ویژگی‌های بخش Ultimate Team بازی FIFA 20

ویژگی‌های بخش Ultimate Team بازی FIFA 20

احمد هاتفی ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ نظرات

کمپانی EA اطلاعات جدیدی از بازی فیفا ۲۰ را منتشر کرده است که کاملا ما را با ویژگی های جدید بخش آلتیمیت تیم این نسخه آشنا می کند. با گیمر همراه باشید.

 

ویژگی‌های بخش Ultimate Team بازی FIFA 20

در سال های گذشته بازی فیفا پیشرفت چشم گیری داشته و توانسته به یکی از قطب های شبیه ساز فوتبال در دنیای بازی های ویدیویی تبدیل شود.

یکی از بخش های مورد علاقه بازیکنان در این سری بخش Ultimate Team می باشد که می توانید با یک تیم ناشناخته و بازیکنان نه چندان مطرح وارد مسابقات شوید و رفته رفته پیشرفت کرده و بازیکنان بزرگ را در اختیار بگیرید.

با این که این بخش در نسخه های گذشته بیشتر به پرداخت های درون برنامه ای پرداخته، با انتقاداتی روبرو شده است اما بازهم طرفداران پر و پا قرص خود را دارد که هر هفته شاهد مسابقات جدیدی هستند.

در ادامه به ویژگی های جدید بخش Ultimate Team در عنوان FIFA 20 اشاره می کنیم:

 • ماموریت‌ها

مأموریت‌ ها (Objective) بخش مهمی از آلتیمیت تیم فیفا در سال‌ های گذشته بوده اند که به شکل روزانه و هفتگی در دسترس قرار می‌ گیرند و با تکمیل کردن آن‌ ها، می‌ توانید جوایز مختلفی به‌ دست بیاورید.

تیم سازنده امسال این روند را تغییر داده‌ و به سبک بازی‌ هایی چون فورتنایت یا حتی Apex Legends شاهد فصل‌ ها در بازی خواهیم بود؛ فصل‌ هایی که هرکدام ۶ هفته طول خواهند کشید و در جریان آن‌ ها شاهد مأموریت‌ های روزانه، هفتگی، متغیر (Dynamic) و همینطور فصلی خواهیم بود.

مأموریت‌ های روزانه و هفتگی مثل گذشته هر روز یا هر هفته در دسترس قرار خواهند گرفت و تنها تغییری که در آن‌ ها رخ داده این است که مأموریت‌ های هفتگی از این پس، بعد از تمام شدن هفته اصلی‌ شان برای هفته بعد هم در دسترس خواهند بود؛ البته به‌ استثنای مأموریت‌‌ های هفته آخر هر فصل که با تمام شدن فصل آن‌ ها هم از دسترس خارج می‌ شوند.

همچنین ماموریت هایی با عنوان مأموریت‌ های متغیر  در بازی وجود خواهند داشت که بدون زمان‌ بندی خاصی در دسترس قرار خواهند گرفت و ممکن است تحت‌ تاثیر اتفاقاتی که در دنیای واقعی رخ می‌ دهند به بازی اضافه شوند و برای مدت محدودی در دسترس باشند.

مأموریت‌های فصلی را داریم که از روز آغاز هر فصل تا روز پایانی آن در دسترس خواهند بود. بازیکنان باید با انجام کار‌های خواسته‌ شده در بازی، XP دریافت کنند و سطح‌ خود را ارتقا بخشند.

در فصل اول بازی شاهد ۳۰ سطح مختلف هستیم که شامل جوایز مختلفی از پک گرفته تا بازیکن و سکه و موارد دیگر می‌شوند و با کسب XP در بازی می‌ توانید آن‌ ها را بدست بیاورید.

EA اعلام کرده که این سیستم جدید به شکلی طراحی شده تا هر بازیکنی با هر میزان وقتی که برای آلتیمیت تیم می‌ گذارد، بتواند درنهایت جوایز ارزشمندی به‌ دست بیاورد و تیمش را بهبود ببخشد.

علاوه بر این ها در فیفا ۲۰ دو نوع مأموریت دیگر هم خواهیم داشت. ماموریت اول Foundation نام دارد که با هدف آموزش اصول و قواعد بازی به بازیکنان تازه‌ کار در نظر گرفته شده و افراد با تکمیل کردن آن‌ ها جوایز مختلفی دریافت می‌ کنند. نمونه این مأموریت‌ ها قبلا هم در فیفا حضور داشتند.

دومی  هم Milestone‌ها هستند که به فصل‌ های بازی وابسته نخواهند بود و پس از اضافه شدن به بازی، بازیکنان می‌ توانند با هر سرعتی که خواستند نسبت به تکمیل کردن آن‌ ها اقدام کنند. مثلا یک بازیکن ممکن است در یک هفته این مأموریت را تکمیل کند و بازیکن دیگر در دو یا سه ماه.

 

شخصی سازی

در بازی FIFA 20 می توانید شکل ظاهری تیم خود را راحت‌ تر و کامل‌ تر از گذشته شخصی‌ سازی کنید. در وهله اول شاهد لباس‌ های متنوع‌ تری در بازی خواهیم بود که می‌ توانید لباس اول و دوم تیم خودتان را از بین آن‌ ها انتخاب کنید.

در این بخش می توانید تم استادیوم خود را انتخاب کنید و حتی تیفوهایی را طراحی کنید تا در طول بازی تماشاگران آن ها را به نمایش درآورند. برای مثال در تصویر منتشر‌شده شاهد انتخاب تم ۸ بیتی هستیم که یک سری تصاویر ۸ بیتی را به استادیوم شما اضافه خواهد کرد و حتی در حین نمایش صحنه‌ های آهسته یا مواردی از این قبیل هم شاهد این تصاویر خواهیم بود.


بیشتر بدانید: طرح جلد نسخه‌های مختلف بازی FIFA 20


اما منظور از «تیفو» همان تصویر بزرگی از بازیکنان است که در ابتدای بازی در بین سکو‌های تماشگران نمایش داده می‌ شود. برای مثال امسال اگر بازیکنانی چون نیمار، رونالدینیو و چند بازیکن دیگر را در تیمتان داشته باشید چنین تصویری در شروع بازی نمایش داده می‌ شود و حال قادر خواهید بود آن را در فیفا ۲۰ شخصی‌ سازی کنید.

گزینه‌ های این بخش موارد بیشتری را هم شامل می‌ شوند برای مثال می توانید برای خود و تیمتام شادی پس از گل انتخاب کنید و صرفا با زدن کلید X/A پس از گلزنی بازیکنان آن را شادی را انجام می‌ دهند. حتی توپ خودتان را هم می‌ توانید انتخاب کنید که البته توپ فقط برای خود شما نمایش داده می‌ شود تا از انتخاب توپ‌ هایی که خیلی در زمین واضح نیستند و ایجاد مشکل برای بازیکن رو‌برو جلوگیری شود.

 

 •  حالت جدید FUT Friendlies

FUT Friendlies بخش جدید آلتیمیت تیم است که به لطف ان می توانید بصورت آنلاین یا محلی با دوستان خود رقابت کنید و تیم های خود را به چالش بکشید.

در این حالت مواردی مثل Contract یا سطح انرژی بازیکن شما کاهش نخواهند یافت و حتی اگر بازیکنی را بصورت قرضی هم استفاده کنید از تعداد بازی‌ های وی کم نمی‌ شود.

در این بخش می‌ توانید بازی‌ ها را با قوانین دلخواه خودتان تجربه کنید؛ ویژگی که تحت عنوان House Rules به قسمت Kick Off فیفا ۱۹ اضافه شده بود و حال قرار است FUT 20 هم در دسترس باشد.

اما این بخش خود دارای حالت های مختلفی است که در ادامه می توانید ببینید:

 • Max Chemistry: در این حالت  بازیکنان فارغ از اینکه در پست درست خودشان بازی کنند یا خیر یا حتی لینک درستی با بازیکنان هم‌ تیمی داشته باشند با کمیستری کامل در ترکیب شما حاضر خواهند بود. به شکل خلاصه‌ تر، کمیستری تک تک بازیکنان ۱۰ و کمیستری کلی تیم ۱۰۰ خواهد بود.

 

 • Swaps: در این حالت در ابتدای هر بازی، سه نفر از بازیکنان تیم شما با سه نفر از بازیکنان تیم حریف عوض خواهند شد. این قضیه باعث می‌ شود تا پیش از بازی تصمیمی مهم بگیرید؛ اینکه آیا می‌ خواهید بازیکنان با‌کیفیت خودتان را در ترکیب قرار دهید و ریسک رفتن آن‌ ها به تیم حریف را به جان بخرید یا اینکه نه مثلا از چند بازیکن سطح متوسط و پایین در ترکیب اولیه استفاده کنید تا با احتمال رفتن آن‌ ها به تیم حریف باعث تضعیف او شوید؟

 

 • Mystery Ball: توپ مرموز! هر بار که در این حالت توپ به خارج از زمین برود، با یک ویژگی جدید به بازی برخواهد گشت و ارزش گل شدن آن هم متفاوت خواهد بود. برای مثال ممکن است یک بار توپ پس از خروج از زمین، به‌ عنوان توپی به بازی برگردد که گل کردن آن ۲ گل حساب خواهد شد و درکنار آن سرعت بازیکنی را هم که مالک توپ باشد ارتقا خواهد داد! مولفه‌ هایی که ممکن است در این حالت توسط توپ بهبود پیدا کنند شوت‌ زنی، دریبل‌ زنی، پاس، سرعت و توپ همه‌ کاره هستند که همه این موارد را افزایش می‌ دهد و ارزش گل کردن توپ هم بین ۱ تا ۳ گل متغیر خواهد بود.

 

 • King of the Hill: در جریان این حالت یک محیط مربع‌ شکل در زمین ظاهر می‌ شود و بازیکنان اگر بتوانند برای مدت زمان مشخصی توپ را داخل آن محیط مربعی حفظ کنند و بازیکنان حریف را که قصد گرفتن توپ را دارند دریبل بزنند، ارزش گل شدن آن توپ را افزایش خواهند داد و اگر در ادامه گل بزنند مثلا به‌ جای یک گل، سه گل حساب خواهد شد. نهایت ارزشی که توپ در این حالت می‌ تواند داشته باشد سه گل است.

در کل تغییرات جدید روح دیگری به بخش آلتیمیت تیم داده اند و باعث می شوند تا بازیکن هر از گاهی دور از رقابت های نفس گیر با دوستا خود به انجام بازی بپردازند و حتی ماموریت های مختلف را پشت سر بگذارد.

 

 • مدیریت ترکیب:

با توجه به اطلاعات منتشر شده از تغییرات می تواند فهمید که EA قصد داشته تا رابط کاربری هرچه آسان تر و روان تر از قبل باشد و حال شاهد راحت تر شدن مدیریت ترکیب در بازی فیفا ۲۰ هستیم.

علاوه بر این که شکل ظاهری این منو تغییراتی داشته، اگر در صفحه ترکیب تیمتان روی یک پست خاص (چه زمانی‌که بازیکنی در آن قرار داده‌ اید و چه زمانی‌که خالی است) کلید R1/RB را بزنید، به صفحه بازیکنانی که در آن پست در باشگاه‌ تان دارید خواهید رفت و می‌ توانید خیلی سریع‌ تر از قبل بازیکنان دلخواه را به این پست بیاورید.

با زدن کلید مثلث/Y در این صفحه هم قادر خواهید بود از فیلتر‌های مختلف برای پیدا کردن بازیکن استفاده کنید. در طرف دیگر اگر روی پست مدنظر کلید L1/LB را بزنید، به قسمت ترنسفر مارکت منتقل خواهید شد و بازیکنانی برای شما نمایش داده می‌ شوند که می‌ توانید با میزان سکه‌ ای که الان دارید، آن‌ ها را خریداری کنید.

البته اگر بخواهید گزینه‌ های محدود‌تری را ببینید در این قسمت هم فیلترهای مختلفی در نظر گرفته شده‌ اند که ازطریق آن‌ ها می‌ توانید بازیکن مدنظر خودتان را راحت‌ تر پیدا کنید.

در این صفحهبا زدن کلید مربع/X می توانید یک سری گزینه‌ های مربوط‌ به آن بازیکن نمایش داده می‌ شوند که از اعمال آیتم‌ های مصرفی روی آن بازیکن گرفته تا فروش سریع آن و همینطور اعمال دستورها تاکتیکی خاص آن بازیکن را شامل می‌ شوند و دسترسی به این موارد بیش‌ از پیش ساده‌ تر شده است.

 

 • تغییرات بخش Squad Battle

Squad Battle بخش نسبتا جدیدی است که در عنوان فیفا ۱۸ به این مجموعه اضافه شده و حال در بازی FIFA 20 تغییراتی در آن اعمال شده است.

در این بخش شما در مقابل هوش مصنوعی قرار می گیرید و باید ماموریت های مختلفی را پشت سر بگذارید تا در انتهای هفته با توجه به امتیازاتی که بدست آورده اید جایزه دریافت کنید.

 

محدودیت زمان در دسترس قرار گرفتن تیم‌ ها یکی از بزرگ ترین ایرادات این بخش بود که باعث می شد بیشتر بازیکنان نتوانند آنطور که باید آن را دنبال کنند. در این بخش هر روز چهار تیم (در روز‌های پایانی) به بازی اضافه می‌ شوند و شما باید با آن‌ ها بازی کنید و منتظر گروه بعدی باشید و خب اگر دو روز بازی‌ هایتان را انجام دهید، عملا شانس بازی کردن با چهار تیم را از دست می‌ دهید و امتیاز آن را هم کسب نخواهید کرد.

در بازی فیفا ۲۰ این مشکل از ریشه حل شده و محدودیت زمانی برداشته شده است تا بازیکنان بازی های خود را در طول هفته انجام دهند.


بیشتر بدانید: گیم پلی بازی FIFA 20 


برای مثال می توانید بازی های خود را در طول یک روز انجام دهید یا این که تعداد بازی های خود را به روزهای مختلف هفته پخش کنید.

دیگر نه تیمی حذف خواهد شد و نه محدودیت زمانی خاصی وجود دارد. توجه داشته باشید که فقط ۱۰ رفرش اول و به بیان بهتر ۴۰ تیم اول روی نتیجه هفتگی شما تاثیر خواهند داشت، اما حتی پس از تمام شدن این تعداد رفرش باز هم می‌ توانید این کار را انجام دهید تا اگر برای انجام Objective خاص نیاز به تجربه بازی‌ های اسکواد بتل داشتید، به مشکل نخورید.

دیگر تغییرات مربوط‌ به اسکواد بتل هم به نمایش بهتر جزییات آن تیم در صفحه انتخاب رقیب مربوط می‌ شود که مواردی مثل سه بازیکن برتر تیم، ترکیب و تاکتیک‌ ها یا لباس‌ های آن‌ ها در همین صفحه‌ نمایش داده می‌ شوند.

 

 • تغییرات FUT Champions:

FUT Champions حساس ترین و رقابتی ترین بخش بازی های فیفا می باشد که در نسخه جدید نیز دستخوش تغییراتی شده و ممکن است در اینده هم اطلاعاتی در این مورد ارائه شود.

در ابتدا اعلام شده بازیکنانی که Red Pick دریافت کرده اند را می توانید بهتر از قبل استفاده کنید. به عنوان مثال SBC‌هایی با محوریت این کار‌ت‌ ها از همان اول بازی در دسترس خواهند بود و می‌ توانید با قرار دادن ۵ بازیکن قرمز در یکی از آن‌ ها، یک بازیکن قرمز تصادفی با سطح بین ۸۳ تا ۸۶ دریافت کنید.

 

 

یا SBC دیگری وجود خواهد داشت که در آن با ساخت ترکیبی از بازیکنان قرمز تیمتان که سطح کلی آن‌ ها به ۸۱ برسد، می‌ توانید یک Player Pick با ریت تضمینی ۸۶ یا بالاتر داشته باشید.

 

 • دیگر تغییرات:

 • در بخش دیویژن رایولز تغییراتی در Match Making بازیکنانی که در دیویژن ۱ باشند و Skill Raiting آن‌ ها بالاتر از ۲۲۰۰ باشد اعمال خواهد شد تا این افراد راحت‌ تر بتوانند رقیب پیدا کنند.
 • یکی از مشکلاتی که در برخی استادیوم‌ های بازی وجود داشت این بود که گاهی نحوه سایه در آن‌ ها به شکلی بود که دید را سخت‌ تر می‌ کرد و ازاین‌ رو EA برای هر استادیوم تایم خاصی را در نظر گرفته تا این مشکل امسال به حداقل برسد.

 • در بازی فیفا ۲۰ همچنین شما قادر خواهید بود آیتم‌ های مصرفی را در تعداد بالا انتخاب و یکجا به‌ فروش (فقط Quick Sell) برسانید؛ ویژگی که در نسخه قبلی وجود نداشت و در نتیجه مجبور بودیم یک یک این کار را انجام دهیم.

 • می‌توانید تعیین کنید که مشکلی با بازی کردن با لباس دوم خودتان ندارید تا بازی راحت‌ تر برای شما رقیب پیدا کند. حتی گزینه دیگری وجود دارد که ازطریق آن بازی به شکلی پیراهن‌ ها را انتخاب می‌ کند که کمترین شباهت رنگ را به یکدیگر داشته باشند.

 

همچنین کمپانی الکترونیک آرتز از آیکون های آلتیمیت تیم رونمایی کرده و تمامی بازیکنان حاضر در نسخه قبلی در این نسخه هم حضور خواهند داشت و همچنین چهره های جدیدی نظیر پیرلو، دروگبا، یان رایت، کومن و کارلوس آلبرتو هم به این جمع اضافه خواهند شد.

سازندگان بازی تغییراتی را هم در Companion App ایجاد کرده اند تا از این پس بتوانید تغییراتی در ترکیب خود انجام دهید و قسمت شخصی‌ سازی تیم را که بالاتر به آن اشاره کردیم ازطریق اپ مدیریت کنید. حتی میزان پیشرفتی که برای انجام مأموریت‌ ها داشتید هم ازطریق اپ قابل مشاهده است و سازندگان تغییراتی اعمال کرده‌ اند که تکمیل SBC‌ها هم از این طریق راحت‌ تر باشد.

تغییراتی مثل نشان داده نشدن بازیکنانی که در ترکیب اصلی تیم شما هستند یا حتی امکان قرار دادن نوعی محدودیت روی بازیکنانی که نمی‌ خواهید به‌ صورت اشتباه آن‌ ها را در SBC استفاده کنید.

این برنامه کمک خواهد کرد تا مثلا اگر شما یک بازیکن سطح بالا در تیم داشته باشید، می‌ توانید چنین محدودیتی برای وی تعیین کنید و بعدا اگر به‌ صورت اشتباهی هم وی را وارد یک SBC کنید، بازی به شما اخطار خواهد داد که در حال استفاده از این بازیکن برای SBC هستید و می‌ توانید مانع از ثبت نهایی آن شوید.

بازی FIFA 20 در تاریخ ۵ مهرماه برای پلتفرم های Xbox One ،PC ،PS4 و Nintendo Switch منتشر خواهد شد.

منبع:

EA

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات