نمرات بازی Rage 2 مشخص شد

نمرات بازی Rage 2 مشخص شد

احمد هاتفی ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ نظرات

Rage 2 جدیدترین دستپخت دیوانه وار استودیو Avalanche و id Software می باشد که توانسته نمرات نسبتا خوبی از منتقدین دریافت کند. با گیمر همراه باشید.

 

نمرات بازی Rage 2 مشخص شد

Rage 2

 • سازنده: id Software
 • ناشر: Bethesda
 • پلتفرم: PC , Xbox One , PS4
 • تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت
بازی Rage 2 جهان باز می باشد

بازی Rage 2 جهان باز می باشد

با توجه به تریلرها و گیم پلیی که از بازی Rage 2 مشاهده کردیم، این عنوان به شدت سریع و خون بار است که همه اتفاقات در جهت نابود کردن و هرج و مرج می باشند.

Rage 2 قصد دارد هنگام بازی تخریب پذیری کامل را شاهد باشید و در عین حال با استفاده از روش های مختلف دشمنان خود را منهدم کنید و از این کار لذت کافی را ببرید.

id Software نسخه اول بازی را در سال ۲۰۱۱ منتشر کرد و بعد از آن انتظارات از این استودیو خلاق بالا رفته تا بازهم عنوانی شوتر با حس و حال آخرالزمانی ارائه کنند.

Rage با این که در آن زمان توانست توجه بسیاری از گیمرها را به خود جلب کند اما باز هم بی نقص نبود و نتوانست نهایت لذت را به مخاطبینش عرضه کند ولی بازهم نمرات خوبی کسب کرد و توانست در کارنامه id Software جزو خوب ها باشد.

Rage 2 هم اکنون در دسترس PC، Xbox One و PS4

Rage 2 هم اکنون در دسترس PC، Xbox One و PS4

اما در این سال سازندگان به دنبال بهبود و پیشرفت در بازی محبوب خودشان بوده و دقیقا سال گذشته بود که پس از شایعات فراوان نسخه دوم بازی Rage را رونمایی کرد.

استودیو Avalanche قبل از این که برای ساخت Rage 2 وارد همکاری با id Software شود، ساخت عنوان Mad Max را در دستور کار داده بود و پس از موفقیت نسبی در آن مشغول به همکاری برای نسخه دوم بازی جاه طلبانه دیگر شد.

Rage 2 شوتر جهان باز است و بازیکن در Rage 2 از آزادی عمل بالایی برخوردار خواهد بود. بازی در دنیایی وسیع جریان دارد و این اجازه را به کاربر می دهد تا در جای جای آن به گشت و گذار و اجراجویی بپردازد و صد البته دشمنان خود را به شدیدترین وضع ممکن از بین ببرد.

شخصیت اصلی بازی باید در مقابله با گروهی بنام The Authority که رهبرشان General Cross نام دارد، وارد ماجراجویی خطرناکی شود. این گروه محل تولد کاراکتر اصلی مان را ویران کرده اند و حال ما باید وی را برای گرفتن انتقامی سخت یاری کنیم.

جاه طلبانه مثل Rage 2 اما بدون داستان عمیق

جاه طلبانه مثل Rage 2 اما بدون داستان عمیق

General Cross موجودی فناناپذیر است که اسلحه های معمولی نمی توانند روی وی تاثیر بگذارند، بنابراین باید در بازی به دنبال اسلحه ای بیولوژیکی باشیم تا بتوانیم با بازسازی آن رهبر این گروه شرور را از بین ببریم.

داستان بازی Rage 2 سی سال پس از وقایع نسخه اول اتفاق می افتند.

بازی Rage 2 هم اکنون به بازار عرضه شده و منتقدین بازی همز مان با این رویداد نمرات و نقدهای خود درباره این بازی را ارئه داده اند که به بررسی برخی از آن ها می پردازیم.

 

 • وبسایت IGN: نمره ۸ از ۱۰

Rage 2 یک اثر جهان‌ باز هیجان‌ انگیز و خیلی خوب می باشد. منتقد این وبسایت مدعی است که پس از تجربه بازی Doom در سال ۲۰۱۶، دیگر هیچ اثر شوتری نتوانسته تا این حد مملو از انرژی و هیجان ظاهر شود و کاملا مشخص است که سازندگان با الهام از بازی Doom، تمام عناصر مثبت آن را در این اثر هم استفاده کرده‌ اند.

به اعتقاد این منتقد یکی از نقاط قوت بازی ترغیب بازیکن توسط بازی به خارج شدن از سنگر و زدن به دل دشمنان است که همین باعث ایجاد هرج و مرج و در نهایت لذت بسیاری می شود.

شخصیت پردازی Rage 2 ضعیف می باشد

شخصیت پردازی Rage 2 ضعیف می باشد

به‌ لطف Feltrite که پس از کشتن دشمنان از آن‌ ها به‌ جا می‌ ماند و برای ارتقا و بهبود جنبه‌ های مختلف ضروری است، مدام در بازی تشویق خواهید شد تا با دشمنان موجود درگیر شوید و تا آخرین نفر به کشت‌ و‌ کشتار آن‌ ها ادامه بدهید!

تنوع خوبی در زمینه سلاح‌ ها و قابلیت‌ های ویژه هم وجود دراد که عنصر دیگری برای بخشیدن هیجان بیشتر به این جنبه‌ های اثر است.

در ادامه به خرید‌های درون برنامه‌ ای بازی اشاره شده؛ با اینکه Rage 2 یک بازی تک‌ نفره و فاقد حالت‌ های Co-Op یا چندنفره رقابتی است، اما هنوز هم بتسدا یک فروشگاه در بازی قرار داده که می‌ توان از آن برای سلاح‌ ها ظاهر جدید خریداری کرد؛ ظاهری که البته با بازی کردن بازی و کسب پول درون بازی هم قابل دسترسی است و با‌ اینکه هنوز قیمت آیتم‌ ها به پول واقعی مشخص نشده، اما در صورت گران بودن این موارد وجود آن‌ ها یک ایراد از دید IGN است.


بیشتر بدانید: لانچ تریلر بازی Rage 2


«دن استپلتون» منتقد سایت IGN همچنین از داستان بازی هم رضایت نسبی دارد؛ با توج به این موضوع که خیلی از شخصیت‌ های اثر عملا فاقد شخصیت‌ پردازی خاصی هستند یا خبری از روایت پیچیده و پرجزییات در بازی نیست.

اما بازی به‌ خوبی داستان نسخه قبل را ادامه می‌ دهد و با یک مقدمه‌ چینی خیلی کوتاه در ابتدا، کاری می‌ کند تا هم بازیکنان جدید و هم بازیکنان قدیمی مشکلی برای تجربه و فهم داستان نداشته باشند.

تنوع مراحل در Rage 2 کم است

تنوع مراحل در Rage 2 کم است

داستان آن چنان پیچیده ای در بازی وجود ندارد و همه‌ چیز صرفا به همان تقابل خیر و شر در دنیایی آخرالزمانی ختم می‌ شود.

اما خب با وجود همه نکات مثبتی که منتقد IGN از بازی Rage 2 بیان کرده، به این نکته هم اشاره داشته که سازندگان با وجود خلق دنیایی بزرگ که شباهت زیادی به دنیای سری فیلم‌ های Mad Max دارد، در درک این موضوع که چه عناصری می‌ توانند یک دنیای جهان‌ باز را پویا و زنده کنند، دچار مشکل بوده‌ اند و این ایرادی است که در بازی به چشم می آید و همینطور تکراری شدن مأموریت‌ ها هم مورد دیگری است که به آن اشاره شده است.

 

 • وبسایت GameInformer: نمره ۷ از ۱۰

«دنیل تاک»، منتقد سایت معروف GameInformer، جنبه‌ های اکشن بازی Rage 2 را به حمامی پر از خون شباهت داده است.

به نوعی که با داشتن انواع و اقسام سلاح‌ ها، قابلیت‌ های منحصر‌ به‌ فرد و همینطور امکان ارتقای تمام این موارد قادر خواهید بود تا دشمنان را به‌ معنی واقعی کلمه تکه‌ پاره کنید و حتی همزمان به نبرد با تعداد زیادی از آن‌ ها بروید و با کشتنشان به انواع و اقسام روش‌ ها، از تجربه بازی لذت ببرید؛ لذتی که البته به‌ دلیل وجود مشکلات دیگر، آن مزه و طعم دوست‌ داشتنی را برایتان به ارمغان نخواهد آورد.

برای اتمام مراحل اصلی Rage 2 به 8 الی 10 ساعت نیاز است

برای اتمام مراحل اصلی Rage 2 به ۸ الی ۱۰ ساعت نیاز است

این منتقد مشکلات بازی را در بخش های مختلفی بیان کرده از جمله ضعف در زمینه شخصیت‌ پردازی تا مأموریت‌ های ساده و خسته‌ کننده و همینطور تکراری شدن دشمنان پس از گذشت مدتی از بازی و همچنین گرافیکی که برای عنوانی آخرالزمانی قابل قبول نیست.


بیشتر بدانید: Rage 2: کدام کنسول برای اجرای بازی بهتر است؟


گیم اینفورمر یکی از ضعف‌ های بازی را این می داند که همه عناصر موجود در آن می‌ توانند در کوتاه‌ مدت فراموش شوند.

مثلا بازیکن شخصیت‌ های مختلفی را در بازی مشاهده خواهد کرد اما هیچ‌ کدام از آن‌ ها تبدیل به کاراکتری تأثیرگذار و فراموش‌ نشدنی نمی‌ شوند.

این مورد درباره دنیای بازی هم صادق است و مناطق زیادی در بازی وجود دارند که برای انجام مأموریت‌ ها به آن‌ ها سفر خواهید کرد اما هیچ‌ یک آنقدر خوب کار نشده‌ اند که تحسین مخاطب را در پی داشته باشند.

تنوع کم در دشمنان باعث تکراری شدن مراحل بازی می شود

تنوع کم در دشمنان باعث تکراری شدن مراحل بازی می شود

مأموریت‌ های فرعی بازی خیلی زود تکراری خواهند شد و نهایتا انجام چند مورد اول از هر نوع مأموریت فرعی می‌ تواند جذاب باشد و پس از آن همه‌ چیز رنگ و بوی تکراری‌ شدن می‌ گیرد.

همه این‌ ها باعث می‌ شوند تا بازیکن پس از مدتی اشتیاقش برای تجربه Rage 2 را از دست بدهد. به طوری که مأموریت اصلی بازی نهایتا بین ۸ تا ۱۰ ساعت زمان می‌ برد اما پس از آن بازهم محتویات زیادی در دنیای اثر وجود دارند اما خب بازیکن دیگر اشتیاقی به تجربه کردن آن‌ ها و دنبال کردنشان ندارد.

 

 • وبسایت GameSpot: نمره ۶ از ۱۰

منتقد وبسایت گیم اسپات نمره ۶ را برای بازی Rage 2 در نظر گرفته و آن را عنوانی پر از تناقض یاد کرده است.

وی مبارزات و صحنه‌ های اکشن این عنوان را عالی و جذاب وصف کرده اما در بخش های دیگر مثل خلق یک دنیای مناسب یا حتی ارائه مأموریت‌ های فراموش‌ نشدنی و موارد دیگر در این حد با کیفیت نمی داند.

تخریب پذیری دنیای بازی بسیار لذت بخش می باشد

تخریب پذیری دنیای بازی بسیار لذت بخش می باشد

به‌گفته منتقد گیم اسپات، سازندگان بازی Rage 2 کارشان را در خلق صحنه‌ های اکشن به‌ خوبی انجام داده‌ اند؛ به طوری که قابلیت‌ های ویژه‌ ای با اسم Nanotrites در بازی وجود دارند که به مرور باز کردن و استفاده از آن‌ ها، منجر به درگیری‌هایی می‌ شود که به این زودی‌ ها فراموش‌ شان نخواهیم کرد.

وی از این نظر بازی را با آثاری چون Wolfenstein یا حتی نسخه ریبوت Doom مقایسه کرد و حتی بر این باور است که Rage 2 در زمینه دادن آزادی‌ عمل و خلاقیت به بازیکن برای استفاده از قابلیت‌ هایش، از این بازی‌ ها هم بهتر عمل کرده است.

ولی بازی تماما صحنه های اکشن نیست و منتقد گیم اسپات هم معتقد است که سازندگان بازی از دیگر پتانسیل های آن به خوبی استفاده نکرده اند تا آن را به اثری بی نظیر تبدیل کنند.

اسلحه های متنوع زیادی در بازی Rage 2 وجود دارد

اسلحه های متنوع زیادی در بازی Rage 2 وجود دارد

برای مثال خط داستانی اصلی بازی که شامل انجام مأموریت‌ هایی برای سه گروه مختلف می‌ شود، هرگز نمی‌ تواند از پتانسیل‌ های خوب بازی در جنبه‌ های اکشن برای خلق مراحلی فوق‌ العاده استفاده کند و تعداد مأموریت‌ های واقعا دوست‌ داشتنی بازی شاید به اندازه انگشتان دست هم نرسد.

در عوض مأموریت‌ های کوتاهی که تا به ریتم آن‌ ها عادت می‌ کنید تمام می‌ شوند و همینطور مراحل پیش‌ پا افتاده تا بخواهید در بازی به‌ فراوانی پیدا می‌ شوند.


بیشتر بدانید: سیستم مورد نیاز بازی Rage 2


به عنوان مثال در یکی از مراحل بازی باید با یک تانک وارد ساختمانی شوید و موجودی عظیم‌ الجثه رااز بین ببرید؛ با این که سکانس‌ های مربوط‌ به تانک‌ سواری جذاب هستند، اما درنهایت دشمنان شما همان‌ هایی هستند که بارها دیده‌ اید و موجود مذکور هم بدون خلق چالشی نهایتا با شلیک چند تیر کشته می‌ شود که نتیجه همه این‌ ها، تبدیل شدن ماموریتی پتانسیل‌ دار به موردی بدون هیجان و جذابیت است.

از وسایل نقلیه مختلف برای رویارویی با دمشنان استفاده کنید

از وسایل نقلیه مختلف برای رویارویی با دمشنان استفاده کنید

همچنین Rage 2 با وجود داشتن دنیایی بزرگ و حتی متنوع، استفاده‌ ای از آن نمی‌ کند؛ به طوری که در طول مأموریت‌ های اصلی نهایتا یک بار باید به مناطق جنگلی و صحرای بزرگ بازی سر بزنید و تنها کاربرد منطقه شهری هم این است که از NPC‌هایش در مورد مأموریت‌ های فرعی سؤال کنید؛ سؤال‌ هایی که حتی اجباری هم نیستند و خودتان هم می‌ توانید از روی نقشه به‌ سراغ مأموریت‌ های فرعی بروید!

مکث‌ های متعدد در بازی از دیگر موانعی است که برای لذت بردن از گیم‌ پلی سریع آن یاد شده، نداشتن کاریزمایی که از یک بازی آخرالزمانی انتظار می‌ رود و مشکلات دیگر هم در Rage 2 دیده می‌ شوند که باعث شده‌ اند مثل نسخه اول، بازی نتواند در حد و اندازه‌ های پتانسیلش به اثری بزرگ تبدیل شود.

 

 • وبسایت Destructive: نمره ۸ از ۱۰

بازی Rage 2 آنقدر شوتر جذاب و با‌کیفیتی است که به شخصه از تجربه آن شگفت‌ زده شدم.

Rage 2 معنای واقعی هرج و مرج است

Rage 2 معنای واقعی هرج و مرج است

 

 • وبسایت PC GamesN: نمره ۷ از ۱۰

مبارزات سریع و صحنه‌ های اکشن بازی Rage 2 تحت تاثیر مشکلاتی چون دنیایی بدون جذابیت و همینطور ضعف داستانی قرار می‌ گیرند. اما نهیاتا تمامی این مشکلات لا به‌ لای اکشن‌ های سریع و خشن بازی شاید خیلی به‌ چشم نیایند.

 

 • وبسایت PC Gamer: نمره ۷ از ۱۰

یکی از بهترین بازی های اول شخص در کامپیوتر، اما بقیه بازی ها تلاش می کنند تا با آن کنار بیایند.

Rage 2 بسیار سریع و در عین حال لذت بخش است

Rage 2 بسیار سریع و در عین حال لذت بخش است

 • وبسایت The Guardian: نمره ۶ از ۱۰

Rage 2 هم همانند بسیاری بازی های جهان باز امروزی از دنیای بازی رنج می برد. بازی سعی دارد بازیکن را توسط بزرگی جهان خودش جذب کند، پس نیاز دارد که آن را با فراوانی مطالب پر کند، اما هرچقدر شما رنگ ها را به می زنید نایهتا به رنگ قهوه ای می رسید!

 

 • وبسایت Games Radar: نمره ۶ از ۱۰

Rage 2 هسته گیم‌ پلی جالبی دارد اما تمام عناصر دیگر آن بی‌ نهایت سطحی و ساده خلق شده‌ اند.

 

میانگین نمرات بازی Rage 2

 • متاکریتیک: ۷۳
 • اوپن کریتیک: ۷۳

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات