آیا کاپیتان آمریکا Thanos را شکست خواهد داد؟

آیا کاپیتان آمریکا Thanos را شکست خواهد داد؟

امیر پورمحمد ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ نظرات

با نزدیک شدن با تاریخ کران فیلم انتقام جویان: بازی آخر (Avengers: End game) تئوری‌هایی در مورد چگونگی پایان یافتن فیلم و داستان احتمالی فیلم هر چه بیشتر فضا مجازی را در بر گرفته است. مهم ترین سؤالی نیز که ذهن بسیاری مشغول کرده است، چگونگی شکست شخصیت تانوس (Thanos) است. با گیمر همراه باشید.

 

کاپتان آمریکا Thanos را شکست خواهد داد

چندی پیش بود که آخرین تریلر فیلم انتقام جویان منتشر شد. در این تریلر برخی از لحظات نابی فیلم وجود داشتند، ولی متأسفانه این تریلر نیز سؤالات بسیاری را بی پاسخ رها کرد و در واقع نظریه پردازان داستانی این فیلم را بیش از پیش سرگردان و آشفته کرد.

مرگ تانوس

مرگ تانوس

بله باید بگویم این فیلم جمعی بزرگ از طرفدارانش را به مرز جنون برده است، تا جایی که چت روم و وبلاگ‌های بسیاری برای گمانه زنی در مورد مسائل و داستان احتمالی این فیلم به وجود آمده اند. بسیاری نیز در این میان دست به گمانه زنی‌هایی در مورد فیلم زده اند. البته باید این نکته را نیز متذکر شد که بسیاری از این گمانه زنی‌ها با هیچ عقل و منطقی جور در نمی آیند.


بیشتر بدانید: نگاهی نزدیک به فیلم Avengers: Infinity War – انتقام جویان: جنگ بی نهایت (قسمت اول)


از همین رو در این مقاله سعی شده است برخی از این نظریه‌ها که احتمال درست بودنشان بیشتر است مورد بررسی قرار گیرند:

 

چه کسی تانوس را شکست خواهد داد؟

این سؤال را می توان بزرگ ترین راز فیلم و در واقع سؤال یک میلیون دلاری فیلم در نظر گرفت. پاسخ به این سؤال باعث آشکار شدن هسته مرکزی فیلم و افشا شدن کل داستان خواهد شد.

افراد تیم انتقامجویان در فیلم Avengers: Endgame

افراد تیم انتقامجویان در فیلم Avengers: Endgame

البته پاسخ به این سؤال آنچنان که فکر می کنیم ساده نیست. برخی می پندارند جواب این سؤال در کامیک بوک‌ها نهفته است. ولی زهی خیال باطل. کمپانی مارول (Marvel) این بار نیز یک قدم از همه ما جلو تر است. به صورت تقریباً رسمی و تائید شده، این کمپانی ابر فیلم سازی اعلام کرده است که داستان این فیلم به هیچ وجه در تقابل با کامیک بوک‌ها نخواهد بود.

Warlock تانوس را شکست می دهد

Warlock تانوس را شکست می دهد

البته ذکر داستان کامیک بوکی خالی از لطف نیست. در کامیک بوک‌ها کاپیتان آمریکا (Captain America)، مرد عنکبوتی (Spider Man) و آدام (Adam) یک شخصیت که هیچ گاه در دنیای سینمایی مارول (MCU) حضور نداشته است موفق به شکست تانوس می شوند. در کامیک بوک شخصیت آدام معروف به وارلاک (Warlock) که یک فرمانده جنگی کهکشانی است با همکاری کاپتان و پیتر پارکر موفق می شود تانوس را در سنگ روح (یکی از سنگ‌های دستکش) زندانی کند. در قبال این کمک، وارلاک دستکش را به غنیمت برداشته و زمین را ترک می کند و قول می دهد هیچ گاه از آن در راه نابودی کهکشان استفاده نکند.

مبارزه هالک و تانوس

مبارزه هالک و تانوس

حال بازگردیم به سؤال اصلی. حدس و گمان‌های بسیاری در مورد این سؤال زده شده اند ولی بهترین نظریه ای که مطرح شده است، کشته شدن تانوس به دست کاپتان است.

آری می دانم هیچ گاه قدرت بدنی کاپیتان آمریکا با قهرمانی همچون هالک (Hulk) یکسان نیست. و درست است که هالک توسط تانوس مچاله شد، ولی این بار قضیه چیز دیگری است و ربطی به قدرت بدنی ندارد.

مبارزه کاپتان آمریکا و تانوس

مبارزه کاپتان آمریکا و تانوس

در سکانسی از فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت (Avengers: Infinity War)، دیدیم که تانوس و کاپتان پنجه به پنجه شدند و رقابتی شبیه مچ انداختن میان آن‌ها صورت گرفت. همان گونه که در این سکانس شاهد بودیم، کاپتان آمریکا توانست به شکل قابل تحسینی در مقابل تانوس مقاومت کند و دست او را بی حرکت نگهدارد. ولی چگونه قدرت بدنی یک ابر سرباز زمینی توانست بر ابر قدرتی همانند تانوس غلبه کند.


بیشتر بدانید: یک عمر شاهکار سینما؛ چگونه شروع به تماشای سری فیلم های مارول کنیم؟


در این جا فلش بکی می زنیم به اولین فیلم انتقام جویان یعنی فیلم انتقام جویان (Avengers)، در قسمتی از فیلم که تونی استارک جشنی بر پا کرده است همه شخصیت های قهرمانی تلاش می کنند در رقابتی دوستانه چکش ثور (Thor) را بلند کنند. متذکر می شوم که بلند کردن این چکش به معنی شایستگی فرد برای پادشاهی ازگارد، سرزمین مادری خدایان است و تنها کسی که توانایی بلند کردن آن را در کل کهکشان دارد کسی نیست جز خود ثور. حتی برادر ثور لوکی که یک خدای جنگ است توانایی حرت دادن آن را ندارد (با توجه به قسمت اول فیلم ثور).

بلند کردن چکش ثور توسط کاپتان آمریکا

بلند کردن چکش ثور توسط کاپتان آمریکا

ولی زمانی که نوبت به کاپتان می رسد، وی با یک تکان معمولی می توان چکش را کمی تکان دهد. درست است او نمی تواند چکش را بلند کند ولی قیافه مبهوت شده ثور گویای همه چیز است. البته کاپتان نیز زور چندانی برای تکان دادن نمی زند و همان ابتدای تلاشش دست از کار می کشد.


بیشتر بدانید: فیلم‌برداری قسمت چهار Avengers در اسکات لند خواهد بود


حال برگردید به آن سکان از فیلم که کاپتان دست تانوس را مهار می کند. تئوری ذکر شده می گوید در این لحظه دستکش کاپتان را برای به کار گیری اش شایسته می ابد و این قدرتی است که از سوی سنگ‌ها بی نهایت و دستکش به کاپتان داده می شود و او را قادر به مقاومت در مقابل نیروی بدنی تانوس می کند.

چه کسی تانوس را می کشد؟

چه کسی تانوس را می کشد؟

این قضیه زمانی جالب می شود که بدانید دست کش و چکش قدیمی ثور هر دو داری خواستگاه یکسان هستند و هر دو در ستاره در حال مرگ به دست کوتوله‌ها ساخته شده اند. یعنی اگر کاپتان بتواند چکش را حرکت بدهد می تواند از دست کش و سنگ‌های بی نهایت نیز استفاده کند. از همین رو این نظریه می گوید، کاپتان به کمک گیری از این دستکش در آخر موفق به کشتن تانوس می شود.

متأسفانه همان گونه که گفته شد تمام این گفته‌ها در حد تئوری بوده و تا اکران فیلم در تاریخ ۲۶ آوریل نمی توان جوابی قطعی به این سؤال داد. ولی به نظر شخص من این تئوری در حد بالایی از احتمال اتفاق افتادن است و احتمال وقوع بالایی دارد.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات