سریال Game of Thrones چگونه پایان خواهد یافت؟

سریال Game of Thrones چگونه پایان خواهد یافت؟

امیر پورمحمد ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ نظرات

بررسی و نکته سنجی پایان‌های احتمالی سریال تاج و تخت (Game of Thrones) در فصل هشتم و پایانی این سریال با توجه به تئوری‌ها و نظریه‌های مطرح شده معتبر در فضای مجازی به همراه بررسی پایان رمان داستان یخ و آتش (A Song of Ice and Fire) نوشته جرج آر آر مارتین (George R. R. Martin) که ارتباط تنگاتنگی با پایان سریال خواهد داشت. با گیمر همراه باشید.

 

سریال Game of Thrones چگونه پایان خواهد یافت؟

توجه: خطر اسپویل (لو رفتن) داستان سریال وجود دارد!

به جرئت می توان گفت سریال بازی تاج و تخت در چندین سال گذشته بخش اعظمی از زندگی تلویزیونی و سینمایی هر فردی را به خود اختصاص داده است. این سریال پر طرفدار در یک دهه (و شاید بیشتر) گذشته بیشترین طرفدار و بیننده را به خود اختصاص داده است و طبق آمار غیر تخصصی که چندی قبل منتشر شد، می توان گفت از هر سه فرد در جهان حداقل یک نفر قسمتی از این سریال را دیده است.

چه کسی تاج و تخت را به دست خواهد آورد؟

چه کسی تاج و تخت را به دست خواهد آورد؟

ما طرفداران این سریال با وجود خوشی‌ها و صبرهایی که در این سال‌ها متحمل شده ایم اکنون باید قبول کنیم چه بخواهیم و چه نخواهیم این سریال به آخر خط و ایستگاه نهایی اش رسیده است. آری دیگر هیچ خبری از صبر و شکیبایی میان دو فصل و شیرینی و لذت شروع شدن فصل وجود ندارد و داستان به پایان خود رسیده است. البته غم به دلتان راه ندهید چرا که خبر وجود چندین اسپیناف فرعی از سریال به صورت رسمی تائید شده است.


بیشتر بدانید: تاریخ اکران فصل پایانی Game of Thrones اعلام شد


قسمت اول فصل هشتم در تاریخ ۱۴ آوریل پخش شد و با توجه به بیانیه رسمی شبکه اچ بی او (HBO) تا تاریخ ۱۹ می هر هفته یک قسمت از این سریال منتشر خواهد شد که تعداد کل قسمت‌های این فصل از سریال را به رقم شش می رساند. با توجه به این بیانیه هر فصل به صورت متوسط ۹۰ دقیقه خواهد بود ولی استثنائا دو قسمت پایانی یعنی قسمت‌های ۷ و ۸ نسبت به قسمت‌های دیگر ۲۰ دقیقه طولانی تر خواهند بود. البته با توجه به شایعه ای که چندی پیش منتشر شد قسمت سوم به تنهایی یک ساعت و ۲۲ دقیقه خواهد بود.

بررسی داستان سریال تاج و تخت

بررسی داستان سریال تاج و تخت

با این حال و علی رقم پخش یک قسمت از فصل پایانی این سریال کماکان آخرین هدیه لذت بخش این سریال یعنی پایانش باقی مانده است. از همین رو سایت گیمر شروع به جمع آوری تمام اطلاعات در مورد داستان پایانی این سریال زده است. البته این کار با توجه به تدابیر امنیتی که سازندگان این سریال به کار برده اند کار آسانی نبوده و اکثر گفته‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد در حد تئوری و نظریه بوده و هیچ تضمینی در قبال اتفاق افتادنشان وجود ندارد.

چندی پیش در مصاحبه ای که با سازندگان این سریال شد در مورد این تدابیر این گونه گفته شد:

«از قسمت شش ام به بعد فقط کسانی که اجازه نامه دارند در هنگام فیلم برداری اجازه حضور داشتند و برخی از سکانس‌های حساس در سکوت کامل و به دور از چشم سایر عوامل ساخته شده اند.»

 

کارگردان مجموعه آقای دیوید نوتر (David Nutter) در ادامه در این مورد گفتند:

«هیچ گونه نمایشنامه ای از قسمت پایانی وجود فیزیکی ندارد. چرا که نمی خواستیم کسی، حتی سایر عوامل سازنده فیلم از پایان سریال با خبر باشند. این کشمکش‌ها میان عوامل سازنده فیلم تا جایی پیش رفت که آن‌ها نیز بر علیه ما شدن.»

وی در ادامه در مورد اینکه چرا این قدر در مورد پایان محتاطانه عمل کرده اند گفت:

«ما می خواهیم تا همه از دیدن پایان سریال متحیر شوند. بی شک افرادی از این پایان و ورژن داستانی ما متنفر خواهد شد ولی ما تلاش می کنیم تا نظر اکثریت را جلب کنیم. اما اگر پایان فیلم به هر شکلی اسپویل شود بی شک همه از این سریال متنفر خواهد شد.»

در ادامه آقای نوتر در مورد شباهت‌های پایان این سریال و پایان سریال بریکینگ بد (Breaking Bad) گفتند و اضافه کردند که از همان قسمت اول و فصل اول، پایان سریال نوشته شده بود. در نتیجه پس از پخش آخرین قسمت متوجه ارتباط بسیاری از اتفاقاتی که از ابتدای سریال به وقوع پیوسته اند و این پایان خواهید شد.

سپاه جان اسنو

سپاه جان اسنو

علاوه بر این خانم  سوفی تورنر (Sophie Turner) بازیگر نقش سانسا استارک در سریال در مورد پایان سریال اینگونه گفتند:

«به عنوان یک بازیگر که در اکثر بخش‌های سریال حضور داشتم، بازی در آخرین قسمت و دیدن پایان سریال برایم لذت بخش بود. از آنجایی که این پایان برای ما بازیگران لذت بخش بود بی شک برای بینندگان و طرفداران نیز لذت بخش خواهد بود. درست است برخی از بینندگان از این پایان دلسرد خواهند شد ولی بسیاری نیز آن را دوست خواهند داشت.»

با توجه به گفته سازندگان و بازیگران سریال که تنها کسانی هستند که از این پایان با خبر هستند رضایت عمومی مرد با این پایان جلب خواهد شد ولی باز هم این سؤال که سریال چگونه پایان خواهد یافت در میان است. خوشبختانه حدود یک سال و نیم پیش سازندگان به صورت رسمی اعلام کردند علی رقم ارتباط میان داستان رمان داستان‌های یخ و آتش و سریال، پایان این رمان هیچ ارتباطی با پایان سریال نخواهد داشت.

پری های جنگلی در سریال Game of Thrones

پری های جنگلی در سریال Game of Thrones

علی رقم این گفته سازندگان، باز هم احتمال قرابت داستانی میان این دو اثر وجود دارد از همین رو در ادامه آخرین صفحه این رمان پر فروش و به قول معروف فیلم نامه اولیه سریال بازی تاج و تخت آمده است تا در صورت وجود هر گونه ارتباط میان این دو اثر شما طرفداران نیز از آن با خبر شوید:

«وایت واکر‌ها (White Walker) با نابودی نایت کینگ (Night King) در نبردی بی پایان از میان رفتند. سرسی (Cersei) با طمع به دست آوردن تاج و تخت باری دیگر به میدان نبرد می رود. کوهستان جان اسنو را به کام مرگ می برد همچنین در نبردی مشابه جیمز لنیستر نیز جان خود را از دست می دهد.

در کوهستان باری دیگر برف شروع به باریدن می کند. آریا با شمشیر اش (همان شمشیر نیدل در سریال) سرسی را می کشد (همان شمشیری که نایت کینگ نیز با آن کشته شده است). پس از مرگ سرسی، آریا تبدیل به ملکه بعدی می شود.

حال او به سرزمین‌ها فرمان روایی خواهد کرد. آریا تاج تخت را به چنگ می آورد، چرا که هیچ کس دیگری در میدان نبرد باقی نمانده است.»

 

همان گونه که در صفحه پایانی کتاب داستان‌های یخ و آتش مشاهده کردید در آخر داستان آریا با کشتن سرسی تبدیل به ملکه تمام سرزمین می شود و تاج و تخت به او می رسد. این پایان که در رمان آورده شده است به اندازه کافی رضایت بخش و مناسب است ولی متأسفانه و شاید هم خوشبختانه بنا به اعلام سازندگان این پایان در رمان هیچ گاه به وقوع نخواهد پیوست چرا که در غیر این صورت پایان سریال بیش از اندازه قابل پیش بینی خواهد شد.

فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت

فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت

خوشبختانه طرفداران دو آتیشه این سریال در این چندین ماه بی کار نبوده اند و در چت روم ها و سایت های طرفداری بی وقفه در حال ارائه تئوری‌هایی در مورد سناریو پایانی بوده اند. در حال حاضر چند صد نظریه قابل قبول در مورد سناریو پایانی وجود دارند که در جای خود امکان وقوع شان وجود دارد، اما به خاطر تعداد بیش از اندازه این نظریه‌ها از آوردن همه آن‌ها در این مقاله معذور هستیم ولی گلچینی کوتاه و متفاوت از این نظریه‌ها را که بیشترین احتمال وقوعشان وجود دارند در ادامه آمده است.


بیشتر بدانید: تورنمنت برای نویسندگی اسپیناف Game of Thrones


هر یک از این نظریه‌ها احتمال وقوع یکسانی دارند و صد البته لازم به ذکر است احتمال دارد هیچ کدام از این نظریه هیچ گاه به وقع نپیوندند و سازندگان همان گونه که گفته اند همه را، حتی خود آقای جورج آر آر مارتین را شگفت زده کنند. برخی از این تئوری‌ها که از اعتبار بالایی برخوردار هستند به شرح زیر است:

 

دنریس کشته خواهند شد

دنریس کشته خواهد شد

  1. دنریس (Daenerys) در نبرد حفظ بشریت علیه وایت واکر‌ها کشته خواهد شد

طرفداران این نظریه اعتقاد دارند رویایی که در فصل دوم در خانه مردگان مبنی بر نابودی دنریس نشان داده شد در واقع یک پیش گویی بوده است و در آخر این فصل به وقوع خواهد پیوست. در این رویا می بینیم که دنریس در خرابه‌هایی از کاخ، که برف رویشان نشسته است (اشاره به نبرد پایانی در برف) راه می رود و به سوی تاج و تخت می رود ولی به محض رسیدن، به تاج و تخت بی اعتنایی می کند و به سوی دری که به روشنایی ختم می شود می رود در این روشنایی او همسر و فرزند مرده خود را می یابد.


بیشتر بدانید: نبود سریال Game Of Thrones در جشنواره Emmy Awards 2017


طرفداران این نظریه اعتقاد دارد بی اعتنایی دنریس به تاج و تخت به معنی رفتن وی به شمال و شرکت در جنگ است. و از سویی نیز دیدن همسر و فرزند مرده اش به معنی مرگ او و پیوستنش به آن هاست. این پایان بر خلاف آنچه در رمان به وقوع پیوسته است احتمال وقوع بالایی دارد، چرا که سازندگان و نویسندگان در صدد ختم سریال با پایانی متفاوت تر و به نوعی مخالف رمان هستند.

جان اسنو آخرین تارگارین

جان اسنو آخرین تارگارین

  1. جان آخرین تارگارین خواهد بود و بر سرزمین‌های غربی حکومت خواهد کرد

این تئوری که در ادامه تئوری و در راستای آن ارائه شده است می گوید به علت این که پس از مرگ دنریس، جان اسنو آخرین تارگارین خواهد بود. به همین علت وی شایسته ترین فرد برای به ارث رسیدن تاج و تخت است.


بیشتر بدانید: Comic Con Experience: اولین تیزر فصل هشتم سریال Game of Thrones منتشر شد


پس از مرگ دنریس و سایرین در جنگ با وایت واکر‌ها و صد البته نابودی وایت واکر‌ها و رفع خطر، جان اسنو که از قبلا در صدد به دست آوردن تاج و تخت بوده است حال شرایط را مناسب می یابد و تاج و تخت را تصاحب می کند، چرا که او آخرین تارگارین است.

نابودی هفت سرزمین

نابودی هفت سرزمین

  1. دیگر هیچ خبری از تاج و تخت نخواهد بود و هفت سرزمین از هم خواهند پاشید

با توجه به این تئوری در ادامه جنگ با نایت کینگ، سرزمین بیش از پیش به هرج و مرج کشیده خواهد شد. این هرج و مرج نیز در انتها منجر به نابودی تمام قلمرو و بی معنی شدن تاج و تخت خواهد شد.

علاوه بر این تئوری دیگری نیز وجود دارد که می گوید در جنگ نهایی علیه وایت واکر همه کشته خواهند شد و سرزمین دیگر هیچ نجیب زاده ای نخواهد داشت که بر سر تاج و تخت بجنگد.

سرسی کشته خواهد شد

سرسی کشته خواهد شد

  1. جیمی، سرسی را خواهد کشت

این تئوری مخلوطی از اتفاقات رمان و سریال است. با توجه به این تئوری مگی پیش گویی که در فصل‌های ابتدایی سریال حضور داشت پیش گویی می کند که فرزندان سرسی خواهند مرد. در رمان علاوه بر این پیش گویی، مگی به او می گوید کسی از خون خودت تو را خواهد کشت.


بیشتر بدانید: تیزر کوتاهی از فصل هشتم سریال Game of Thrones منتشر شد


به همین علت که پیشگویی اول یعنی مرگ فرزندان به وقوع می پیوندد، احتمال دارد مرگ پیشگویی شده سرسی نیز به وقوع بپیوند و فردی از خون خود (اشاره مستقیم به برادر کوچک سرسی یعنی جیمی) سرسی را بکشد.

جیمی کشته خواهد شد

جیمی کشته خواهد شد

  1. جیمی پس از قتل سرسی، کشته می شود

در پیش گویی دیگری که در رمان صورت گرفته است و رگه‌هایی از آن را در سریال شاهد هستیم، گفته می شود سرسی و جیمی همیشه با هم خواهند بود همان گونه که با هم به دنیا آمده اند.

از همین رو طراحان این تئوری باور دارند مدتی کوتاهی پس از مرگ سرسی به دست جیمی، خود جیمی نیز به سرنوشتی یکسان دچار خواهد شد.

آریا در فصل ششم سریال Game of Thrones

آریا در فصل ششم سریال Game of Thrones

  1. آریا کشته خواهد شد ولی روحش در جسم گرگی حلول خواهد گرد

در ابتدای رمان دیالوگی بسیار عجیب میان آریا و جیمی رد و بدل می شود:

«آریا تو از این زمستان جان به در نخواهی برد. زمانی که بهار خواهد آمد، جسد تو را با سوزنی در دستت خواهند یافت.»

اکنون که آریا شمشیری به نام سوزن به دست آورده است این جمله معنی پیدا می کند. آری با توجه به رمان آریا در نبرد علیه نایت کینگ جان خود را از دست خواهد داد ولی پس از مرگش روحش در جسم گرگش حلول خواهد کرد.

 

نظر شما چیست؟ به نظر شما پایان سریال چگونه خواهد بود؟

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات