نقش ترامپ در قیمت کنسول جدید Xbox

نقش ترامپ در قیمت کنسول جدید Xbox

احمد هاتفی ۰۱ تیر ۱۳۹۸ نظرات

فیل اسپنسر در جریان مصاحبه جدید خود از ویژگی های ظاهری کنسول جدید کمپانی مایکروسافت گفته و همچنین در خصوص قیمت آن نیز اشاره به تعرفه های ترامپ کرده است. با گیمر همراه باشید.

 

نقش ترامپ در قیمت کنسول جدید Xbox

Project Scarlett نام رمزی کنسول جدید کمپانی مایکروسافت می باشد که در واقع مربوط می شود به نسل نهم کنسول های خانگی،  که در جریان E3 2019 رسما معرفی شد.

طی کنفرانس مایکروسافت شاهد ارائه اطلاعات جزئی درباره این پروژه بودیم ولی اطلاعاتی درباره ظاهر و سایر جزئیات آن نشد و دلیل آن هم کامل نبودن ظاهر و برخی قطعات کنسول اعلام شده است.

پروژه اسکارلت در تعطیلات سال 2020 منتشر خواهد شد

پروژه اسکارلت در تعطیلات سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد

وی گفته است که از ظاهر نهایی کنسول باخبر است اما فعلا این طرح کامل نشده و در ادامه افزود:

«در بازه زمانی مشخصی، نشان خواهیم داد که کنسول نسل آینده چه ظاهری دارد. شناسه ظاهری کنسول هنوز آماده نشده است.

البته من می‌ دانم که چه ظاهری خواهد داشت و به‌ نظرم طراحی جالبی دارد و موارد قابل توجهی به آن اضافه شده اما هنوز طراحی شناسه فیزیکی آن کامل نشده است.»

کنسول جدید مایکروسافت از بازی های نسل های قدیمی پشتیبانی می کند

کنسول جدید مایکروسافت از بازی های نسل های قدیمی پشتیبانی می کند

البته فیل اسپنسر به این موضوع اشاره کرده است که تنها جنبه ظاهری یک کنسول مهم نیست و:

«این گونه نیست که ما نیمی از طراحی‌ های کنسول را انجام بدهیم و بگوییم، این تقریبا چیزی است که آن را به‌ عنوان محصول نهایی مشاهده خواهید کرد؛ این موردی نیست که خریدار را مجبور به تهیه محصولتان کند.»

پس از بحث ظاهر کنسول جدید ایکس باکس یا همان پروژه اسکارت، فیل اسپنسر درباره نام این کنسول گفته است که این نام رمزی طی ساخت می باشد و نام نهایی کنسول نسل نهمی آن ها قرار نیست که Xbox Scarlett باشد. او در ادامه صحبت هایش در این راستا گفت:

«امیدوارم شخصی به‌ خاطر اسمی که در حال حاضر روی این پروژه گذاشته شده است، تصمیم به‌ خرید آن نداشته باشد.»


بیشتر بدانید: مدل‌های کنسول جدید Xbox


در نهایت اسپنسر به یکی از مهم ترین موضوع های مورد بحث درباره کنسول های نسل نهمی پرداخته و اعلام کرده است که قیمت Scarlett مشخص می باشد اما به خاطر تعرفه هایی که رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ برای کالاهای وارداتی از چین وضع می کند، ممکن است که قیمت این کنسول تغییراتی داشته باشد.

«قیمت بسیار مهم است. به‌ صورت واضح‌ تر، قیمت کنسول موردی است که هواداران خواستار دانستن آن هستند. ما در حال تماشا و بررسی این موضوع هستیم که اجزای تشکیل دهنده چه هزینه‌ ای برداشته‌ اند و تعرفه‌ ها به چه شکل خواهند بود که درکنار موارد دیگر، باعث می‌ شوند قیمت نهایی را اعلام کنیم.

ما یک قیمت اولیه در ذهن داریم که فکر می‌ کنم باید کنسول را با این قیمت عرضه کنیم، اما می‌ خواهیم مطمئن شویم که همه چیز به‌ درستی پیش می‌ رود. ما در سریع‌ ترین زمانی که بتوانیم، قیمت را اعلام می‌کنیم.»

با توجه به رابطه آمریکا با کشور چین، ترامپ اخیرا تعرفه ۲۵ درصدی برای مالیات محصولات ساخته شده در چین که وارد آمریکا می‌ شوند را در نظر گرفته است که از جمله آن ها می توان به وسایل الکترونیک اشاره کرد.

طراحی کنسول جدید مایکروسافت فعلا کامل نشده است

طراحی کنسول جدید مایکروسافت فعلا کامل نشده است

در این‌ میان بازی‌ های ویدیویی و کنسول‌ ها هم جزو این محصولات به‌ حساب می‌ آیند، چرا که کارخانه‌ های تولید مایکروسافت و شرکت‌ های دیگر در چین قرار دارد و امکان دارد شاهد قیمت بیشتری برای محصولات باشیم.

البته فعلا تعرفه های ترامپ اعمال نشده اند ولی ممکن است با تغییر شرایط تا زمان انتشار کنسول جدید مایکروسافت، شاهد افزایش قیمت در این محصول باشیم؛ حتی کمپانی نینتندو برای خروج از پرداخت مالیات ۲۵ درصدی کارخانه تولید خود ا کشور چین را خارج کرده است!

منبع:

GameSpot

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات