۹+۱ سلاح لو رفته بازی Borderlands 3

۹+۱ سلاح لو رفته بازی Borderlands 3

امیر پورمحمد ۱۰ تیر ۱۳۹۸ نظرات

بررسی ده سلاح افسانه ای (Legendary) بازی بوردرلندز ۳ (Borderlands 3) که چندی پیش طی یک استریم جنجالی لو رفتند. با گیمر همراه باشید.

 

۹+۱ سلاح لو رفته بازی Borderlands 3

خوب اگر از طرفداران سری بازی‌های بوردرلندز باشید، انتشار قسمت سوم بازی بی شک شما را به اندازه کافی هیجان زده کرده است. تمام آن چیزی که طرفداران دو آتیشه این سری بازی‌ها آرزویش را داشتند در این قسمت در بشقابی از جنس طلا سرو خواهد شد.

گرافیک خاص و هنری بازی که از همان قسمت اول و بنا به تصمیم آینده نگرانه سازندگانش از یک گرافیک واقع گرایانه و معمولی به صورت یک شاهکار هنری تغیر کرده است، این بار در قسمت سوم به قدری ساخته و پرداخته شده است که به راستی هر فرم آن همانند یک اثر هنری جلوه می کند.

سلاح‌های بازی Borderlands 3

سلاح‌های بازی Borderlands 3

خوشبختانه کمپانی گیر باکس (Gear Box) بر خلاف سایر شرکت‌های بازی سازی که هر ساله با انتشار قسمت‌های جدیدی از بازی‌هایشان (همچون سری بازی‌های Assassin’s Creed) نه تنها باعث پیشرفت و خوش نامی خود و آثارشان نمی شوند و بلکه تجربیات شیرین قدیمی را نیز خدشه دار می کنند، هیچ گاه شرافت و خوش نامی خود را فنای سود دهی کوتاه مدت نکرده است. به راستی از زمان انتشار قسمت دوم در سال ۲۰۱۲ تا کنون این کمپانی تمام تلاش خود را برای طراحی موتور گرافیکی این بازی کرده است.


بیشتر بدانید: تریلر جدید بازی Borderlands 3


از سویی دیگر نیز احترام گذاشتن این کمپانی نسبت به طرفدارانش باعث شده است به جای پیشروی مسیر همیشگی سایر کمپانی‌های بازی سازی که همیشه جو حاکم در سال انتشار را ملاک گسترش بازی شان می دانند (همچون اضافه شدن بخش Battle Royale به هزاران گیم در سال گذشته)، فقط و فقط علایق طرفدارانشان مد نظر باشد. تا کنون تمام اطلاعاتی که از بازی منتشر شده است بی چون و چرا اشاره به اصلاح و گسترش تجربیات شیرین قدیمی دارند.

سلاح‌ لیزری بازی Borderlands 3

سلاح‌ لیزری بازی Borderlands 3

باید گفت مشخصه اصلی این سری بازی‌ها علارقم داشتن داستانی مناسب با ایستر اگ‌های بی شمار و گرافیکی جالب همیشه سلاح‌های بی نهایتش بوده است. با توجه به آخرین آپدیت خبری این بازی حاوی یک میلیارد سلاح مختلف خواهد بود. البته سازندگان این بازی طی مصاحبه ای که چند روز پیش انجام شد، اعلام کردند انتظار می رود این رقم پس از منتشر کردن دی ال سی‌ها (DLC)، به رقم ۳ میلیارد نیز برسد. این در حالی است که سایر عنوان‌های اکشن مشابه که در دنیا وجود دارند در هر قسمت خود حداکثر دارای چند صد عدد سلاح مختلف هستند.

 

از همین رو چندی پیش طی یک اقدام جالب، کمپانی گیر باکس به چندین گیمر مطرح اجازه داد به مدت ده دقیقه بازی را به صورت چیت بازی کنند. چیت ریسپاند (ظاهر کردن) نا محدود سلاح‌ها به مدت ده دقیقه در اختیار این گیمر‌ها قرار داده شد تا بتوانند بخشی از سلاح‌های بازی را بررسی کنند. البته فقط یکی از گیمرها اجازه استریم این ویدیو را در اختیار داشت که در ادامه به بررسی ده سلاح برتر افسانه ای که توسط او در این ویدیو به نمایش در آمدند می پردازیم.

 

تیربار Sawbar

تیربار Sawbar در بازی Borderlands 2

تیربار Sawbar در بازی Borderlands 2

در قسمت دوم تیربار Sawbar یکی از سلاح‌های جالبی بود که با خشاب بالای خود (۲۰۰ عددی) با ریت بسیار بالا تیرهای لیزری شلیک می کرد. در قسمت سوم این سلاح با ارتقای خود باری دیگر در خانواده سلاح‌های افسانه به جای بخش سلاح‌های ای تک حضور خواهد داشت.

 

شاتگان Sledge

شاتگان Sledge در بازی Borderlands 2

شاتگان Sledge در بازی Borderlands 2

این شاتگان در قسمت دوم یکی از قدرتمندترین شاتگان‌ها بود. خشاب بسیار بالای این سلاح که به ۲۴ عدد گلوله می رسد این شاتگان را به نوعی به یک تیربار با گلوله‌های شاتگان تبدیل کرده است. این سلاح همانند قسمت دوم در این قسمت نیز جزء دسته سلاح‌های افسانه ای است.

 

شاتگان Butcher

شاتگان Butcher در بازی Borderlands 2

شاتگان Butcher در بازی Borderlands 2

این سلاح نیز همانند دو سلاح قبلی از قسمت دوم بازی برای قسمت سوم به ارث رسیده است. این سلاح که از شرکت هایپرین است با ریت شلیک بالای خود تمام گلوله‌های خود را در کسری از ثانیه به سوی دشمنان خالی می کند. علاوه بر این با شلیک بیشتر دقت این سلاح بیشتر و بیشتر می شود. البته این سلاح در قسمت دوم جزء دسته سلاح‌های ای تک بوده ولی در این قسمت با رنگ نارنجی (خانواده سلاح‌های افسانه ای) شناخته خواهد شد.

 

کلت Baby Maker

اس ام جی Baby Maker در بازی Borderlands 2

اس ام جی Baby Maker در بازی Borderlands 2

تعجب نکنید، می دانم در قسمت دوم این سلاح جزء سلاح‌های اس ام جی بود ولی در این قسمت این سلاح یک کلت کوچک است. همانند قسمت قبلی زمانی که دکمه ریلود (تعویض خشاب) را فشار می دهید به جای تعویض خشاب، سلاح دور انداخته می شود (مشخصه اصلی سلاح‌های تیدور) و کمپانی تیدور یک سلاح جدید را در دستان شما ریسپاند می کند. البته سلاح دور انداخته شده در قسمت دوم منفجر شده و به دو سلاح کوچک‌تر که بعداً منفجر می شوند تبدیل می شود.

لازمه بگم که این کلت کوچک نباید شما را قول بزند، تمام مشخصه‌های مدل اس ام جی در این اسلحه وجود دارند علاوه بر این سلاح پس از ریلود به ۴ سلاح انفجاری تقسیم می شود.

 

اس ام جی Bi*ch

اس ام جی Bitch در بازی Borderlands 2

اس ام جی Bi*ch در بازی Borderlands 2

یکی از سلاح‌های کم یاب قسمت دوم که با فارم چندین صد باره باس فایت بانکر به دست می آید این بار نیز با دقت شگفت انگیز و ریکویل بسیار پایین خود در این قسمت نیز حضور خواهد داشت.

 

کلت بی نهایت

کلت بی نهایت در بازی Borderlands 2

کلت بی نهایت در بازی Borderlands 2

همه طرفداران این سری بازی‌ها بی چون و چرا می دانستند که جذاب‌ترین سلاح قسمت دوم راه خود را به قسمت سوم نیز پیدا خواهد کرد. کلتی که فقط یک تیر در خشاب خود دارد و این یک تیر هیچ گاه به پایان نمی رسد. چه کسی نمی خواهد در یک بازی شوتر اول شخصی به این شلوغی به صورت بی نهایت گلوله شلیک کند؟ آن هم با ریت بسیار بالا، گویی یک تیر بار سنگین را در جسم یک کلت جا کرده اند و می توانید به صورت ۲۴ ساعته بدون وقفه با آن شلیک کنید.


بیشتر بدانید: ویدیو: گیم‌پلی بازی Borderlands 3


البته در قسمت دوم گفته شده بود که این سلاح امکان دارد یک روزی خراب شود ولی اکنون پس از گذشت ۷ سال هیچ اتفاقی نیفتاده است. شاید این قسمت حاوی ایستر اگی باشد که آن گفته را معنی کند.

 

تیر بار Pain Is Power

تیر بار Painful در بازی Borderlands 2

تیر بار Painful در بازی Borderlands 2

نزدیک‌ترین سلاح در قسمت دوم به این اسلحه عجیب، سلاح Painful است که علارقم قدرت و نفوذ پذیری بالایش به کاربرش نیز صدمه می زند. هر تیری که از این سلاح شلیک می شود قسمتی از جان شما را نیز با خود به همراه می برد. البته اسلحه Pain Is Power بر خلاف سلاح Painful دارای تعداد گلوله بیشتری در خشاب (۲۵۰ به ۷۰) خود است که ریسک استفاده از آن را قابل تحمل‌تر می کند.

 

شاتگان Polybius

شاتگان Polybius در بازی Borderlands 3

شاتگان Polybius در بازی Borderlands 3

کلمه Polybius بی شک اشاره ای زیرکانه به بازی نوستالژی با همین نام است. این شاتگان همانند شاتگانی که در قسمت اول بوردرلندز در یک مأموریت فرعی داده می شد گلوله‌های خود را در یک خط به صورت زیگزاگی شلیک می کند. البته این بار چون سلاح توسط شرکت تیدور ساخته شده است پس از ریلود منفجر شده و تبدیل به تورت (مسلسل هوشمندی که به صورت خودکار به دشمنان شلیک می کند) می شود همانند قدرت ویژه شخصیت اکستون در قسمت دوم.

 

رایفل Gatling

رایفل Gatling در بازی Borderlands 3

رایفل Gatling در بازی Borderlands 3

 

یکی از مشکلاتی که رایفل‌های جیکوب با آن مواجه هستند غیر اتاماتیک بودنشان است. اصلاً یکی از مشخصه‌های اصلی سلاح‌های جیکوب این است که سرعت کلیکتان در واقع ریت شلیکتان است. این ویژگی در سلاح‌های دیگر الخصوص کلت ها و شاتگان‌ها بسیار خوب است (حس یک هفت تیر کش را به شما می دهد) ولی یک مسلسل که نمی تواند تیرهایش را به صورت ممتد شلیک کند در واقع کمی بی مزه است.

خوب این سلاح جیکوب همانند تیربارهای ریلی که در فیلم‌های مکزیکی می بینیم با چرخاندن یک اهرم به صورت ممتد شلیک خواهد کرد. بی شک این بار سلاح‌های جیکوب به معنی واقعی احساس کابوی بودن را به شما خواهند داد.

 

مسلسل/شاتگان Hyperion ZX41

مسلسل/شاتگان Hyperion ZX41 در بازی Borderlands 3

مسلسل/شاتگان Hyperion ZX41 در بازی Borderlands 3

سلاح‌های هایپرین همیشه به قدرت کنترل ریکویلشان تکه داشتند. شاتگان‌ها و تیربارهایی که دقت بسیار بالایی داشتند تا حدی دل طرفداران را در قسمت دوم برده اند. حال این بار در قسمت سوم شاهد نسلی از سلاح‌های هایپرین هستیم که هیچ، تکرار می کنم هیچ ریکویلی ندارند و دقتشان صد در صد است.


بیشتر بدانید: قسمت داستانی Borderlands 3 بیش از ۳۰ ساعت طول خواهد کشید


علاوه بر این در قسمت سوم برخی از سلاح‌ها به صوت دورگه هستند. یعنی شاتگانی که می تواند به مسلسل نیز تبدل شود. همانند سلاح یکی از اپراتورهای بازی رینبو سیکس (Rainbow Six).

 

شاتگان حوصله بر

شاتگان حوصله بر در بازی Borderlands 3

شاتگان حوصله بر در بازی Borderlands 3

خوب بگذارید بگم نام این سلاح اولاً یک شوخی بزرگ است، چرا که شاتگانی که اره برقی از خود شلیک می کند هیچ گاه حوصله بر نخواهد شد.

در انتها باید گفت چندین چیز از این استریم می توان دریافت، اولاً سلاح‌های این بازی محشر خواهند بود. دوم اینکه موتور طراحی شده برای بازی از آنچه فکر می کردیم قوی‌تر است. ورای زیبایی‌هایی گرافیکی که در این ویدیو می بینیم، علی رقم وجود صدها اسلحه بر روی زمین هیچ گونه ارور و کرشی در بازی مشاهده نمی شود. این در حالی است که در قسمت دوم اگر بیش از ۲۰۰ سلاح را بر روی زمین قرار دهید یا بازی کرش خواهد کرد و یا اپراتور از مپ به بیرون پرتاب خواهد شد. فقط در انتها زمانی که تعداد سلاح‌ها شاید به رقم هزار می رسد، کمی افت فرم مشاهده می شود.

 

گیم پلی Borderlands 3

گیم پلی Borderlands 3

این در حالی است که چنین صحنه‌هایی برای سایر انجین‌های موجود در بازار بازی سازی به معنی وقعی یک کابوس به تمام عیار هستند. خوب حال باید تا تاریخ ۱۳ سپتامبر صبر کنیم تا این بازی را تجربه کنیم. البته اگر بازی را یک ماه قبل پیش خرید کرده باشی این بازی به صورت بتا دو هفته زودتر در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

 

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات