اطلاعات جدید بازی GTA 6؛ برزیل مقصد بعدی است

اطلاعات جدید بازی GTA 6؛ برزیل مقصد بعدی است

احمد هاتفی ۱۰ تیر ۱۳۹۸ نظرات

جدیدا دو کاربر Reddit اطلاعاتی از بازی مورد انتظار GTA 6 را فاش کرده اند که جزئیات مهمی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. با گیمر همراه باشید.

 

اطلاعات جدید بازی GTA 6؛ برزیل مقصد بعدی است

تقریبا همه ما عادت کرده ایم که هر از چند سالی منتظر نسخه جدید بازی GrandThief Auto باشیم. حال کم کم شایعات درباره نسخه جدید این مجموعه بیشتر شده و در راستای همین موضوع اطلاعاتی از آن نیز فاش شده است.

از آنجایی که کمپانی Rockstar در سال گذشته بازی بی نظیر Red Dead Redemption 2 را منتشر کرد فعلا انتظار نمی رود که شاهد معرفی از نسخه جدید GTA باشیم و این یعنی باید تا سال ۲۰۲۱ صبر کنیم.

GTA 6 احتمالا بین شهرهای مختلف جریان خواهد داشت

GTA 6 احتمالا بین شهرهای مختلف جریان خواهد داشت

طبق اطلاعاتی که در سایت ریدت فاش شده، کار ساخت بازی GTA 6 از سال ۲۰۱۲ آغاز شده و مراحل توسعه آن نیز از سال ۲۰۱۵ خیلی جدی تر دنبال می شود. انتظار می رود که با انتشار بازی Red Dead Redemption 2، حال راک استار همه توان خود را برای اتمام مراحل ساخت GTA 6 قرار دهد و البته همزمان مشغول ساخت Bully 2 هستند.

Project America نام رمز بازی جدید GTA می باشد که طبق شایعات قرار است در محیط های مختلفی روایت شود. برای مثال قرار است بخشی از داستان بازی در شهر Vice City روایت شود و سپس به شهری خواهیم رفت که با الهام از ریو دو ژانیرو برزیل ساخته شده است.

شهری شبیه به ریو دو ژانیرو در بازی GTA 6 حضور خواهد داشت

شهری شبیه به ریو دو ژانیرو در بازی GTA 6 حضور خواهد داشت

در بین نام این شهرها، نام Liberty City هم به چشم می خورد ولی اعلام شده است که این شهر حالت جهان باز نخواهد داشت و بطور خطی جریان خواهد یافت.

اگر بازی Red Dead Redemption 2 را تجربه کرده باشید حتما می دانید که این عنوان با تمرکز روی واقع گرایی روایت می شود ولی طبق نسخه های قبلی GTA، راک استار قرار است در قسمت جدید هم از المان های واقع گرایی استفاده کند و هم جنبه های آرکیدی بازی را حفظ کند.


بیشتر بدانید: خنده دارترین صحنه های بازی GTA V Online


چندی پیش شایعه بسیار جنجالی منتشر شد مبنی بر این که نقش اصلی بازی GTA 6 یک زن خواهد بود ولی اطلاعات جدید ردیت نشان می دهند که نقش اصلی این عنوان همانند نسخه های قبلی مردی بنام «ریکاردو» است که به خرید و فروش مواد مخدر مشغول می باشد.

بجز ریکاردو شخصیت دیگری بنام کیسی هم در بازی حضور خواهد داشت که نقش مهمی در پیشبرد جریانات بازی ایفا خواهد کرد.

داستان بازی از آنجایی شروع می شود که ریکاردو مهموله ای را شهر Vice City به شهری در آمریکای جنوبی انتقال می دهد و در ادامه ارتباط وی با بزرگان خرید و فروش مخدر باعث می شود تا اتفاقات بیشتری سراغش بیایند.

GTA 6 بیشتر از نسخه های قبلی صحنه اکشن خواهد داشت

GTA 6 بیشتر از نسخه های قبلی صحنه اکشن خواهد داشت

طبق اطلاعات فاش شده، در بازی GTA 6 شاهد زندانی بزرگ خواهیم بود که در جریان بازی نقش مهمی خواهد داشت و بازی همانند Red Dead Redemption 2 دارای فصل های داستانی متفاوتی خواهد بود.

یکی از نکات یاد شده شرایط جوی می باشد که گفته شده است راک استار بیش از همیشه به این نکته توجه داشته و سعی شده است آب و هوای پویا و واقع گرایانه تری را شاهد باشیم.

آب و هوای پویا و واقع گرایانه در GTA 6

آب و هوای پویا و واقع گرایانه در GTA 6

گویا بازی طی سال های طولانی جریان خواهد داشت و همین باعث می شود تا جلوه های بصری نظیر تغییرات خیابان ها و ساختمان تجربه بی نظیری را ایجاد کنند و حتی برخی از خودروها با گذشت زمان تبدیل به کالای لوکش خواهن شد و به همین جهت قیمتشان بالا می رود.

به گفته این کاربران، بازی GTA 6 با الهام از سریال Narcos ساخته شده است و «مارتین مادرازو»، کاراکتری که بازیکنان GTA V با آن آشنا هستند، در حالی که سن و سال کمی دارد در بازی حضور خواهد داشت و پدر وی، یکی از بزرگ‌ ترین تاجران مواد مخدر است که بازیکنان باید ماموریت‌ هایی برای وی انجام بدهند.


 بیشتر بدانید: بازی GTA 6 بین دو شهر مختلف جریان خواهد داشت


در GTA 6 این اماکن به بازیکن داده می شود تا با خود سلاح حمل کند و ماشین وی حکم اسب در Red Dead Redemption 2 را دارد که می تواند تجهیزات و اسلحه های خود را داخل آن بگذارد. جلیقه ضد گلوله هم در بازی وجود دارد ولی حالت نامرئی نخواهد داشت و حین پوشیدن آن می توان مشاهده اش کرد.

چند مکانه بودن بازی باعث خواهد شد تا مردم با زبان های مختلفی با شما حرف بزنند، به عنوان مثال هنگامی که به برزیل بروید مردم کمتر به انگلیسی با شما صحبت می کنند و در این صورت باید از یزرنویس استفاده کنید، همچنین در شهر Vice City هم شخصیت های حاضر به زبان های مختلف حرف می زنند.

احتمالا در GTA 6 شخصیت قابل بازی زن خواهیم داشت

احتمالا در GTA 6 شخصیت قابل بازی زن خواهیم داشت

علاوه بر مواد مخدر، بازی GTA 6 به بیماری HIV و بحران مهاجرت خواهد پرداخت؛ این عنوان فعلا در مرحله Pre Alpha قرار دارد و ممکن است تا زمان انتشار تغییراتی در نام کاراکترها و حتی جزئیات دیگر داده شود.

اما هیچ کدام از این اطلاعات تایید نشده اند و کاربر دیگری اعلام کرده است که بازی در زمان مدرنیته شهر Liberty City جزیان خواهد داشت و نحوه آغاز بازی شباهت زیادی به سریال The Wire خواهد داشت.

همچنین ممکن است نقش پلیس را در بازی GTA 6 ایفا کنیم

همچنین ممکن است نقش پلیس را در بازی GTA 6 ایفا کنیم

بازی تقابل بین قاچاقچیان مواد مخدر و نیروهای پلیس را به تصویر می کشاند و ۴ شخصیت قابل بازی خواهیم داشت که دونفر از آن ها پلیس و دو نفر دیگر قاچاقچی خواهند بود.

پس از گذشت مدتی باید به شهر نیویورک بروید تا کسب و کار خود را گسترش دهید و برای مقابله با پلیس ها باید تیم خود رابسازید و همچنین ایفای نقش در قالب پلیس نیز تجربه اکشنی خواهد بود که شباهتی هایی هم به LA Noir خواهد داشت.

GTA 6 برای نسل بعدی کنسول های گیمینگ منتشر خواهد شد

GTA 6 برای نسل بعدی کنسول های گیمینگ منتشر خواهد شد

طبق ادعای این کاربر بازی GTA 6 در سال ۲۰۲۱ معرفی خواهد شد و ممکن است سال بعدش منتشر شود.

فعلا همگی این اطلاعات در حد حدس و گمان هستند ولی نکته ای که تایید شده است پلتفرم های مقصد این اثر می باشد که قرار است برای نسل آینده کنسول های گیمینگ منتشر شود.

منبع:

Games Radar

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات