مفهوم و روش های کاهش پینگ

مفهوم و روش های کاهش پینگ

علیرضا زمانی ۲۲ مهر ۱۳۹۸ نظرات

پینگ بالا یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی است که هر گیمر ایرانی در بازی‌های آنلاین آن را تجربه کرده است. با گیمر همراه باشید تا معنی پینگ را توضیح داده و روش های کاهش پینگ را ارائه دهیم.

 

مفهوم و روش های کاهش پینگ

تقریباً تمام بازی‌های آنلاین امروزی پینگ شما و بازیکنان دیگر را نمایش می‌دهند. پینگ یکی از مهم‌ترین عوامل در داشتن یک تجربه‌ی خوب در بازی‌های آنلاین است. مهم نیست کامپیوتر گیمینگ شما چه قدر قدرت دارد اگر پینگ شما بالا باشد چندان از بازی لذت نخواهید برد.

 

پینگ چیست؟

پینگ یکی از ابزارهای اصلی برای چک کردن اتصال بین یک کامپیوتر و کامپیوترهای دیگر یا سرور است. هنگام پینگ کردن یک پیام از سمت شما به مقصد (سرور بازی) ارسال می‌شود و برمی‌گردد، زمان ارسال و بازگشت این پیام اندازه گرفته می‌شود، در صورت وجود مشکلات در اتصال برنامه آنها را پیدا می‌کند و در کل گزارشی از اتصال شما با سرور یا کامپیوتر مقصد را به شما می‌دهد.

 

برنامه پینگ در دسامبر ۱۹۸۳ توسط Mike Muuss ساخته شد. او نام پینگ را از صدایی که سونار هنگام ایجاد انعکاس صدا ایجاد می‌کند گرفت. در زیردریایی‌ها از سونار فعال برای تشخیص فاصله اجسام استفاده می‌شود. زیردریایی‌ها بدنه کلفتی دارند که برای تحمل فشار بالا ساخته شده است و از پنجره در آنها خبری نیست.


بیشتر بدانید: استریم چیست و چگونه استریم کنیم؟


زیردریایی‌ها برای اینکه بتوانند فاصله‌ی اشیا زیر دریا را تشخیص دهد یک موج صوتی ایجاد می‌کنند و وقتی که انعکاس این صدا به زیر دریایی رسید می‌توان با استفاده از زمان ایجاد صدا و زمان رسیدن انعکاس صدا به زیردریایی فاصله اجسام با زیردریایی را تشخیص داد.

 

برای درک بهتر پینگ فرض کنید دو شخص در حال حرف زدن با هم هستند. با کاهش فاصله‌ی بین این دو فرد اطلاعات بین ین دو نفر به سادگی ارسال می‌شود ولی اگر فاصله‌ی این دو فرد را از هم بیشتر کنیم کیفیت اطلاعات کاهش میابد و زمان رسیدن اطلاعات افزایش پیدا می‌کند.

هر چه قدر پینگ شما پایین‌تر باشد تجربه ی بهتری از بازی خواهید داشت.

هر چه قدر پینگ شما پایین‌تر باشد تجربه ی بهتری از بازی خواهید داشت.

پینگ در بازی‌های آنلاین چه نقشی دارد؟

بعضی از افراد فکر می‌کنند که داشتن سرعت آپلود و دانلود بالا نشانگر یک اینترنت قدرتمند است ولی در این بین پینگ نیز نقش مهمی بازی می‌کند. بازی‌های آنلاین نیازمند پهنای باند بالا نیستند چون‌که اکثر موارد مورد نیاز برای بازی، مثل مدل‌های کاراکترها و صداها، روی کامپیوتر شما ذخیره شده‌اند و اطلاعاتی که در بازی‌های آنلاین بین کامپیوتر و سرور رد و بدل می‌شود اطلاعات ساده‌ای است.

 

برای مثال اطلاعاتی که در بازی‌های آنلاین به سرور ارسال می‌شود مکان بازی کنان و یا حرکتی است که می‌خواهند انجام دهند. همه‌ی این اطلاعات توسط بازیکنان به یک سرور مرکزی که اطلاعات بازی در آن ذخیره شده است ارسال می‌شود و این سرور نیز اطلاعات مورد نیاز را به بازی کنان می‌فرستد.


بیشتر بدانید: تاریخ انتشار PS5 مشخص شد + اطلاعات جدید


هر چه قدر پینگ بازی کنان پایین باشد تجربه‌ی بازی بهتر می‌شود. پینگ زیر ۲۰ms نشان دهنده‌ی یک اتصال قوی با سرور است که موجب ایجاد یک تجربه‌ی بازی خوب می‌شود در این وضعیت اتصال بازیکن با سرور به خوبی برقرار است و تأخیر اطلاعات بسیار پایین است.

 

ولی اگر پینگ یک بازی کن بیشتر از ۱۵۰ms باشد مشکلاتی برای بازی ایجاد خواهد شد. ارسال اطلاعات در این وضعیت به سرور با تأخیر بالا مواجه است که این به تجربه‌ی بازی آسیب میزند و برای گیمپلی مشکلات جدی ایجاد می‌کند. فرض کنید در یک بازی به سمت بازیکنی با پینگ بالا شلیک می‌کند، ولی به دلیل تأخیر ارسال اطلاعات به سرور بازی، سرور یک بره می‌فهمد که بازیکن اصلاً در آن مکان نیست و به این دلیل در بازی از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر می‌پرد.

اتصال خوب به سرور بازی برای گیمپلی بازی خیلی مهم است.

اتصال خوب به سرور بازی برای گیم پلی بازی خیلی مهم است.

دلیل وجود پینگ چیست؟

وجود پینگ به دلیل فاصله‌ی شما از سرور می‌باشد. بسته‌های اطلاعاتی در اینترنت تقریباً با سرعت سی درصد سرعت نور حرکت می‌کنند که چیزی حدود ۹۶۰۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌شود ولی با این حال اطلاعات از کوتاه‌ترین مسیر ممکن حرکت نمی‌کنند.

انجام کارها به بهترین روش برای ISP ها (ارائه دهندگان خدمات اینترنتی) خرج دارد و ارسال اطلاعات از کوتاه‌ترین مسیری ممکن هزینه بر است. به همین دلیل ISP ها اطلاعات را از ارزان‌ترین مسیر ممکن انتقال می‌دهند که این ممکن است پینگ شما را چند ده برابر کند.

 

روش‌های کاهش پینگ:

  • برنامه‌های پس‌زمینه را ببندید: سعی کنید تمام برنامه‌های پس‌زمینه را ببندید تا برنامه‌ای از پهنای باند شما استفاده نکند و در پس‌زمینه دانلودی نداشته باشید.
  • پهنای باند خود را کنترل کنید: افرادی که هم‌زمان با شما به اینترنت متصل هستند از پهنای باند شما استفاده می‌کنند و اگر در حال دانلود فایل بزرگی هستند این می‌تواند کیفیت اینترنت شما را کاهش دهد.
  • اتصالات کابل های خود را کنترل کنید: از اتصال کامل همه کابل های اینترنت خود مطمئن باشید.
  • مودم خود را روشن خاموش کنید: این روش قدیمی می‌تواند حل کننده ی اکثر مشکلات شما باشد، اگر بتوانید کابل برق مودم را قطع کنید و بعد از یک دقیقه دوباره آن را وصل کنید.
  • با ISP خود تماس بگیرید: در صورتی که مشکل پینگ بالای شما با این روش ها درست نشد با ISP خود تماس بگیرید شاید آنها توانستند از سمت خود مشکل شما را حل کنند.

 

بهترین روش کاهش پینگ

بهترین روش کاهش پینگ استفاده از VPN هایی گیمینگ است. این سرویس‌ها اطلاعات شما را می‌گیرند و سعی می‌کنند آنها را از بهترین مسیر ممکن به سرور مقصد برسانند. مهم‌ترین اصل در انتخاب چنین سرویس‌هایی وجود سروری در نزدیکی محل زندگی شما است. چون اگر سرویسی که از آن استفاده می‌کنید سروری نزدیک شما نداشته باشد ممکن است حتی پینگ شما افزایش پیدا کند.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات