کنسول PS4 رکورد فروش PS3 را پشت سر گذاشت

کنسول PS4 رکورد فروش PS3 را پشت سر گذاشت

پیمان ادیب ۲۴ آذر ۱۳۹۷ نظرات

به تازگی کنسول PS4 با فروش بیشتر از ۸۸ میلیون نسخه از این کنسول بازی، موفق به رکورد شکنی جدید برای Sony شده است. با گیمر همراه باشید.

 

کنسول PS4 رکورد فروش PS3 را پشت سر گذاشت

بالاخره کنسول PS4 توانست با فروش عالی خود از سال ۲۰۱۳ تا به الآن، PS3 را که در واقع نسخه قلبی این کنسول بود، پشت سر بگذارد. طبق خبری که وب سایت VGChartz منتشر کرده است امسال در تاریخ ۲۴ نوامبر، PS4 با فروش ۱,۶۲۴,۶۴۶ نسخه از این کنسول در هفته آخر نوامبر توانست رکورد جدیدی ثبت کند.

کنسول PS4 توانسته با فروشی بیشتر از ۸۸ میلیون نسخه تا به الآن نسبت به فروش ۸۶.۹ میلیونی PS3، این کنسول را پشت سر بگذارد. اگر بخواهیم فروش این دو کنسول را با توجه به موقعیت جغرافیایی بررسی کنیم، کنسول PS4 توانسته در اروپا ۳۵.۵۶ میلیون، ۲۷.۱۸ میلیون در آمریکا و ۷.۲۴ میلیون در ژاپن بفروشد در مقابل کنسول PS3 در اروپا ۳۴.۵۵ میلیون نسخه، ۲۶.۹۹ میلیون در آمریکا و ۱۰.۴۷ میلیون نسخه فروخته است.


بیشتر بدانید : فروش موفق PS4 در جمعه سیاه


اگر فروش این دو کنسول را فقط در اروپا بررسی کنیم کنسول PS4 با فروش ۵.۹۰ میلیون نسخه در انگلیس، ۶.۱۳ میلیون در آلمان و ۴.۸۶ میلیون در فرانسه و در مقابل کنسول PS3 با فروش ۶.۱۲ میلیون نسخه در انگلیس، ۴.۷۴ میلیون نسخه در آلمان و ۵.۴۲ میلیون نسخه در فرانسه را به خوداختصاص داده اند.

پرفروش ترین بازی برای این دو کنسول بازی Grand Theft Auto V بوده، با این تفاوت که برای کنسول PS4 این عدد ۱۸.۸ میلیون بوده ولی برای PS3 تفریبا این عدد ۱.۵ میلیون بیشتر است.

 


بیشتر بخوانید:

آپدیت ۶.۲۰ کنسول PS4 منتشر شد

فروش موفق PS4 در جمعه سیاه

ویدیو: کمپانی Astro کنترلر جدید کنسول PS4 را معرفی کرد

پرفروش‌ترین بازی‌های کنسول PS4

ویدیو: بازی PUBG رسما برای PS4 معرفی شد

منبع:

VGChartz

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات