نمرات بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening منتشر شد

نمرات بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening منتشر شد

احمد هاتفی ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ نظرات

نمرات و نقدهای انجام شده درباره نسخه جدید The Legend of Zelda خبر از این می دهند که این نسخه توانسته رسالت خود را انجام بدهد و همانند قسمت های قبلی اش موفق ظاهر شده است. با گیمر همراه باشید.

 

The Legend of Zelda: Link’s Awakening

  • سازنده: نینتندو و Grezzo
  • ناشر: نینتندو
  • پلتفرم: نینتندو سوییچ
  • تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور

The Legend of Zelda یکی از ریشه دارترین بازی های ویدیویی می باشد که طی این سال ها در انحصار کنسول های نینتندو بوده و حال شاهد انتشار نسخه Link’s Awakening برای نینتندو سوییچ هستیم که به گفته منتقدان توانسته همانند نسخه های قبلی اش خوب باشد.

آخرین نسخه زلدا مربوط می شود به Breath of the Wild که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و توانست جوایز بسیاری را دریافت کند و جزو برترین بازی های آن سال قرار بگیرد.

با به موفقیت رسیدن این عنوان کمپانی نینتندو به سراغ مجموعه Link’s Awakening رفته است که برای اولین بار ۲۶ سال پیش برای کنسول Game Boy منتشر شد.

داستان Link’s Awakening ادامه ای بر A Link to the Past خواهد بود.شخصیتی بنام لینک تصمیم گرفته تا از طریق دریا به قسمت‌ های مختلف جهان سفر کرده و برای رو‌برو شدن با تهدید‌های جدید آماده‌ تر شود.

لینک در اقیانوس گرفتار طوفانی وحشتناک می شود و همین باعث می شود تا قایقش از هم بپاشد و به ناچار به جزیره ای بنام Koholint می رود.

اما لینک در این جزیره تنها نخواهد بود و در ادامه با شخصیت هایی همچون «مارین» آشنا می شود و متوجه می شود برای این که بتواند به راهش ادامه دهد و از جزیره خارج شود باید محافظ آن یعنی Wind Fish را بیدار کند.

لینک در این راه باید وارد سیاه چاله های مختلفی شود و پازل های متنوعی را حل کند. در ادامه می توانید نقدها و نمرات بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening مشاهده کنید.

 

وبسایت Forbes: نمره ۱۰۰ از ۱۰۰

یک بازسازی عالی از یکی از نسخه‌ های بی‌ نقص سری زلدا. اگر قبلا شانس تجربه نسخه گیم‌ بوی را نداشتید، حتما باید این نسخه بازسازی‌ شده را تجربه کنید اما حتی اگر مثل من با تجربه کردن نسخه اصلی بزرگ شدید، بازهم بازی آنقدر محتوا و جذابیت جدید دارد که ارزش بازی کردن را داشته باشد.

با این که Breath of the Wild دلیل خیلی از افراد برای خرید کنسول سوییچ بود، اما Link’s Awakening هم اثری است که اگر تا الان این کنسول را خریداری نکرده‌اید شما را بیش از پیش به این کار تشویق می‌کند.

وبسایت IGN: نمره ۹۴ از ۱۰۰

The Legend of Zelda: Link’s Awakening به‌ نوعی کلاس درسی برای یاد گرفتن چگونگی بازسازی یک شاهکار است؛ بازسازی که ظاهر بازی را به بهترین شکل بهبود داده اما حس و حال نسخه اصلی را هم از بین نبرده است.

 

وبسایت GameInformer: نمره ۹۰ از ۱۰۰

Link’s Awakening همیشه جای ویژه‌ ای در قلب من داشت اما خب به دلیل قدیمی شدن نسخه اصلی معمولا نمی‌ توانستم بازی کردنش را به کسی پیشنهاد کنم.

اما حالا با این نسخه بازسازی، دیگر کسی نمی‌ تواند بهانه‌ ای برای تجربه نکردن یکی از بهترین و عجیب‌ ترین نسخه‌ های مجموعه داشته باشد و من واقعا به تمام آن افرادی که قرار است در این نسخه برای بار اول این بازی را تجربه کنند حسادت می‌ کنم؛ هرچند که تجربه مجدد بازی هم قطعا ارزشمند خواهد بود.

وبسایت GamesRadar: نمره ۹۰ از ۱۰۰

The Legend of Zelda: Link’s Awakening با اینکه از نظر ظاهر مثل یک بازی کاملا جدید به‌ نظر می‌ رسد، اما در عین حال حس و حال نسخه اصلی را هم تمام و کمال حفظ کرده است.

Link’s Awakening قطعا نقطه اوج بازی‌ های کلاسیک زلدا است که در این بازسازی با ظاهری بهتر از همیشه ارائه شده است.

 

وبسایت GameSpot: نمره ۸۰ از ۱۰۰

اگر مدت زیادی است که نسخه‌ ای کلاسیک از زلدا را تجربه نکرده‌ اید، Link’s Awakening به بهترین شکل شما را به دهه ۹۰ خواهد برد و حس و حال خوب بازی کردن آن نسخه‌ ها را منتقل خواهد کرد.

هرچند کلیت بازی ساده است، اما کماکان می‌ توان حس ماجراجویی را در بازی پیدا کرد و بدون شک بازسازی فعلی، بهترین راه ممکن برای تجربه این اثر کلاسیک است. امروزه در شرایطی هستیم که بازسازی‌ های زیادی از بازی‌ های کلاسیک منتشر می‌ شوند و خیلی از آن‌ ها را هم می‌ توان نادیده گرفت اما قطعا Link’s Awakening یکی از این بازسازی‌ های معمولی نیست و ارزش تجربه بالایی دارد.

میانگین نمرات بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening

  • متاکریتیک: ۸۸
  • اوپن کریتیک: ۸۸

منبع:

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات