نمرات بازی Wolfenstein: Youngblood مشخص شد

نمرات بازی Wolfenstein: Youngblood مشخص شد

احمد هاتفی ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ نظرات

Youngblood جدیدترین نسخه ولفنشتاین می باشد که به تازگی نمرات آن منتشر شده و نسبت به نسخه های قبلی عملکرد ضعیف تری داشته است. با گیمر همراه باشید.

 

نمرات بازی Wolfenstein: Youngblood مشخص شد

ولفنشتاین یکی از قدیمی ترین مجموه های اکشن در دنیای بازی های ویدیویی می باشد که در نسل هشتم هم نسخه های خبی از آن منتشر شده است که توانسته جانی دوباره به آن بدهد.

New Order و New Colossus نسخه هایی هستند که برای کنسول های نسل هشتم منتشر شدند و توانسته اند عملکرد بسیار خوبی را از خود برجای بگذارند و حال استودیو Machine Games بازی Wolfenstein: Youngblood را منتشر کرده است که نمرات خوبی را دریافت کرده است.

شخصیت های اصلی این عنوان دختران دوقلوی William “B.J.” Blazkowicz می باشند که حالت Co-Op در بازی را اماکن پذیر می کنند.

Wolfenstein: Youngblood حالت Co-Op دارد

Wolfenstein: Youngblood حالت Co-Op دارد

علاوه بر استودیو Machine Games در این نسخه استودیو Arkane هم مشارکت داشته است که قبل این بر روی مجموعه Dishonored کار کرده است. وقایع Wolfenstein: Youngblood در دهه ۸۰ میلادی رخ می‌ دهند که البته وقایع آن با تاریخ واقعی مطابقت ندارند و در بازی شاهد هستیم که نازی‌ ها پس از پیروزی در جنگ جهانی دوم، بر دنیا مسلط شده‌ اند و شخصیت‌ های بازی هم در شهر پاریس باید به مبارزه با نیرو‌های نازی بپردازند و در عین حال به دنبال پدرشان بگردند.

Wolfenstein: Youngblood قدمی نو در این مجموعه است که المان های نقش آفرینی را در دل خود جای داده است و به نظر می رسد در آینده بیشتر از قابلیت های در سری ولفنشتاین استفاده خواهد شد.

Wolfenstein: Youngblood

شخصیت اصلی بازی Wolfenstein: Youngblood مونث می باشد

شخصیت اصلی بازی Wolfenstein: Youngblood مونث می باشد

 

 

وبسایت GameInformer: نمره ۸۵ از ۱۰۰

Youngblood به‌ عنوان یک شوتر سرگرم‌ کننده که ویژگی‌ های نقش آفرینی مناسبی هم دارد عملکرد خوبی دارد اما زمانی که بازی را از حیث داستانی با نسخه‌ های قبلی مقایسه کنیم، شاهد کیفیت پایین تری خواهیم بود.

با اینکه بازی برخی جزییات داستانی خوب را از وقایع پس از Wolfenstein II ارائه می‌ دهد اما بیشتر از هر چیزی روی رابطه دو شخصیت اصلی بازی تمرکز دارد؛ شخصیت‌ هایی که شاید دوست‌ داشتنی باشند اما آنطور که باید پرداخت خوبی به‌ عنوان یک کاراکتر ندارند.

 Wolfenstein: Youngblood در دهه 80 میلادی روایت می شود

Wolfenstein: Youngblood در دهه ۸۰ میلادی روایت می شود

 

وبسایت GameSpot: نمره ۸۰ از ۱۰۰

Youngblood گان‌ پلی جذاب و چالش‌ برانگیزی دارد و المان‌ های هرچند ساده نقش آفرینی هم به بهبود گان پلی بازی کمک می‌ کنند. علاوه بر این شخصیت‌ های بازی هم باعث هرچه بهتر شدن تجربه آن می‌ شوند و امکان سوییچ بین حالت Co-Op و تک‌ نفره هم ویژگی مثبت دیگری برای این نسخه از ولفنشتاین است.

با این حال ماموریت‌ های بازی و مخصوصا ماموریت‌ های فرعی آن تنوع لازم را ندارند و زمانی که بازی را به شکل Co-Op تجربه می‌ کنید، شاهد محدودیت‌ هایی خواهید بود که خیلی دوست‌ داشتنی نیستند.

شخصیت های اصلی بازی به دنبال پدر خود می گردند

شخصیت های اصلی بازی به دنبال پدر خود می گردند

 

وبسایت Guardian: نمره ۸۰ از ۱۰۰

Youngblood در همه زمینه‌ های لازم کیفیت خوبی دارد. شخصیت‌ های اصلی بازی پر سر و صدا، پر اشتباه و حتی گاهی اعصاب‌ خردکن هستند اما اینها نه یک سری ویژگی منفی، که از قضا عاملی برای جذاب‌ تر شدن آن‌ ها به‌ شمار می‌ روند.

بازی از نویسندگی خوبی بهره نمی‌ برد و قرار نیست شاهد داستان خیلی جالبی در آن باشیم. Youngblood کلا در مورد دو دختر جوان است که به قصد تکه‌ پاره کردن نازی‌ ها وارد میدان نبرد می‌ شوند و خب اوقات بسیار خوبی را برای بازیکن رقم می‌ زنند.

المان های نقش آفرینی در یلنگ بلاد وجود دارند

المان های نقش آفرینی در یلنگ بلاد وجود دارند

 

وبسایت IGN: نمره ۶۵ از ۱۰۰

Wolfenstein: Youngblood یک شوتر Co-Op قابل قبول است اما موفق نمی‌ شود از حیث جنبه‌ های اکشن یا روایت داستان و شخصیت‌ پردازی خوب در حد نسخه‌ های قبلی مجموعه ظاهر شود.

با اینکه بازی هنوز هم لذت از بین بردن نازی‌ ها با انواع و اقسام روش‌ ها را ارائه می‌ دهد، اما موانعی مثل سیستم پیشرفت نه‌ چندان جالب، گیم‌ پلی مخفی‌ کاری نامناسب و کافی نبودن چک پوینت‌ های بازی هم هستند که باعث می‌ شوند نتوانیم آنطور که باید و شاید از اکشن‌ های بازی لذت ببریم. راستش را بخواهید، به‌ شخصه انتظار بیشتری از دوقلو‌های بلازکوویچ داشتم.

یانگ بلاد نمرات کمتری نسبت به نسخه های پیشین این سری دریافت کرده است

یانگ بلاد نمرات کمتری نسبت به نسخه های پیشین این سری دریافت کرده است

 

وبسایت Destructive:  نمره۶۰ از ۱۰۰

شاید انتظار من از بازی خیلی بالا بود اما در Wolfenstein: Youngblood خبری از آن بالانس عالی بین روایت داستان و ارائه گیم‌ پلی جذاب که مثلا در The New Order شاهد بودیم، نیست.

با اینکه این نسخه یک سری ویژگی جدید دارد و از این حیث قدمی رو‌ به‌ جلو برای مجموعه است، اما در عین حال پسرفت‌ های زیادی هم در مقایسه با نسخه‌ های قبلی داشته است که همین‌ ها هم کیفیت کلی آن را پایین می‌ آورند.

خشونت و خون ریزی یکی از المان های همیشگی ولفنشتاین است

خشونت و خون ریزی یکی از المان های همیشگی ولفنشتاین است

  • متاکریتیک: ۷۷
  • اوپن کریتیک: ۷۶

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات