بازی Control و معناهای اسمش

بازی Control و معناهای اسمش

احمد هاتفی ۱۶ تیر ۱۳۹۸ نظرات

Remedy Entertainment در جدیدترین اخبار بازی Control اعلام کرده است که نام این عنوان در ظاهر ساده اما دارای معانی مختلفی می باشد. با گیمر همراه باشید.

 

بازی Control و معناهای اسمش

Control جدیدترین اثر استودیو رمدی می باشد که اتمسفر خواصی دارد و حال عوامل سازنده این عنوان مصاحبه جدیدی انجام داده و اخباری درباره معنی و مفهوم داستان و نام بازی داده اند.

«میکائیل کلسورینن»، کارگردان بازی و «بروک مگس» طراح روایت بازی Control اعلام کرده اند که این عنوان مفهوم های خاصی در دل خود جای داده است و در ظاهر کنترل کردن محیط به‌ واسطه قدرت‌ های کاراکتر اصلی، موردی است که در همان ابتدا ذهن کاربر را به خود جلب می‌ کند، اما نیروی The Hiss و وقایع داستانی هم ارتباط خاصی با معنی کنترل دارند.

صداپیشه بازی‌ های Max Payne و Alan Wake در عنوان کنترل حضور دارد

صداپیشه بازی‌ های Max Payne و Alan Wake در عنوان کنترل حضور دارد

آن ها در ادامه گفته اند:

«بله، کلمه کنترل معنی‌ های مختلفی برای تجربه ما دارد. زمانی‌که به کاراکتر «جسی» و قابلیت‌ های او نگاه می‌ کنیم، می‌ بینیم که او می‌ تواند محیط را با مهارت‌ هایش کنترل کند، می‌ تواند ذهن دشمنانش را تسخیر و آن‌ ها را علیه یکدیگر کند و کارهای مشابه دیگری را هم انجام بدهد.

در ادامه، داستان کلی Control در مورد کنترل کردن است؛ اینکه کنترل کردن را از دست بدهید و در ادامه تلاش کنید که مجددا آن را به‌ دست بیاورید. ازین‌ رو معنی این کلمه عمیقا به تجربه شما ارتباط دارد. نقاط کنترل را می‌ توانید المان‌ هایی از یک ساختمان فرض کنید که The Hiss آن‌ ها را آلوده کرده است. کاری که جسی می‌ تواند بکند این است که این آلودگی را از بین ببرد و زمانی که این کار را انجام دهید ساختمان به نوعی خودش را بازیابی می‌ کند.»


بیشتر بدانید: با جهان بازی Control آشنا شوید


بنا به گفته های استودیو رمدی، خط داستانی متفاوتی در بازی برای هر بازیکن حاکم خواهد بود که با تمام شدن روایت هر یک مفهوم جداگانه ای را کسب خواهند کرد.

بازی Control در تاریخ ۵ شهریور ماه منتشر خواهد شد.

منبع:

GamingBolt

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات