۹+۱ کار عجیبی که فقط گیمرها انجام می‌دهند

۹+۱ کار عجیبی که فقط گیمرها انجام می‌دهند

احمد هاتفی ۲۷ مهر ۱۳۹۸ نظرات

امروزه گیمرها بخش مهمی از هر جامعه ای محسوب می شوند که همانند اقشار مختلف دارای عادات و رفتارهای خاصی هستند. در این مطلب قصد داریم به ۱۰ کار عجیب گیمرها بپردازیم. با گیمر همراه باشید.

 

۹+۱ کار عجیبی که فقط گیمرها انجام می‌دهند

گیمر بودن و زندگی با گیم و داستان هایی که درون آن ها روایت می شود دید هرکسی را می تواند نسبت به زندگی و اتفاقات آن عوض کند و چهره جدیدی از دنیای واقعی را پیش رویش بگذارند.

اگر کمی فکر کنید متوجه می شوید که خود این دنیا خودش یک بازی بزرگ است که شکست و پیروزی دارد و زمانی که یک مرحله را با موفقیت پشت سر می گذارید زندگی پاداشی را در نظر می گیرد که می توانید با آن ارتقا یابید و زندگی یا همان لول خود را بالا ببرید.

عادت های گیمرها

عادت های گیمرها

امروزه گیمر بودن دیگر یک شغل محسوب می شود و در بیشتر کشورهای دنیا از این طریق سرمایه عظیمی کسب می شود و علاوه بر آن افراد بسیاری در این صنعت مشغول هستند که همواره سعی می کنند تا آثاری جذاب و در عین حال پرمحتوا تولید کنند.

اگر در شغلی مشغول هستید حتما عادات خاصی و عجیبی دارید که شرایط و محلی که قرار دارید آن را برایتان ایجاب می کند و کم کم این عادات تبدیل به معرفه شغلتان تبدیل و یک اصل تعریف می شود که برای موفقیتتان در آن حرفه بی شک لازم هستند.

ورزش های الکترونیکی

اهمیت گیمرها

خودم خوب یادم است زمانی که برای اولین یک بازی ویدیویی را تجربه کردم بعد از آن که کنسول را خاموش کردم همه مناطق بازی را در جای جای خانه صحنه سازی می کردم و اتفاقات آن را شبیه سازی می کردم و لذت می بردم از این کار؛ این یکی از مولفه های ابتدایی گیمر شدن است که اتفاقات بازی را در دنیای واقعی هم پیاده کنیم و خودمان را به جای کاراکتر اصلی بازی بگذاریم.

در ادامه به ۱۰ عادت مهم و عجیب گیمرها خواهیم پرداخت که همه ما چه در مسابقات مهم جهانی و چه در گیم نت ها مشاهده کرده و یا تجربه اش کرده ایم.

 

کج کردن کیبورد

بی پرده بگویم زمانی که با صحنه عجیب کج کردن کیبورد توسط دوستم در گیم نت مواجه شدم خیلی با خودم کلنجار رفتم تا دلیل این کار را بپرسم ولی بازی که انجام می داد بسیار حساس بود و در حد فینال جام جهانی فوتبال برایش مهم بود و به همین منظور از این سوال صرف نظر کردم ولی تا انتهای بازی همش چشمم به کیبورد و نحوه قرار گرفتن دستانش روی کیبورد معطوف شده بود.

کیبورد گیمینگ

کیبورد یا پرگار؟

کمی که در ذهنم سبک سنگین کردم دیدم که حالت دستان ما روی میز جوری است که برای قرار گرفتن روی کیبورد کمی با مشکل مواجه می شویم و برای این که انگشتان حرکات سریعی را روی کیبورد انجام دهند و کلیدها را بلافاصله فشار دهند بهتر است که کیبورد کمی کج شود تا هم به انگشتانتان نزدیک تر باشد.


بیشتر بدانید: وضعیت گیمرها در ایران


البته این حالت در همه گیم ها کارآمد نیسن و بیشتر در عناوینی مثل CSGO و Call of Duty کارآمدتر می باشد که کمک می کند تا به موقع واکنش دهید.

 

خوردن چیپس و پفک با چنگال

هر حرفه و شغلی ابزار مختص خودش را دارد که نباید کوچک ترین آسیبی ببینند یا این که افراد اهمیتی بسیاری به آن ها می دهند چرا که جزء مهمی از شغلشان محسوب می شوند که اساس و پایه هستند.

گیمرهای واقعی بسیار روی کیبورد و کنترلرهای گیمینگ خود حساس هستند و این موضوع را می توان از خوردن پفک با چنگال فهمید.

به شخصه خودم از چسبیدن پفک به کیبورد و کنترلرهایم وحشت دارم و سعی می کنم همیشه با چنگال پفک بخورم یا این که در حین بازی پفک و چیپس نخورم چون حتی از خوردن بوسیله چنگال هم میترسم!

چیپس و پفک

به این میگن مرسی حرکت

شاید این موضوع خنده دار و عجیب به نظر برسد ولی وقتی که شما غرق بازی می شوید یا این که بازی دارای صحنه های سینمایی باشد شما نیاز دارید همانند یک فیلم سینمایی تنقلات پیش خود بگذارید تا از تماشایش لذت ببرید.

خوردن پفک با چنگال مانع از این می شود که کنترلر شما آغشته به آن شود یا کثیف شود و این نشان می دهد که گیمر چقدر به ابزار خود اهمیت می دهند.

 

علاقه بیشتر به کاراکترهای بازی نسبت به اشخاص واقعی

این از محالات است که شما یک گیم را دوست داشته باشید ولی علاقه ای به شخصیت و داستان زندگی اش نداشته باشید.

اصلا این شخصیت ها هستند که یک بازی را محبوب و موفق می کنند یا این که باعث شکستش می شوند و به همین منظور است که شخصیت پردازی امروزه یکی از مهم ترین المان های های آثار موفق است.

شخصیت های بازی

کریتوس پدر گیمرهاست

همه ما در دنیای واقعی با کسانی که بیشتر با روحیاتمان نزدیک هستند ارتباط برقرار می کنیم یا اینکه در بازی کاراکتری را دوست داریم که همیشه دوست داشتیم به آن تبدیل شویم.

بارها برایم پیش آمده که در جریان یک بازی حرف ها و کارهایی را از کاراکترهای آن یاد گرفته ام که در زندگی بسیار کمکم کرده اند و همین باعث شده تا شخصیت های بازی برایم ماندگار شوند و محبوب تر از انسان هایی که اطرافم هستند بشوند.

 

پنداشتن کنسول یا سیستم بازی به عنوان همسر

اگر این مقاله بازی را به قصد این می خوانید که به یک گیمر حرفه ای تبدیل شوید باید بگویم همسر شما سیستم و کنسولتان است، می پرسید چرا؟ پس خوب گوش کنید:

شما سری بازی های DOTA یا World of War را در نظر بگیرید و محاسبه کنید که روزانه چقدر پایش وقت می گذارید تا پیروز شوید یا این که در آن ارتقا یابید تا به یکی از ابرقدرت های آن تبدیل شوید.

بی شک شما روزانه زمان زیادی را صرف این کار خواهید کرد که ممکن است در کنار همسر یا عشق خودتان نتوانید به همان اندازه حضور داشته باشید.

کنسول های بازی

زن کالا نیست!

یک گیمر همواره با سیستم و کنسول خود در رابطه است و شبانه روز به نگهداری از او می پردازد و مراقب است کسی نزدیکش نشود یا اینکه آسیبی به آن ها نرساند؛ همین است که می گوییم یک گیمر همسرش سیستم و کنسولش است.


بیشتر بدانید: کارهای خنده دار گیمرها در GTA


گیمر حرف سیستم خود را بهتر از هرکسی می داند و زمانی که مشکلی برای آن پیش بیاید بهتر از همه می تواند حلش کند یا اینکه تشخیصش دهد.

این از جمله عجیب ترین کارهایی است که می شود برای یک گیمر تعریف کرد. گیمر همیشه به فکر سیستم خود است و با معرفی سخت افزار جدید همواره برآن است تا تهیه اش کرده و به ارتقای آن بپردازد.

 

ساخت کلکسیون بازی های فیزیکی

اجازه بدهید این تیتر را با یک مثال شروع کنیم: در دوران کودکی دوستی داشتم که کارت های بازی را جمع آوری می کرد حال یا با پول میخرید و یا اینکه با بقیه مسابقه میداد و برنده می شد. این کار باعث تخلیه روانی و آرامش او میشد و کمک می کرد تا متمایز از بقیه شود.

بی اغراق بگویم داشتن یا کلکسیون از علایق هر فردی در زندگی است که با توجه به علایقش می تواند شامل وسایل مختلفی شود.

گیمرهای ایرانی

اتاق گیمر و کلکسیونر ایرانی با لقب Abadan Gamer (اینستاگرام)

گیمرها هم به این شکل هستند که آرزو دارند تا نسخه فیزیکی بازی های مورد علاقه خود را جمع آوری کنند تا با دیدن هرکدام از آن ها به زمانی بروند که تجربه اش کرده اند و داستان آن را بازهم از اول مرور کنند.

بی شک داشتن کلکسیون بازی های ویدیویی یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که خود من علاقه بسیاری برایش دارم و همیشه سعی می کنم تا بازی ها جلوی چشمم باشند تا با نگاه کردن به آن ها به یاد خاطراتم بیافتم و مروری داشته باشم به سختی های و جستجوهای داخل بازی.

 

نخوردن نهار و شام سر وقت

«بذار تموم بشه میام!» این بخشی از مکالمه ما و مادرمان است وقتی که غرق بازی شده ایم. البته این اوضاع زمانی بدتر می شود که بازی آنلاین باشد و دقیقا شروع مصیبت است.

شروع یک بازی دست خودمان است اما اگر عاشقش شویم و گرفتار آن شویم سخت می توانیم از آن دل بکنیم و به انجام ساده ترین کارها از جمله خوردن نهار و شام بپردازیم.

بازی های آنلاین

یه گیمر با دیدن اینا روی میز هیچوقت از جاش بلند نمیشه!

شما فرض کنید یک مرحله از بازی Call of Duty را شروع کرده اید و درجه سختی اش را روی Hard قرار داده اید، همین کار باعث خواهد شد تا نهار یا شام خود را دیرتر از حد معمول بخورید و تا زمانی که تمامی دشمنان را تار و مار نکرده و عملیات را با موفقیت پشت سر نگذاشته اید خود را از خوردن وعده غذایی محروم می کنید.


بیشتر بدانید: کارهای احمقانه گیمرها


این مسئله زمانی عجیب تر و سخت تر می شود که در حال انجام بازی آنلاین باشید و با هم تیمی هایتان سخت به دنبال پیروزی باشید. از آن جایی که بازی های آنلاین را نمی توان متوقف کرد ممکن است اصلا غذا خوردن یادتان برود و زمانی که سرتان را بالا می آورید تا ساعت را نگاه کنید با صحنه تعجب آوری روبرو شوید که زمان از نصفه های شب هم گذشته و همه اهل خانه در خواب عمیقی فرو رفته اند.

 

درآوردن ادای شخصیت های بازی در دنیای واقعی

زمانی که بازی Assassin’s Creed را برای اولین بار تجربه کردم بعد از این که کنسول را خاموش کردم به هرجای بلندی که فکرش را بکنید رفتم یا از آجرهایی که از وسط دیوار کمی بیرون زده بودند آویزان میشدم و خودم را در نقش شخصیت اصلی بازی قرار می دادم.

این یکی از جمله عجیب ترین و لذت بخش ترین کارهایی است که هر گیمری در طول دوران زندگی اش انجام داده است.

اساسینز کرید

ادای بازی Assassin’s Creed

از نظر روان شناسی این نوعی همزاد پنداری با شخصیت بازی و محیطی است که او در آن قرار دارد و گیمر برای هرچه نزدیک تر شدن به او این کارها را انجام می دهد.

البته ادای همه این شخصیت ها را نمی توان درآورد ولی شک نداشته باشید که نوع رفتار و اخلاق تک تک این کاراکترها در زندگی گیمرها تاثیر دارد و باعث می شود که شخصیت خود را شکل دهد.

 

داشتن دید بازی نسبت به طبیعت

تصور کنید آنقدر یک بازی را انجام داده اید که وقتی دست از آن می کشید هنوز در ذهنتان باقی مانده و اتفاقات دنیای واقعی را به چشم همان بازی می بیند و سعی دارید تا روال بازی را هم در دنیای واقعی پیاده کنید.

زندگی گیمرها

زندگی از دید گیمرها

برای مثال شما در داخل بازی وقتی بخواهید ابزاری را از روی زمین بردارید باید روی آن علامت کلیدی که روی کنترلر وجود دارد ظاهر شود تا اجازه در دست گرفتنش را داشته باشید؛ حال فرض کنید وقتی شما می خواهید در زندگی واقعی چیزی را از روی زمین بردارید ابتدا علامتی را روی آن شئ تصور می کنید و دکمه را در ذهن خود می فشارید و سپس آن را برمی دارید.

این تنها به یک مورد ختم نمی شود و مرتبط است با بازی هایی که بازیکن تجربه می کند.

 

شکستن وسایل در هنگام باخت

با این که می دانیم برد و باخت قسمتی از زندگی است بازهم با یک شکست گریه می کنیم، نا امید می شویم و در شرایط بدتر وسایلی که دم دستمان است را می شکنیم.

تنها کافی است در اینترنت عبارت عصبانیت گیمرها را جستجو کنید تا ببینید که چه ویدیوهایی برایتان لود می شود! با این که باخت هم جزئی از یک بازی ویدیویی است اما گیمرها هم همانند سایر انسان نمی خواهند بازنده باشند.


بیشتر بدانید: نحوه کسب درآمد از بازی کردن


این زمانی بدتر می شود که شما همه تلاشتان و داشته هایتان را خرج کرده اید و نتیجه بیهوده بوده و درست در همان لحظه است که خون به مغزتان نمی رسد و برای خوابیدن حرصتان دم دستی ترین شئ ممکن را پرت می کنید که ممکن است خورد خاک شیر شود یا اینکه به کل نابود شود. پیشنهاد ما به شم این است که با مانیتور و کیس این شوخی ها را نکنید که بزودی پشیمان می شوید!

گیمر نوب

واکنش گیمرهای حرفه ای به نوب ها

فرض کنید یکی از باس های بازی Dark Souls را تا آخرین قطره خون با هزار زحمت زده اید ولی در لحظه آخر او با یک حرکت عجیب شما را بکشد و همه زحماتتان هدر رود آن موقع است که می خواهید صدای شکستن و منفجر شدن چیزی را بشنوید تا آرام شوید؛ بهتر است بعد این لحظه کمی از کنسول و سیستم خود فاصله بگیرید.

 

بیدار ماندن تا صبح

هنوز کسی متوجه نشده که چرا بازی کردن در شب ها لذت بخش تر است اما تنها تمرکز و سکوت شب باعث می شود تا گیمرها شب را به روز ترجیح دهند.

تا به حال شده یک بازی را سرشب آغاز کنید و هی به خودتان بگویید «یکم دیگه میرم بخوابم» ولی با طلوع خورشید به خودتان آمده اید، چشم هایتان سرخ شده ولی بازهم دست از بازی برنمی دارید تا بیشتر درباره آن بدانید؟

عادت های گیمرها

بازی در شب

از جمله لذت های گیمر بودن و همچنین عجیب بودنشان همین بازی در شب و بیدار ماندن تا صبح است که شاید برای اطرافیان دیوانه کننده و مضر باشد ولی خودمان می دانیم که لذت بازی در شب به مراتب خیلی بیشتر از روز است.

شب کسی مزاحم نیست که مدام با شما کار داشته باشد و اجازه ندهد تمام و کمال مغز خود را معطوف بازی کنید. شب ساکت تر است و کمک می کند با دقت کافی اتفاقات بازی را زیر نظر داشته باشید و بهتر متوجه آن شوید.

البته کمتر کسی را می شناسم که بازی های ترسناک را در شب انجام دهند، حداقل تنهایی این کار را نمی کنند. برای نمونه واکنش تجربه کنندگان بازی Outlast 2 را ببینید.

 

این ها موارد عجیبی هستند که گیمرها در طول بازی هایشان از خود بروز می دهند و بی شک در زندگی روزانه شان هم تاثیراتش دیده می شود.

 

شما چه رفتارهای عجیبی را حین انجام بازی یا پس از آن انجام می دهید؟

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات