چه اطلاعاتی قبل از دیدن فیلم Hellboy نیاز دارید؟

چه اطلاعاتی قبل از دیدن فیلم Hellboy نیاز دارید؟

امیر پورمحمد ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ نظرات

با نزدیک شدن به تاریخ اکران فیلم ریبوت شده پسر جهنمی (Hellboy)، کنجکاوی‌ها در مورد این فیلم افزایش می یابد از همین رو مشخص شدن داستان و سمت و سوی این فیلم اهمیت بسیار یافته است. از ابتدای اعلام خبر ساخته شدن این فیلم سؤال اصلی این بود که چگونه می توان به داستان فیلم پی برد؟ بی شک پاسخ این سؤال در کامیک بوک‌ها نهفته است. از همین رو سایت گیمر دست به بررسی کامیک بوک‌های مرتبت با این فیلم زده است. با گیمر همراه باشید.

 

چه اطلاعاتی قبل از دیدن فیلم Hellboy نیاز دارید؟

از اکران فیلم پسر جهنمی در آمریکا که ۱۰ آوریل اعلام شده بود سه روزی است که گذشته است، چیزی نمی گذرد که این فیلم به بازار آسیا نیز برسد. شروع اکران این فیلم در چین و ژاپن نیز به معنی پخش نسخه‌های پرده ای و هاردستاپ زود هنگام این فیلم است، در ادامه نیز شاهد شروع رقابت برای ریلیز نسخه با کیفیت این فیلم توسط سایت‌های ایرانی خواهیم بود. به زبان ساده فقط صحبت چند هفته است که این فیلم با بهترین کیفیت قابل دانلود شود (البته با نقض تمام قوانین کپی رایت).

موشکافی فیلم پسر جهنمی

موشکافی فیلم پسر جهنمی

از همین رو لازم است اطلاعاتی چند، در مورد این فیلم در اختیار داشته باشید. از آنجایی هم که سازندگان این فیلم در چندین و چندین مصاحبه به صورت رسمی اعلام کرده اند این فیلم یکی از پایبند ترین فیلم‌ها به کامیک بوکش خواهد بود، انتظار می رود داستان و محتوای فیلم اصلی شباهت زیادی به کامیک بوک‌های مربوطه اش داشته باشد.


بیشتر بدانید: ریبوت فیلم Hellboy ترسناک خواهد بود


هفته قبل بود که آقای مایک میگنولا (Mike Mignola) خالق شخصیت پسر جهنمی و به قول خودمان پدر این شخصیت طی مصاحبه ای که با وی صورت گرفت در مورد داستان فیلم این گونه گفت:

«این فیلم از تمام آنچیزی که تا به حال دیده اید تاریک تر بوده و باید اضافه کنم که خط داستانی این فیلم نیز در تقابل کامل با داستان های کامیک بوکی خواهد بود.»

از همین رو تا حدود کاملی انتظار می رود با موشکافی کامیک بوک‌های مربوطه می توان به داستان این فیلم پی برد. در ادامه لیستی از کامیک بوک‌های مورد انتظار در این فیلم آورده شده است تا با ترکیب این کتاب‌ها، شایعات فضای مجازی و صد البته مطالب تائید شده از سوی سازندگان به داستان کلی این فیلم اشاره ای کلی نگر کنیم.

 

کامیک بوک پسر جهنمی: وعده‎های تاریکی (Hellboy: Darkness Calls)

کامیک بوک پسر جهنمی: وعده‎های تاریکی (Hellboy: Darkness Calls)

  • پسر جهنمی: وعده‎های تاریکی (Hellboy: Darkness Calls)

استفاده از محتوای این کامیک بوک در فیلم نه تنها به صورت رسمی تائید شده است بلکه وجود شخصیت‌های افسانه ای این کامیک بوک نیز توسط آقای میگنولا در فیلم تائید گردیده است.


بیشتر بدانید: اخبار جدید در مورد ریبوت فیلم Hellboy


با توجه به وعده سازندگان، در این فیلم شاهد لحظات بسیاری از مبارزات خواهیم بود. خوب مبارزه به چه شخصیت‌هایی؟ خوب اکثر شخصیت‌های افسانه ای همچون غول‌ها و دیو‌های مختلفی که در فیلم اصلی حضور خواهند داشت از این کامیک بوک انتخاب خواهند شد.

داستان کامیک بوک نیز در مورد یافتن جعبه ای افسانه ای همانند جعبه پاندورا توسط شخصیت پسر جهنمی است که مبارزات بسیاری را در راه پیدا کردنش می طلب.

کامیک بوک پسر جهنمی: دانه تباه کننده (Hellboy: Seed of Destruction)

کامیک بوک پسر جهنمی: دانه تباه کننده (Hellboy: Seed of Destruction)

  • پسر جهنمی: دانه تباه کننده (Hellboy: Seed of Destruction)

در این کامیک بوک که استفاده از آن نیز در فیلم به صورت رسمی توسط آقای میگنولا تائید شده است اشاراتی چند به سرزمین مادری شخصیت پسر جهنمی یعنی آخرین لایه جهنم شده است. در این کامیک بوک شاهد ورود شخصیت پسر جهنمی از دروازه جهنم به دنیای انسان‌ها هستیم. در ادامه اشاراتی چند به چگونگی بزرگ شدن شخصیت پسر جهنمی نیز می شود.


بیشتر بدانید: اولین تریلر فیلم ریبوت Hellboy به زودی منتشر خواهد شد


احتمال می رود در فیلم شاهد تمرکز زیادی به بخش سر گذشتی شخصیت پسر جهنمی نشود ولی بی شک در فیلم شاهد سکانسی از ورود پسر جهنمی از این دروازه به دنیای انسان‌ها هستیم. آنچه معلوم است در این فیلم ریبوت شده بیشتر شاهد لحظاتی سرگذشتی نسبت به نسخه قدیمی تر، یعنی دوگانه آقای گیلمو دل تورو (Guillermo del Toro) خواهیم بود.

جالب است بدانید این کامیک بوک اولین کامیک بوکی است که توسط آقای مایک میگنولا از شخصیت پسر جهنمی منتشر شده است و می توان گفت شروع کار این شخصیت با این کامیک بوک بوده است.

 

کامیک بوک پسر جهنمی: اجساد و کفش‌های آهنی (Hellboy: The Corpse and the Iron Shoes)

کامیک بوک پسر جهنمی: اجساد و کفش‌های آهنی (Hellboy: The Corpse and the Iron Shoes)

  • پسر جهنمی: اجساد و کفش‌های آهنی (Hellboy: The Corpse and the Iron Shoes)

انتظار چندانی نمی رود که این کامیک بوک به صورت مستقیم در فیلم استفاده شود چرا که روایت کننده خط داستانی متفاوتی نسبت به آنچه انتظار می رود است. در واقع این کامیک بوک روایت کننده داستان‌های فرعی از شخصیت پسر جهنمی است.


بیشتر بدانید: انتشار تصاویر جدیدی از فیلم Hellboy


در این کامیک بوک است که شخصیت آلیس موناگان (Alice Monaghan) معرفی می شود. حضور شخصیت موناگان در تریلر منتشر شده از فیلم تائید شده است. خانم ساشا لین (Sasha Lane) بازی در نقش این شخصیت را عهده دار خواهند بود.

جالب است بدانید انیمیشنی نیز از این کامیک بوک ساخته شده است که دیدن آن شدیداً توصیه می شود.

 

کامیک بوک پسر جهنمی در جهنم (Hellboy in Hell)

کامیک بوک پسر جهنمی در جهنم (Hellboy in Hell)

  • پسر جهنمی: در جهنم (Hellboy in Hell)

داستان این کامیک بوک در مورد بازگشت پسر جهنمی به جهنم و پاسخ یافتن به سؤالاتش در مورد این که او چرا به زمین فرستاده شده است. چند ماه پیش در طی مصاحبه ای آقای میگنولا در مورد این کامیک بوک این گونه گفتند:

«صحبت در مورد این کامیک بوک بدون این که داستان فیلم را اسپویل کنم کمی غیر ممکن است.»

 

کامیک بوک پسر جهنمی: شکار وحشی (Hellboy: The Wild Hunt)

کامیک بوک پسر جهنمی: شکار وحشی (Hellboy: The Wild Hunt)

  • پسر جهنمی: شکار وحشی (Hellboy: The Wild Hunt)

از این کامیک بوک استفاده‌های بسیاری در فیلم شده است و باید گفت پر مصرف ترین کامیک بوکی که در این لیست آمده است. سؤالات بسیاری را با توجه به این کامیک بوک محبوب و پر فروش می توان جواب داد.

قضیه تاج روی سر پسر جهنمی چیست؟

خوب با توجه به این کامیک بوک زمانی که نام واقعی پسر جهنمی، یعنی آنوگ اوم راما توسط خود پسر جهنمی به زبان آورده شود این شخصیت به اصل خود یعنی کلید نابود کننده زمین و فرزند شیطان تبدیل می شود. نشانه‌های بدنی همچون گداخته شدن نوشته‌های روی دست بزرگش، رشد ناگهانی شاخ‌ها و ظاهر شدن تاجی از آتش در میان این شاخ‌ها نیز اثرات جانبی این اتفاق هستند.

چرا پسر جهنمی در این فیلم شمشیر دارد؟

خوب قضیه این شمشیر بسیار طولانی تر از آن است که فکر می کنید. در ابتدا باید بگویم این شمشیر همان شمشیر افسانه ای شاه آرتور و به قول معروف شمشیر در سنگ، ایکس کالیبور است. این شمشیر که توسط جادوگر افسانه ای مرلین برای شاه آرتور ساخته شده است. در کامیک بوک اجساد و کفش‌های آهنی، شخصیت آلیس موناگان این شمشیر را در دست دارد و از آن برای نابودی ارتش طلایی استفاده می برد.


بیشتر بدانید: اسپویل داستانی فیلم جدید Hellboy با توجه به کامیک بوک ها


اما در این فیلم می بینیم که پسر جهنمی نیز از آن استفاده می برد. خوب این شمشیر افسانه ای برای کشتن شاه‌ها و ملکه‌های جهنمی استفاده می شود. در نتیجه ارتباطی تنگاتنگ میان شخصیت بلاد کوئین (Blood Queen) و این شمشیر در فیلم وجود خواهد داشت.

علاوه بر این می توان گفت شخصیت بلاک کویین نیز در این کامیک بوک معرفی شده است. در نتیجه به احتمال زیاد داستان فیلم اصلی چیزی شبیه این کامیک بوک خواهد بود.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات