بررسی و معرفی بازی Human Resource Machine

بررسی و معرفی بازی Human Resource Machine

علیرضا زمانی ۱۹ آذر ۱۳۹۷ نظرات

بازی فکری و آموزشی Human Resource Machine یک بازی پیچیده و درگیر کننده است که شما را تبدیل به یک برنامه نویس می کند. با گیمر برای نقد و معرفی این بازی همراه باشید.

 

بررسی و معرفی بازی Human Resource Machine

بازی Human Resource Machine از توسعه دهنده ی مستقل Tomorrow Corporation، سازنده ی بازی هایی مثل Little Inferno و World of Goo، در ژانر های فکری، آموزشی قرار می گیرد که هدف از آن به نوعی آموزش برنامه نویسی تصویری یا Visual Scripting به بازیکن است. اکثر بازی های آموزشی بسیار خسته کننده هستند و دلیل اصلی آن، این است که هیچ گاه سعی نمی کنند بیشتر از یک برنامه ی آموزشی باشند و خود را تبدیل به یک بازی سرگرم کننده بکنند. بازی Human Resource Machine در ابتدا یک بازی خوب است که سعی در آموزش دارد ولی با نزدیک شدن به مراحل پایانی، بازی تبدیل به یک برنامه ی آموزشی در قالب یک بازی می شود و سرگرم کنندگی خود را از دست می دهد.

بررسی و معرفی بازی Human Resource Machine

در بازی Human Resource Machine شما مسئولیت حل مسئله های ریاضی را دارید. بازی دستوراتی مثل Copy، Add را در اختیار شما قرار میدهد و شما باید با استفاده از این دستورات معما های بازی را حل کنید.


بیشتر بخوانید: جمع بندی The Game Awards 2018


مراحل به گونه ای ساخته شده اند که شما ابتدا تعدادی ورودی دریافت می کنید و با استفاده از دستوراتی که دارید عملیات هایی را آماده می کنید که شخصیت شما با انجام این عملیات ها روی این اعداد ورودی یک خروجی به سیستم میدهد که اگر خروجی شما درست باشد به مرحله یا طبقه ی بعدی راه پیدا می کنید که آنجا امکان دارد با یک مسئله ی پیچیده تر و یا شاید یک دستور جدید روبرو شوید.

بررسی و معرفی بازی Human Resource Machine

بازی به عنوان یک محصول آموزشی، آموزش به بازیکن را به خوبی انجام می دهد و در کل دستوری در بازی نیست که از کارایی آن بی خبر باشید. ولی موردی که مراحل بازی را سخت میکند کمبود دستور ها است که به نوعی ذهن شما را به چالش می کشد و مراحل را از آنچه که هستند پیچیده تر می کند.

 

لذت بردن از این بازی در کل نیازمند یک ذهن تحلیلگر و دوستدار ریاضیات است تا بتواند مسائل مربوط به بازی را بررسی و تحلیل کند و جوابی بهینه شده به آنها بدهد. جواب های بهینه برای گذشتن از مراحل بازی لازم نیستند ولی سطحی دیگر از چالش را به بازی میدهد. باید گفت که بهینه سازی بعضی از این مراحل واقعا سخت و نیازمند تامل و تفکر بسیار است.

بررسی و معرفی بازی Human Resource Machine

بازی Human Resource Machine یک بازی فکری عادی نیست که با اندکی فکر به جواب معمای مرحله برسید. در بعضی از مراحل بازی خود راه حلی که برای حل مسئله ساخته اید بسیار پیچیده می شود که برای فهم آن باید اندکی به تامل بپردازید چه برسد به اینکه بخواهید راه حل بهینه ای برای مسئله پیشنهاد کنید که تعداد دستور کمی دارد و مدت زمان اجرای پایین.

بررسی و معرفی بازی Human Resource Machine

بازی یک داستان بسیار کوچک درباره ی حمله ی و اشغالگری رباط ها دارد. بازی داستان را از طریق انیمیشن های بسیار کوتاه به شما انتقال می دهد ولی گفتنی است که این انیمیشن ها با این که بسیار جالب هستند، خیلی کوتاه اند به قدری که توانایی داستان گویی را ندارد. در کل نباید از این بازی انظار بیان یک داستان را داشته باشیم. داستانی که در این بازی مشاهده می شود بیشتر برای ایجاد یک نوع تازگی برای بازیکن است و خود داستان در کل بسیار کوتاه است و در جریان تجربه ی بازی نقش یا اهمیت خاصی ندارد.

 

گرافیک بازی نیز مینیمال بوده که به خوبی ساخته شده است و درباره ی موسیقی بازی نیز باید بگویم که بد نیست.

بررسی و معرفی بازی Human Resource Machine

ولی با همه ی این موارد باید بگویم که تنها دلیل برای پیشنهاد این بازی گیمپلی و آموزشی است که بازی به بازیکن می دهد و در کل دیگر جنبه های بازی اهمیت خاصی ندارند چون همان طور که قبلا گفته شد معما های بازی امکان دارد که برای برخی افراد بسیار پیچیده و زننده باشند در حالی که این امکان وجود دارد که بازی برای برخی افراد نیز بسیار جذاب و سرگرم کننده باشد.


بیشتر بخوانید: نقد و بررسی بازی های بیشتر


در یک چهارم آخر بازی دیگر دستور جدیدی به شما معرفی نمی شود و با معما ها و مسائل بسیار سختی رو به رو میشوید که حل برخی از آنها می تواند تا یک ساعت طول بکشد.

بررسی و معرفی بازی Human Resource Machine

در نهایت باید بگویم که پیشنهاد این بازی کار سختی است. به نظر من این بازی را می توان به دو دسته از افراد پیشنهاد کرد. افرادی که دوستدار ریاضیات هستند و یک ذهن تحلیلگر دارند که از حل مسائل پیچیده خوششان می آید. و دیگری افرادی که دوست دارند با استفاده از یک بازی چیزی یاد بگیرند. اگر جزو این دو دسته نیستید باید بگویم که با اینکه بازی Human Resource Machine یک بازی آموزشی خوب است ولی برای همه نیست و کاربر خاص خود را دارد و در شرایطی بسته به شخصیت بازیکن میتواند یک تجربه ی خسته کننده را منتقل کند. این بازی هم اکنون برای پلتفرم های Android و iOS موجود می باشد.

 

دریافت بازی Human Resource Machine برای Android و iOS: 

iOS , iPhone , Apple , PUBG , Fortnite , بازی های برتر ای او اس , بهترین بازی های ios 2018 , معرفی بهترین بازی های رایگان آیفون , بهترین بازی های ios 2018 , معرفی بهترین بازی های رایگان آیفون , بهترین بازی ios , بهترین بازی های رایگان اپل استور , معرفی بهترین بازی های رایگان آیفون 2018 , بازی PUBG , نسخه موبایل بازی PUBG , نسخه ایفون بازی PUBG , نسخه ایفون بازی فورتنایت , نسخه موبایل بازی فورتنایت , فورتنایت , پابجی , ایفون , ای او اس , بازی موبایل , بازی ای او اس , بازی LIMBO , بازی Harry Potter: Hogwarts Mystery , بازی Asphalt 9: Legend , بازی Donut County , بازی Shadowgun Legends , بازی The Room: Sins , بازی Florence

Review, Game, Mobile Game, Android, Pandoraid, Pandoraid Game, بازی معرفی بازی, اندروید Pandoraid, بررسی بازی اندروید, معرفی بازی, نقد بازی, نقد و بررسی بازی, نقد و بررسی بازی Pandoraid,

 


بیشتر بخوانید:

جمع بندی The Game Awards 2018؛ عنوان God of War بهترین بازی سال شد

TGA 2018: اولین شخصیت بسته الحاقی بازی Super Smash Bros Ultimate

معرفی و بررسی بازی موبایل Kingdom: New Lands

معرفی و بررسی بازی موبایل Alto’s Adventure

معرفی و بررسی بازی Minecraft: Pocket Edition

 

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات