The Chongqing Major: تیم Secret قهرمان مسابقات شد

The Chongqing Major: تیم Secret قهرمان مسابقات شد

پیمان ادیب ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ نظرات

بالاخره مسابقات بازی Dota 2 در Chongqing Major با قهرمانی تیم Secret در برابر Virtus.pro با نتیجه ۳ – ۱ به پایان رسید. با گیمر همراه باشید.

 

The Chongqing Major: تیم Secret قهرمان مسابقات شد

مسابقات Chongqing Major که در تاریخ ۲۵ نوامبر ۲۰۱۸ شروع شده بود بالاخره امروز (۲۷ ژانویه ۲۰۱۹) با قهرمانی تیم Secret در برابر Vitrus.pro پایان یافت. در این مطلب هر بازی را همراه با پیک ها و بن ها بررسی و دلایل پیروزی و شکست هر تیم را بیان کرده ایم.

بازی اول: Secret 1 -0 Virtus.pro

بن های تیم Secret:

Io, Lich, Outworld Devourer, Terrorbalde, Juggernaut, Leshrac

بن های تیم Virtus.pro:

Magnus, Tiny, Elder Titan, Visage, Tide Hunter, Kunkka

پیک های تیم Secret:

Undying, Shadow Shaman, Phantom Lancer,Timbersaw, Lina

پیک های تیم Virtus.pro:

Oracle, Beast Master, Shadow Fiend, Monkey King, Earth Spirit

در این بازی شاهد برتری قاطع تیم Secret بودیم. تیم Secret توانسته بود با پیک های درست، حریف را از اوایل بازی تحت فشار قرار دهد. در این میان تیم Secret با Push دادن از اول بازی و انداختن تاور ها توانسته بود تا فضای مناسبی برای Phantom Lancer برای فارم کردن ایجاد بکند که در نتیجه این کار، این هیرو توانسته آیتم Diffuasal Blade را در دقیقه ۱۱ بازی بیاورد.


بیشتر بدانید: احتمال لغو مسابقات Dota 2 Chongqing Major


در این میان تیم Virtus.pro توانست با دو بار گنک کردن هیرو Timbersaw او را از آیتم های مورد نیاز خود عقب بیندازد ولی به علت پیک های اشتباه و ناهماهنگی درون بازی بین بازیکنان تیم Virtus.pro، تیم Secret توانست تا در دقیقه ۲۱ بازی از هر لحاظ جلو باشد و تیم Virtus.pro مجبور به واگذار کردن بازی شد.

این بازی با نتیجه ۲۰ – ۹ به نفع تیم Secret به پایان رسید.

بازی دوم: Secret 2 – 0 Virtus.pro

بن های تیم Secret:

Io, Lich, Terrorblade, Oracle, Juggernaut, troll

بن های تیم Virtus.pro:

Magnus, Tiny,Elder Titan, Earth Spirit, Jakiro, Anti-Mage

پیک های تیم Secret:

Sven, Outworld Devourer, Luna, Centaur, Drow Ranger

پیک های تیم Virtus.pro:

Tusk, Pugna, Lion, Doom, Phantom Assassin

در این بازی هم مثل بازی قبل، می توان دلیل باخت تیم Virtus.pro را ناهماهنگی و پیک های نامناسب دانست. همچنین در این بازی برای Luna آیتم Vladmir’s Offering تهیه شده بود که در نوع خود جالب بود.

یکی از دلایل اصلی برد تیم Secret را میتوان لول ۳ هیرو Luna بیان کرد، لول ۳ این هیرو با اضافه کردن Agility به Drow Ranger و Strength به دو هیرو Centaur و Sven و از همه مهم تر اضافه کردن Intelligence به هیرو Outworld Devourer که لول ۱ نسبت به مانای این هیرو دمیج خالص(Pure) می دهد باعث شده بود تا این تیم از هر لحاظ قوی تر ظاهر شود و بتواند از موقعیت ها به نفع خود استفاده بکند.


بیشتر بدانید: گیم‌تیوب: رمپیج های دیدنی بازی Dota 2


حتی از اول بازی تیم Virtus.pro تحت فشار بود و این تیم نمی توانست هماهنگی لازم را برای بردن درگیری های تیمی بدست بیاورد. تیم Virtus.pro در این بازی به شدت ضعیف ظاهر شد به طوری که در دقیقه ۱۵ که از هیرو کری(Carry) این تیم یعنی Phantom Assassin انتظار می رفت تا آیتم Battle Fury خود را آماده کند، نتوانسته بود Gold قابل توجهی بدست بیاورد و در دقیقه ۱۵ فقط دو عدد Wraith Band و یک Power Treads داشت.

بنابراین این بازی نیز در مدتی کمتر نسبت به بازی قبل و در دقیقه ۱۷ با واگذار کردن بازی به Secret با نتیجه ۲۳ – ۱۱ به پایان رسید.

بازی سوم: Secret 2 – 1 Virtus.pro

بن های تیم Secret:

Io, Lich, Magnus, Terrorblade, Juggernaut, Luna

بن های تیم Virtus.pro:

Tiny, Sven, Elder Titan, Centaur, Doom, Anti-Mage

پیک های تیم Secret:

Outwourld Devourer, Undying, Shadow Shaman, Tide Hunter, Visage

پیک های تیم Virtus.pro:

Earth Spirit, Pugna, Lion, Brew Master, Phantom Lancer

در بازی سوم تیم Virus.pro توانسته بود با هماهنگی بیشتری ظاهر شود و به دلیل پیک های نسبتا بهتر توانسته بود در آخر بازی حرفی برای گفتن داشته باشد. در اوایل بازی تیم Secret توانسته بود به هدف خود یعنی Push دادن تاور ها و اجازه ندادن به Phantom Lancer برای فارم کردن برسد.

تیم Secret تا اواسط بازی توانسته بود با نابود کردن تاور های Tier 2 موقعیت مناسبی برای تمی خود ایجاد کند و از فارم بیشتر Phantom Lancer جلوگیری بکند، به طوری که در دقیقه ۲۳ بازی تیم Secret توانست Barracks پایین Virtus.pro را بزند و بعد از آن Shrine های آنها را بیندازد.


بیشتر بدانید: آرکانا جدید هیرو Rubick معرفی شد


دلیل اصلی این کار هیرو Phantom Lancer بود چون این هیرو به نوعی در آخر بازی به شدت برای تیم Secret می توانست خطرناک باشد و تمام هیرو های تیم دیگر را از بازی خارج کند. همین اتفاق هم افتاد و بعد از این که هیروی Phantom Lancer توانست آیتم Heart of Terrasque خود را بیاورد، تیم Secret شروع به نشان دادن ضعف از خود کرد و نتوانست بازی را آن طور که می خواست ارائه دهد.

این بازی با نتیجه ۳۵ – ۲۷ در دقیقه ۴۰ به نفع تیم Virtus.pro به پایان رسید.

بازی چهارم: Secret 3 – 1 Virtus.pro

بن های تیم Secret:

Lich, Magnus, Earth Spirit, Pugna, Tinker, Drow Ranger

بن های تیم Virtus.pro:

Elder Titan, Tiny, Terrorblade, Luna, Centaur, Beast Master

پیک های تیم Secret:

Io, Outworld Devourer, Bane, Phantom Assassin, Puck

پیک های تیم Virtus.pro:

Juggernaut, Sven, Grim, Doom, Death Prophet

صرفا با نگاه کردن به پیک ها می توان گفت که پیک هایی که Virtus.pro انجام داده اند بهتر از Secret است ولی در طول بازی مشخص شد که از لحاظ پیک ها تیم Secret بسیار بهتر ظاهر شده و در بازی آخر تیم Secret توانست بدون هیچ مشکلی بازی را جلو ببرد.


بیشتر بدانید: Artifact بازی کارت Dota 2 منتشر شد


با توجه به اینکه هیروی Phantom Assassin توانسته بود تا دقیقه ۳۰ بازی سه آیتم Desolator, Satanic و Black King Bar بخرد، عملا این هیرو توقف ناپذیر شده بود، در کنار این هیرو Outworld Devourer در دقیقه ۱۹ بازی Scythe of Vyse تهیه کرده بود که در نوع خود جالب بود و در طول بازی این آیتم بسیار تاثیر گذار بود.

در نهایت تیم Secret به دلیل بازی هماهنگ تیمی و داشتن دید در قسمت جنگل Vitrus.pro و گنک های موفقیت آمیز، توانست بازی چهارم را با نتیجه ۳۰ – ۱۱ و در دقیقه ۳۲ بازی به اتمام برساند و با کسب ۳ پیروزی از ۵ بازی، موفق به قهرمانی در این سری مسابقات شد.

 


بیشتر بخوانید:

نقد و بررسی بازی Dota 2 – لطفا عاشق شوید!

۷ ویژگی که Horizon Zero Dawn 2 باید داشته باشد

مراحل ساخت بازی Anthem به پایان رسید

ویدیو: تریلر داستانی بازی Far Cry New Dawn

معرفی و بررسی بازی Florence

منبع:

Gam3r

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات