکنان آزار دهنده باشد.

بازی های شرکت Supercell عناوینی هستند که حتماً نام آنها را شنیده اید، مثل Clash of Clans و یا Clash Royale و جدید ترین بازی آنها Brawl Stars که هر کدام با کیفیت بسیار عالی تولید شده اند و طرفداران زیادی در میان بازیکنان بازی های موبایل دارند.

 

بازی Rush Wars به صورت بتا در کشور های کانادا، استرالیا، نیوزلند و فنلاند در تاریخ ۲۶ اوت منتشر شده است و هنوز در مراحل اولیه ی خود می باشد. ولی با این حال بازی بسیار سرگرم کننده و جالب است.

 

یک عنوان کاملاً جدید

بازی Rush Wars یک عنوان کاملاً جدید می باشد و مثل Clash Royale در جهان بازی دیگر شرکت Supercell یعنی Clash of Clans قرار ندارد. تمام کاراکترها و سربازی های بازی جدید می باشند. البته بازی سبک Supercell که بقیه ی بازی های این شرکت نیز دارند را به همراه دارد.

بازی خیلی سریع شما را وارد میدان جنگ می کند.

بازی خیلی سریع شما را وارد میدان جنگ می کند.

به نظر می رسد که بازی Rush Wars یک تجربه ی بازی کاملا جدیدی برای بازیکنان ایجاد خواهد کرد. ترکیب لیست بلندی از سربازها و سازه های دفاعی، سیستم کارتی بازی Clash Royale و سبک بازی استراتژیکی حس جالبی به بازی می دهد و تجربه ای بسیار سرگرم کننده ایجاد می کند.

 

فرایند بازی به این گونه است که شما با دسته ای از سرباز های خود به معادن طلای بازیکنان دیگر حمله می کنید و طلای آنها را غارت می کنید. از هر نبرد می توانید سه ستاره به دست بیاورید و با جمع کردن پنج ستاره می توانید یک صندوق باز کنید.

به معادن بازی کنان دیگر حمله کنید و طلای آنها را غارت کنید.

به معادن بازیکنان دیگر حمله کنید و طلای آنها را غارت کنید.

البته تعداد صندوق هایی که می توانید باز کنید محدود به تعداد کلید هایی که دارید می باشد و هر یک ساعت یک کلید جدید رایگان به دست میاورید. چون Rush Wars بازی ساخته ی Suprecell می باشد به سبک بازی های دیگر این شرکت می توانید با الماس کلید یا کارت بخرید. فروشگاه داخل بازی خیلی شبیه فروشگاه یک بازی بتا نیست و عناوینی دارد که قیمت آنها به صد دلار میرسد!


بیشتر بدانید: معرفی و بررسی Brawl Stars


البته بازی هیچ گونه سیستم پرداخت درون برنامه ای ندارد که فرایند بازی را مختل کند. هر چقدر که بخواهید می توانید بدون منتظر ماندن به بازیکنان حریف حمله کنید. تمامی نیرو ها در یک لحظه آماده می شوند و سطح ساختمان ها و سرباز ها بدون هیچ تایمری و کاملا فوری ارتقا پیدا می کند.

فروشگاه بازی که می توانید در آن کارت های مختلفی بخرید.

فروشگاه بازی که می توانید در آن کارت های مختلفی بخرید.

مکانیک جالب بازی Rush Wars معادن طلای آن است. هر ۲۴ ساعت یک بار معدن طلای جدیدی به شما داده می شود که نقشه ی متفاوتی دارد و شما باید از معدن طلای خود محافظت کنید. با چیدن سرباز ها، مین و سازه های دفاعی ثابت مثل خمپاره انداز باید از سه ستاره ای که در نقشه ی معدن طلای شما وجود دارد محافظت کنید. بازیکنان دیگر به این معدن حمله می کنند و اگر شکست بخورند و نتوانند سه ستاره شما را بگیرند ستاره های باقی مانده به شما داده می شود.

با استفاده از نیرو ها و سازه های دفاعی از معدن خود دفاع کنید

با استفاده از نیرو ها و سازه های دفاعی از معدن خود دفاع کنید

شروع بسیار قوی

بازی Rush Wars با لیستی از ۱۷ سربازی و ۱۴ سازه ی دفاعی وارد مرحله ی بتای خود شده است. همچنین بازی دارای پنج نیروی فرمانده نیز می باشد. بازی به هیچ وجه شبیه یک بازی نیمه کاره و بتا نیست.

 

نیروی های فرمانده نیرو های ویژه ای هستند که می توانید فقط یکی از آنها را با خود به مبارزات ببرید. هر کدام از این نیرو های توانایی ویژه ی خود را دارند که به آنها اهمیت خاصی در مبارزات می دهد. برای مثال فرمانده Coach این توانایی را دارد که سرعت سرباز ها را بیشتر می کند و یا فرمانده دیگری به نام Lady Grenade می تواند در جهت خود نارنجک بیندازد.

فرمانده Lady Grenade که میتواند نارنجک پرتاب کند.

فرمانده Lady Grenade که میتواند نارنجک پرتاب کند.

بازی همچنین سیستم تیم یا کلن را هم دارد که می توانید با استفاده از آن به تیم های بازیکنان دیگر ملحق شوید و یا تیم خود را بسازید و با هم تیمی های خود چت کنید و با تیم های حریف دیگر Domination بازی کنید.

بعد از جمع کردن پنج ستاره می توانید یک صندوق بازی کنید.

بعد از جمع کردن پنج ستاره می توانید یک صندوق باز کنید.

بازی در سطح کنونی خود شبیه به یک بازی در سطح بتا نیست و بسیار کامل به نظر میرسد. تا به حدی که می تواند تجربه ای بسیار سرگرم کننده و جذاب ارائه دهد.

 

مجموعه ای از بهترین های Supercell

اگر با بازی های دیگر Supercell تجربه داشته باشید خیلی سریع می فهمید که بعضی از قسمت های بازی Rush Wars شبیه بازی های دیگر Supercell هستند. برای مثال می توانید سیستم کارتی که در بازی Clash Royale دیده بودیم را در این بازی هم ببینیم.

سیستم کارتی که از سیستم کارتی Clash Royale الگو برداری شده است

سیستم کارتی که از سیستم کارتی Clash Royale الگو برداری شده است

به نظر میرسد که تیم Supercell از تجربیات خود در فرایند بسیار طولانی ساخت Brawl Stars که همین بازی نیز قسمت هایی از بازی های قبلی Supercell را داشت استفاده کرده اند و سعی کرده اند بهترین قسمت های بازی های خود را در این بازی نیز جای دهند.

 

هنوز یک بتا

بازی Rush Wars هر چه قدر هم که خوب باشد به گفته ی خود Suprecell در مرحله ی بتا می باشد و کسی از زمان انتشار جهانی آن خبری ندارد. شرکت Supercell قبلا نیز این کار را برای بازی Brawl Stars انجام داده بود. بازی Brawl Stars در دوره ی بتای خود تغییرات زیادی به خود دید و حتی روش کنترل کاراکتر ها نیز در بازی تغییر کرد.

بازی پر از نیرو های مختلف با ویژگی های خاص خود است

بازی پر از نیرو های مختلف با ویژگی های خاص خود است

دوره ی بتا بازی Brawl Stars دو سال طول کشید و ممکن است که بازی Rush Wars نیز به همین اندازه در کشور های محدودی در دوره ی بتا باقی بماند و یا حتی اینکه Supercell تصمیم بگیرد که بازی Rush Wars ارزش سرمایه گذاری را ندارد و کل بازی را در حالت کنونی خود رها کند.

بازی از هر نیرو یک پیش نمایش از آن را به شما نشان می دهد.

بازی از هر نیرو یک پیش نمایش از آن را به شما نشان می دهد.

البته کل این مرحله ی بتا به هدف بررسی توانایی موفق شدن بازی Rush Wars در بازار واقعی و جهانی است و البته رفع مشکلات بازی. به نظر نمی رسد که بازی Rush Wars تغییرات جدی که بازی Brawl Stars در طول دو سال دوره ی بتای خود دید را تجربه کند ولی باز هم همه چیز در این مرحله به تصمیمات Suprecell بستگی دارد.

 

یک انتشار محدود

همان طور که گفته شد بازی Rush Wars به صورت محدود در کشور های خاصی منتشر شده است که ایران جزو آنها نیست! و معلوم نیست که کی برای کشور های دیگر منتشر خواهد شد. Supercell یکی از بزرگ ترین نام ها در صحنه ی بازی های موبایلی است و اگر می خواهید بازی جدید این شرکت را تجربه کنید و نمی خواهید زمانی مثل دو سال را منتظر بمانید من به شما حق می دهم.

می توانید با استراتژی های مختلف به حریف های خود حمله کنید.

می توانید با استراتژی های مختلف به حریف های خود حمله کنید.

حل کردن این مشکل خیلی ساده است. کاربران دستگاه های Apple باید یک Apple ID جدید برای خود ایجاد کنند و هنگام ثبت نام کشور خود را به یکی از کشور هایی که بازی در آن منتشر شده است تغییر دهند. بعد از وارد شدن به Apple ID جدید می توانند بازی را از App Store دانلود کنند.

یکی از جالب ترین منو های بازی همین منو ی اول بازی است.

یکی از جالب ترین منو های بازی همین منو ی اول بازی است.

کاربران دستگاه های Android نیز با تغییر IP خود می توانند بازی را دانلود کنند. این کار را با استفاده از هر نرم افزار VPN میتوانید انجام دهید فقط مطمئن شوید به سرور یکی از کشور هایی که بازی در آنها منتشر شده است وصل شوید. سپس از تنظیمات گوشی خود حافظه ی پنهان یا Cache برنامه ی Google Play Store را پاک کنید و سپس  وارد Play Store شوید و بازی را دانلود کنید.

 

دانلود بازی Rush Wars برای iOS و Android:

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات