وارث زئوس قرار بود نامش چه باشد؟

وارث زئوس قرار بود نامش چه باشد؟

احمد هاتفی ۱۸ تیر ۱۳۹۸ نظرات

جدیدا عوامل ساخت بازی God of War از پروسه نام گذاری شخصیت اصلی مجموعه می گویند و از گزینه های که پیش رو داشتند پرده برداری می کنند. با گیمر همراه باشید.

 

وارث زئوس قرار بود نامش چه باشد؟

God of War یکی از بزرگ ترین و موفق ترین مجموعه بازی های ویدیویی می باشد که در قالب نسخه های متعددی در سال های گذشته منتشر شده و توانسته هواداران بسیاری برای خود بدست بیاورد.

کارگردان بازی God of War 3، «استیگ اسموسن» که در حال حاضر بر روی بازی Star Wars Jedi: Fallen Order کار می کند، به تازگی مصاحبه ای جذاب انجام داده و از تجربیات خود در طی ساخت نسخه های مختلف خدای جنگ می گوید و همچنین از نام گذاری شخصیت اصلی بازی خاطرات جالبی را تعریف می کند.

ابتدا قرار بود نام خدای جنگ، Dominus باشد

ابتدا قرار بود نام خدای جنگ، Dominus باشد

او در ابتدا می گوید:

«صحنه‌ هایی که در آن‌ ها شاهد بیرون آوردن دل و روده سانتور (Centaur) توسط کریتوس بودیم، با الهام از اپیزود پنجم جنگ ستارگان یعنی امپراتوری ضربه می‌ زند (The Empire Strikes Back) طراحی شده بود که در آن هان سولو با پاره کردن شکم موجودی به‌نام Tauntaun، لوک اسکای‌ واکر را درون شکم او جای می‌ داد تا از سرما در امان بماند.»

اسموسن روی نسخه های مختلفی از بازی God of War از جمله اولین نسخه و نسخه های PSP کار کرده بود و در نهایت کارگردانی بازی God of War 3 را برعهده گرفت، ماجرای جالبی از نسخه اول این مجموعه می گوید:

«در آن روزها هنوز اسم نهایی این شخصیت انتخاب نشده بود و اعضای تیم در کنار مسئولان بازاریابی استودیو در حال مشورت برای پیدا کردن نامی مناسب بودند. البته در مراحل اولیه و بین اعضای استودیو، این شخصیت را با نام Dominus می‌ شناختیم ولی تیم بازاریابی مخالف این اسم بود. در نهایت قرار شد اسم شخصیت عوض شود و دیوید جفی هم به‌ عنوان کارگردان بازی از تمام اعضای سانتا مونیکا خواست که نام‌ های مورد نظر خود را اعلام کنند.

نمی‌ دانم بقیه اعضا چند نام پیشنهاد دادند، ولی من تعدادی نام پیشنهادی انتخاب کردم و به مسئول مربوطه تحویل دادم. سرانجام با حذف اکثر نام‌ ها، چهار اسم باقی ماند تا از بین آن‌ ها یکی را انتخاب کنیم؛ اسم‌ هایی که کریتوس (Kratos) یکی از آن‌ ها بود و استیگ یعنی اسم من هم یکی دیگر!


بیشتر بدانید: دلیل حذف باس‌ فایت‌های بازی God of War


البته وی نام خود را به عنوان اسم شخصیت اصلی مطرح نکرده بود بلکه وی بعد از تهیه لیستی درباره نام شخصیت اصلی بازی در انتها نام خودش را هم درج کرده بود تا نویسنده لیست مشخص شود؛ مسئول انتخاب نام‌ ها هم فکر کرده بود استیگ جزو اسامی پیشنهادی است و آن را نامی جالب در نظر گرفته بود که می‌ تواند برای این شخصیت به‌ کار رود!

در ادامه دیوید جفی سراغ اسموسن رفته و به او گفته بود که با نام استینگ بر روی شخصیت اصلی ندارد.

قرار نبود نام بازی God of War باشد!

قرار نبود نام بازی God of War باشد!

اسموسن در ادامه به نام گذاری بازی اشاره کرده و می گوید که اعضای تیم سازنده از تغییر نهایی شگفت زده شده بودند:

«گذشته از شخصیت اصلی بازی که عادت کرده بودیم او را Dominus بنامیم، نام خود بازی هم تا مدت‌ ها بین اعضا به‌ عنوان Dark Odyssey مطرح بود و خیلی هم آن را دوست داشتیم، ولی در نهایت اعضای بخش بازاریابی آن را کمی روشن‌ فکرانه ارزیابی کردند و گفتند شاید مخاطبان متوجه منظور آن نشوند. بعد از آن نام فعلی یعنی خدای جنگ برای بازی انتخاب شد و بخش زیادی از اعضای تیم را حیرت‌ زده کرد که این دیگر چه جور اسمی است؟ خدای جنگ؟»

اما امروز می بینیم که هم کریتوس و هم نازی بازی هر دو مقام والایی در بین بازی های ویدیویی و جهان واقعی دارند . تصور این که نامشان غیر از این باشد سخت است.

اسمی بجز کریتوس ابهت چندانی ندارد

اسمی بجز کریتوس ابهت چندانی ندارد

استیگ اسموسن در جریان ساخت نسخه جدید بازی که با تحولات عظیمی روبرو بود نقشی نداشت ولی زمانی که از وی درباره این عنوان پرسیده شد، گفته است:

«معلوم است که آن را بازی کردم! بازی فوق‌ العاده‌ ای است و به تیم سازنده آن افتخار می‌ کنم. البته بازی کردن این نسخه کمی هم برای من دردناک بود؛ چرا که هیچ نقشی در تولید آن نداشتم و عضوی از تیم نبودم.

خیلی جالب است که ببینیم سازندگان بازی قصد دارند آن را به چه مسیری ببرند. وقتی متوجه شدم کوری بارلوگ به‌ عنوان کارگردان بازی قصد دارد شخصیت کریتوس را به چه سمت و سویی ببرد، کمی شک و تردید داشتم؛ چرا که کریتوس پیش از این حالتی دیوانه‌ وار داشت؛ ولی در نهایت این کار جواب داد و زمان خوبی هم برای اعمال چنین تغییراتی بود و این دقیقاً همان چیزی بود که خدای جنگ به آن نیاز داشت.

منبع:

GameInformer

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات