روند دوبله بازی Death Stranding از زبان هیدئو کوجیما

روند دوبله بازی Death Stranding از زبان هیدئو کوجیما

احمد هاتفی ۲۴ تیر ۱۳۹۸ نظرات

هیدئو کوجیما در جدیدترین اخبار بازی Death Stranding از پروسه دوبله این عنوان به زبان انگلیسی گفته و اطلاعات جالبی را منتشر کرده است. با گیمر همراه باشید.

 

روند دوبله بازی Death Stranding از زبان هیدئو کوجیما

هیدئو کوجیما بازی ساز خلاق ژاپنی است که در حال کار بر روی اثر جدیدش یعنی Death Stranding می باشد و این طبیعی است که زبان اصلی این عنوان ژاپنی باشد اما وی به تازگی از پروسه دوبله این عنوان اطلاعاتی را ارائه داده است.

وی در ابتدا اعلام کرده است که تمامی دیالوگ ها و متن های بازی به زبان ژاپنی نوشته و گفته شده اند و سپس به زبان انگلیسی ترجمه شده اند.

موشن کپچر بازی دث استرندینگ به زبان انگلیسی انجام شده است

موشن کپچر بازی دث استرندینگ به زبان انگلیسی انجام شده است

کوجیما همانند هفته های گذشته اطلاعات جدید بازی خود را در صفحه رسمی توییترش منتشر کرده است. در ابتدا شاهد تصویری از بازی هستیم که شخصیت اصلی بازی یعنی سم پورتر بریجز که در مقابل کوهی ایستاده و به منظره ای خیر شده است که ریسمان های سیاه معروف از آسمان به روی زمین آمده اند.

با توجه به این تصویر و عکس هایی که از دنیای بازی منتشر شده است می توان گفت که داستان بازی در محیط های متنوع و رنگارنگی روایت خواهد شد و به شدت پویا خواهد بود.

هیدئو کوجیما در کنار این تصویر از روند دوبله بازی می گوید. وی اعلام داشته است که تمامی متون و دیالوگ های بازی Death Stranding ابتدا به زبان ژاپنی تهیه و نوشته شده اند و سپس به زبان انگلیسی ترجمه شده اند.


بیشتر بدانید: نسخه های مختلف بازی Death Stranding


اما این ترجمه به همین سادگی که می گوییم نیست، چرا که وی در ادامه می گوید برای این که موشن کپچرها و ضبط تمامی حرکات بازی توسط بازیگران انگلیسی زبان انجام می شد،برای هماهنگی حرکات لب‌ ها با دیالوگ‌ هایی که ادا می‌ شوند، ممکن است تغییراتی را در متن ژاپنی بازی، برای دوبلورهای ژاپنی اعمال بکند.

کوجیما در ادامه توییت هایش می گوید:

«شما با تماشای نسخه دوبله‌ شده و نسخه زیرنویس‌ دار یک فیلم متوجه تفاوت‌ های موجود و البته کوچک در نوع ارتباطات بیانی و زبانی می‌ شوید. برای Death Stranding، متن اصلی را به‌ زبان ژاپنی نوشته‌ ام که این متن به‌ زبان انگلیسی ترجمه می‌ شود. برای ایجاد لیپ‌ سینک (هماهنگ شدن دیالوگ ادا شده توسط بازیگر با صدای دوبلور) تغییراتی در متون هر بازیگر ایجاد خواهد شد تا نتیجه‌ کار دوبله، جذاب و بی‌ نقص باشد.»

دث استرندینگ اولین بازی استودیو اختصاصی کوجیما است

دث استرندینگ اولین بازی استودیو اختصاصی کوجیما است

Death Stranding جدیدترین اثر کوجیما و اولین بازی استودیو اختصاصی اش Kojima Productions می باشد که قرار است در تاریخ ۱۷ آبان بصورت انحصاری برای PS4 منتشر شود.

منبع:

GamingBolt

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات