نمرات بازی Uncharted: The Lost Legacy منتشر شد

نمرات بازی Uncharted: The Lost Legacy منتشر شد

احمد هاتفی ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ نظرات

Uncharted: The Lost Legacy آخرین قسمت از سری بازی‌های آنچارتد است که در ۳۱ مرداد منتشر خواهد شد. با گیمر همراه نمرات این عنوان از دید سایت‌های معتبر دنیا باشید.

 

Uncharted: The Lost Legacy

  • سازنده: ناتی داگ
  • پلتفرم: پلی‌استیشن ۴
  • سبک: اکشن-ماجراجویی
  • تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد

عنوان Uncharted: The Lost Legacy آخرین نسخه از سری بازی‌های آنچارتد می باشد که در نمایشگاه E3 2017 نیز بطور رسمی رونمایی شد و حال همه بازی بازان بی صبرانه منتظر انتشار آن هستند.

Uncharted: The Lost Legacy تنها عنوان از این سری است که نیتن دریک در آن نقش ندارد و بازی‌باز کنترل دو شخصیت دختر این بازی را در اختیار خواهد داشت. در این بازی با کلویی و نیدین همراه می‌شویم تا در ماجراجویی تقریبا ۱۰ ساعته با سفر به هند راز عاج گانش را کشف کنیم. بازی Uncharted: The Lost Legacy بازی‌باز را در نقش Chloe Frazer قرار می‌دهد که به همراه دختری دیگر بنام Nadine Ross، برای یک ماجراجویی جدید راهی کوه‌هایی در سرزمین هند می‌شوند.

ناتی‌داگ در جریان رویداد PSX سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که بسته الحاقی جدیدی برای عنوان آنچارتد ۴ در راه است اما بعدا معلوم شد که این بسته الحاقی خود به عنوان یک بازی مستقل معرفی خواهد شد. تغییراتی از جمله عدم حضور نیتن دریک در بازی به عنوان شخصیت اصلی و استفاده از گوشی همراه بجای دفترچه یادداشت معروف نیتن و همچنین قرار گرفتن بزرگترین مرحله سری بازی های آنچارتد در این عنوان از دلایل موجهی برای خرید و تجربه آن هستند.

بازی Uncharted: The Lost Legacy تا چند روز دیگر منتشر خواهد شد و حال سایت های معتبر جهان به نقد و بررسی آن پرداخته اند و میانگین نمرانت این عنوان معلوم شده است.

گیم اینفورمر: ۹۰ از ۱۰۰

با توجه به حجم محتوایی که این نسخه دارد، Uncharted: The Lost Legacy به راحتی می‌توانست Uncharted 5 هم نام‌گذاری شود. با اینکه هنوز مشخص نیست ناتی داگ چه برنامه‌ای برای آینده این سری دارد، اما به شخصه خیلی دوست دارم که این استودیو دوباره سراغ ماجراجویی دیگری با حضور کلوئی و نیدین برود؛ چرا که این دو کاراکتر هم دقیقا به اندازه نیتن دریک و خانواده‌اش جذاب هستند. علاوه بر این، نحوه همکاری این دو کاراکتر در بازی هم به شکلی عالی کار شده است.

دیستراکتوید: ۹۰ از ۱۰۰

یک سری از بازی‌ها هستند که وابستگی زیادی به شخصی اصلی سری دارند. خیلی از ما تصور می‌کردیم که آنچارتد هم یکی از همین دست بازی‌ها باشد و بدون حضور نیتن دریک، آن کیفیت همیشگی را حفظ نکند. با این حال ناتی‌داگ با The Lost Legacy ثابت کرد که این سری حتی بدون حضور نیتن دریک هم به بازی عالی‌ای تبدیل می‌شود.

گیم اسپات: ۹۰ از ۱۰۰

ساعات اولیه بازی Uncharted: The Lost Legacy جزو بهترین لحظاتی هستند که می‌توانید در سری آنچارتد تجربه کنید. پس از آن هم بازی کماکان تجربه‌ای عالی ارائه می‌دهد و تجربه‌ی بسیار لذت‌بخشی است. همچنین یک مورد خیلی مهم در مورد این بازی، این است که The Lost Legacy با اینکه نسخه‌ای فرعی از سری آنچارتد است، اما خصوصیات منحصر‌به‌فرد خود را دارد و به همین دلیل بدون حضور نیتن دریک هم به بازی موفقی تبدیل شده است.

پالی‌گان: ۸۵ از ۱۰۰

با اینکه بازی شخصیت‌های اصلی متفاوتی نسبت به نسخه‌های پیشین آنچارتد دارد، اما هرآنچه از یک بازی آنچارتد انتظار دارید در این اثر هم به وضوح دیده می‌شود و ناتی‌داگ تجربه خود پیرامون این سری را به خوبی به Uncharted: The Lost Legacy منتقل کرده است. همچنین حضور شخصیت‌های جدید در بازی، می‌تواند نشانه‌ای از برنامه‌های سازندگان برای آینده این سری هم باشد و شاید در آینده شاهد ساخته‌شدن نسخه‌های بیش‌تری با حضور شخصیت‌های جدید باشیم. در کل اگر با مجموعه آنچارتد خاطره دارید، تجربه این بازی را از دست ندهید.

گیمزبیت: ۸۳ از ۱۰۰

طرفداران مجموعه آنچارتد از این بازی راضی خواهند بود، اما هرگز عاشق آن نمی‌شوند؛ چرا که بازی آن‌قدر محتوای جدیدی ندارد که باعث شگفتی‌مان شود و از این نظر کمی تجربه‌ی ناامیدکننده‌ای است.

گاردین: ۸۰ از ۱۰۰

با اینکه در Uncharted: The Lost Legacy شاهد محیط‌های بسیار زیبایی هستیم که گشتن آن‌ها لذت‌بخش است و البته این شانس را به کلوئی می‌دهد که با دوربینش تصاویر زیبایی شکار کند، اما واقعیت این است که حس خواهید کرد ماجراجویی‌ای که در این محیط‌ها انجام می‌دهید، تکراری و شدیدا آشنا است.

تنها موردی که در ارتباط با این بازی کاملا جدید است، شخصیت‌های اصلی آن هستند. به همین دلیل هم افرادی که به این سری علاقه دارند، باید با این دو شخصیت آشنا شوند؛ شخصیت‌هایی که ثابت می‌کنند سری آنچارتد وابسته به شخصیت نیتن دریک نیست.

آی‌جی‌ان: ۷۵ از ۱۰۰

Uncharted: The Lost Legacy به لطف شخصیت‌های جذابش، داستان خوبش و همچنین بهره بردن از محیط‌های زیبای هندوستان، به بازی موفقی تبدیل شده است. همراه شدن با شخصیت‌های نیدین و کلوئی، باعث شده تا صحنه‌های اکشن تکراری بازی و محیط‌های بزرگ ولی کم جزییات بازی هم جذاب به نظر برسند. علاوه بر این پازل‌های مشهور سری آنچارتد و صحنه‌های سینمایی آن، در این نسخه هم وجود دارند.

ویدیو گیمر: ۷۰ از ۱۰۰

Uncharted: The Lost Legacy ثابت می‌کند که سری آنچارتد هنوز هم می‌تواند ادامه داشته باشد و بازی جذابی تقدیم مخاطب کند. همچنین کلوئی و نیدین هم شخصیت‌های کاملا مناسبی برای آینده این سری هستند. با این حال، سازندگان باید کمی خلاقیت بیش‌تری در نسخه‌های بعدی به خرج دهند تا بازی‌ها حس و حال تکراری پیدا نکنند.

میانگین نمرات بازی Uncharted: The Lost Legacy

متاکریتیک: ۸۵

اوپن‌کریتیک: ۸۷

منبع:

Metacrirtic

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات