اطلاعات بخش آنلاین بازی Death Stranding منتشر شد

اطلاعات بخش آنلاین بازی Death Stranding منتشر شد

احمد هاتفی ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ نظرات

هیدئو کوجیما بالاخره سکوت خود درباره بخش آنلاین بازی Death Stranding را شکسته و در آخرین مصاحبه خود اطلاعاتی در این باره منتشر کرده است. با گیمر همراه باشید.

 

اطلاعات بخش آنلاین بازی Death Stranding منتشر شد

آخرین نمایش بازی Death Stranding مربوط به نمایشگاه Tokyo Game Show 2019 می شود که گیم پلی هایی از آن را نشان می داد که خبری از بخش اکشن نبود و تنها برخی از مکانیزم ها را برای علاقه مندان نشان می داد.

یکی از بخش های جذاب و سوال برانگیز این ویدیوها بخش آنلاین بوده است که کوجیما در جدیدترین مصاحبه خود به آن پرداخته که طی مراحل مختلف ساخت بازی از آن به‌ عنوان یکی از محوری‌ ترین و خاص‌ ترین مکانیک‌ های بازی هم یاد کرده است.

از زمانی که بازی Death Stranding معرفی شده است شایعات مختلفی درباره حالت آنلاین آن وجود داشته و از آن جایی که کوجیما چندین بار تاکید کرده است که اثر جدیدش یک بازی داستان محور و آفلاین است بسیاری از گیمرها بر این باور بودند که بخش آنلاین Death Stranding چیزی شبیه به بخش آنلاین بازی هایی همچون دارک سولز خواهد که درست هم است!

در ادامه می توانید ویژگی های بخش آنلاین بازی Death Stranding را از زبان هیدئو کوجیما مشاهده کنید:

 • Death Stranding تماما یک بازی تک‌ نفره است و می‌ خواهد شما را در یک جهان کاملا بزرگ، به‌ صورتی کاملا تنها رها کند. با این وجود، امکان تجربه آنلاین بازی را دارید و با فعال کردن حالت آنلاینش می‌ توانید با دیگر بازیکنان همکاری‌ های جالبی داشته باشید البته که تجربه حالت آنلاین بازی «کاملا اختیاری» است.

 • بعضی از بازیکنان تصمیم می‌ گیرند که فقط حالت تک‌ نفره بازی را تجربه کنند و در داستان آن غرق شوند. این درحالی است که برخی از گیمرها مسیر تجربه آنلاین و تعامل با دیگر بازیکنان را در پیش می‌ گیرند و با ساخت سازه‌ های مختلف و قرار دادن آن‌ ها در سر راه دیگر بازیکنان، به‌ آن‌ ها کمک کنند. هرچقدر که این راهنمایی‌ ها/سازه‌ ها مورد پسند دیگر بازیکنان دنیای بازی قرار بگیرد، میزان Likeهایی که گیمر به‌ دست می‌ آورد بیشتر و تعامل او با دیگر بازیکنان افزایش می‌ یابد.

 

 • در بازی یک سیستم ارسال ایمیل وجود دارد که سطح (لول) ارتباط گیمر با دیگر بازیکنان و کاراکترها را نمایش می‌دهد؛ چیزی تقریبا همچون سیستم کانفیدنت در سری بازی پرسونا.

 • هنگام مبارزه با باس‌ ها تنها هستید و نیستید! اگر بازی را به‌ صورت آنلاین پیش ببرید و به‌ اینترنت متصل باشید، حین مبارزه با‌ باس‌ های (BT) بازی که نبردهایی سنگین و اتمسفریک خواهد بود، بازیکن‌ های دیگر می‌ توانند به‌ شما کمک کنند و به‌ عنوان مثال، مهمات مختلفی را در دسترس شما قرار دهند. کوجیما به‌این حالت از تجربه آنلاین بازی Strand می‌ گوید.

 

 • شما به‌ صورت تکی یا همراه با یک بازیکن دیگر می‌ توانید پل‌ های (انواع سازه‌ های متنوع و بزرگ) مختلفی را در دنیای DS بسازید تا عبور و مرور را برای دیگر گیمرهای اثر را ساده‌ تر کنید. هر بازیکنی که در این همکاری نقش بیشتری در ساخت سازه موردبحث داشته باشد، نام آن به‌ عنوان خالق آن سازه رویش نقش خواهد بست.

 • بازی قرار است یک نسخه آخرالزمانی از آمریکا را به‌ تصویر بکشد و طبیعتا، در آن شاهد مسیرها، جاده‌ ها و راه‌ های معمولی نخواهیم بود. مسیرهایی که بیشترین میزان عبور و مرور را توسط گیمرهای مختلف ثبت بکنند، مشخص و به‌ یک جاده تبدیل خواهند شد که قطعا راه را برای گیمرها هموارتر خواهند کرد. شما این مسیرها را می‌ توانید با وسایل نقلیه هم طی بکنید.

 

 • بازیکن‌ ها می‌ توانند نمادهای مختلف از جمله نمادهای هشداردهنده برای مسیرهای ناهموار یا حضور BTها را در مسیرهای بازی قرار دهند و دیگر گیمرهای دنیای بازی را از حضور موارد خطرناک، آگاه کنند؛ چیزی شبیه به‌ مکانیک‌ های چندنفره سری سولز. سازه‌ هایی که ساخت آن‌ ها هنوز تکمیل نشده در دنیای بازی به‌ شکلی که مشخص باشد «در این مکان یک سازه درحال تشکیل شدن است»، نمایش داده می‌ شوند. گیمرها می‌ توانند با قرار دادن منابع مختلف در محل ساخته شدن سازه مذکور، به‌ ساخته شدنش به‌ گیمرهای دیگر کمک کنند.

 • ردپاهای سبزی که در بازی خواهید دید، ردپای دیگر بازیکنان است.

 

 • کفش‌ های کاراکتر اصلی (سم) در طول راهپیمایی‌ های طولانی او برای رساندن کالاها به‌ مقصد، خراب می‌ شوند و بازیکنان می‌ توانند با قرار دادن کفش‌ های مختلف در سراسر جهان، به‌ دیگر بازیکنان کمک کنند تا هنگام خراب شدن کفش خود، بتوانند راه‌ حل مناسبی را پیدا کرده و کمتر اذیت شوند.

 

 • کالاهایی که بازیکنان در میانه‌ی راه رها می‌ کنند، برای دیگر گیمرها نمایش داده می‌ شود. با گذشت زمان، این کالاها خراب می‌ شود و دیگر گیمرها می‌توانند آن‌ ها را پیدا کنند، تعمیرشان کرده و از آن‌ ها استفاده کنند.

 • شما می‌ توانید در طول بازی ایستگاه‌ های مختلف همچون ایستگاه شارژ باتری اسکلت خارجی سم، ایستگاه انبار کردن کالاهای مختلف برای گیمرها و مواردی از این دست را در دنیای بازی خلق کنید.

 

 • بارش باران به‌ وسایل گیمرها آسیب می‌ زند؛ گیمرها می‌ توانند برای یکدیگر ایستگاه‌ های مختلف بسازند و با این کار، از یکدیگر محافظت و به‌ پیشرفت همدیگر کمک کنند. در این ایستگاه‌ ها که برای دیگر بازیکنان می‌ سازید، می‌ توانید تعیین کنید که موزیک‌ دلخواه‌ تان هم پخش شود. دیگر بازیکنان این موزیک را در طول تجربه‌ شان خواهند شنید.

 

 • شما می‌توانید سازه‌هایی که دیگر بازیکنان می‌سازند را ارتقا دهید یا به اصطلاح Level Up کنید.

 

 • علاوه بر سازه‌ های مختلف، می‌ توانید وسایل نقلیه متنوع همچون موتور سیکلت را بر سر راه دیگر بازیکنان قرار بدهید تا با استفاده از آن‌ ها، مسیر خود را سریع‌ تر طی کنند.

 

 • در مرکز فرماندهی شرکت بریجز (Bridges) می‌ توانید از عملکرد دیگر بازیکنان باخبر شوید.

Death Stranding جدیدترین اثر کوجیما و اولین بازی استودیو اختصاصی اش Kojima Productions می باشد که قرار است در تاریخ ۱۷ آبان بصورت انحصاری برای PS4 منتشر شود.

منبع:

MP1st

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات