نمرات بازی Total War: Warhammer 2 مشخص شد

نمرات بازی Total War: Warhammer 2 مشخص شد

احمد هاتفی ۰۸ مهر ۱۳۹۶ نظرات

عنوان Total War: Warhammer 2 یک بازی استراتژیک است که در دوران های مختلفی از تاریخ شاهد نبردهای بزرگ هستیم. نمرات این بازی منتشر شده است. با گیمر همراه باشید.

 

Total War: Warhammer 2

  • سازنده: کریتیو اسمبلی
  • ناشر: سگا
  • پلتفرم: پی‌سی
  • تاریخ انتشار: ۶ مهر
  • سبک: استراتژیک

Total War را بسیاری از علاقه مندان به سبک بازی های استراتژیک به خوبی می شناسند و حتما با عناوین قدیمی این سری خاطرات فراوانی دارند.

یکیاز مشخصه های بارز و مورد توجه این سری بازی ها داشتن مبارزات عظیم است که هیجانی وصف ناپذیر را در بازی باز ایجاد میک ند و از دلایل محبوبیت این سری به حساب می آید.

استودیو کریتیو اسمبلی (Creative Assembly)، سازنده این سری بازی‌ها، پس از اینکه نسخه‌های تاریخی مختلفی از آن را ساخت و با همکاری سگا منتشر کرد، در تصمیمی انقلابی ترجیح داد تا یک بار هم این سری را با حس و حالی فانتزی روانه بازار کند و چه چیزی بهتر از دنیای عظیم وارهمر که در ترکیب با مکانیزم‌های سری توتال وار، به یک بازی استراتژیک عالی منجر شود.

اولین نسخه از عنوان Warhammer در سال ۲۰۱۶ با عنوان Total War: Warhammer منتشر شد. سازندگان گفته بودند که سه قسمت از عنوان Warhammer منتشر خواهند کرد که در نهایت نقشه هر سه بازی با هم ترکیب می‌شود و یک جهان فانتزی عظیم و فوق‌ العاده پرجزییات را با محوریت دنیای وارهمر و گروه‌ های مختلف آن، در اختیار گیمر قرار می‌ دهد. حال دومین نسخه از این سه‌گانه با نام Total War: Warhammer 2 دیروز برای پی‌سی منتشر شده است.

بازی Total War: Warhammer 2 توانسته نمرات خوبی را از سایت های معتبر دریافت کند و بازخورد خوبی را داشته است.

Total War: Warhammer 2 دارای مکانیزم و گیم پلی شبیه به نسخه های پیشین این سری دارد و دارای نقشه بزرگی است که گروه های مختلف در آن می توانند نوبتی به مبارزه بپردازند و یک تجربهعظیم در آن واحد داشته باشند.

در ادامه می توانید نقد و بررسی ها و نمرات بازی Total War: Warhammer 2 را از دید سایت های معتبر جهان را مشاهده کنید.

پی‌سی گیمر: ۹۲ از ۱۰۰

بازی Total War: Warhammer 2 آنقدر تغییرات و بهبود‌های جزئی دارد که لیست کردن همه آن‌ها امکان‌پذیر نیست؛ تغییراتی مثل بهبود هوش مصنوعی، بهبود سیستم اعلان‌ها، تغییراتی در نحوه زوم کردن در نقشه، بهبود تنوع نبرد‌های بازی و موارد دیگر، تغییراتی جزئی هستند که شاید افرادی به آن‌ها اهمیت ندهند، اما در ترکیب با یکدیگر باعث شده‌اند بازی تجربه‌ای عالی و بسیار لذت‌بخش باشد.

آی‌جی‌ان: ۹۱ از ۱۰۰

حس می‌کنم اگر بگویم Total War: Warhammer 2 بهترین نسخه سری توتال وار تا به امروز بوده است، حرفی تکراری زده باشم؛ چرا که پس از نسخه Attila، این حرف را در مورد تمامی نسخه‌های این سری زده‌ام! اما این حرف واقعی است و Total War: Warhammer 2 واقعا بهترین نسخه این سری تا به امروز است و سازندگان بازی در استودیو کریتیو اسمبلی در این نسخه هم کمپین و نبرد‌های بازی را به تجربه‌ای لذت‌بخش‌تر تبدیل کرده‌اند.

البته سیستم‌های دیپلماسی و سیاست بازی تغییرات چندانی نداشته‌اند و خب این برای خود من کمی ناامید‌کننده بود. با این حال تجربه بازی با هریک از فکشن‌ها لذت خاص خود را دارد و بخش داستانی بازی هم بسیار جذاب است. در مجموع Total War: Warhammer 2 تجربه‌ای عالی است و به‌شخصه منتظر این هستم که نقشه این بازی و نسخه اول با هم ترکیب شوند تا شاهد تجربه بزرگ‌تر و جذاب‌تری هم باشیم.

گیم‌اسپات: ۹۰ از ۱۰۰

سازندگان بازی Total War: Warhammer 2 قصد خلق یک تجربه جدید و نو را نداشته‌اند و ترجیح داده‌اند دوباره روی همان المان‌هایی تمرکز کنند که قسمت اول را به بازی عالی‌ای تبدیل کرده بودند. هسته کلی بازی همان ترکیب نبرد‌های بزرگ و عظیم سری توتال وار با دنیای فانتزی وارهمر است و سازندگان با اعمال تغییرات و بهینه‌سازی‌هایی ریز و درشت روی این اثر، آن را تبدیل به یکی از بهترین و جذاب‌ترین بازی‌های استراتژیک کرده‌اند.

گیم‌اینفورمر: ۸۸ از ۱۰۰

ترکیب تجربه سازندگان بازی‌های توتال وار با دنیای فانتزی وارهمر، به یک تجربه منحصر‌به‌فرد و عالی منتهی شده است. اگر از جمله طرفداران بازی‌های استراتژیک هستید و به دنیا‌های فانتزی هم علاقه دارید، Total War: Warhammer 2 بازی‌ای است که نباید آن را از دست بدهید.

پالی‌گان: ۸۰ از ۱۰۰

حس و حال تاکتیکی سری توتال وار و دنیای عظیم و غنی وارهمر، یک ترکیب ایده‌آل هستند و Total War: Warhammer 2 این دو را به شکلی عالی با هم ترکیب می‌کند. بازی یک تجربه عمیق و پرجزییات است و داستان فوق‌العاده‌ای را هم روایت می‌کند. با این حال Total War: Warhammer 2 یکی از پیچیده‌ترین بازی‌های سال هم به شمار می‌رود و یادگیری آن کار ساده‌ای نیست.

هاردکور گیمر: ۸۰ از ۱۰۰

شاید طرفداران قدیمی سری توتال وار از اینکه باید به جای بازی کردن در جهانی واقعی، در دنیای فانتزی Total War: Warhammer 2 این سری را تجربه کنند ناراحت باشند، اما برای کاربران دیگر Total War: Warhammer 2 یک بازی استراتژیک عالی است.

خیلی‌ها از این بازی نبرد‌هایی با حس و حال سری ارباب حلقه‌ها را انتظار داشتند که خب بازی هرگز نبرد‌هایی در این سطح ارائه نمی‌کند، اما حداقل تجربه‌ای نزدیک به آن را شاهد هستیم.

میانگین نمرات بازی Total War: Warhammer 2

متاکریتیک: ۸۶

اوپن کریتیک: ۸۶

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات