حرف های نژادپرستانه در Dota 2 دوباره مشکل ساز شد

حرف های نژادپرستانه در Dota 2 دوباره مشکل ساز شد

پیمان ادیب ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ نظرات

به تازگی یکی از بازیکنان Dota 2 از Valve به خاطر سکوت در مورد حرف های نژادپرستانه شکایت کرده است. با گیمر همراه باشید.

 

حرف های نژادپرستانه در Dota 2 دوباره مشکل ساز شد

Alexi Berezin که او را با نام مستعار Solo می شناسیم، به تازگی در اقدامی نسبت به سکوت Valve در مورد حرفه ای نژادپرستانه واکنش نشان داده است. این بازیکن که در یکی از بازی های Dota 2، توسط Sebastien Debs به اسم مستعار ۷ckngMad مورد توهین و تمسخر قرار گرفته است.

Solo جزو یکی از بازیکنان حرفه ای در تیم Virtus.Pro می باشد که در واکنش به این حرف های نژادپرستانه تصمیم گرفته است اگر Valve در این زمینه کاری نکند، مسابقات Major بعدی را تحریم کند.

۷ckngMad در طی یک مسابقه با توهین به ملیت Solo، مردم روسیه را با عنوان حیوان صدا زده بود. البته شما احتمالا ۷ckngMad را با نام Ceb می شناسید. این بازیکن که در حال بازی کردن در تیم OG است نیز توانسته بود در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۸ قهرمان شود.


بیشتر بدانید: Artifact بازی کارت Dota 2 منتشر شد


بعد از این مسابقه و در قسمت Subreddit Dota 2، این بازیکن اعلام کرده است که منظور او از افراد روس فقط چند نفری بوده اند که در بازی حضور داشته اند و بازی را به خاطر آنها واگذار کرده اند. این بازیکن در ادامه به خاطر صحبت های خود در بازی معذرت خواهی کرده است.

Solo نیز در واکنش به حرف های Ceb از Valve خواسته است تا در مورد حرف های نژادپرستانه در بازی با قاطعیت و شفافیت برخورد کند. این بازیکن در ادامه گفته است:

«من تا زمانی که Valve در مورد این حرف های نژادپرستانه واکنش نشان ندهد و برخورد نکند حاضر نیستم تا در مسابقات Major بعدی که در کشورم، روسیه برگذار خواهد شد شرکت کنم. این کمپانی باید با قاطعیت و شفافیت نسبت به این گونه صحبت ها در بازی برخورد کند.»

حرف های نژادپرستی Ceb و واکنش Solo

حرف های نژادپرستی Ceb و واکنش Solo

Solo در مورد خود Ceb نیز اشاره کرده است که:

من به عنوان یک فرد روس به ملیت خود افتخار می کنم و سخنان تو مرا بسیار ناراحت می کنند. تو کسی هستی که از اوایل بازی Dota 2 در آن بوده ای و فرد بی تجربه ای در این زمینه نیستی. از زمانی که تو وارد این بازی شده ای توانسته ای تا احترام بسیاری از بازیکنان را به خودت جلب کنی و این موقعیت را حتی بدتر می کند.

اگر کار ها و واکنش هایی که Valve در گذشته نسبت به اینگونه افراد داشته است نگاهی بیندازیم، خواهیم دید که قبلا نیز Kuku را از مسابقات Chonqing محروم کرده بود. این بازیکن قبلا نسبت به بازیکنان چینی حرف های نژادپرستانه زده بود.

منبع:

PCGamer

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات