سازنده Diablo 3 بزرگترین مشکل Anthem را آشکار می کند!

سازنده Diablo 3 بزرگترین مشکل Anthem را آشکار می کند!

علیرضا زمانی ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ نظرات

بدون شک به نظر میرسید که بازی Anthem یکی از بهترین بازی های سال ۲۰۱۹ خواهد بود، ولی بازی با یک لانچ وحشتناک و گیمپلی یکنواخت خلاف این را نشان داد. آقای Travis Day از سازندگان بازی Diablo 3 در یکی از پست های ردیت خود سعی کرده است تا از مشکلات بازی پرده برداری کند. با گیمر برای بررسی این مشکلات همراه باشید.

 

سازنده ی Diablo 3 بزرگترین مشکل Anthem را آشکار می کند!

بازی Anthem از شرکت Bioware که یکی از بهترین شرکت های بازی سازی صنعت است چند روز پیش منتشر شد ولی بازی در لانچ به خوبی عمل نکرد. Bioware لیستی بلند بالا از بازی های فوقالعاده را در طول سال های دراز فعالیت خود به بازار ارزه کرده است که این بازی های شامل  سری Mass Effect و Dragon Age می باشند. و همه ی ما انتظار داشتیم که بازی Anthem نیز به این لیست اضافه شود.

سازنده ی Diablo 3 بزرگترین مشکل Anthem را آشکار می کند!

متاسفانه Anthem با مشکلات بسیاری در روز های اولیه ی خود مواجه شد. بازی با آنکه بسیار زیبا و گرافیکی است دارای گیمپلی بسیار خسته کننده و یکنواخت است که موجب می شود افرادی که بازی را خریداری کرده اند به دلایلی از تجربه ی بازی تا اخر دست بکشند.

 

اگر یادتان باشد سال ها پیش، در روز های اولیه ی لانچ Diablo 3، بازی دارای مشکلات بسیاری بود و یکی از این موارد مشکل سیستم لوت بازی بود که واقعا یک بازی خوب را تبدیل به یک بازی وحشتناک کرده بود. ولی بعد از آپدیت LOOT 2.0 بازی مسیر خود را برای موفقیت آغاز کرد و تقریبا تمامی مشکلات اصلی بازی حل شده بودند. پشت این آپدیت سرنوشت ساز طراح بازی آقای Travis Day بود

چند روز پیش Travis Day پستی خطاب به سازندگان بازی Anthem در ردیت منتشر کرد که در آن سعی در بیان مشکلات اصلی بازی و بیان راه حل هایی برای سرعت دادن به فرایند حل این مشکلات منتشر کرد.


بیشتر بدانید: نمرات بازی Anthem مشخص شد


متن پایین چکیده ای از این پست از زبان Travis Day است:

من در هفته ی گذشته Anthem را بازی کردم  که بسیار خوش آمد بود. ولی به نظرم میرسد سیستم پاداش بازی دچار مشکلاتی است. به همین دلیل سعی می کنم راه حل هایی برای حل این مسائل بیان کنم. تا شاید بتوانم در فرایند ساخت این بازی فوق العاده کمکی کرده باشم.

سازنده ی Diablo 3 بزرگترین مشکل Anthem را آشکار می کند!

استت های مرده

یکی از مشکلات اصلی بازی استت های به درد نخوری است که روی آیتم های بازی ظاهر می شوند. داشتن عناصری که ویژگی های کم اهمیتی دارند در بازی هایی به این سبک عادی است ولی به نظر من باید تمایزی جدی بین آیتم بد و آیتمی که به معنای دقیق کلمه به درد نخور است وجود داشته باشد. این امر که ویژگی یک آیتم روی همان آیتم عمل نکند در نظر من موجب گیج شدن بازیکنان جدید که در حال یادگیری بازی هستند می شود.

 

فرض میکنم که هدف طراحان از این کار ساخت یک طیف وسیع از قدرت ها وی ویژگی ها برای آیتم ها بوده است ولی در این وضعیت این مشکلات بیشتری ایجاد می کند. من می گویم که آیتم های قویتر را به راحتی با وزن دادن نگه داریم و این طیف وسیع را به آیتم هایی که واقعا به درد بخور هستند کاهش دهیم.

سازنده ی Diablo 3 بزرگترین مشکل Anthem را آشکار می کند!

ریسک در برابر پاداش

این یک اشتباه بسیار شایع در بازی ها است بخصوص بازیی که من بر روی آن کار کردم. چون سختی یا راحتی بازی بستگی به درک فردی دارد. در حال حاضر به نظر میرسد که سه قلعه ی بازی Anthem دارای سطحی از دشواری به این ترتیب یاشند:  Tyrant < Temple of Scar < Heart of Rage. اولین بار که با تیمم به باس آخر Heart of Rage حمله کردیم تقریبا ۳۰ دقیقه طول کشید تا آن را شکست دهیم. در مقایسه با زمانی که طول کشید تا باس قلعه ی اول را شکست دهیم این کاملا ناعادلانه است. انگیزه و پاداشی که در آخر قلعه ها دریافت کردم کاملا نا امید کننده بودند چون تقریبا برای هر سه قلعه پاداشی تقریبا یکسان دریافت کردم در حالی که سطح دشواری آنها کاملا با هم متفاوت بود.

 

برای این مشکل چندین راه حل متفاوت وجود دارد که یکی از آنها این است که سطح دشواری هر سه قلعه را تقریبا یکسان کنید تا دیگر ناعادلانه نباشد یا اینکه پاداشت داده شده به بازیکنان در پایان هر قلعه نسبت به دشواری آنها تنظیم شود.

سازنده ی Diablo 3 بزرگترین مشکل Anthem را آشکار می کند!

 نداشتن انگیزه ی کافی برای ورود به قلعه های تصادفی

این مسئله نیز مستقیما به مشکل قبلی ربط دارد. اگر قصد این است که قلعه های تصادفی نیز دارای سطح های دشواری متفاوتی باشند پس باید پاداشی که در پایان آنها دریافت می کنیم نسبت به سختی آنها باشد. اگر که نا سطح دشواری آنها باید یکسان باشد. بازیکنان به طور کلی مسیر راحت تر را انتخاب می کنند، در حال حاضر بازیکنان قلعه ی Tyrant را که راحت تر است چندین باز اجرا می کنند و این موجب می شود که از بازی زود تر خسته شوند.

برای دادن انگیزه به بازیکنان برای رفتن به قلعه های تصادفی بهتر است آنها را به لیست ماموریت های آنها اضافه کنید و امکان پیدا کردن یک آیتم ویژه را نیز به آنها بدهید.

سازنده ی Diablo 3 بزرگترین مشکل Anthem را آشکار می کند!

اراده بازیکنان و فارم کردن هدفمند

در بازی های این چنینی بازیکنان معمولا این گونه تصمیم میگیرند که میخواهد اسلحه ی X را به دست بیاورند و یا بیلد Y را بسازند. برای همین اهداف خود را به گونه ای تنظیم می کنند که این آیتم ها را به دست بیاورند. خوشبختانه در آپدیت های اخیر این مشکل کمی حل شده است. مثلا اگر من مادی برای اسلحه ام بخواهم می دانم که به کدام دشمنان باید حمله کنم.

ولی مثلا هیچ راهی برای به به دست آوردن یک اسلحه ی خاص وجود ندارد، و معمولا بازیکنانی که اهداف اینچنینی برای خود انتخاب می کنند بعد از مدتی آیتم مورد نظر خود را پیدا نکنند از بازی دلسرد می شوند.

سازنده ی Diablo 3 بزرگترین مشکل Anthem را آشکار می کند!

تغییرات ناگهانی در سطح دشواری

در بازی های این چنینی هدف بازی کن این گونه است که آیتم و قدرت های جدید به دست بیاورند و از طریق محتوای بازی و چالش های ان پیشرفت کنند. همان طور که اکثر بازیکنان متوجه شدند تغییر سطح بازی از GM1 به GM2 مشکلات بسیار دارد و بازی کن را با سطح دشواری سنگینی مواجه می کند به صورتی که کلاس های ضعیف با یک ضربه از دشمن کشته می شوند. من خودم چالش های سخت را دوست دارم ولی سطح دشواری این چنینی باعث می شود که بازیکنان به مراحل ساده تر باز گردند و به فارم کردن دشمنان ساده تر بپردازند و خود را از چالش های بازی دور کنند.

تغییر سطح از Hard به GM1 به خوبی بود ولی بهتر است تغییر سطح بازی از GM1 به GM2 باز سازی شود یا یک سطح دشواری میانی ساخته شود.

 

امیدوارم که این مطالب موجب گفت و گو های خوبی در رابطه با مشکلاتی که در سیستم پاداش بازی وجود دارد بشود. من از بازی بسیار لذت بردم  و کاملا با مشکلاتی که در ساخت سیستم های پاداشی برای این گونه بازی پیش می آید آگاهی دارم. امیدوارم این مطالب به بازی Anthem کمک کند تا تبدیل به یک بازی قوی تر شود.


بیشتر بخوانید:

شایعه: سرویس EA Access در راه PS4

پشتیبانی کنسول PS5 از بازی‌های PS4

نسخه بتای آپدیت ۶.۵۰ کنسول PS4 منتشر شد

PS4 با فروش ۱۸ میلیون نسخه پرفروش ترین کنسول ۲۰۱۸ شد

کنترلر PS4 با تم اسکورپیون

منبع:

Reddit

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات