نقد و بررسی بازی Hitman 2 – بازگشت قاتل خاموش

نقد و بررسی بازی Hitman 2 – بازگشت قاتل خاموش

علیرضا زمانی ۲۷ آذر ۱۳۹۷ نظرات

نسخه ی دوم بازی Hitman چندان از نسخه قبلی فاصله نمی گیرد ولی با این حال بازی دارای گیم پلی فوق العاده می باشد که شما را در نقش یک قاتل حرفه ای قرار می دهد. با گیمر برای نقد و بررسی این بازی همراه باشید.

 

نقد و بررسی بازی Hitman 2

IO Interactive، توسعه دهنده ی بازی Hitman 2، با اینکه از فرمول موفق بازی قبلی خود خیلی فاصله نگرفته است، موفق به ساخت یک بازی بسیار جذاب شده است که بیشتر شبیه به فصل دوم بازی Hitman 2016 است تا به نسخه ی دوم آن. ولی در بازی Hitman 2 ما تمامی مراحل بازی را یکجا دریافت می کنیم، برعکس Hitman 2016 که مراحل بازی به صورت قسمتی و هرکدام با فاصله ی یک ماه از هم دیگر منتشر می شدند. همراه با شش مرحله ی بسیار بزرگ، بازی دارای حالت آنلاین، حالت تک تیرانداز و صد ها چالش مختلف است که میتوانند نظر هر گیمر را به خود جلب کند.

مراحل بازی واقعا پرجمعیت هستند.

بازی داستان نسخه قبلی خود را ادامه می دهد و ما از همان ابتدا شاهد مامور ۴۷ هستیم که به دنبال اطلاعاتی درباره ی یکی از مشتری های ICA است. ولی باید گفت که هر دو بازی Hitman 2 و نسخه ی قبلی آن تمرکز زیادی روی داستان نداشتند. با اینکه قسمت هایی از داستان بازی مثل گذشته ی مامور ۴۷ جالب هستند،  ولی داستان کلی بازی خیلی جذاب نیست و کاملا فراموش شدنی است.

داستان بازی به جای روش معمولی که در بازی های دیگر می بینیم از طریق دسته ای از عکس های دینامیک بیان شده است. با اینکه این روش بسیار جالبی است ولی همان طور که گفته شد داستان بازی چندان خوب نیست و این روش داستان گویی خیلی به ارزش آن نمی افزاید.

داستان بازی به صورت عکس های پویا بیان می شود.

داستان بازی به کنار، Hitman 2 دارای یک تجربه گیم پلی زیبا و جذاب است. اگرچه گجت های زیادی در نسخه ی دوم به بازی اضافه نشده اند ولی باز هم بازی تمام سعی خود را می کند تا در تک تک ثانیه های بازی حس یک قاتل حرفه ای را به شما انتقال بدهد. از اکثر اجسامی که اطراف خود می بینید، می توانید به عنوان یک وسیله قتل استفاده کنید مثل هر کپسول آتش نشانی یا حتی یک متر خیاطی.


بیشتر بدانید:  نمرات بازی Hitman 2


اگر با بازی های Hitman آشنا نیستید باید بگویم که یکی از ویژگی های این سری از بازی ها پوشیدن لباس اشخاص مختلف و جا زدن خودتان به جای آن افراد است. در این نسخه از بازی نیز این مکانیک به خوبی پیاده سازی شده است و با این کار شما می توانید هویت خودتان را هر طور که خواستید پنهان کنید و تا حد ممکن به هدف خود نزدیک شوید.

 بازی این اجازه را به شما میدهد که به عنوان هر شخصی در هر مکانی ظاهر شوید.

در نسخه ی دوم کیف مامور ۴۷ و تفنگ تک تیراندازی به بازی برگشته اند که می توانند کل روند گیمپلی بازی را تغییر دهند. کیف مامور ۴۷ به گونه ای عمل می کند که می توانید هر وسیله ای را که خواستید در آن مخفی کنید که یکی از این موارد تفنگ تک تیراندازی  است. با ترکیب این دو مورد با هم میتوانید به جست و جوی یک محل امن و خوب برای نشانه گیری و به قتل رساندن  هدف خود باشید.

کشنده فکر کنید!

مراحل بازی از میامی گرفته تا بمبئی به خوبی ساخته شده اند، که هر کدام از مراحل بسیار بزرگ و زیبا با معماری فوق العاده و پیچیده هستند که شما را دعوت به جست و جو و کند و کاو برای یافتن بهترین روش برای انجام ماموریت خود می کنند.

داخل هر مرحله چند داستان کوچک نیز هست که توسط NPC ها و کاراکتر هایی که با یک دیگر گفت و گو می کنند به شما انتقال داده می شود. هر یک از این داستان ها روش جدیدی برای به قتل رساندن هدفتان به شما می دهد که هر کدام بسیار جالب و جذاب هستند  و شما را به بازی کردن مجدد هر مراحل تشویق می کنند.

مراحل بازی واقعا جذاب هستند.

در پایان هر مرحله بازی به عملکرد شما امتیاز می دهد و می توانید خود را با دیگر بازیکنان مقایسه کنید علاوه بر این بعد از پایان هر مرحله گجت ها و راه های ورودی دیگری نیز برای شما فعال می شوند که باز شما را تشویق به بازی کردن چند باره ی این شش مرحله می کنند.


بیشتر بدانید: وضعیت گیمرها در ایران


همانطور که گفته شد بازی کردن چند باره ی مراحل بازی جزوی از تجربه ی Hitman 2 است. بازی به گونه ای طراحی شده است که بتوان مراحل را مجددا بازی کرد. Hitman 2 به گونه ای ساخته شده است که هیچ گاه برای شما تکراری نخواهد بود، هر مرحله صد ها موقعیت مختلف برای به انجام رساندن ماموریت تان به شما میدهد که انجام هر کدام بسیار لذت بخش و جذاب است. کند و کاو و جست و جو در مراحل بزرگ و چند لایه ی Hitman 2 و پیدا کردن بهترین روش برای به قتل رساندن هدفتان به بهترین نحو حسی است که در هیچ گیم دیگری پیدا نخواهید کرد.

بهترین روش شکار هدف خود را پیدا کنید.

همه ی مراحل Hitman 2 را می توان در ۱۰ ساعت و یا نزدیک به آن به اتمام رساند. اگر کسی هستید که دوست دارید تمامی مراحل بازی را چندین باره تجربه کنید، هر مرحله را با امتیاز بالا به پایان برسانید و صد های چالش بازی را نیز تمام کنید باید بگویم که Hitman 2 شما را برای صد ها ساعت سرگرم خواهد کرد. ولی اگر این چنین نیست بازی چیزی حدود ۱۰ تا ۱۲ ساعت می تواند شما را مشغول کند. این موردی است که قبل از خرید بازی باید به آن دقت کنید.

گرافیک بازی زیبا و قابل تحسین است.

مشکلات  و باگ هایی که من در طول بازی با آنها برخورد کردم بسیار ناچیز بودند و اصلا به گیمپلی و تجربه ی کلی بازی آسیبی وارد نمی کردند. یکی از این موارد سیستم فیزیک بازی است که در پرتاب کردن اشیا مشکل خود را نشان میدهد. مورد دوم هوش مصنوعی عجیب و غریب بازی است که در مواردی تصمیمات اشتباه می گیرد. ولی این موارد در کل موجب خنده می شدند تا اینکه در روند کلی بازی اشکالی ایجاد کنند.

IO Interactive به دارندگان نسخه قبلی بازی این اجازه را می دهد که مراحل نسخه ی سال ۲۰۱۶ را وارد بازی کنند و آنها را با تمام ویژگی های Hitman 2 از جمله گرافیک بهتر، هوش مصنوعی پیشرفته تر و گجت های بیشتر تجربه کنند.

بازی دارای مراحل زنده و پرجنب و جوش است. 

در کنار مراحل داستانی و تک نفره ی بازی Hitman 2 حالت جدید آنلاین روح یا Ghost Mode را نیز معرفی می کنند که در آن شما با یک حریف دیگر به رقابت می پردازید و سعی در انجام ماموریت هایی در یک بازه ی زمانی محدود هستید. در این حالت شما نمی توانید با بازیکن های دیگر برخورد و یا تعاملی داشته باشید در عوض آنها را به صورت یک روح می بینید. این حالت از بازی به نوعی سرعتی است و از شما سرعت عمل میخواهد درست برخلاف حالت تک نفره بازی که به دقت و مخفی ماندن اهمیت می دهد. بهترین راه برای به دست آوردن این سرعت عمل بازی کردن چند باره ی مراحل و پیدا کردن آمادگی لازم است.

در نظر داشته باشید که IO Interactive حالت کنونی Ghost Mode را Beta اعلام کرده است و ممکن است در طول زمان و با آپدیت های مختلف بازی تغییر کند.

Sniper Assassin هم ارزش زمان شما را دارد.

حالت دیگر بازی حالت تک تیراندازی یا Sniper Assassin Mode است که هم به صورت تک نفره و هم به صورت دو نفره قابل اجرا است. این بخش از بازی برگرفته از بازی موفق موبایلی Hitman: Sniper میباشد که در آن شما مشرف یک مپ بزرگ هستید و باید از راه دور و با تفنگ تک تیراندازی خود بهترین روش را برای انجام ماموریت هایتان پیدا کنید. هم اکنون فقط یک مپ در این بخش موجود میباشد ولی باید گفت که این بخش فقط در حالت آنلاین قابل اجرا است.


بیشتر بدانید: نقد و بررسی بازی


یکی دیگر از بخش های بازی که فقط در حالت آنلاین در دسترس می باشند سیستم امتیاز دهی بازی است. به این دلیل در اجرای آفلاین بازی نمی توانید از نقاط مختلف وارد مرحله شوید و فقط یک نقطه در دسترس شما است. و اگر مرحله ای را در حالت آفلاین به اتمام برسانید امتیاز آن را به دست نمی آورید و نمی توانید گجت های جدید را از بازی دریافت کنید.

We All Have a Barcode

Hitman 2 دارای یک بسته ی الحاقی برنامه ریزی شده برای آینده نیز هست همچنین IO Interactive به ما قول محتوای رایگان برای بازی و بازگشت سیستم Elusive Targets را نیز داده است.

هم اکنون بازی Hitman 2 برای سه پلتفرم PC, XBOX ONE, PS4 موجود می باشد که ما پیشنهاد می کنید که این بازی را حتما امتحان کنید.

Hitman 2

در نهایت باید گفت که از همان مراحل ابتدایی Hitman 2 یک بازی بسیار بزرگ و با کیفیت بسیار بالا است. با اینکه داستان بازی چندان جای تعریف ندارد، گیم پلی فوق العاده ی بازی آن را جبران می کند. IO Interactive با اینکه از نسخه ی قبلی Hitman 2 خیلی فاصله نگرفته است، توانسته است یک بازی با کیفیتی بالا، گرافیکی زیبا و گیمپلی فوق العاده بسازد. اگر از بازی Hitman 2016 خوشتان آمد به هیچ وجه نسخه ی دوم آن را از دست ندهید.

8.2 از 10

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات