PS5 و کنسول جدید Xbox آخرین کنسول های بازی خواهند بود

PS5 و کنسول جدید Xbox آخرین کنسول های بازی خواهند بود

پیمان ادیب ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ نظرات

پس از معرفی Google Stadia، حرف و حدیث ها در مورد آینده کنسول ها افزایش یافته و احتمال می رود که دیگر در آینده شاهد کنسول های جدید نباشیم. با گیمر همراه باشید.

 

PS5 و کنسول جدید Xbox آخرین کنسول های بازی خواهند بود

Cristiano Amon رئیس شرکت Qualcomm با بررسی هایی که انجام داده است، متوجه شده که کنسول PlayStation 5 و Xbox جدید، آخرین کنسول های بازی در بین گیمر ها خواهند بود.

Cristiano Amon مانند بیشتر مردم به فکر بازی هایی با پردازش ابری است که بی شک در آینده ای نه چندان دور اتفاق خواهند افتاد.

او در طی مصاحبه ای با GameRant گفته است:

«جای هیچ سوالی نیست که پردازش ابری بازی ها خود یک کنسول جدید به شما می رود. شما می توانید هر کجا که دلتان می خواهد شروع به بازی کردن کنید، اگر خواستید حتی می توانید بر روی تلویزیون یا حتی گوشی موبایل بازی های ویدئویی انجام دهید. این آینده ی دنیای بازی های ویدئویی است.»

Microsoft به تازگی گفته است که در حال کار کردن و ساخت یک کنسول جدید هستند، اگر فرض کنیم شایعات در این زمینه درست باشند، این کمپانی قصد دارد تا کنسول خود را به دو صورت Xbox Anaconda و Xbox Lockhart به بازار عرضه کند.


بیشتر بدانید: پشتیبانی کنسول PS5 از بازی‌های PS4


این در حالی است که Sony، تصمیم به سکوت درباره کنسول جدید خود کرده است، ولی مطمئنا سونی برنامه ای برای آینده دارد.

اگر قرار باشد این کمپانی کنسول جدیدی عرضه کند، باید شاهد قابلیت Backwards Compatibility یا همان پشتیبانی از بازی های قبلی سری کنسول های PlayStation باشیم.

در پایان باید بگوییم که گوگل نیز بیکار ننشسته است و سرویس جدید خود به نام گوگل استادیا را معرفی کرده است.

Google Stadia یک پلتفرم پیچیده استریم بازی ها که به وسیله آن می توان بازی ها را بدون نیاز به سخت افزار و فقط از طریق اینترنت اجرا کرد.

منبع:

VideoGamer

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات