برترین فیلم های کمدی ۲۰۱۸ به انتخاب گیمر

برترین فیلم های کمدی ۲۰۱۸ به انتخاب گیمر

امیر پورمحمد ۰۹ دی ۱۳۹۷ نظرات

نگاهی بر بهترین فیلم های کمدی منتشر شده در سال ۲۰۱۸. با گیمر همراه باشید.

برترین فیلم های کمدی ۲۰۱۸ به انتخاب گیمر

همانند هر سال وقت آن رسیده است که سایت گیمر به معرفی بهترین های سال میلادی رو به پایان یعنی سال ۲۰۱۸ بپردازد. امسال نیز بنا به سنت قدیمی سایت گیمر، در چندین مقاله کلی نگر به بررسی بهترین فیلم ها در ژانر های مختلف سینما، بهترین سریال ها از نظر رأی گیری و تعداد تماشاگر و بهترین عوامل سینمایی و بازیگرانی که امسال درخشیده اند خواهیم پرداخت.

در این نوشته به بررسی دو فیلم کمدی برتر سال ۲۰۱۸ خواهیم پرداخت. البته درست است امسال فیلم های بسیاری در این ژانر منتشر شده اند و می توان این لیست را یک سه گانه نیز در نظر گرفت ولی مناسب دیده ایم تا با کمی سخت گیری لیست مورد نظر را محدود تر کرده و عناصر داستانی را بیشتر در انتخاب این دو فیلم در اولویت قرار دهیم. وجود فیلم های هم رده ای همچون نشان کردن (Tag) و شب بازی (Game Night) در میان فیلم های کمدی امسال باعث شده است هیچ کدام یک از این نوع فیلم ها وارد لیست برترین ها نشوند (به علت تشابه همه این فیلم ها). از سویی نیز قرار گیری فیلم های کمدی ددپول دو و قسمت جدید مرد مورچه ای در ژانر های دیگر و سایر مقالات، باعث گردیده است که لیست فیلم های کمدی به عدد دو محدود شود. به همین خاطر به علت کوتاه شدن این مقاله، در انتها اشاره ای کوتاه به برترین شکست فیلم کمدی در سال ۲۰۱۸ شده است.

امیدواریم از آنچه امسال سایت گیمر برای سینما دوستان انتخاب کرده است راضی و خشنود باشید. سال نو میلادی تان هم مبارک.

فیلم های برتر در ژانر کمدی (Comedy):

۲. آسیایی های خر پول (Crazy Rich Asians)

 • تاریخ انتشار: ۷ آگوست ۲۰۱۸
 • بودجه ساخت: ۳۰ میلیون دلار
 • کمپانی سازنده: SK Global Entertainment، Starlight Culture، Entertainment و Color Force
 • امتیاز رأی مردمی: ۹۱%
 • امتیاز IMDb از عدد ۱۰: ۷.۱

فیلم,سینما,برترین فیلم ها,برترین فیلم های سال 2018,برترین فیلم های کمدی در سال 2018,بهترین فیلم های کمدی در سال 2018,کمدی ترین فیلم سال 2018,نقد و بررسی فیلم آسیایی های خر پول,نقد و بررسی فیلم ببخشید مزاحم شدم,نقد بررسی فیلم جانی انگیلیش 2018, Johnny English Strikes Again, Sorry to Bother You, Crazy Rich Asians, Best Comedy Movies 2018

امروزه قضیه لاکچری بودن و عکس هایی از افراد پول دار که در فضای مجازی منتشر می شود یک قضیه ملتهب و سرزنده است که کم تر فیلمی به آن پرداخته است. خوب البته تا کنون. فیلم آسیایی های خر پول را می توان یکی از فیلم های خاص در ژانر کمدی دانست. تا جایی که برخی این فیلم را نقطه عطف و اوجی در این ژانر می دانند و این فیلم را نماد نیاز توجه کارگردانان آمریکایی به داستان های آسیایی نامیده اند.

خوب باید گفت این فیلم به زیبایی توانسته است بحران فرهنگی و مشکلاتی که پول بیش از حد به وجود می آورد را به زیبایی نشان دهد. بار طنز فیلم نیز با چارچوبی که از رمان آقای کوین وان (Kevin Kwan) با نام آسیایی های خر پول (Crazy Rich Asians) وام گرفته شده است به زیبایی اجرا گشته است. در این فیلم شاهد شوخی های بسیاری هستیم که باعث نقش بستن خنده بر روی لب های هر بیننده ای می شود.


بیشتر بدانید: نگاهی نزدیک به فیلم Avengers: Infinity War


چارچوبی وام گرفته شده از رمان را می توان نقطه قوت فیلم در نظر گرفت البته در عین حال نیز خلاصه کردن داستان به علت طولانی بودن رمان اصلی باعث گردیده است فیلم با اشکالات فراوان داستانی روبرو گردد. تا جایی که بسیاری از منتقدین دست به مسخره کردن بنیان های داستانی آن زده اند و برخی از شخصیت ها را ناشیانه و غیر واقعی خطاب کرده اند. البته در این قضیه باید حق را به منتقدان داد، رمان اصلی که بیش از ۷۰۰ صفحه است و دو دنباله نیز برای آن نوشته شده است به نظر شخصی من پتانسیل تبدیل شدن به یک سریال ناب را دارا بوده است.

سازندگان نیز با اشراف به این قضیه که حجم داستانی عظیمی را باید در دو ساعت به تصویر بکشند شروع به کار کرده اند و باید گفت عظمتی خاص را در فیلم می توان احساس کرد. ولی همان گونه که قبلاً نیز گفتم هیچ گاه نمی توان یک کتاب را در یک فیلم خلاصه کرد. البته از آنجایی که کم تر کسی علاقه ای به خواندن یک رمان ۷۰۰ صفحه ای دارد باز هم می توان از فیلم لذت کامل را برد.

۱. ببخشید مزاحم شدم (Sorry to Bother You)

 • تاریخ انتشار: ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸
 • بودجه ساخت: ۳.۲ میلیون دلار
 • کمپانی سازنده: Significant Productions و MNM Creative
 • امتیاز رأی مردمی: ۹۳%
 • امتیاز IMDb از عدد ۱۰: ۷

فیلم,سینما,برترین فیلم ها,برترین فیلم های سال 2018,برترین فیلم های کمدی در سال 2018,بهترین فیلم های کمدی در سال 2018,کمدی ترین فیلم سال 2018,نقد و بررسی فیلم آسیایی های خر پول,نقد و بررسی فیلم ببخشید مزاحم شدم,نقد بررسی فیلم جانی انگیلیش 2018, Johnny English Strikes Again, Sorry to Bother You, Crazy Rich Asians, Best Comedy Movies 2018

خوب بیایید کمی با هم در مورد استعداد بحث کنیم. از نظر من افرادی که در یک زمینه نابغه خوانده می شوند علی رقم دخالت عوامل مختلفی در موفقیت همچون شانس یا تلاش خود فرد، دارای یک استعداد ذاتی هستند. مهم نیست این نابغه خوانده شدن در چه زمینه و عرصه ای باشد، نکته مهم استعداد ذاتی افراد است. در دنیای امروزه بشری نیز استعداد حرف اول را می زند. من نمی گویم تلاش و کوشش هیچ تأثیری در موفقیت ندارد بلکه منظور این است زمانی که جامعه از افراد کوشا و تلاشگر اشباع شده است سر رشته کار ها به دست افرادی می افتد که علا رقم تلاش دارای استعداد ذاتی نیز هستند. این افراد همیشه یک پله بالا تر از افراد هم رده خود هستند.


بیشتر بدانید: ویدیو: تریلر فیلم Brexit


در مقوله های هنری به جرئت می توان گفت که استعداد ذاتی اصلی ترین نکته در پر رنگ شدن کار های یک هنرمند است. افراد بسیاری در این صنعت هستند که با استعداد ذاتی خود و صد البته سعی و تلاش فراوان، نام خود را در بخش هنری مربوطه جاودانه کرده اند.

حال شاید بگویید خوب که چه؟

ریموند لورنس رالی (Raymond Lawrence Riley) نامی است که پس از این، آن را بسیار خواهید شنید. شاید بهتر است او را با نام بوتس رایلی (Boots Riley) خطاب کنم. همان گونه که چندی پیش گفتم، آقای رالی یک نابغه است، البته در صنعت موسیقی. چندین سال است که آهنگ های او در جهان غوغا به پا کرده است. و دقیقاً همان گونه که اشاره کردم دیدگاه هنری آقای رالی و استعداد ذاتی وی در به تصویر کشیدن صحنه های خاص چه به صورت شعر های رپ و چه به صورت تصاویر متحرک سینما باعث گردیده اند وی پای خود را در دنیای هنر فرا تر گذاشته و شروع به کارگردانی فیلم ها نیز بکند.

کارگردانان کمی در اولین فیلم خود موفق به دریافت نظر مساعد بینندگان و منتقدان شده اند و آنانی که موفق به کسب این دست آورد شده اند از همان ابتدا راه و آینده شان را رقم زده اند. خوب باید بگویم اولین ساخته آقای ریموند نه تنها نظر مساعد بینندگان را کسب کرده است بلکه باعث تحسین بسیاری از منتقدان نیز گشته است. این بازخورد ها به قدری مناسب بوده است که این فیلم به عنوان افتتاحیه جشنواره فیلم ساندنس نیز انتخاب گشته است.


بیشتر بدانید: بهترین فیلم ها و سریال های سال ۲۰۱۷ از نگاه گیمر


از آنجایی که آقای ریموند چند وقتی است که به عنوان یک اکتویست اجتماعی و سیاسی نیز شناخته می شود در این فیلم شاهد انتقال دیدگاه ها خاص و روشنفکرانه وی نیز هستیم. گویی این فیلم حاصل تفکرات خاص کارگردان و نویسنده اش است. در فیلم شاهد اشاراتی به مشکلات اجتماعی امروزه امریکا هستیم. دروغ کوچک شخصیت اصلی فیلم در مصاحبه کاری که منجر به مشکلات فراوانی می شود، مخفی کردن سیاه پوست بودن شخصیت اصلی فیلم در مکالمات تلفنی که اشاره به تبعیض های نژادی در امریکا دارد و صد البته مضمون اصلی و کل فیلم که تبلیغات ها غیر اختیاری که امروزه در سطحی جهانی شاهد آن هستیم و دیتا ماینینگ های شرکت های مختلف، از موضوعاتی است که آقای ریموند در این فیلم در کنار یک پس زمینه شاد و کاملاً کمدی به آن ها اشاره کرده است.

شاید فکر کنید اشاره به همچون مسائلی باعث شود فیلم کمی از سبک کمدی فاصله گرفته و به ژانر فیلم های اجتماعی وارد شود، ولی آقای ریموند می داند چگونه این مفاهیم را به صورت استادانه ای در میان تار پود های یک فیلم طنز مخفی کند. تنها چیزی که از سکانس های ناب این فیلم می توان گفت روده بر شدن و خندیدن تا حد مرگ است. به راستی این فیلم شایسته قرار گیری در رتبه اول این لیست است.

برترین فیلم کمدی شکست خورده در سال ۲۰۱۸: جانی انگیلیش دوباره حمله می کند (Johnny English Strikes Again)

 • تاریخ انتشار: ۵ اکتبر ۲۰۱۸
 • بودجه ساخت: ۲۵ میلیون دلار
 • کمپانی سازنده: Working Title Films
 • امتیاز رأی مردمی: ۳۴%
 • امتیاز IMDb از عدد ۱۰: ۶.۳

فیلم,سینما,برترین فیلم ها,برترین فیلم های سال 2018,برترین فیلم های کمدی در سال 2018,بهترین فیلم های کمدی در سال 2018,کمدی ترین فیلم سال 2018,نقد و بررسی فیلم آسیایی های خر پول,نقد و بررسی فیلم ببخشید مزاحم شدم,نقد بررسی فیلم جانی انگیلیش 2018, Johnny English Strikes Again, Sorry to Bother You, Crazy Rich Asians, Best Comedy Movies 2018

خوب باید یک حقیقت را برای تان شرح دهم. همان قدر که شخصیت آقای بین (Mr. Bean) در اروپا و صد البته در ایران مشهور است و عنوان یک کمدین درجه یک شناخته می شود به همان میزان البته به میزان عکس در سراسر جهان شهرت دارد. در آمریکا کم تر کسی از وجود یک شخصیت صامت با لباس ها و اخلاق عجیب در ژانر فیلم های طنز خبر دارد. شاید اگر این ویژگی ها را برای یک آمریکایی شرح دهید و از او بپرسید نام این شخصیت چه کسی است با جوابی همچون چارلی چاپلین روبرو شوید.


بیشتر بدانید: دعوت کارگردانان فیلم ۰۰۷ از Idris Elba برای بازی در نقش جیمز باند


آقای روان اتینکسون (Rowan Atkinson) بازیگر شخصیت آقای بین با اشراف کامل بر این داستان در چند ساله اخیر با تلاش های فروانی که با هدف جای دادن خود در بازار آمریکا کرده است بالاخره توانست با خلق شخصیت جانی اینگیلیش و دست گذاشتن بر روی شخصیت معروفی همچون جیمز باند (James Bond) که علا رقم خواستگاه اروپایی است شهرت جهانی داشته و به نوعی خاستگاه آمریکایی و هالیوودی به دست آورده است، شروع به معرفی خود بر امریکا کند.

دو قسمت فیلم که با اختلاف بسیاری از هم ساخته شدند کم و بیش توانست این بازیگر اروپایی را به مردم آمریکا معرفی کنند. حال قسمت سوم این مجموعه با تأخیری مشابه میان دو قسمت اول با نام جانی انگیلیش: دوباره حمله می کند ساخته و اکران شده است. ولی این فیلم این بار به وضوح نشان داد که آمریکایی ها علاقه ای به خندیدن به یک کمدین اروپایی ندارند.

البته همان گونه که اشاره شد آقای اتنکسون در ایران یک کمدین معروف و عالی شناخته می شود و از محبوبیت بالایی برخوردار است. در نتیجه علا رقم تمام آن چیزی که گفته شد، ما ایرانی ها به راحتی می توانیم از دیدن این فیلم نهایت لذت را ببریم.


بیشتر بخوانید:

برترین فیلم های ترسناک ۲۰۱۸ به انتخاب گیمر

برترین بازی های ۲۰۱۸ به انتخاب گیمر

برترین بازی های موبایل ۲۰۱۸ به انتخاب گیمر

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات