معرفی بهترین استریمرها و یوتیوبرهای ایرانی

معرفی بهترین استریمرها و یوتیوبرهای ایرانی

احمد هاتفی ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۶

امروزه بازی های ویدیویی فراتر از سرگرمی محسوب می شوند و صنعتی جداگانه در اختیار دارند و همین باعث شده تا فعالان مختلفی در این عرصه ظاهر شوند. با گیمر همراه باشید تا بهترین استریمرها و یوتیوبرهای ایرانی در زمینه بازی های ویدیویی را معرفی کنیم و نگاهی به فعالیت حرفه ای آن ها داشته باشیم.

 

معرفی بهترین استریمرها و یوتیوبرهای ایرانی

در سال های گذشته شاهد این بوده ایم که با پیشرفت تکنولوژی، بازی های ویدیویی نیز تغییرات گسترده ای داشته اند و توانسته اند پا را فراتر از یک سرگرمی بگذارند و حال شاهد صنعتی عظیم هستیم که روز به روز به مخاطبینش اضافه می شود و هیچ رنج سنی را نمی توان برایش تعیین کرد.

بازی های ویدیویی باعث شده اند تا سیستم های استریم در سال های اخیر فعالیت سرسام آوری را تجربه کنند و معروف ترین آن ها توییچ می باشد که هم اکنون میلیون ها کاربر دارد که روزانه رویدادها و بازی های مختلف را تماشا می کنند و به گفتگو و تبادل نظر با دوستان و گیمرهای دیگر می کنند.

استریم پدیده نوظهوری است که باعث می شود تا بتوانید گیم پلی بازی های جدید را مشاهده کنید و همچنین راهی برای کسب درآمد است. بله امروزه صنعت بازی های ویدیویی یکی از پول سازترین صنعت های دنیا می باشد که مبلغ های کلانی در آن رد و بدل می شود ولی در مرحله اول باید به قدی توانمند باشید که در سطح بالا معروف شوید و سپس به رویدادهای جهانی راه پیدا کنید.

بی شک در کشور خودمان هم هستند بازیکنانی که کار خود را از کیبورها و کنسول هایی به لطف نمرات خوبشان گرفته اند، خریده اند و پله به پله بالا آمده اند و حال برای خود صاحب نامی در رشته گیمینگ خود هستند.

جدا از استریم یکی از منابعی که برای گیمرها بسیار سودآور است پلتفرم یوتیوب می باشد که به ازای بازدید بیشتر پول بیشتری می دهد و همین باعث شده تا در سال های اخیر یوتیوب یک منبع کامل برای گیم پلی بازی های مختلف باشد و همچنین ویدیوهای جالب و فانی در آن یافت می شود که بحث تولید محتوا حرف اول را در آن می زند.

برای مثال یک کاربر صحنه های جالب از گیم پلی های خود را در طول یک استریم جمع آوری می کند و با تدوین آن و اضافه کردن آهنگ و سایر ادیت ها می تواند کار خود را از سایر کاربران جدا کند و نامی برای خودش دست و پا کند.


بیشتر بدانید: استریم چیست و چگونه استریم کنیم؟


در این مطلب قصد داریم به محبوب ترین استریمرها و یوتیوبرهای ایرانی بپردازیم که فعالیت قابل توجهی در صفحات اجتماعی و حساب های کاربری خود انجام می دهند تا بیش از پیش دیده شوند و با همتاهای خارجی خود رقابت کنند.

ابتدا اجازه بدهید تعریف خود از یک استریمر و یوتیوبر خوب را ارائه بدهیم تا با المان های انتخاب این افراد آشنا شوید.

اگر اهل بازی های ویدیویی بازی باشید حتما می دانید که در سال های گذشته تعداد بازی های ادراکی افزایش یافته اند یعنی برای این که داستان و هدف بازی را بفهمید باید کمی درباره آن تحقیق کنید و تنها به خود بازی اکتفا نکنید؛ یک استریمر باید تسلط کامل بر روی داستان بازی داشته باشد و به خوبی بتواند در طول استریمش اطلاعات مفید را ارائه دهد که کاربرانش منتظر شنیدنش هستند.

جدا از داستان، وقایع و اتفاقات بازی مهم هستند که یک استریمر باید قبل از ارائه پخش زنده حداقل یکبار آن را تجربه کرده باشد تا بتواند بطور روان برای کاربرانش اجرا کند ولی سعی داشته باشد که هیچ یک از آن ها را برای کاربران لو ندهد و به قولی اسپویلش نکند.

اجرای جذاب و توجه به نظرات کاربران و ایجاد ارتباط با آن ها یکی از مهم ترین بخش هایی است که می تواند یک استریمر را خیلی زود محبوب کند و باید توجه داشت که هرکسی اجرای منحصر به فرد خودش را داشته باشد.

حال در این بازار گرم استریمرها شاهد ظهور استعدادهایی در کشور خود هستیم که با توجه وضع اقتصادی و اینترنت ایران توانسته اند عملکرد خوبی از خود بجای بگذارند و مارا مجاب کرده اند تا در لیست بهترین های خود قرارشان دهیم.

 

Aria Keoxer

یکی از بهترین یوتیوبرهای ایران

بهترین استریمرهای ایران

آریا از آن دست استریمرهایی است که بازی های مختلف و بروز را انجام می دهد و ویدیوهای وی تلفیقی از فان و گیم پلی می باشد که از همین طریق توانسته سبک ویژه خود را داشته باشد و طرفداران بسیاری را به خود جذب کند. آریا جدا از بازی های جدید علاقه زیادی به Fortnite دارد و در این بازی یکی از بازیکن های حرفه ای محسوب می شود.

Aria Keoxer در یوتیوب، اینستاگرام و توییچ بسیار فعال است و بطور روزانه با انتشار پست هایی صفحات اجتماعی اش را بروز رسانی می کند.

البته آریا در بین پست های گیمینگ خود نیز هر از گاهی ویدیوهای طنز هم قرار می دهد تا کاربرانش حالت یکنواختی در صفحات اجتماعی اش را تجربه نکنند.

تعداد طرفدار:

 • اینستاگرام: ۱۲۴ هزار نفر
 • توییچ: ۱۴۳ هزار نفر بازدیدکننده
 • یوتیوب: ۲۴/۹۶۱ هزار نفر

 

Bugmazel

دختر گیمر

بهترین استریمرهای ایران

غزاله نقدی یکی از گیمرهای حرفه ای Rainbow 6 Siege می باشد که در توییچ و اینستاگرام فعالیت خوبی دارد و بیشتر پست های وی مربوط به رینبو می شود. نام مستعار این گیمر Bugmazel می باشد که تلفیقی از کلمات «باگ» و «مادمازل» می باشد و این خلاقیت خوبی است که وی در نامگذاری استفاده کرده است. باگ مازل در رویدادهای مختلف گیمینگ حضور دارد و در صفحات اجتماعی اش معمولا از فعالیت های خود خبر می دهد.

Bugmazel یکی از فعال ترین دختران گیمر ایرانی می باشد که فعلا در یوتیوب حضور ندارد ولی صفحه توییچ وی بسیار فعال می باشد و می توانید استریم های وی از بازی های مختلف را تماشا کنید.

تعداد طرفدار:

 • اینستاگرام: ۱۴/۲ هزار نفر
 • توییچ: ۳۴۸ هزارنفر بازدیدکننده

 

Dark_Hell 92

گیمر ایرانی

بهترین استریمرهای ایران

Dark_Hell 92 از آن دست استریمرهای ایرانی است که در خارج از کشور ساکن است ولی در پیج اینستاگرام خود ذکر کرده است که وطن پرست است و همین خود خلاقیتی برای بدست آوردن طرفدار می باشد.

این گیمر معمولا بازی های ترسناک، فورتنایت و رینبو ۶ را دنبال می کند و در توییچ و یوتیوب بسیار فعال می باشد. Dark_Hell 92 در اکثر استریم های خود سعی می کند از فضای فان و هیجان انگیز استفاده کند که سبک خاصی به کارهایش می بخشد.

دارک هل با این که خارج از ایران قرار دارد اما با برخی از پیج های گیمینگ داخل ایران همکاری می کند و حضور فعالی در رشته خود دارد.

تعداد طرفدار:

 • اینستاگرام: ۵۰/۷ هزار نفر
 • توییچ: ۳۶/۳ هزار نفر بازدیدکننده
 • یوتیوب: ۳/۳ هزار نفر

 

QT.Tinna

استریمر دختر

بهترین استریمرهای ایران

اگر اهل بازی DOTA 2 هستید بی شک تینا می تواند یکی از استریمرهای محبوب شما باشد. تینا یکی از بازیکنان حرفه ای دوتا ۲ در ایران می باشد که همواره حضور فعالی در رویدادهای گیمینگ دارد و صفحات اجتماعی اش را مرتبا بروزرسانی می کند.

تینا در توییچ بیشتر به بازی دوتا ۲ پرداخته است و بیشتر وقت خود را صرف این بازی می کند و حتی وقتی وارد پیج وی می شوید در قسمت بیو این مسئله را ذکر کرده است. البته این گیمر در کنار دوتا به بازی CSGO هم علاقه دارد.

تعداد طرفدار:

 • اینستاگرام: ۱۷ هزار نفر
 • توییچ: ۹۹/۶ هزار نفر بازدیدکننده
 • توییتر: ۸۱ نفر

 

Heisenberg

برنامه های گیمینگ

بهترین استریمرهای ایران

فعال و بروز بودن دو نقطه قوت مهم هایزنبرگ است که همیشه آن ها را رعایت می کند و سعی می کند بازی های کنسولی و PC را چند ساعت بعد از انتشار تجربه کند و استریمش را آغاز کند. هروقت نام هایزنبرگ را می شنوم بی شک یاد شخصیت کاریزماتیک سریال Breaking Bad می افتم و احتمال دارد این گیمر هم با تماشای این سریال این نام مستعار را برای خودش در نظر گرفته باشد.

هایزنبرگ در صفحه اینستاگرام خود همیشه رویدادهای گیمینگ را دنبال می کند و اخبار مربوط به آن را قرار می دهد و همچنین در استریم های خود هم به این موضوع می پردازد.

این استریمر با تولید برنامه «پارادوکس» از بزرگان صنعت بازی دعوت به صحبت در مورد مشکلات می کند.

تعداد طرفدار:

 • اینستاگرام: ۱۱/۸ هزار نفر
 • توییچ: ۳۶/۵ هزار نفر بازدیدکننده
 • یوتیوب: ۱۰۷۷ نفر دنبال کننده

 

Toxic Girl

گیمرهای دختر

بهترین استریمرهای ایران

Toxic Girl بیشتر به بازی Fortnite و Rainbow Six Siege علاقه دارد و در پیج اینستارام خود نیز بیشتر به این دو بازی می پردازد. وی در رویدادهای مختلف گیمینگ حضور داشته و انتظار می رود بعد این هم همکاری اش با سایر گیمرهای ایرانی بیشتر شود.

Toxic Girl در صفحه اینستاگرام خود هر از چندگاهی GiveAway هایی را برگزار می کند تا کاربران خود را همچنان فعال نگه دارد و همین که تعدادشان را به شیوه های این چنینی بالا ببرد. این استریمر بازی های ترسناک را هم در صفحه خود استریم کرده و سبک ویدیوهایش باعث شده تا نظر گیمرها را به خود جلب کند.

البته اگر در بازی OverWatch ادعا دارید باید سراغ Toxic Girl بروید و با او مسابقه ای انجام دهید که بی شک جذاب و در عین حال مشکل خواهد بود.

تعداد طرفدار:

 • اینستاگرام: ۵۹/۹ هزار نفر
 • توییچ: ۵۰۲ هزار نفر بازدیدکننده
 • یوتیوب: ۷/۲ هزار نفر

 

Amir PhanThom

برترین گیمر ایران

بهترین استریمرهای ایران

امیر فانتوم در کنار QT.Tinna یکی از بازیکنان حرفه ای بازی DOTA 2 می باشد که از با سابقه ترین های این شاخه نیز محسوب می شود. امیر سابقه حضور در مسابقات جهانی دوتا را در کارنامه خود دارد و توانسته با تیم های مختلفی رتبه های خوبی را کسب کند و در حال حاضر فعالیت خوبی در سطح جهانی دارد.

فانتوم عضو رسمی استریمرهای ایرانی است و قرار است در ماه شهریور در رویداد پنجمین لیگ بازی های رایانه ای حضور داشته باشد. اگر علاقه مند هستید که گیم پلی های امیر فانتوم را دنبال کنید حتما صفحه توییچ وی را جستجو کنید.

تعداد طرفدار:

 • اینستاگرام: ۲۲/۶ هزار نفر
 • توییچ: ۸۴۶ هزار نفر بازدیدکننده
 • یوتیوب: ۲۹۷ نفر

 

iniloowf

بهترین گیمرهای ایران

بهترین استریمرهای ایران

نیلو یکی از PC گیمرهای معروفی است که در یوتیوب و توییچ فعالیت گسترده ای دارد و علاقه مند به انجام بازی های مختلف است. یکی از کارهای جالب نیلو این است که وی در صفحه اینستاگرامش مرتبا پست های پرسش و پاسخ قرار می دهد و از کاربران خود می خواهد تا نظرات خود درباره اتفاقات بروز را اعلام کنند.

این استریمر بیشتر ویدیوهای خود را در حالت فان ضبط می کند و در رویدادهای گیمینگ هم کم و بیش حاضر می شود.

تعداد طرفدار:

 • اینستاگرام: ۲۹ هزار نفر
 • توییچ: ۱۸۶ هزار نفر بازدید کننده
 • یوتیوب: ۸۴۵ نفر

 

iPersian021

بهترین استریمر دنیا

بهترین استریمرهای ایران

iPersian021 هم در خارج از کشور مشغول به فعالیت است و در زمینه بازی های ویدیویی یکی از فعال ترین استریمرهای ایرانی می باشد که به تازگی روی به بازی Apex Legends آورده و در صفحات اجتماعی اش نیز پرکار است. iPersian021 در صفحه اینستاگرام خود پست های فان و بخش هایی از استریم های خود را قرار می دهد و همچنین از رویدادهای گیمینگ بطور زنده اخباری را ارائه می دهد.

مزیت رقابتی iPersian021 در این است که قبل از شروع استریم، در حد چند دقیقه به اخبار بازی و اتفاقات اخیر صنعت گیمینگ می پردازد.

این استریمر فعلا در یوتیوب فعالیتی را آغاز نکرده اما صفحه توییچ وی دائما بروزرسانی می شود و هر هفته شاهد استریم های مختلفی از وی خواهید بود.

تعداد طرفدار:

 • اینستاگرام: ۱۰/۴ هزار نفر
 • توییچ: ۱۶/۶ هزار نفر بازدید کننده

 

Mia Plays

بهترین یوتیوبر ایران

بهترین استریمرهای ایران

میا از آن دست دخترهایی است که از هر انگشتش هنر می بارد و در کنار آن به بازی کردن هم می پردازد! اگر پیج اینستاگرام میا را دنبال کنید متوجه می شوید که وی اخیرا فعالیت خود یوتیوب را افزایش داده و کمی از صفحه مجازی اش دور شده است؛ البته وی سعی می کند با ارائه جایزه ها و مسابقات بین کاربرانش پیج خود را فعال نگه دارد.

میا علاقه زیادی به بازی فورتنایت دارد ولی بازی های بروز را هم دنبال می کند و در طراحی ویدیوهایش از تبحر خاصی برخوردار است. میا در کنار این که یک گیمر با تلاش و ماهر است، کاسپلی های جالبی را انجام می دهد که چندباری از این طریق مورد تشویق بازی های مطرح همچون رینبو قرار گرفته است.

میا علاوه بر این ها میا در زمینه طراحی و نوازندگی تبحر خاصی دارد و برای ویدیوهای خود طراحی می کند که کیفیت کارهایش را بالا می برد و وی را می توان جزو بهترین گیمرهای دختر در ایران دانست.

تعداد طرفدار:

 • اینستاگرام: ۱۳۷ هزار نفر
 • یوتیوب: ۲۴ هزار نفر

 

بی شک هستند کسانی که می توانند در این لیست حضور داشته باشند اما ما ۱۰ نفر از فعال ترین و حرفه ای ترین گیمرهای ایران را گرد هم آورده ایم که همیشه سوپرایزی برای کاربرانشان دارند و در سطح جهانی کارهایشان را ارئه می دهند. امیدواریم هرکسی که تلاش می کند و لایق موفقیت است بزودی در صنعت بازی مقامی بدست آورد و در معرفی های بعدی شاهد اسم آن ها باشیم.

 

بازی های ویدیویی امروزه دیگر تنها سرگرمی نیستند بلکه یک صنعت بزرگ و جذاب است که می تواند هر کسی در هر سنی را عاشق خود کند. باید کم کم گیمر بودن را به عنوان یک شغل در نظر بگیریم، چراکه در کشورمان راه افتاده و حتی عده ای را به درآمد خوبی رسانده است. امیدواریم در آینده نزدیک شاهد رویدادهای بازی بیشتری باشیم تا بازیکنان در سطح های مختلف گرد هم بیایند و از تجربیات همدیگر نهایت را استفاده کنند.

 

استریمر محبوب شما چه کسی می باشد؟

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات
 1. Jenesyx گفت:

  تا الان توضیحاتی زیادی درباره استریمر و یوتیوبر ها منتشر شده و همشون هم مثل این سایت ناقص بوده و یکسری ایراد ها داشته و مهم ترینشم اینکه چند تا شبکه های مهم رو معرفی نکردن مثل
  Games00playing که یکی از بی حاشیه ترین و فعال ترین کانال در گیم ایران بوده و فعالیتی خیلی قوی و موفقی در یوتیوب داشته!
  و درباره این استریمر هایی هم که حرف زدید هم نقص داشت، مثال اینکه فلانی اصلا با پیسی بازی نمیکنه!

 2. Jenesyx گفت:

  این توضیحات مثله توضیحات سایت های دیگه نقص زیادی داشت
  اصلی ترین نقصشم این بود که، کسایی که خیلی کارشون خوب بوده و از نفرات داخل این لیست بهتر بودن رو معرفی نکردن!
  مثل Alirexza یا games00playing
  که از دوتا از چنل های خیلی قوی و موفق یوتیوب هستن!
  خیلی نقص ها هم درباره افراد داخل این لیست وجود داشت!

  • ممنون که مطالعه کردین این مقاله رو

   ببینید جای خیلی ها توی این لیست خالی هست و همین مساله رو توی بند دوم از آخر گفتیم

   مطمئنا سری مقاله های معرفی استریمر/یوتیوبر در سایت ما ادامه خواهد داشت و شاهد دیگر افراد نیز خواهید بود…

 3. استاد شتر گفت:

  سالار ایران پرودی

 4. mamadk19 گفت:

  جای خالی عرفان سکاکی توی این لیست به شدت حس میشه…

 5. پرهام گفت:

  دوست عزیز اصلا درست نیست که نوب ها رو بیاری ولی پرو ها رو نه بعضی از اینا کار درستن ولی چرا باید جای کیان (kew die pie) اینجا خالی باشه شرط استریم ۱ اینکه خشک نباشه و کاربر هیجان داشته باشه ۲ اینکه نوب نباشن که کیان هر دو مورد رو داره تازه تعداد دنبال کنندگانش هم از بعضی از این دوستان بیشتره پس خواهشا درست انتخاب کنید

  • مرسی که دقت می کنید اما کدوم یک از این افراد نوب هستن؟

   این لیست حاصل دو هفته تحقیق ماست که گیمرهایی رو معرفی کنیم که خبره هستن توی کارشون

   یه نگاه به فعالیت این افراد بندازین متوجه پرو بودنشون میشین

   و اینکه گفتین KewDiePie، ممکنه ایشون رو در قسمت بعدی مقاله های معرفی قرار بدیم.

 6. سینا گفت:

  واقعا چجوری میتونید کیودیپایو نزازید تو لیست. بالای ۲۰ تا بازی معرفی کرده و کلی ویدیو های فان میزاره

 7. Amir گفت:

  salam
  بهتر بود کیودی پای و علیرکسا رو هم میذاشتین

 8. Mahdi گفت:

  Mia is the best❤❤❤

 9. Benyamin گفت:

  پس علی سکته کو؟ واقعا جاش توی این لیست خیلی خالیه

 10. علی گفت:

  سلام و ممنون
  کاش لینکاشونم بزاری بعضیا رو پیدا نکردم